Через цей смітник розгорілася справжня холодна війна.

Він стоїть у скверику 15-го мікрорайону Нововолинська, поряд із дитячим майданчиком.

На хлопський розум і здоровий глузд, це комунальна територія. Адже тут постійно відпочивають мешканці житлового масиву.

Батьки, що привели сюди своїх малят. Пенсіонери та підлітки. Ну, й любителі випити-закусити на свіжому повітрі.

 

 

Скверик, якщо дивитися з вікон багатоповерхівок, подібний на тризуб.

І от колись на одній із нарад тодішній заступник міського голови В.Рожелюк ухвалив, що прибирати його мають аж три організації: ОСББ із будинків №№16, 17, ЖКП за будинок №18. Мовляв, це ваша прибудинкова територія, ото й обслуговуйте – кожне по третині.

 

 

Та навіть дітям відомо, що на все має бути план і документ. Назвати планом папірчик, на якому пан Рожелюк намалював схему прибирання, ніззя, навіть якщо комусь дуже хочеться.

Тим паче це не можна назвати технічною документацією. А вона має бути на кожну прибудинкову територію, за обслуговування якої мешканці справно чи не дуже, але сплачують. Чи у свої ОСББ, чи управлінським компаніям.

І штука в тім, що такої документації в Нововолинську немає взагалі! На один-єдиний багатоквартирний будинок, кажуть, її оформили. Мабуть, там особливо завзяті мешканці. Бо це і кошти, і паперова тяганина, і ходіння по кабінетах, де переливають із пустого в порожнє. 

Із 2007 року голови ОСББ у 15-му, 5-му, 6-му мікрорайонах просять міську владу закласти в бюджет кошти на виготовлення технічної документації. Чиновництво ці пропозиції ігнорує.

 

 

Де закнчується прибудинкова територія і починається комунальна – відомо одному Богу, а ним не є ані В.Рожелюк, ані навіть сам мер – Віктор Борисович Сапожніков.

Коротше, оцей смітник стирчить на спірному місці. УКК №1 прибирати там не хоче, бо вважає це територією ОСББ із будинку №17. А голова ОСББ цілком підставно й логічно вважає, що це частина міського скверу.

Адже саме там встановлюють ялинку для мешканців величезного житлового масиву. Саме там відпочивають виборці пана Сапожнікова.  А дехто навіть регулярно ночує на лаві.

До слова, лав тут стояло зо три. Лишилась одна.  Вічно переповнений смітник – якраз біля неї. 

 

 

Голову ОСББ із будинку №17 викликають на адмінкомісію при виконкомі Нововолинської міськради. Головний спеціаліст одного з відділів виконкому І.Орєхов склав на нього протокол за порушення правил благоустрою. 

Засідання відбудеться 27 лютого.

Розтрощених лавочок Орєхов не помітив, бо тоді довелося б визнати: так, це сквер, мінізона відпочинку.

 

 

А от сміття впадає в око всім, тож найпростіше – налякати і провчити голову ОСББ штрафом.

Однак голова ОСББ може оскаржити рішення адмінкомісії в суді. А суд спитає: де технічна документація? де написано, що це прибудинкова територія? на папірчику у Рожелюка, який нині є радником міського голови? Непереконливо. 

Втім, голова ОСББ може й не судитись, а після сплати штрафу створити в Нововолинську цікавий прецедент. Це наша прибудинкова територія, кажете? ОК, тоді  наше ОСББ використовуватиме її на свій, а не ваш розсуд!

 

 

Схоче – встановить тут ятки і братиме кошти з підприємців за оренду землі. Схоче – обгородить парканом і зробить парковку. Та що завгодно, потреби й апетити в мешканців великі. 

Так само вчинять і голови двох інших ОСББ, вони ж не дурніші. А смітники заберуть звідти чи переставлять. 🙂

І  гаплик скверику! Щоб  дійти до ялинки чи посидіти на лаві , нововолинцям доведеться минати паркани, огорожі, ятки… і тупцяти у загончику. Він-бо лишиться комунальним. І сміття лишиться комунальним….

Як вам така перспектива, мешканці 15-го мікрорайону?

 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: