Триває глухий опір мешканців двох багатоповерхівок роботі ресторану “Мангал”, розташованого у житловому будинку №18 Шахтарського мікрорайону. 

Початок тут: “Ресторан у хрущобі і “Смак” із запашком” http://radar.in.ua/restoran-u-hrushhobi-smak-iz-zapashkom/

Азербайджанська кухня облаштувалась у колишній “пельменці” (вона ж “Едем”). Вхід – із торця будинку. Приміщення нові господарі орендують. У кого саме – не сказали. Запевнили, що з документами все гаразд.

Подейкують, що власниця “Едему” через якісь проблеми втекла з міста.

РАДАР зробив кілька спроб з’ясувати у виконкомі Нововолинської міськради, на кого зареєстроване приміщення. Жодна спроба не вдалася. Той у відпустці, та новенька, ті слухавку не беруть. Що ж, надішлемо інформаційний запит.

Після нашої резонансної публікації “Мангал” привіз довжелезну трубу – коптити небо, а не відводити дим під носа мешканцям другого поверху.

Намір добрий, проте тепер захвилювалися люди з верхніх поверхів. Ніхто не хоче жити як у консервній бляшанці чи у чужій кухні. Адже всі ресторанні пахощі, сморід, викиди пруть у вікна!

Сусідам не позаздриш…

Східні наїдки в ресторані готують на мангалі – на відкритому вогні. Використовують лише деревне вугілля.

Фарід Аарон, хазяїн закладу, не розуміє обурення сусідів. Каже, що в “Мангалі” з екологією все ОК. Мовляв, он і “Фелічіта” в житловому будинку розташована, і “Неro”, й багато інших закладів харчування.

Дозволи всі у “Мангалу” нібито є, сервіс на висоті, клієнти задоволені. Лишилося порозумітися з сусідами – надто ж із крайнього під’їзду.

А мешканців категорично не влаштовують:

  • парковка на газоні,
  • випари з кухні “Мангалу” у вікна квартир,
  • нічний шум, зрештою – сам факт: ресторан у хрущовці, яка ще ніколи не бачила капремонту.

Під вікнами регулярно засідають місцеві пияки, але ж вони свої…

Тіло зліва –  точно НЕ клієнт “Мангалу”. Такі туди не ходять

Слідом за РАДАРОМ, який підкинув ідею, мешканці пропонують власникам закладу знайти інше рішення. Ось через дорогу пустує кафе “Кури гриль”. Щоправда, поряд цвинтар. Але логістика – супер, місця для машин не бракує, надворі є і куточок для дітей, і туалет.

Якщо “Мангал” і “Кури гриль” домовляться, то мешканці будинку №18 знімуть принаймні частину своїх претензій. І дихатиметься їм легше, і тихіше буде, і автівок попід вікнами поменшає.

А комунальники нарешті загородять і впорядкують напівдикий смітник при дорозі. Одне слово, ніяких мінусів, крім плюсів!

Позавчора надвечір РАДАР помітив господарів “Мангалу” і ще кількох чоловіків на подвір’ї “курляндії”. Щось жваво обговорювали…

Того ж таки дня Фарід і Фуад спробували знайти спільну мову і з мешканцями будинку №18. Через дітлахів запросили їх “поговорити”, але дорослі не прийшли. Мабуть, оголошення на під’їздах спрацюють краще.

Дітям “Мангал”  пообіцяв облаштувати майданчик.

РАДАР побачив: пізно ввечері діти звично осідлали бетонний люк

Дворова команда біля щита

На щиті давно немає сітки

Підлітки зізнались РАДАРУ, що мріють про футбольні ворота, турнік. Малеча – про яскраві гойдалки, пісочницю.

Такі забавки, як на нашій “стометрівці”, можна зробити і біля “Мангалу”. Чи не так, Фаріде?

Фото з публічної сторінки Аарона

Поряд із “Мангалом” – літнє кафе магазину “Смак”. Його власник – депутат міської ради Олег Бадзюнь і підприємець Фарід Аарон могли б об’єднати зусилля й зробити взаємовигідну справу: спортивно-дитячий майданчик. Може, навіть із батутом, ще якимись фішками.

Мешканці подякують, їхні діти будуть у захваті, а клієнти жвавіше підтягуватимуться зі своїми дітьми.

Учора діти з сусідніх будинків завітали в “Мангал”. Фарід пригощає

Фото з публічної сторінки Аарона

Ну, й біотуалет – теж дуже актуально. 🙂 Для клієнтів “Смаку”, зокрема. Хоча депутат Олег Бадзюнь сказав РАДАРУ, що клієнти можуть піти у туалет на кладовищі. 🙁

РАДАР помітив: війни мешканців і власників магазинів/барів/салонів вщухають, коли підприємець посприяє з ремонтом під’їзду, вимостить доріжки у дворі, зробить ще щось доброго. Люди цінують увагу до себе й зазвичай вдячні за вирішення наболілих проблем.

Шалену знижку для клієнтів-сусідів “Мангал” теж може запровадити.

Результат усіх приємно здивує.

Н.Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими: