Жвава дискусія виникла у фейсбук-спільноті “Іваничівщина” під публікацією РАДАРА про будівництво заводу “Біопротеїн” на землях села Мишів.

Згадали і політику, і нардепа Гузя, і залаштункового ініціатора смердючого проекту – нардепа Мартиняка, і місцеву владу, як же ж без неї…

Отже, хто винен і що тепер робити?

Василь Крикун: Це все буде робитись до тих пір, поки не буде справедливості, а буде корупція. А в дечому винні самі люди, бо продаються за мізерні копійки

Олександр Назарук: Люди заснули, а коли від смороду почнуть задихатись самі, їхні діти, внуки, правнуки – буде ПІЗНО.

 

Акція протесту у Турійську, де діє комбікормовий завод Мартиняка

 

Наталія Карпюк: Скоріше всього – вже пізно. Команда юристів забудовника + місцева влада, яка відкрито працює на інтереси цього ж забудовника. Дійсно думаєте, що можна пробити стіну власною головою? Місцеві жителі категорично проти будівництва. А толку? Юридично все правильно – працюють лицемірні чиновники. Кримінальне провадження не відкриєш. Що ще? які реальні дії допоможуть спекатися мордорського проекту?

РАДАР: Не пізно ще. Ідіть гуртом до нардепа Гузя і його приймальні. Він допомагав закрити підпільний “Екопротеїн” у Нововолинську. Він зацікавлений у вашій підтримці на наступних виборах. 🙂 І він допоможе вам зарубати цей проект двох інших нардепів: Мартиняка – Івахова. ЯКЩО ПІДНІМЕТЬСЯ СПРАВДІ ВСЕ СЕЛО.

Там і Древині сильно зачепить. Древині і Мишів – це зо півтори тисячі людей, так? Із них принаймні кількасот можуть зібратися докупи. І викликати на місце голову ОТГ Войтюка, депутатів від ОТГ, обласних і районних депутатів, нардепа. І пресу з ТБ. Дійте. І вже зараз збирайте підписи, створіть ініціативну групу, складіть план дій.

 

Нововолинськ, вулиця Сокальська. З набитої фури випали кури… точніше, курячі рештки

 

Так буде й у Мишеві, якщо громада змовчить

 

.Ігор Парафін Не допоможе. Більшість депутатів – Народний фронт. Керівництво ОТГ – Народний фронт. Гузь приїздив агітував за них і підтримував на виборах. Це вже використаний матеріал

Наталія Карпюк:  Було б смішно, якби не так гірко. Нові Іваничі, Древині, Мишів, Біличі – радіус 1.9 – 2.3 км. Санітарно-захисна зона навряд чи більше кілометра. І хто тут чим поможе? Відкладайте гроші на власний похорон. Найреальніший варіант.

 

Комбікормовий завод у Турійську. Можете поїхати нюхнути… 

 

РАДАР: То це купа людей, спроможних захистити свою власність і свою родину від екологічного лиха!

Можете нічого не робити, гірко усміхатись і стоїчно чекати, поки весь цей район засмердиться і просякне шкідливими викидами. А можете підняти депутатів, громаду, провести збори по селах, поїхати у Ковель чи Турійськ, розпитати людей, що мешкають біля ветсанзаводу і комбікормового заводу, викласти їхні відеорозповіді.

Заявити, що оголосите недовіру голові ОТГ й депутатам.. Підпрягти Гузя, бо це його виборці, хай там як він співпрацює з Войтюком.

Якщо громада буде активно проти – вас почують і Гузь разом з вами домагатиметься скасування будівництва. Якщо все обмежиться зітханнями в інтернеті – ну, я тут нікому не лікар.

Коли в нас починали “Кроноспан” 16 років тому, я зробила кілька тисяч відозв із інформацією про викиди. Роздавала їх у Нововолинську на площі та ринку, обійшла чи не кожну хату у Верхнові.

Розум свій нікому не вставила, але принаймні не маю гріха перед земляками, що знала, розуміла – і нічого не робила.

 

Сморід нестерпний. Увесь Турійськ блює, коли там виготовляють м’ясокісткове борошно…

 

Наталія Карпюк: Більшість депутатів і керівництво ОТГ – Народний фронт. І ваш вельмирозхвалений нардеп з тієї ж… м’яко кажучи… політсили. В нас є м а л е с е н ь к и й шанс – коли Яценюкова – знов-таки м’яко кажучи – компанія відійде від влади.

РАДАР: Гузь давно дистанціювався від НФ і заграє з УКРОПом. Давно не хизуються зв’язками з НФ і місцеві депутати. Загрозу бути відкликаним або стати для людей одіозним кожен із них сприйме серйозно.

А Гузь аж ніяк не мій і не мною вельми розхвалений. Просто треба використовувати всі можливості в боротьбі за відвернення еколиха. А в нардепа можливості є. І тут його давні опоненти: Івахів, Мартиняк

А коли “Яценюкова компанія” відійде від влади, у вас уже проведуть громадські слухання і виготовлять проектну документацію. Тоді буде пізно.

Поки що треба лише домогтися скасування рішення сесії ОТГ плюс закидати заявами Мінекології та ОДА. Але часу обмаль.

Отак ми поговорили. А ви що скажете? 

У ТЕМУ: 

Нові смердючі точки

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: