Смітник розбрату. Меру не потрібен сквер у 15-му мікрорайоні?!

30 2191

Через цей смітник розгорілася справжня холодна війна.

Він стоїть у скверику 15-го мікрорайону Нововолинська, поряд із дитячим майданчиком.

На хлопський розум і здоровий глузд, це комунальна територія. Адже тут постійно відпочивають мешканці житлового масиву.

Батьки, що привели сюди своїх малят. Пенсіонери та підлітки. Ну, й любителі випити-закусити на свіжому повітрі.

 

 

Скверик, якщо дивитися з вікон багатоповерхівок, подібний на тризуб.

І от колись на одній із нарад тодішній заступник міського голови В.Рожелюк ухвалив, що прибирати його мають аж три організації: ОСББ із будинків №№16, 17, ЖКП за будинок №18. Мовляв, це ваша прибудинкова територія, ото й обслуговуйте – кожне по третині.

 

 

Та навіть дітям відомо, що на все має бути план і документ. Назвати планом папірчик, на якому пан Рожелюк намалював схему прибирання, ніззя, навіть якщо комусь дуже хочеться.

Тим паче це не можна назвати технічною документацією. А вона має бути на кожну прибудинкову територію, за обслуговування якої мешканці справно чи не дуже, але сплачують. Чи у свої ОСББ, чи управлінським компаніям.

І штука в тім, що такої документації в Нововолинську немає взагалі! На один-єдиний багатоквартирний будинок, кажуть, її оформили. Мабуть, там особливо завзяті мешканці. Бо це і кошти, і паперова тяганина, і ходіння по кабінетах, де переливають із пустого в порожнє. 

Із 2007 року голови ОСББ у 15-му, 5-му, 6-му мікрорайонах просять міську владу закласти в бюджет кошти на виготовлення технічної документації. Чиновництво ці пропозиції ігнорує.

 

 

Де закнчується прибудинкова територія і починається комунальна – відомо одному Богу, а ним не є ані В.Рожелюк, ані навіть сам мер – Віктор Борисович Сапожніков.

Коротше, оцей смітник стирчить на спірному місці. УКК №1 прибирати там не хоче, бо вважає це територією ОСББ із будинку №17. А голова ОСББ цілком підставно й логічно вважає, що це частина міського скверу.

Адже саме там встановлюють ялинку для мешканців величезного житлового масиву. Саме там відпочивають виборці пана Сапожнікова.  А дехто навіть регулярно ночує на лаві.

До слова, лав тут стояло зо три. Лишилась одна.  Вічно переповнений смітник – якраз біля неї. 

 

 

Голову ОСББ із будинку №17 викликають на адмінкомісію при виконкомі Нововолинської міськради. Головний спеціаліст одного з відділів виконкому І.Орєхов склав на нього протокол за порушення правил благоустрою. 

Засідання відбудеться 27 лютого.

Розтрощених лавочок Орєхов не помітив, бо тоді довелося б визнати: так, це сквер, мінізона відпочинку.

 

 

А от сміття впадає в око всім, тож найпростіше – налякати і провчити голову ОСББ штрафом.

Однак голова ОСББ може оскаржити рішення адмінкомісії в суді. А суд спитає: де технічна документація? де написано, що це прибудинкова територія? на папірчику у Рожелюка, який нині є радником міського голови? Непереконливо. 

Втім, голова ОСББ може й не судитись, а після сплати штрафу створити в Нововолинську цікавий прецедент. Це наша прибудинкова територія, кажете? ОК, тоді  наше ОСББ використовуватиме її на свій, а не ваш розсуд!

 

 

Схоче – встановить тут ятки і братиме кошти з підприємців за оренду землі. Схоче – обгородить парканом і зробить парковку. Та що завгодно, потреби й апетити в мешканців великі. 

Так само вчинять і голови двох інших ОСББ, вони ж не дурніші. А смітники заберуть звідти чи переставлять. 🙂

І  гаплик скверику! Щоб  дійти до ялинки чи посидіти на лаві , нововолинцям доведеться минати паркани, огорожі, ятки… і тупцяти у загончику. Він-бо лишиться комунальним. І сміття лишиться комунальним….

Як вам така перспектива, мешканці 15-го мікрорайону?

 

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

30
Коментуймо!

3000
15 Коментарі теми
15 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
14 Автор коментаря
Іван

З відношення міської ради до мешканців 15 мікрорайону напрошується одна думка-там живуть люди третього сорту

ТИНА

А для людей першого сорту, по центральнiй вулицi мiста, на похилi (кут нахилу як Пiзанська вежа) стовпи повiсять iлюмiнацiю. Що прискорить падiння стовпiв!

Аня Пугач

Цей смітник,як більмо на оці. Владо, заберіть накінець цю лавочку і той смітник з фанфуриками.
Лавочка ця тільки для алкашів, благо рядом “Оболонь” і аптека, де можна придбати алкоголь і розпити тут же. А що потім наші діти і внуки слухають п’яні матюки і крики і “швидка” часто приіздить до них чуть живих. Я не бажаю бачити під своім вікном цього неподобства.

Знову не так.

Я коли читаю “таке”- не перестаю дивуватись…звідки ви ,такі “розумні” взялись? …прибрати лавочку з смітником,бо алкаші там п’ють?… Краще знести той Нововолинськ разом з такою владою і “насєлєнієм”…

Олег

Розпивання алкогольних напоїв в громадських місцях то злочин. Чого наші люди завжди винуватять: лавочки, магазини, аптеки? А самі йдуть, бачать правопорушення і тільки матюкаються про себе. А чого зразу не позвонити в поліцію, це ж її проблеми. Вони мають приїхати і припинити правопорушення, а на винуватців накласти штраф. Чим більше дзвінків тим скоріше приїдуть.

Anatole

Це той Орєхов що хабарі з підприємців збивав ?

Людмила Зіменко

Закон для всіх один і коли я займалася питанням по нашому будинку, який належить управлінській компаніі, адвокат пояснив – що від стіни будинку 1,5 метра за будинком (чи 1 метр) входить до прибудинкової території, а у подвір’ї будинку десь 4-5 метрів. На це справді повинна бути документація, яку мають надати при бажанні мешканців для ознайомлення і уточнення, тобто конкретизації цього питання при необхідності. Мені таку документацію не надали і на поставлені мною конкретні питання у управлінській компанії відмовчувались і агресивно викручувались. Лише відповідь від адвоката трохи вгамувала агресивний азарт працівників управлінської компанії. При створенні ОСББ правлінню ОСББ повинні були передати… Читати далі »

Людмила Зіменко

Є така інституція, як Господарський суд і саме він займається такими питаннями. У будь-якому разі скверик розміщений за будинками і він не може належати ОСББ чи Управлінській компаніі

Знову не так.

Прибудинкова територія ,точніше межі,вказані в технічній документації на будинок і це приблизно 5-7 метрів від стін…а ще це корупційна складова місцевої влади… Гроші на прибирання… Ви не уявляєте,як у нас має бути чисто- одночасно прибрана територія і комунальниками і ОСББ. А ще деяким керівникам ОСББ немішало б зайнятись самоосвітою,бо з нашою владою і під “статтю” можна попасти. А Зеленський таки звільнив свого “шептуна”, на відміну від Сапожнікова…..

Людмила Зіменко

Згодна, деяким керівникам ОСББ потрібно зайнятись самоосвітою і це неодноразово доведений факт. Людина, яка не володіє базовою ініормацією по господарюванню буде просто невігласом і нагадуватиме слона у посудній крамниці. Прибирати належним чином територію ( принаймні донедавна) управлінська компанія, та і деякі ОСББ бажання не мали. А ше ж є і території, які належать громаді і які є комунальним/громадським майном населеного пункту. Саме тут і потрібна документація, яка чітко визначає земельні межі і межі обов”язків і зобов’язань. Що стосується грошей на прибирання, то там виділяються немаленькі суми і з прибиранням між нашим будинком і Управлінською компанією одразу виникли негаразди і непорозуміння.… Читати далі »

Олег

А скільки квартир у вашому будинку і скільки платите за 1 метр?

Людмила Зіменко

25 квартир, приміщення 2-х магазинів, які належать підприємцям. Загалом магазини займають площу 5-ти 2-х і 3-х кімнатних квартир . в загальній сумі в будинку площа 30-ти квартир. Однокімнатних квартир у будинку немає. Це “сталінка”, не ” хрущовка”. 2,6366 за м.кв.

Олег

У вас дохід близько 5000грн в місяць малувато для осбб, але все-рівно створіть.

Людмила Зіменко

Вже втомилася відповідати – нехай створюють! Але ніхто не хоче цим займатись(( Одразу попереджаю – мені створення ОСББ не пропонувати з багатьох причин

Лейла

СМІТНИК однозначно належить до МІСЦЕВОГО СКВЕРУ, тому що є центром 15-го, тут ставлять ялинку, користуються смітником всі, сюдою йдуть прості перехожі, люди з роботи,з магазинів, мамочки з дітками, яким в обідній час вже немає місця, куди викинути обгортку з морозива, а на єдину лавочку огидно присісти з дитиною, тому що смітником з лавочкою повністю заволоділа алкашня, вони королі цього місця і розвели гадюшник, сидять тут з самого рання, штрафувати їх за таке потрібно, розганяти, щоб трохи боялися. Хотілося б бачити не переповнені смітники і кілька охайних лавочок.

Анатоль_ БІДЗЮРА

На місці когось із мешканців, що живуть навколо у того злощасного пияцького скверу, я б викликав туди наряд поліції. Хай би склали протокол про неналежне його утримання “всенародно” обраною місцевою владою Нововолинська, а по друге, ще й за розпивання спиртних напоїв та паління цигарок у громадському місці.
Пора цивілізовуватись, любі громадяни! А шлях до цього один: Не боятись! Когось чи чогось. Іншого не існує.

Л. А.

Так, питання цікаве, хто має піклуватися сквером? Він мав би бути на балансі міста, саме воно має займатись благоустроєм. Заасфальтувати доріжки, привести до ладу газони, поставити лавочки, прибрати сміття, але нещодавні фото парку, це жах, що це, я таке не хочу бачити під своїми вікнами. Вони вже один раз хотіли “благоустроїти” сквер, мешканці протестували, і вони лишили як є. Можливо взяти на баланс спілки осбб, було б кращим вирішенням проблеми.

Людмила Зіменко

У такому разі потрібно буде питати у ОСББ дозволу на встановлення ялинки, масові гуляння/читати – і розпивання спиртних напоїв/ і т.д. ОСББ зможе впоратись, можливо що і з додатковими фінансовими витратами, по наведення порядку на цій території? Власність на цю територію буде затверджена документально?

Жанна Давиденко

На тій єдиній уже лавочці за останній час жодного разу не сиділи мами з дітками,чи бабусі з кульбачками перепочити, як ідуть з магазину.Там з самого ранку сидять глодмейстери – чекають,поки о 8 год.відкриється аптека, щоб купити фанфурики з настойкою глоду. Не соромляться перехожих – розбавляють і розпивають.

Людмила Зіменко

Питання приналежності тієі чи іншої території і відповідальності за неї дуже актуальне і спірне на даний час. Одні прибирати не хочутьі кажуть: “це ваше”, а інші прибирати не повинні і кажуть:” до чого тут ми?” Тільки документи можуть вирішити цю проблему, а без написання певних звернень з іменами і прізвищами вирішити щось ніяк не вдасться

Олег

А скільки раз ви позвонили в поліцію, щоб припинити правопорушення?

подросток

Должен быть план межевания территории,закажите кадастровый паспорт и все станет на свои места

Руслан Соловйов

згідно ДБН норм прибудинкова територія – це територія, необхідна для під’їзду спецтранспорту у випадку надзвичайних ситуацій, і рахується 3 м від фундаменту будинку. Ось за такий об’єм метрів відповідає ОСББ. все інше згідно документів які має ОСББ. якщо хоче взяти на свій баланс.так як у Києві.

Світлана Шевчук

Дійсно, технічної документації, яка б чітко розмежовувала межі прибудинкової території немає. Під управлінням КП “УЖК #1” знаходяться будинки 18 та 19. Наш двірник прибирає і прилеглу територію будинків, і доріжки, і газони, і дитячий майданчик (монтований “Кроноспаном”), хоч там явно мова не про 7 метрів від будинка. Оце “спірне” місце знаходиться навпроти виходів із під’їздів буд. 17, в якому діє ОСББ. Там же розташовані пісочниця, конструкція для вибивання килимів, якими користуються мешканці саме буд. 17. То чому ж тоді співвласники будинків, які знаходяться під управлінням КП “УЖК #1”, мають оплачувати прибирання чужих територій, що розташовані близько до наших будинків? Звичайно,… Читати далі »

Мешканець

Домовитись полюбовно можна про все. Але виклик на адмінкомісію і погрози влупити штраф не сприяють процесу домовляння.

Борис

Як прибирають двірники тої позорної КП “УЖК #1” то взагалі стидоба. Не розумію, чому мешканці будинків до цього часу користуються послугами тої шарашкіної контори. Невже так складно домовитись і створити ОСББ?! Ви ж платите кошти, які йдуть в комунальну трубу на кшталт КП “УЖК #1”. Люди до цього часу думають, якщо платити комунальникам, то у разі потреби ремонту даху, під’їзду, підвального приміщення і т.д., КП “УЖК #1” зробить це нахаляву. А от і не вгадали! Заплатите все самі на 100%. Тому, об’єднуйтеся і створюйте ОСББ, контролюйте самі свої витрати і перестаньте кормити ту комунальну мафію!

Юлія

Смітник очевидно, що відноситься до місцевого скверу, так як це є центр, багато перехожих, гуляють люди, ставлять ялинку. Потрібно розганяти поліцейським ту алкашню, яка з самого ранку починає там гадити. І добавити лавочок, тому що немає де присісти нормальним людям, які цього потребують.

Катерина

Це не двір, а сквер з майданчиком, міська влада повинна відповідати і подбати за порядок.Чи 15й це вже не територія міста?

Граблі

Це велика дурість – ставити смітник на траві. Двірник замахається, там треба збирати сміття і граблями, і віником, і руками.
РОЗУМНІ ЛЮДИ СМІТНИК НА АСФАЛЬТІ СТАВЛЯТЬ.

Людмила Зіменко

Сміття валялося скрізь завжди. Ще, коли працював завод СТО працівники ІТР із дев’ятиповерхівок по черзі прибирали територію від вулиці Луцької і до самого мікрорайону. Смітників там не було і працівники заводу вручну збирали сміття із трави обабіч дороги, грабали траву, шкребли і чистили, змітали сміття на дорозі біля бордюрів. Транспорт їхав по дорозі і піднімав страшенну куряву. Були такі громадяни, які їхали/цшли і сміялись :”О! Прибирають! Так їм і треба!” Це прибирання було по п’ятницях і після того прибирання люди брудні, запилені їхали у транспорті по домівках. Завжди було цікаво – невже так важко не кидати сміття довкола себе, проходячи… Читати далі »