На пустир біля 15-го мікрорайону, де буде магазин Коптюка, завозять токсичний пісок?..

21 3636

 – Якийсь час тому звернув увагу на пустир навпроти 15 м-ну, – повідомив РАДАРУ нововолинець Роман. – Особливо на купи піску, які почали на нього звозити вантажівками, коли забрали щебінь та викопали каналізаційні труби.

Може, возили й раніше, але не звертав уваги.

Усе поле було гарненько вкрите снігом – і свіжа купка відразу впадала в очі (фото робив 21 грудня о 8-й ранку).

Привозять і висипають пісок із ливарних форм (фактично відходи ливарного виробництва).

Матеріал цей, по-моєму, є не зовсім безпечним (хімією різною просочений, смолами). А тому висипати його просто неба біля житлового масиву  – не найкраща ідея.

 

 

Ну, й напевно, всі “корисні” речовини з нього вимиваються дощем прямо в річечку, яка протікає в глибині, і далі в Лугу, Зах.Буг і т.д.

У цьому питанні я не спеціаліст. Поверховий пошук в інтернеті видав лише, що ці піски потрібно якось “утилізовувати” або використовувати повторно.

Можливо, маєте більш детальну інформацію про це вивезення “сміття”. Яке підприємство так діє і за чиєю вказівкою? – запитує Роман.

РАДАРУ теж цікаво, хто і звідки завозить туди пісок, наскільки цей будматеріал є екологічно безпечним. Пропонуємо читачам провести спільне бліц-розслідування.

Повідомляйте у коментарях усе, що знаєте про це будівництво!

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
21 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
анти чобіт
4 років тому

можливо і на кронорак(кроноспан) завозять дерево із чорнобиля,вирубка лісу там іде постійно

editor
4 років тому

Алла Доскач: Він перепаляний, як десь його висипати, то він не впітує вологи. Як кашка.
Андрей Смалюк: Хто тобі сказав що він не впітує вологу?????? Не знаєш не говори. Це не просто перепаляний пісок а пісок який розмішується різною хімією і смолами для того щоб швидко затвердівати. А ту хімію так просто не випалиш.
Алла Доскач: Бо не впітує! Бо я працювала на ливарному, були заганяли той пісок, а він, як каша. Я й склад суміші знаю пісок, каолін( просто глина) і рідке скло. Він після формовки йде.

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  editor

Дещо знайомий із ливарним в-цтвом. Окрім коаліну і рідкого скла там є ще окиси міді, заліза, олова, свинцю, присадок тощо. А окрім того й шматки окалини. Вони не вигорають і залишилися там із ливарного процесу. Стверджувати, що пісок не вбирає вологу і є нетоксичним – не берусь. Мені дивно із користувачів одні із яких стверджують, що та маса безпечна, а інші – що отруйна. Та, 100% – токсична! Ось тільки, наскільки? Без лабораторних досліджень ви будете сперечатись іще років з десяток. :)) Тепер про те, що дехто виріс на тому пісочку… У Вас все добре, не хворієте? То дякуйте Богу щодень. У чорнобильській зоні, біля мідних, свинцевих і асбестових копалень теж люди живуть. І ніби здорові. До пори.

Олександр б.19
4 років тому
Відповісти  АНАТОЛЬ_

І не один я виріс там, цілий двір. І нас ніхто не питав, вивалили камази тої суміші і все.
Я не прихильник, а ні кроношпана, а ні нлз, бо все це- є зло, котре вкорочує життя моє і мене оточуючих.

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  Олександр б.19

Я й не стверджував, що ви один такий унікум. І навколо Чорнобиля та Прип’яті багато людей у селах та на хуторах живуть – і хліб жують. :)) Вовки там розвелися, зубри, олені і ведмеді… І чудово себе почувають. Ніхто не досліжував скільки із них вмирає від променевої хвороби та мутацій. Зрештою, і у Нововолинську те ж – хто відає скільки покійників “заселяє” щороку, цвинтарі від щоденного споживання іржавої води, викидів “Кроно”, ливарного і… “стерильного” ливарного пісочку.

editor
4 років тому

Тетяна Харльонок: А з чого ви взяли, що він токсичний?
Руслан Ковальчук: Танюха а на ХТСі????
Тетяна Харльонок: Так він з вибивки іде знову на ХТС!
Руслан Ковальчук: Не завжди

Олександр б.19
4 років тому

Живу в цьому будинку з якого зроблене фото. Так, з другої сторони цього будинку, усе подвір”я було засипане літ так…. десь ….30 тому, таким піском. Все життя пройшло на ньому, і тополі там виросли вище будинків і літом трава (якщо жековці не покосять) хоч динозаврів розводь. На фото невидно, є ще одна труба, навіть дві, трошки правіше. То мені здається, вони більше небезпеки несуть. Зараз мені майже 40. А чи зможуть наші діти стількиж оцим повітрям подихати?

Роман
4 років тому

Той пісок, може бути з різних типів формовки. Бо сам працюю на ливарному. Якщо його викидають, то це перепал. Там мало хімії залишається. Тим більше він мєлкозернистий, буде крепка подушка. Фура не наша так що не знаю звідки той пісок!

Сергій
4 років тому

Щоранку ходжу там на роботу. Категорично стверджую, що вантажівки кроноспану. Довгі, з білим кузовом (навіть на фото видно), а спереду напис “КРОНОСПАН”! Якби автор фото спромігся підійти ближче, ніяких питань “хто” не виникало б. А от “хто” і “що” залишається. А що-до власника авто – переконаний. На перехресті, після вигрузки, ці автівки проїхали в 10 м. від мене.

editor
4 років тому
Відповісти  Сергій

а звідки пісок у Кроноспану? Там тирси цілі терикони димлять, а пісок у такій кількості звідки?

Читач
4 років тому

Там уже років десять щось ковиряють а магазина так і нема даже фундамента.

editor
4 років тому
Відповісти  Читач

Мав бути торгівельно-розважальний центр чи навіть ринок із немісцевим інвестором. Не склалося. Магазин будматеріалів, на зведення якого отримав дозвіл Коптюк, схоже, виконуватиме якраз його функції. Бо віддали йому 2,3 га, на секундочку.
Ну, так, як лазня на Св.Володимира. Ніби трохи й лазня (згідно з умовами викупу), та насправді – все що завгодно. Доходний дім, золоте дно орендодавця.

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  editor

Віддали так, як і фінський будиночок та ділянку землі племіннику міського голови (рішенням сесії місцевих депутатів) на вул. Східній, 13А. Як і підвали – комунальну власність, другу мера Л. Климовичу та іще безлічі слуг і прислужників. Та й себе вони не забували… О, ні!

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  Читач

Там мали бути корпуси електромеханічного технікуму. На них і звели деякі з його споруд. СССР розпався, “господарник” зледачів і розбестився завдяки нашому невтручанню у виконкомівські та депутатські справи та його керівництво містом. Помалу-тихенько місцеві ОМС перетворилися у мафіозно-бандитську структуру, що паразитує на покірній мовчанці виборців. Тепер це дике поле, на якому ніяк не можуть вкоренитися місцеві підприємці та аграрії. Хтось цьому перешкоджає. А. Коптюку все мало. Ніяк не може наїстися, допоки “папік” при владі.

Олександр
4 років тому

ЛИВАРНИЙ ЩО НА ЗАВОДІ 100,ВІН ВІДХОДИ ВИКІДАЄ НА СВАЛКУ!!!ЗА ЦЕ ПЛАТИТЬ ГРОЩІ ДЕРЖАВІ…ЦЕ Я ЗНАЮ ТОЧНО!!!БАГАТО ХТО ТАКИЙ ПІСОК ВИКІДУЄ СОБИ НА БУДІВНИЦТВО!!!А МАШИНИ…ЦІ…НЕ ЗЛЕВАРНОГО ЩО НА ЗАВОДІ 100

editor
4 років тому

О, який цікавий комент:
Олександр: Ці відходи почали вивозити з кінця літа. По кілька машин щодня, переважно ввечері і вночі… буває, і з самого ранку. Вдень вивозять відсів дуже рідко, переважно землю.
Потім приїздить бульдозер і все це рівняє… тому цей “бардак” так не впадає в око.

Eys
4 років тому

То повидайте всі свої меблі з дому, і переселіця сахару, може там не буде ніяких токсинів, хоча і там найдете до чого вцепитись, шоб це до кучі з піском придертися….. “нет слов” в мене.

editor
4 років тому

Пише нам анонім:
“1. Це був не пісок, а дрібні залишки, пил від деревообробки.
2. Вигрузку здійснював не ливарний, а “Кроноспан”.