Мама Таня: “Хочу, щоб вихователі говорили мені про дитину, а не про натяжну стелю!”

146 6998

У дитсадку регулярно збирають благодійні внески. Батьки протестували й раніше, але анонімно, в інтернеті. У вічі завідувачу та вихователям нічого не казали.

А тут одна мама збунтувалася. Написала нардепу Гузю, виступила на зборах у садочку, ще й записала ті збори на відео…

Ми натрапили на цю історію випадково. “Не пишіть про сигаретників, напишіть краще, де мамі взяти гроші на натяжну стелю в дитсадку!” – зажадала читачка Тетяна Дячук.

РАДАР розпитав Тетяну – й дізнався, що одна її дитина відвідувала дитсадок у Португалії. Друга пішла у дитсадок нововолинський. Молода мама має з чим порівняти. Дещо з побаченого тут її шокувало.

І от зо три тижні тому в дошкільній установі №6 (“Журавлик”, завідувач Н.І.Бельська) на зборах батьків і працівників садка розглядали звернення Тетяни Дячук до народного депутата щодо збору коштів на потреби закладу.

Тетяна вважає: батьки мають платити лише за харчування і перебування дітей у садку. Усе решта – рекет!

Супроти такої категоричної мами на поле вийшла ціла команда: секретар Нововолинської міськради А.Сторонський, начальник відділу освіти виконкому Нововолинської міськради Микола Остапюк, завідувач дитсадка, яка була депутатом міськради кількох скликань, а також методист “Журавлика”.

Двоє помічників нардепа зберігали мудрий нейтралітет.

Хто виграв у цій запеклій дискусії і хто програв – дізнаєтесь із відео. Там на початку погано чути, зате далі все зрозуміло!

РАДАР наразі теж зберігає нейтралітет 🙂  і нетерпляче чекає на ваші коментарі!

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
146 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Predominate
5 років тому

Яка безтактність! Батьки! Що ви хочете відстояти, як перебиваєте один одного? Не дискутуйте з вихователями, захищайте їх і підлещуйтесь – неосвідченими людьми так легко маніпулювати… Ужасть…

Наталія
5 років тому
Відповісти  Predominate

Так цікаво було б послухати, а чути процентів 10-20 % з усього відео, і то прислуховуватись треба

editor
5 років тому
Відповісти  Наталія

чути все, крім початку. Але, звісно, запис Тетяна зробила у польових умовах. 🙂

Predominate
5 років тому

Ні кришок на унітаз, ні постілі, ні парт, ні вікон, ні майданчиків!!! М****Й**** Н*** Й******!!! В яку***** Шановні освітяни дівається освітня субвенція? Найкорумпованіша галузь – це освіта, перевірки вам добрячої не вистачає, з фінінспекції, антимонопольного комітету і управління захисту економіки…

editor
5 років тому

Громадяни, всі ваші коментарі опублікуємо, пишіть-пишіть. 🙂

Predominate
5 років тому
Відповісти  editor

Ще поки до кінця додивлюся то напишу – ловіть! Зірочки для цензури замість Вас проставлю 🙂

Predominate
5 років тому

В Татьяни Володимирівни в хаті може лежить й не новий килимок, але хто дасть гарантію, що там не лежить той “подряпаний шо нема де стати” бо не такий він уже й подряпаний.

Predominate
5 років тому

Вистави добровільні, якщо діти хочуть ходити на виставу – вони йдуть, а не хочуть – сидять собі в групі покинуті, без догляду…

Вуаля
5 років тому
Відповісти  Predominate

але не в робочий час. Для цього є вихідні дні.

cook
5 років тому

в нашому садочку завідуюча просила купити сторожу до велосипеда камеру,бо вона пробила, а їй треба їздити на роботу., це нормально. давайте вихователям купляти перевзуття, бо вони його знищують, до чого ми котимось

Анастасія
5 років тому

Незнаю -незнаю) в нас в садочку і кришки, і унітази і вікна, все нове і на все здавали батьки. Парти гарні, постіль є, одне просили подушку пересипати, але це для здоров’я моєї ж дитини, бо вона була жахлива, а про їі склад я мовчу) посуд свій і рушники) все! Про натяжні стелі ніхто нічого нам не каже, але хай спробують, бо це брєд, половина з тих дітей живуть зі старим радянським ремонтом і меблями вдома, бо батькам важко знайти роботу чи виділити гроші навіть на косметичний ремонт, а тут в садочок! Хммм… якби мені таке заспівали, я б їм відповіла по своєму! Але в 4 садочку тьфу-тьфу-тьфу все Ок, і ніяких грошей наразі не вимагають

Вуаля
5 років тому
Відповісти  Анастасія

За прийом дитини у дитсадок Могіль заставила купити унітаз.

кароліна
5 років тому
Відповісти  Вуаля

Таке її нахабство мене зовсім не дивує.

Наталія
5 років тому
Відповісти  Вуаля

о Могіль багато чтого примушує купувати за прийом в садок, це мабуть всім давно відомо…

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому

А що Н.Бєльська ще працює!? Це служити як треба “папіку”!.. Ну, воно із якого боку подивитись: єжелі оно, так сказать треба, то конєчно і нєпрємєнно нада… А хто ж має думати про натяжні стелі? Тільки батьки! Шо, хіба там нач. управління освіти, скажімо, чи перший заступник\секретар ради\секретар виконкому\голова комісії по боротьбі зі корупцією і оргзлочиністю в “жовтому домі”, він же доктор-уролог ЦМЛ і т.д., і т.п. там байдики б’ють, по складах читають і ляльками бавляться? Соромно, товариші батьки! Як треба, то треба! І на вікна й на двері. І кондиціонери і на комп’ютери! На харчі, на зарплати вихователям і Бєльській. Найняти на медсестру, сторожа, купити відеокамери і артилерійську установку! Все для дітей! Але. То навіщо нам така місцева влада? Ми й самі справимось.

Predominate
5 років тому

Вчитель на своєму робочому місці заслуговує на зарплату і він її отримує, а не квітку, цепочку чи нового ноутбука. Шахтарям по пів-року зарплати немає і нічого, ніхто й не пікне “скиньтеся нам на квітку чи тєлік додому”.

Predominate
5 років тому

Батьківський комітет – це піклувальна рада, ключове слово “піклувальна”, а не бухгалтерська чи рейдерська. Хтось з тих мамочок, які вважають що вчитель заслуговує на квітку, цікавився іншими дітьми, які відвідують групу? Як діти хворіють – цікавляться чи потрібна допомога батькам на ліки? Влаштовують розважально-виховні заходи дітям? Я не знаю, як там відбувалися всі справи в совку, а от Жодного слова про виховання дітей на зборах – це срам вихователям і батькам, які підлещуються до них.

editor
5 років тому
Відповісти  Predominate

У совку на батьківських зборах говорили винятково про дітей. Принаймні в моїй школі. Запізніла подяка всім, хто там працював.

Ірина
5 років тому

Батьки навіть не зрозуміли, що хотіла винести на загал Тетяна. Міська влада жируєватиме на наші кошти, поки ми їй це дозволятимемо. А просвітлення в мізках навіть не накльовується. Замість вимог про фінансування міськвладою нагальних потреб дітей – якісь безглузді виправдовування перед можновладцями та цькування людини, яка вийшла з законними вимогами. Капєц.

Таті
5 років тому
Відповісти  Ірина

Не зрозуміли. Це правда. Я багато ще чого підготувала, але мені не дали можливосты все сказати.

Ірина
5 років тому
Відповісти  Ірина

Повністю підтримую пост

Ліля
5 років тому

На початку навчального року були заборонені збори коштів на благодійні внески для школи та садка, бо забезпечувати необхідним мала влада. Але як практика показала, що нема того, що мало би бути. А те що є, то є саме найдешевше. І справді коли дитина має алергічні реакції, а постіль у садочку випрана найдешевшим порошком, то звичайно краще батькам купити більш безпечний, як і миючі засоби. З цього і виходить, що збирати кошти заборонено, але виділеного на садок є мізер. Тому і приходиться просити допомогу у батьків. Не думаю, що освітяні мають аж такий доступ до якихось коштів. Якщо корегує освіту Сторонський, то до нього мають бути всі питання. Чому він не дає нормально працювати людям в освіті, нехай краще в урологію вникає, то більший толк буде.
Є ще деякі питання по харчуванню. Чому привозять в садки та школи неякісні овочі (гнилу всередині капусту, картоплю), чому привозять неякісне масло, чому рибні консерви в рот неможна взяти, чому крупи бувають як полова чи осипка, чому в сезон огірків та помідорів їх привозять закритими в банках (бо треба прошлорічні десь збути?), чому згущене молоко привозиться те, яке стойть в Нашому Краї по знижці, чому продукти по завишеним цінам? Ну можна зрозуміти, що на доставку наприклад тієї самої картоплі нехай іде декілька гривень на бензин, ну але вибачте мене, якщо картоплю восени на ринку можна було купити по 2.50 (і навіть по 2),а її привозять у навчальні заклади тонами біля 4 гр. то це вже перебор…Хотілося б запитати у Сторонського про тендера, та задати ще багато питань, проте він надто занятий своїми особистими справами переступаючи всі закони…

анти чобіт
5 років тому
Відповісти  Ліля

згадайте що за бадягу ярема постачав по ціні масла

анти чобіт
5 років тому
Відповісти  Ліля

сапога цими продуктами накормити щоб з золотого унітазу не злазив неділю

Лілія
5 років тому

Мама молодець. З таких людей потрібно формувати суспільство. А батькам треба організовуватися та у все вникати, бо з нашою владо не можна інакше, контроль батьків буде буде тримати у належній формі нашу місцеву владу.

Вуаля
5 років тому

Чому ж “БУГ” цього не оприлюднив? Таня, респект і повага.

editor
5 років тому
Відповісти  Вуаля

Я заледве з Тетяни витягла цей сюжет. У ході бурхливої дискусії на іншу тему. На збори вона нікого з репортерів не кликала. Прийняла бій сама-одна. 🙂

анти чобіт
5 років тому

на міську раду більше грошей виділяеться чим на садки

Анонім
5 років тому

Курятник одним словом))

Predominate
5 років тому

У нас же недавно реформа пройшла – Prozorro називається… От там і можна нарити багато цікавої інформації, про те на що виділяються і куди витрачаються кошти на освіту. На що потрачено більше – на ноутбуки в методкабінет чи продукти і ремонти в садки і школи.

editor
5 років тому

Із мереж до цієї публікації
Tetiana Pokalyuk: Згідна. Не в кожного в дома натяжна стеля. А в садочку? Смішно.

Юлія
5 років тому

Так, дійсно вихователі не вимагають, але вони говорять все голові батьківського комітету.
І ті не дешеві подарунки в садочках для вихователів та нянь також дістали вже. А попробуй не здай грошей на подарунки то тоді з’їдаються на дитину і дитина потім боїться попроситися навіть в туалет.

Віка
5 років тому

Мої дорогі земляки! Про що ви тут говорите? На відео просто курник. Сторонський, так само як і начальник освіти, так само як і Карпус (здається то таки він) сидять на “сєдаліщі”, наче третейські судді… на хвилиночку, шановні, це саме ті люди, які повинні дбати про матеріальну базу дитсадків та шкіл, бо ці установи муніципально, а по-простому комунальні. ДИКО чути слова завідувачки, цитую- “” в держави не вистачає коштів”, тільки за одні ці слова таку завідувачку звільнити потрібно, бо вона вже здається забула, що саме ДЕРЖАВА повинна забезпечити матеріально усі школи та садки, бо МИ з ВАМИ податки сплачуємо, і в суму наших податків внесені податки і на утримання садків, шкіл та лікарень. А ось чому коштів з бюджету не вистачає, ось про це потрібно запитати саме у панів- Сторонського та Остапюка. І ще одне, шановна завідувачка забула, як, вочевидь, і усі пани у президії( тобішь, за столом), що у Виконавчому комітеті, як і у відділі освіти є спеціалісти на посадах, та з зарплатнею, які повинні займатись стелями, кранами,унітазами, ліжками, ковдрами та іншим усім, що необхідно у садках та школах. Цим не повинні займатись батьки, батьки повинні забезпечити добробут дітей вдома. Законичитайте, люди, зокрема про дошкільну освіту, шкільну освіту. Ви почніть, дорогенькі, думаю багато нового для себе відкриєте…тільки та Конституційна правда буде не на користь Виконавчого комітету, Сторонського, Остапюка та Бєльської. То може все-таки пора звернутись до Законів і нарешті почати діяти у правовому полі, а не так, як хочуть і змушують пани при владі?

Гість
5 років тому
Відповісти  Віка

Остапюка не захищаю, але знаю, що Сторонський “крові з нього добре попив”.

editor
5 років тому
Відповісти  Гість

От же ж кровосісь!..

Людмила Г.
5 років тому
Відповісти  Гість

Остап’юк дуже хороша, добра людина. Він розуміє проблеми людей і виходить на зустріч. В нього немає ”білих” і ”чорних”, тобто багатих і бідних, він однаково відноситься до всіх. З ним можна вирішувати питання та проблеми. Я це пишу з власного досвіду, тому що свого часу зверталася до нього. Але, я так розумію, що він один проти трьох ”вишепоставлєних” ніяк непопре, просто не подужає їх. І якби йому все було байдуже, то він би не лікувався в кардіологіїї…

Error
5 років тому
Відповісти  Віка

Якщо ми будим завжди чекати щось від держави то нічого в садках не буде без допомоги батьків. А стеля це перебор. Має бути все в межах розумного

Галина
5 років тому
Відповісти  Error

Якщо від держави нічого не чекати, той податки не потрібно сплачувати, чи ми сплачуємо щоб таких Сапожнікових та Сторонських утримувати???

Ольга
5 років тому
Відповісти  Віка

Остапюк дуже порядна та інтелігентна людина.Натяжну стелю він точно не вимагав у завідуючої.Певно сама придумала-то хай сама і платить!

Ліля
5 років тому
Відповісти  Ольга

Колись з Остапюком М.П. мала зустріч. Порядна інтелігентна людина, яка тримає своє слово та не ділить на бідних багатих. Незнаю скільки він ще протримається, і скільки його серце та нерви витримають в тій прогнившій системі, де міськвлада спостерігає за кожним твоїм кроком і попробуй зроби те, що би їм не сподобалося.

змія
5 років тому

Стеля-перебор, килим можна купити, якщо той що є дуже знищений ( діти пів дня на ньому граються). Ми купували бойлер , щоб діти їли в групі, а не ходили на перший поверх ( діти дуже хворіли) . До європи нам ще дуже далеко, допомога садочку має бути в межах розумного. Квіти на день вчителя-да, золоту цепочку виховательці на день народження-перебор. Вистави теж дітям потрібні, батьки багато працюють і не всі мають час і змогу кудись звозити дитину, а дитині потрібно розвиватись, тому я за. Потрібно виходити з тих умов і можливостей що маємо, а не повторювати , як мантру про європу.

батьки
5 років тому

Екс депутат Надія Бельська , чи не пора Вам піти на заслужений відпочинок і забрати з собою пенсіонерів,які працюють на Вас і роблячи рекламу Вам. Чому в нашому місті не говорять про жоден садочок , тільки неодразово згадуюють садочок №6 , який очолює така завідувачка “руки , якої нічого не брали і не беруть” а кошти надходять від вихователів, які здирають з батьків. Просто сором.

батьки
5 років тому

Діна Дмитрівна! Ваш виступ блискучий ,видно добре готувалися , що не сиділи в робочий час в однокласниках.

батьки
5 років тому

Ще потрібно перевірити відповідність займаних посад у садочку і чому в такий тяжкий час вихователі працюють на 1,5 ставки.

батьки
5 років тому

Недарма вихователі так захищають честь завідувачки

справедливість
5 років тому

Яка мама молодець!!! Хвала і честь таким матерям як Ви Тетяна, а всім присутнім просто ганьба хоч інколи спілкутеся зі своєю совістю освітяни, які вчать дітей добру і любові.

Галина
5 років тому
Відповісти  справедливість

Стовідсотково підтримую, побільше б таких батьків!!!!!

editor
5 років тому

Оксана Шесталюк: Це не збори, а цирк показовий! От через таких мам, які по першому визову прибіжать, і засвідчать, що все пучком, з нас ніхто нічого не вимагає, це все ми самі… і тримається ця система. Дуже шкода… А Таня молодець! Удачі!
Yuliia Yuliia: Дійсно правда, вже взагалі знахабніли. В садочку ремонт зроби, в школі зроби, на все здай, від штор до парт і т.д. Ніхто нікому нічого не винен!!!! Хай самі здають якщо їм потолок на голову падає…..

Оксана
5 років тому

А ніхто ніколи не задавався питанням, чому на ремонт в горкомі чи в адмін корпусі лікарні фінансів у державі вистачає, а на школи і садочки ні!? Чому скрізь і завжди одна єдина відповідь – нема фінансування!?

Ульріх
5 років тому
Відповісти  Оксана

Завжди було цікаво, чи здаються працівники мерії на штори, засоби гігієни і так далі.
Якщо ні – то чого в садіках і школах так не зробити?

Лілія
5 років тому

Пропоную пані Татьяні створити на ФБ групу батьківської громадкості, для початку закриту, де можна було б обговорювати і фінансування і харчування і інше…Думаю з кожного садочка чи школи багатьом батькам буде що написати..

володимир
5 років тому

РАБИ. в першу чергу ваші гроші крадуть в садочку.так так ,крадуть . повірте ,я знаю що пишу.різні стелі ,унітази і т. д. це все прикриття.вони знають дуже багато схем як перед вами відзвітувати . а ті хто підтримує такий бізнес -просто добре наближені.

Кіра
5 років тому
Відповісти  володимир

Повірте! унітази, стелі та інше купляється! але якщо це зроблено 3а батьківські кошти, то державні кошти перепадають 3авідуючій

editor
5 років тому

Каміл Утєшев (Київ):
Положеннями Конституції України, Закону України «Про освіту» передбачено право громадян на безкоштовну освіту в усіх державних навчальних закладах та обов’язок держави (і її органів) забезпечити доступність та безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах тощо. Тобто законодавчо в нашій державі встановлено, що освіта у школах та садках державної і комунальної власності безкоштовна.
Вимагання коштів адміністрацією закладу, вчителями є незаконним та тягне кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.
На рівні Головного управління освіти та науки КМДА встановлено заборону збирати кошти батьків в обов’язковому порядку із застосуванням погроз будь-якого характеру. Допускається збирати гроші виключно на бажання батьків. Нікого не можуть примушувати здавати кошти на утримання школи або дитсадка. Якщо Вас все-таки шантажують і вимагають гроші, можна оперативно звернутись за телефоном до Київського відділу управління по боротьбі з економічною злочинністю: 222-68-12, 521-66-28, 521-66-29, 521-66-31. Саме вони розслідують такі порушення. Також можна поскаржитись до поліції, прокуратури, необхідно подати заяву із зазначенням конкретних фактів та підписами батьків. На підставі такої заяви можуть порушити кримінальну справу.

editor
5 років тому
Відповісти  editor

фішка у тім, що ніхто ж не ВИМАГАЄ. Усе у садочках і школах “добровільно”. З розрахунку на те, що ніхто не схоче бути білою/бідною вороною.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  editor

Оце-то і воно. Всі чиновники “забули” про Конституцію. А вона – Основний Закон держави! Все українське законодавство побудоване на ній. Особливо це стосується нововолинських чиновників. Влади не буває хорошої – вона вся погана. А наша – найгірша на Волині. Її потрібно контролювати щодня і щогодини. Вона безсовісно дурить нас і бреше! Чомусь, наші виборці пустили це на самоплив. Не буде Вам люди, добра і щастя ніде і ніколи. Навіть за кордоном. Коли я воював із міським головою за земельну ділянку – шматок землі дитсадка № 1 на вул. Маяковського, 14, який мер віддав приватному підприємцю, жодна душа мене ме підримала. А “Закон України про дошкільну освіту” категорично забороняє це. Можна подумати, що я відстоював свої інтереси, а не громадські! В.Сапожніков і його команда не знають Конституції та українського законодавства і знати не хочуть. Вони про це ніколи й не чули. :))) А ви, земляки, домовчитеся колись до рабства і повної залежності від феодальних керівників.

Інна
5 років тому
Відповісти  editor

Ось що я намагалася донести, це особиста справа батьків, якщо нам держава не може допомогти, то ми для своїх діток самі будемо по можливості робити комфортні умови. Якщо хтось не хоче, це їхня справа.

Кіра
5 років тому
Відповісти  Інна

А влада на це і ро3раховує!!!

Гість
5 років тому
Відповісти  Кіра

то точно

Гість
5 років тому
Відповісти  Кіра

Ганьба такій владі

Error
5 років тому

Моя думка: натяжна стеля-це просто шок. А яке буде наступне замовлення в Журавлика? Наприклад в нас в садочку попри відміну збирати благодійні внески, ми всерівно збираємо по 20 грн в місяць. Рік проходили і нам зараз треба пісочниця бо стара розсипається. Вже за ті гроші можна купити та поставити пісочницю. Ще якби всі вчасно здавали ті внески. І з 23 ходило спочатку 8 діток потім 10 а з березня вже 16 діток. В нас в садочку майже все нове, ремонт, ліжка нові, постіль нова, посуд, підлога з підігрівом, в групу ми купили економки, щоб не купувати кожного місяця лампочки. Але таких запросів немає. Я не проти ті внески здавати. 20 гривень це нічого. Якщо якась неочікувана поломка в групі чи щось купити треба, вже з батьківського комітету групи мама не буде бігати за мамочками і просити гроші. Але натяжна стеля це ………. . Як б влаштувала б нову стелю таку, що мене б усі в садочку знали і всі пальцем тикали.

editor
5 років тому

Олена Галушкевич: Усі школи і садки збирають гроші у ‘благодійний фонд’. Назви різні, але мета єдина. За ці гроші директора шкіл подорожують, купують авто. Це корупційний клан.
Hellon Lupyr: Умница мама!

Галина
5 років тому
Відповісти  editor

Фантазії це все

гість2
5 років тому
Відповісти  editor

Це ж директори яких шкіл їздять на авто? з 9 тільки один здається. і про які подорожі ви пишете? в Польщу?

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  гість2

Їздять – факт. І подорожують. І депутати за гроші платників податків – теж правда. Запросто зробити запит у міськраду й задати питання: скільки і хто із них, за гроші платників податків Нововолинська побував у закордонних відрядженнях за останні три роки? І міський голова із заступниками. При відмові звернутися у прокуратуру, а потім у суд. Знаєте, панове, нас – мене та НС на все не вистачає. Ворушіть звивинами самі, хоч трішки.

гість2
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

хватить до кожного коментаря свого приплітати міського голову і заступників, мова взагалі не про них. директор-депутат їздить на Ниві, аінший взагалі пішки ходить. пишете аби писати

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  гість2

Ні, “не хватить”. Всі вони добре знали куди йшли, добровільно між іншим, – ніхто туди їх батогом не гнав! І про те, що згідно “Закону про місцеве самоврядування ” вони мають відповідати за все, що коїтимуть і коїтиметься у Нововолинську – теж відмінно знали. І присягу проголошували своїми власними губами та підписували власноруч. І з передвиборчими програмами самі їздили по місту і прооголошували їх в колективах.То й хай відповідають! Ані Ви, ані я туди, не рвались.

гість2
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

ну Ви знову ту саму пісню. я про директорів, а не голову чи заступників. і раз пишете вже про ті машини, то може уточните хто на чому їздить і куди?

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  гість2

Моя пісня завжди одна – правда. Яка коле вам очі щоразу і на всіх сайтах. Якщо ви так цікавитеся, назвітьтся – і я вам надам документи по транспорту міської ради. У тім числі й з прокуратури.

гість2
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

мова про те, що ваші коментарі мають бути до теми. ось і все. документи не треба, дякую, бо по місту і так видно хто на чому їздить.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  гість2

Всі мої коментарі “до теми”, однієї – єдиної: – КОРУПЦІЯ у міській раді Нововолинська, міському виконавчому комітеті та його структурних підрозділах – школах, ЦМЛ, дитсадках, комунальних організаціях тощо. Якщо не сказати більше: вочевидь, це організована злочинність! І це саме”до теми” дитсадка № 6 де керує Бєльська Н. І. Чи ви вважаєте, що побори із батьків у ДДУ, у заперечення ст. 53 Конституції України, не є корупцією посеред чиновників МР? Назвіться, боягузе!

Лена
5 років тому

Садочки вимагають гроші, тому що я не можу здати своїх двох дітей в садик хоча садик навпроти дома, нам того року завідувачка сказала що якщо хочете іти в садик треба 4тис здати в добровільний внесок, інші батьки водять діток з центру города в 3садик, а ми живемо навпроти і неможливо, в мене є знакомі які давали гроші і пішли в садик а деякі по знайомству. Такщо на дещо гроші здавати і дійсно якщо дитині ходить потрібно але дещо зовсім непотрібно

Мама
5 років тому

Я теж водила дитину в той садок. Щоб прийняли, то треба заплатити, особисто мені дали записку з рахунком і сумою 80 грн. А далі цікавіше, кожен місяць здаємо 20 грн. в добровільно – примусовому порядку на садок. Кожні батьківські збори дай, на одіялка дай, на ялинку дай, на ремонт щомісячно дай. І це все не ініціюють батьки, а говорить вихователь!!! В садку елементарного немає, все за кошти батьків, які і насадки на туалет куплять, піску привезуть… І це тільки верхівка айзберга, якщо присати про все, що купували, то не вистачить сторінки

Наталя
5 років тому

Жесть.Все купляєм,люди ви шо,а для чого наша влада?Савдеп,театр відпочиває!!!Гнати їх треба!!!

Лілія
5 років тому
Відповісти  Наталя

Купляємо, бо нічого не дає та мерія…треба в них випрошувати те, що і так належить нам чи нашим дітям, а вони ще в свою чергу подумають чи варто давати чи ні, якщо і дадуть то як кіт наплакав аби відчепилися…правильно писала мама вище, чому вони з власного карману не здають на штори у свій кабінет, зате особняки ростуть і субсидія покриває їхні житла хоча зарплата не дозволяє цього робити…і ніхто їм не указ, на все, даруйте, начхати…

editor
5 років тому

Ярослав Снігур: А батьки, ті, що кричать на цю маму, яка виступила проти системи, ви *****!!! Мамі респект!

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  editor

Так. Мамі Тані моє шанування і повага. Ви мужня і смілива жінка, і як вбачається, – одна така на всеньке місто. Таким людям потрібно єднатися на тлі повальної аморфності, байдужості і розчаровності батьків (і ще у чомусь там) долями власних дітей. Біологічні батьки невинних кровиночок бояться за свої шкури. Така правда.

editor
5 років тому

Natali Lemberg: Мамі величезний РЕСПЕКТ!!!
Елла, Чернівці: Цей жах процвітає всюди!

гмама
5 років тому

Батьки правильно кажуть.що хочуть для дітей комфорту.але ж не за свій рахунок!!Вдома робіть комфорт.а в садочках та школах за цей комфорт відповідають місцеві органи.належні інстанції.Чим більше буде таких”активістів-батьків”тим менше зусиль та фінансування буде виділяти і так лінива.влада!Самі ж провокуєте на благодійність.буцімто.добровільну!Таким активістам треба в міську владу.в кабінет до Остапюка.Сторонського і мера.хай в них просять!!!!

Іра
5 років тому

Фу, які лицеміри….ота мама, шо з окулярами, заступник голови батьківського комітету, то, можливо, вони мають свою долю з батьківських грошей, і я її бачила з Бєльською у місті разом по магазинах. це багато про що говорить!!! Мама Таня – молодець, смілива!!! так тримати!!!!! ПИШІТЬ в прокуратуру!!!!!! але обовязково в заяві напишіть, що прошу зареєструвати кримінальне провадження, не просто на неправомірні дії, а саме ПРО ЗЛОЧИН!!!!!! прийдіть на прийом, взнайте коли і прийдіть до прокурора міста на прийом!!! лишнє не буде, може хоть трошки поворушаться!!!!

Інна
5 років тому
Відповісти  Іра

Шановна Іро, ви спочатку одягніть окуляри, а тоді говоріть, кого і з ким ви бачили. І треба було слухати, що я говорила. В мене дитина в садок ходить другий рік,і ще особисто я з директором знайома по садку. Так, мені не подобається, що потрібно збирати гроші на постіль, на іграшки, пісок привозити самій, але якщо наша держава нічого не дає, що робити? Якщо ви маєте дитину, то повинні зрозуміти. Коли я привела дитину в садок, а там рвана постіль, що батьки повинні були робити? На тій постілі спав колись мій чоловік, якому вже 30 років. Чекати, поки держава за нас подумає?.. Ми з батьками без участі вихователя прийняли рішення замінити, іще раз наголошую, це в нашій групі, а що в інших – не знаю.

Лілія
5 років тому
Відповісти  Інна

Інна не вигадуйте, рваних постілей нема у садках, можуть бути зістрірані і втрачений трохи естетичний вигляд, ну рваними ніяк.

Іра
5 років тому
Відповісти  Інна

А ви на мій зір не нарікайте – він хороший. То скажіть, якого Х*** завідуюча збирає на стелю і килим , якщо така постіль??? ну це ж бред!!!! Каже завідуюча: нам треба килим – пішли в міськраду і написали звернення. Тільки то ж треба підняти *раку і піти, і шей завідуюча буде агритися на тебе і на дитину. Які ви лохи

Анонім
5 років тому

Про що ці люди говорять,все свое керування ,що Бельська,що методист.”вони ніколи нічого не просять”-просять ще й і як просять,ми в свій час також піднімали це питання,навіть і в прокуратуру писали заяву,але зверху все замяли,.І ще нарахунок батьків ,які їх підтримують-це просто жах-вибачте за Французький-“***” .І ще вихователі.,також добрі,вони бояться пікнути.А ще слухаю цю пані -забула,яку вона посаду займае і охоронцем в свій час була і за компютером сидить, може б, на пенсію? Боже!Слухаю і офегіваю.А цим ***** ніхто і ніколи нічого не докаже.А мама молодець.Респект.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  Анонім

Якщо мене пам’ять не підводить, то у дитсадку № 6, за керування Н.Бєльської було всього. І документи у мене збереглись, треба пошукати. Там, здається, і кримінальна справа була відкрита, і хтось із відкритою формою туберкульозу працював, і сторожами чи ще кимось були родичі а на роботу не ходили, і з харчуванням та відсутністю медсестри були дикі скандали… Багато чого і ще було. Та й прокурори претензії мали – акти перевірок теж десь є. Все покрив “заслужений”. Найкраще про це може розповісти сама Н.Бєльська. То як, Надіє Іванівно. згадаєте самі чи мені виймати на світ Божий офіційні документи?

editor
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

Я так розумію, що проблема НЕ в завідуючій. Хіба в інших садках не те саме? Якщо є виключення – батьки, розкажіть! А у школах як?..
Рибе гниє одночасно з влади і з громади. Влада нахабно нав’язує мантру “немає коштів”.
Громада тупо платить – замість спитати: “А куди ж ви їх, ****, діваєте? Ти, пан Сапожніков, скільки на піддашок над виконкомом здав? А ти, ПАН Сторонський, на кондиціонери в мерії скільки зі СВОЄЇ кишені витяг? То чому ми маємо на килим чи постіль для дітей у садку здавати?!”
Отака мала би бути мова.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  editor

А ще треба спитати: “А скільки ви, пани Сапожніков, Рожелюк і Сторонський здали внесків на обладнання і ремонти своїх VIP-вбиралень на другому і третьому поверсі міської ради, куди ви ходите **** і ****, і куди не пускаєте нікого закриваючи їх на ключ?”

Лілія
5 років тому
Відповісти  editor

Золоті слова. 🙂

Анонім
5 років тому

А Сторонський ще трошки поговорить,йому довго не керувати

Гість
5 років тому
Відповісти  Анонім

А чому його досі ще не люстрували? Хіба сміттєвих баків немає поряд? Даруйте, але вже не вистачає сили дивитися на оцей безлад.

Мама
5 років тому

На скільки мені відомо садочки фінансуються на все, що треба, навіть на новорічні подарунки як виявляється. Хватить здирати з батьків гроші!!! Без афігенної стелі садочок не пропаде, сьогодні те, завтра плазму закомандують, через місяць на мальдіви комусь заманеться…вже геть припухли???

Re@\"
5 років тому

Добрий день всим!та мама що виступала вона права.тому що в садочку вид сан.техники до оливцив повинна займатись окрема людина або организация.!!!наголошую Нихто з батькив!батькивський комитет повинен займатись учбовими питаннями.а ти хто був за кордоном знають що там платять тильки за харчування и то вид довитки про доходи.тому и цина за харчування в садочку ризна.спочатку приносять довидку про доходи .и нихто з батькив навить соби голову не ламаэ щоб коврик туди купити чи тим бильше натяжни потолки…..звичайно э и таки батьки яки люблять показати що я можу и що я маю.за кордоном такого немаэ!!!!!!неважливо чи це дитя пидприэмця чи звичайного робитника в садочку вси однакови.А недоведи Господи якщо цей вихователь або завидувач скаже що треба на щось збирати вин там працювати не буде.!!!

Мама2
5 років тому

Теж ходимо в цей садок, вже набридло здавати то на ковдри, то на ялинку і ще “Ви винні 450 грн на ремонт”-слова вихователя. Плюс по 20 грн кожен місяць і харчування 400грн, а на тарілці 3 вареники (в меню прописано 180 гр).А як намагаєшся щось сказати, то інші батьки з тебе монстра роблять. І кінця не має…Цей рік зробимо натяжні стелі, а далі знов давай, давай, давай….

Гість
5 років тому
Відповісти  Мама2

Ого, 3 вареника??? Це ж 3хразове харчування оплачується 30гр. вдень…

Андрій
5 років тому

Та д*па нашому місту. Дітей шкода, що батьки *** не розуміють, що це потім їхнім дітям жити в цьому лайні.

Неля
5 років тому

Так

Неля
5 років тому

Приєднатися

Неля
5 років тому

Таня, що ти несеш ?))) хто тебе обрав в батьківський комітет )) в нашому садочку батьки тебе б заклювали )) тут ще коректно просто опустили )))

Таті
5 років тому
Відповісти  Неля

Конкретніше , будь ласка. І не “тикайте ” мені.

Юлія
5 років тому
Відповісти  Неля

Це яку Таню заклювали б? Якщо ту, що писала звернення, то її немає за що клювати. Клювати потрібно посадовців в міській раді. Нехай покажуть фінансування, яке виділяється на дитячі установи і що саме придбали за ті виділені кошти. Знайома вихователька говорила, що на групу дали два рулони туалетного паперу і це на цілий рік! Уявляєте?! Можливо той папір закуповують по 20 грн? Оце потрібно перевірити.

кароліна
5 років тому
Відповісти  Юлія

А у нас звикли всіх клювати, хто не вписується у загальноприйняті рамки. А чиновників таке клювання влаштовує – хай люди гризуться між собою, аби посадовцям не заважали. Повністю підтримую маму Таню. У нашому суспільстві треба міняти стереотипи і змінювати свідомість деяких людей. Якщо є такі, як мама Таня, то ще є надія.

Цікаво
5 років тому
Відповісти  Неля

Таня на 100 процентів права і це знаєте і Ви Нелю і всі мами. Але всі мають якісь своі причини, в інтернеті анонімно підтримати, а в очі при виховательках обгадити.
Риба гниє з голови, в нашому випадку з завідуючо ї

лілі
5 років тому

Дуже шкода, що мало у нас таких мам як Таня. Також ходили в цей садочок. Тільки я ніколи не здавала грошей на садочок. Дякую гарним вихователям, які не змінили ставлення до моєі дитини. Але після цього мою другу дитину в цей садок не взяли. І Остапюк і Пан Сторонським нічим не допомогли абсолютно. Вон нічого там не вирішують. Змушені були возити дитину на 15 мікрорайон, коли жили через дорогу від 6 садочку.

editor
5 років тому
Відповісти  лілі

Боже, яка ж це була морока – тягати дитину взимку чи восени, у респіраторний сезон, по напханих автобусах…

Лілія
5 років тому
Відповісти  лілі

Це трохи проблема, мами, які живуть поряд змушені возити далеко своїх дітей. Але можливо ви на черзі не стояли з народження…

Лілі
5 років тому
Відповісти  Лілія

Хочу Вас повідомити що на чергу наша Бєльська як може ставити так і знімати з черги. Так і сталося в моєму випадку. Доречі після того я багато чого дізналася. Наприклад ви знаєте те, що коли ви стаєте на електронну чергу вам мають присвоїти номер. А також видати письмове підтвердження що ви стоїте на черзі з цим номеромю
А тепер скажіть хто таке отримав?

Гість
5 років тому
Відповісти  Лілі

Номерки дають, але там теж є свої нюанси. Номер в електронці стоїть за роком народження…тому в одну групу може попасти як, наприклад дитина з 2014 так і з 2015 і звичайно з 2013…так що номерки це фількіна грамота…хоча варто хоча би їх мати

1+1
5 років тому
Відповісти  Гість

А чому не запросили центральні ЗМІ. мер місцевим змі радить роздувати сміття тільки в межах міста, а викидати мусор с избушки ніззя.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  Лілі

Дочка іще не народила, як стала на чергу у ДДУ. Через три роки пішла оформляти малу в дитсадок… і не виявила себе там. Щось доводити марно.

Лілія
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

На чергу ставлять на основі свідоцтва про народження, можливо в неї була усна домовленість