Найгарніший будинок у Нововолинську

36 3774

Ця 2-поверхівка на розі бульвару Шевченка й вулиці Шептицького була ще рік тому сіренькою і непоказною.

Та енергійна голова ОСББ Ольга Гроховчук, свідомі мешканці, старанні будівельники з бригади Андрія Клименка зробили її окрасою міста!

Об’єднання співвласників подало заявку на участь у проекті з утеплення й ремонту будинку. 30% коштів надали мешканці, 70% забезпечив грантодавець.

Усе ретельно розрахували, контролювали якість робіт – і от приголомшливий результат.

Порівняйте, як було…

І як стало!

Ну, як? 🙂

Фото –  Google і Віталій Грабовський

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

4 1 голос
Рейтинг статті
36 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ольга Гроховчук
1 рік тому

Це спільна заслуга координатора програми Енергодім Петра Лавренюка, мешканців нашого ОСББ “Довіра”, фірми підрядника Дім Фасадів,бригаді місцевих фасадчиків під керівництвом підприємця Андрія Клименка, бригаді яка робила дах з Камінь-Каширська -бригадир Олександр Дубровський.
Велике їм всім дякую за підтримку в цьому проекті та за кінцевий результат,який буде ще за трошки.Ще не всі роботи завершені через погодні умови.
А для всіх мешканців міста хочу сказати ,що не треба боятись робити свій будинок кращим,теплішим комфортнішим для мешканців.Треба докласти зусиль ,нервів , коштів(безкоштовного вже давно нічого немає),але це того варте.

Марта
1 рік тому
Відповісти  Ольга Гроховчук

Цікавить скільки гривень з однієї квартири, було витрачено??

Уууу
1 рік тому
Відповісти  Марта

І ще цікавить чи кожна квартира давала гроші без проблем і що робили малозабезпечені родини???

SOM
1 рік тому
Відповісти  Марта

В районі 100000 грн

Уууу
1 рік тому
Відповісти  Марта

То з однієї квартири скільки грошей здавали?

Уууу
1 рік тому
Відповісти  Уууу

То що там про гроші з однієї квартири і про малозабезпечених???

Wagonwheel
1 рік тому
Відповісти  Ольга Гроховчук

Будинок – цукерка. Мабуть ще внутрішньо-будинкові мережі поміняти і у будинка друга молодість буде.
Як більмо – той балкон з вагонкою пластиковою.

Уууу
1 рік тому
Відповісти  Wagonwheel

А потрібно зобов’язати власників той балкон розібрати, бо, бачте, псує показник показовості і загальної видимості🤣. Ви тут такі кумедні до знемоги, бо люди зробили собі лоджію, а ви проти! Може то краще би було стіни будинку зробити білими, або ще і інші балкони так обробити?

Олег
1 рік тому
Відповісти  Уууу

А може треба поводитись згідно закону і не псувати фасад будинку. На плані будинку немає ніяких лоджій, це незаконне перепланування на яке в нас не зважає ніхто. Уууу живе ще радянськими постулатами, а вже пора від радянщини відходити. В Європі за таке, такий би штраф виписали, що мешканці за 15хвилин би розібрали.

Уууу
1 рік тому
Відповісти  Олег

Олег
Але ви і фантазер ще той) Я живу не радянськими, а сучасними поглядами і європейськими зокрема. “Мій дім – моя фортеця” кажуть англійці. Власники квартири платять за житлову площу у яку входить балкон. Немає значення чи це ЖКГ, чи ОСББ, бо плата згідно зареєстрованих квадратних метрів загальної площі. То платити власники повинні, а облаштувати свій комфорт на своїй території їм зась по-вашому? Будинки усі старі,радянські, а життя змінюється і змінюються вимоги до комфортного житла. Сучасні будинки у містах будують уже з лоджіями. То робити сучасну лоджію не можна, а утеплювати будинок знадвору завжди будь ласка. Ніхто вас слухати не буде, бо ви неправі

Олег
1 рік тому
Відповісти  Уууу

Я живу не радянськими, а сучасними поглядами ????????
Ви великий оптиміст а “совєт” з вас я так розумію не виб’єш.. В Європі наприклад навіть щоб поміняти вікно треба дозвіл влади, не те що б балкон зашити.

Уууу
1 рік тому
Відповісти  Олег

Олег
Ну тримайте, якщо що. Дозвіл влади потрібно коли будинок, чи архітектурний комплекс мають історичне і культурне значення. Ну це як у Львові, наприклад у старому місті. Де ви тут історично-культурні будинки побачили?

цікаво
1 рік тому
Відповісти  Уууу

“Олег” в коментарі і основному правий. Уууу перед написанням коментарів і вживанням термінів балкон/лоджія варто “погуглити” діюче законодавство. Власники платять за ЗАГАЛЬНУ площу, в яку площу балкону враховують з коефецієнтом 0,3, а засклений балкон необхідно враховувати з коефіцієнтом 1.0 (тут уже є недоплата з моменту засклення балкону). Питання покращення комфорту – спірне (різке погіршення норми освітленості та вентиляції в житловій кімнаті)
P.S. Англійці ніколи не скажуть “Моя КВАРТИРА – моя фортеця”

Уууу
1 рік тому
Відповісти  цікаво

цікаво
Квартира також житло, тобто дім і приватна територія до речі. Практично приватна нерухомість. Ця приватність захищена законом. Так що квартира-дім-фортеця також підходить. Стосовно погіршення освітлення ви праві. Я люблю світло і мені такі добудовані “будки” не подобаються. Але в принципі кожен сам собі вирішує добре йому чи зле.

Уууу
1 рік тому
Відповісти  Олег

Олег
І про закон. А де у законі узаконено таке утеплення фасаду будинку? Від якого числа, місяця, року, де взагалі конкретно про це написано? Ну дуууже треба побачити!

Олег
1 рік тому
Відповісти  Уууу

Як вже достали диванні єксперти які дуже впевнені в своєму невігластві. Невже самому тяжко найти інформацію.
Тримайте.
Пунктом 8.14 ДБН В.3.2-2-2009, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 22.07.2009 року №295, при проєктуванні реконструкції житлових будинків допускається зміна їх фасадів, яка повинна носити системний характер, єдиний для всього будинку, а також улаштування вхідних груп до вбудованих (прибудованих) приміщень тільки за архітектурно-планувальними завданнями.
Якраз тут і заборона окремих квартир переобладнувати фасади, а тільки можна весь будинок однаково.

цікаво
1 рік тому
Відповісти  Уууу

(ДБН В.2.6-33:2018 «Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування»)

Уууу
1 рік тому
Відповісти  цікаво

На старих будинках теплоізоляція фасаду не передбачена. Я точно знаю.

Олег
1 рік тому
Відповісти  Уууу

На старих будинках теплоізоляція фасаду не передбачена. Я точно знаю.
100% в СССР так і було. Я так розумію в СССР ви провели левову частку життя.
А зараз:
Новий ДБН В. 2.6-33:2018 “Конструкції зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування” затверджено наказом Мінрегіону від 2 серпня 2018 № 199.
Оновлені будівельні норми передбачають впровадження ЄВРОПЕЙСЬКИХ вимог до енергомодернізації фасадів.
Кабінет міністрів України ухвалив оновлений перелік будівельних робіт, що не потребують документів на їх виконання, включивши до нього проведення утеплення будинків. Відтепер, для утеплення не потрібно отримувати дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).
Зокрема, відповідні правила стосуватимуться утеплення стін, даху як індивідуальних житлових будинків, так і багатоквартирних будинків висотою до 100 метрів.

Уууу
1 рік тому
Відповісти  Олег

Олег
Моє життя тут ні до чого абсолютно. Де було проведено левову частину мого життя і чи довге було моє життя – то справа не ваша. Хоча можу відповісти – не в СССР, а закордоном практично. Є будівельні норми і стандарти. Згідно норм будинок має “дихати”, тоді всередині будинку буде атмосфера, комфортна для проживання. При такому утеплення сучасними матеріалами старих будинків потрібно реконструювати, або змінювати застарілу систему вентиляції будинку. Тому що у іншому випадку по стінах може поповзти цвіль і грибок. Про шкідливість такого “сусідства” ви маєте бути вкурсі, якщо ви справді достатньо обізнані і ерудовані.
Мене цікавить питання коштів, зданих з однієї квартири і питання малозабезпечених родин, але у відповідь – тиша, тому роблю висновок, що справа темна, попахує вимаганням і “витисканням” грошей для цієї начебто спільної і благородної мети

Олег
1 рік тому
Відповісти  Уууу

Ви при СССР жили за кордоном? Щось не віриться, хоча це не важливо. Отож я вам надав законодавчі норми, а ви мені тут свою думку і не факт що правильну. Документи будь ласка про будівельні норми і стандарти на дихання будинку. А то і я можу нафантазувати багато. А оце “При такому утеплення сучасними матеріалами старих будинків потрібно реконструювати” це ви звідки взяли?????!!!!!.

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому
Відповісти  Олег

При СССР багато людей жили з а кордоном. Вербувалися вільнонайманими в СА, спеціалістами на заводи і фабрики, воювали в Афганістані, В’єтнамі,.. в дипломатичних місіях, шпигували, надавали “братню” допомогу країнам котрі розвивалися, служили в російських військових частинах тощо. І я там жив два роки, якщо це можна назвати життям – в ГСВГ.

Олег
1 рік тому
Відповісти  Уууу

А тепер про гроші. Напевно грошей там ніхто на утеплення не здавав, або взяли кредит на ОСББ на пару процентів від кошторису, або всі кошти їм дали нахаляву, бо вони “ВИБРАНІ” і їм дорого за опалення платити.

Олександр.
1 рік тому
Відповісти  Уууу

Я б його розстріляв три рази…

Олександр.
1 рік тому
Відповісти  Ольга Гроховчук

Ось і розкажіть нам дурненьким як знайти такого грантодавця…доречі,а на індивідуальне опалення гранта не дали?

ПРОСТО Я
1 рік тому

Думаю,що скоро з‘явиться ще один гарний,теплий,комфортний будинок!!!
Нашій голові ОСББ терпіння та натхнення-ми з тобою!!!

цікаво
1 рік тому

Ситуація з газовою трубою незрозуміла – залишений “місток холоду-промерзання” і обслуговувати трубу буде неможливо

Уууу
1 рік тому
Відповісти  цікаво

Так, згода! Діло справжня ж**а, тобто труба діло

Олег
1 рік тому

Тут є один нюанс, основні кошти цьому будинку скинулись жителі міста з податків. Навіщо нам ремонти в лікарні, школах, дитсадках. Давайте будемо окремим ОСББ скидатись і фасади робити, щоб мешканці того будинку менше платили за тепло. Їм більше потрібно.

РАДАР
1 рік тому

До бюджетних коштів міста цей проект не має жодного стосунку. Була грантова програма, три будинки (три ОСББ) в Нововолинську туди потрапили. Керівники ОСББ зробили проекти, розрахунки. Грантодавець проплатить 70% витрат.
30%, як тут і написано, взяли на себе мешканці.
У цьому будинку люди зараз сплачують близько 10 грн. за кв.м додатково в рахунок 30%. Якщо у квартирі 60 кв.м, помножте на 10. Ну, трохи менше.
Зате й вартість квартири, якщо хтось надумає продавати, буде більшою.

Маня
1 рік тому
Відповісти  РАДАР

Ото обдирайлівка!

Олег
1 рік тому
Відповісти  РАДАР

Правда?????
А як же оце?????
Реєстр заяв про резервування коштів та укладених договорів на відшкодування з міського бюджету процентів за кредитами, залученими ОСББ, які беруть участь у програмі «ЕНЕРГОДІМ» або іншій програмі державної установи «Фонд енергоефективності»
На цей рік 500000грн? Нестиковочка.
20.01.2020 договір ОСББ “Довіра” кредит 1500000грн виплати 171797,99грн.
А чого нічого так з наших кишень, якомусь будинку 170тис грн, скидаймось люди.

Ліки від жаби
1 рік тому
Відповісти  Олег

Три ОСББ взяли кредит і повернуть його самотужки. Міська влада сприяє розвитку ОСББ і допоможе сплатити відсотки. А у вас є ОСББ? Досі нема? Створіть, і буде вам щастя.

Олег
1 рік тому
Відповісти  Ліки від жаби

ТЦе не міська рада, бо кошти які вони владають не міської ради, а всі мешканці Нововолинська мають скинутись і проплатити відсотки вибраним ОСББ, а чого наприклад не приватним садибам, чи просто відремонтувати наприклад славнозвісну лікарню.

Олег
1 рік тому
Відповісти  Ліки від жаби

Три ОСББ взяли кредит і повернуть його самотужки. Хай би і відсотки самотужки віддавали і так 70% їм сплачує грантодавець.

Сєрий
1 рік тому

Да дом гарний. Тільки не заплатили грошей двом бригадам шо там робили. Марозяця шо грн.нема Отака фірма кльова .