Ця шахта давно вже могла отримати солідні інвестиції, нове обладнання, стабільну перспективу роботи.

Та  тут усе ще кермують горлохвати…

Хоча альтернатива їм є!

 

Павло Танчев – молодий, але вже досвідчений управлінець у вугільній галузі. Ще влітку міністерство енергетики призначило його директором державного підприємства “Шахта №9 Нововолинська”. І він має твердий намір продовжити життя копальні,  зберегти трудовий колектив і робочі місця.

Однак поступитись йому місцем не хоче Володимир Юрків – уже звільнений директор відокремленого підрозділу ДП “Волиньвугілля” – тієї ж таки шахти №9. Наказу з міністерства Юрків не виконує і документів НЕ передає. Ніби це його приватна лавочка.

Містом далі ширяться чутки про закриття шахти. Ситуацію штучно підігріває права рука ЮрківаВасиль Гура, ватажок одного з двох профспілкових осередків, що діють на копальні.

РАДАР вирішив дізнатись  у Танчева, що насправді світить дев’ятій і що змінить він особисто, якщо припиняться колотнеча й анархія у відокремленому підрозділі. І запитав:

– От ви директор нової шахтної одиниці. Вас призначили закривати копальню чи продовжувати її роботу? Що зроблено за цей час? Що каже міністр із приводу нинішнього цікавого становища шахти №9? На якого інвестора розраховуєте, якщо копальня запрацює з вами як окреме держпідприємство?

– На час призначення мене на посаду в.о. директора ДП “Шахта №9” я мав цілковиту впевненість у тім, що шахту не закриватимуть, це є гарантії міністра І.Насалика. Шахта повинна працювати як окреме ДП, юридична особа, з залученням інвестиційних коштів для технічного переоснащення.

Усі процеси з закриття шахти міністр особисто розпорядився припинити, натомість готувати програму розвитку гірничих робіт по шахті №9 – із урахуванням беззбиткової роботи.

Про це свідчить наказ №318 від 12.06.2018 р., пункт 4.

 

 

 

Також є окреме доручення міністра.

Програму розвитку ми розробили і просили міністра на її основі надати Кабміну пропозицію щодо виключення шахти №9 зі списку шахт, що підлягають ліквідації (розпорядження КМУ 696 від 08.07.2015).

До “чорного списку” 2015 року шахта потрапила на підставі техніко-економічного обгрунтування НЕДОЦІЛЬНОСТІ відпрацювання шахти 9, розробленого у 2012 році.

Тому ми тепер  розробили техніко-економічне обгрунтування ДОЦІЛЬНОСТІ відпрацювання шахти 9 і погодили його з профільним інститутом “УКРНДІПРОЕКТ”. Отримали позитивний висновок!

 

Танчев готовий вивести шахту з глухого кута колотнечі

 

Далі мала бути науково-технічна рада міністерства.

Також ми  внесли зміни у Статут підприємства в частині виключення з текстової частини наказу №550.

 

 

І Статут підприємства затвердили у новій редакції.

 

Затверджений наказом 449!

 

Щодо інвестицій для технічного переоснащення шахти, то в ролі інвестора виступає ТзОВ “ВИРОБНИЧЕ ТОРГІВЕЛЬНЕ ОБ‘ЄДНАННЯ “УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРОДУКТ”.

Є гарантійний лист про погодження надання інвесткоштів.

 

 

До речі, технічне переоснащення торкнеться не тільки основних дільниць( видобувної та прохідницької), але й допоміжних (ДШТ, СУ).

 

Оце все може вже незабаром отримати шахта! Якщо…

 

Отже, всі процедури з залучення інвестицій, розробки програми розвитку та ТЕО виконано, зміни в статут внесено.

Є розуміння, як працювати та розвивати підприємство, є можливості, але…

– Чи засідала та науково-технічна рада в міністерстві, аби подати у Кабмін пропозицію про виключення шахти №9 зі списку на закриття?

– Іще ні. Причина – небажання деяких працівників міністерства, щоб було дороблено все до кінця. Ви розумієте, тут боротьба Юрківа за крісло… Якщо вони дадуть нам усе доробити, то в них не залишиться жодних доводів. І їм доведеться піти, а не хочуть.

– Їм – це кому?

– Директору, який обманює людей разом із керівництвом профспілкової організації, що прийду я і закрию копальню. Хоча насправді все зовсім-по-іншому!

– Як оцінюєте нинішню ситуацію на 9-тій? Куди котяться?

-Показники роботи шахти на сьогоднішній день дають повну оцінку діяльності Юрківа за 2,5 роки.

 

 

  – Мда. Дуже промовисті цифри. Тут і до ворожки не ходи – горлопани й некерований екс-керівник шахти своїми руками її добивають…

 

Розпитувала Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: