О 8-й ранку під будинком №35 на бульварі Шевченка в Нововолинську загула бензопила. Робітники у спецодязі з написом “ВУКГ” (так розповідає очевидиця події пані Вікторія) почали спилювати яблуню.

Яблуня стояла собі в затишному сквері, що виходить на бульвар, нікого не чіпала, намірялась розквітнути у квітні.

Але вона не вписувалась у план орендаря земельної ділянки. Хоча землю в користування виділили лише на 5 років, він затіває тут будівництво житлово-торговельного комплексу.

По-простому, внизу – магазини і/чи розважальні заклади, а на другому і третьому поверхах – квартири. 

 Мешканці будинку №35 (отого самого, що сильно постраждав від вибуху газу й був капітально відремонтований бюджетним коштом) збунтувалися. Вони не хочуть жити ще 2-3 роки фактично на будівельному майданчику, споглядаючи, як стіни в їхніх квартирах беруться тріщинами.

 

.

І є серйозний ризик, що зведена майже 70 років тому 2-поверхівка не витримає. Весь бульвар, як стверджують досвідчені гірники, стоїть на порожніх шахтних виробках. Шахти позакривали, воду там не відкачують. Будинки просідають. 

Новобудова зазиратиме просто у вікна будинку №35. У квартирах значно поменшає світла, побільшає цвілі, а попід вікнами буде цілий автопарк. Вартість цих помешкань різко впаде. 

Одне слово, буде купа проблем.

І все тому, що колишній міський голова В.Сапожніков разом із колишнім уже заступником В.Рожелюком вирішили колись: місце тут для бізнесу золоте, всі комунікації є, хай своя людина бере й будує.

Людина взяла. Депутати ще влітку погодили. А мешканці досі – проти. І вони вже ходили нещодавно у відділ архітектури, де їм чітко сказали: проєкту на будинок НЕМАЄ.

А забудовник запевняє, що є.  І кому вірити? Директору Нововолинського інституту економіки, депутату міськради Роману Степановичу Чорному (це ж він – неформальний забудовник) чи працівникам відділу архітектури?..

Вертаємось до яблуні.

Пані Вікторія вибігла на вулицю:

 – Хто вам дозволив нищити дерево?! Де документи?

Робітники відбріхувалися, що все є, і пиляли. Вікторія почала знімати їх на телефон.

Невдовзі під’їхали джипом двоє, назвалися працівниками прокуратури. Чинили на жінку психологічний тиск і заявляли, що всі документи на будівництво й дозвіл на спилювання дерев вони мають.

Теж, зрозуміло, брехали. І були не з прокуратури. 🙂

Підтягнувся й “випадковий перехожий” – почав шарпати обурену жінку, аби перешкодити відеофіксації.

Вікторія не здогадалась одразу набрати 102. Та після того як яблуня перетворилась на колоди, жінка з сусідом поїхали у виконком Нововолинської міськради.

 

 

До мера не потрапили, а його заступник Олександр Громик запросив на термінову розмову депутата міськради від “Слуги народу” пана Чорного. І категорично йому заявив: 

– Дозволу на знесення дерев ми не надавали. І поки не домовитеся з мешканцями, ніяких робіт на ділянці провадити не можете!

Він повторив це двічі. Але після такої серйозної розмови пан Роман чемно поцікавився у пані Вікторії, о котрій вона прокидається. Бо завтра з самого ранку на цій ділянці бульвару має працювати будівельний кран – валити стовпи… 

Поліцію небайдужа мешканка все ж таки викликала. Коли повернулася з виконкому. Бо побачила, що повалено аж ДВА дерева.

 – Патрульні не дуже хотіли оформляти папери – сказали, що з’ясують, чи був дозвіл на вирубування, і поїхали. Та потім прибула слідчо-оперативна група.

Працівники поліції оглянули місце, склали протокол, занесли моє повідомлення у базу, – розповіла Вікторія РАДАРУ.

Ну, але кран на підході… 

Наталя Камишникова

Фото – Вікторія 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: