Смітник розбрату. Меру не потрібен сквер у 15-му мікрорайоні?!

29 2217

Через цей смітник розгорілася справжня холодна війна.

Він стоїть у скверику 15-го мікрорайону Нововолинська, поряд із дитячим майданчиком.

На хлопський розум і здоровий глузд, це комунальна територія. Адже тут постійно відпочивають мешканці житлового масиву.

Батьки, що привели сюди своїх малят. Пенсіонери та підлітки. Ну, й любителі випити-закусити на свіжому повітрі.

 

 

Скверик, якщо дивитися з вікон багатоповерхівок, подібний на тризуб.

І от колись на одній із нарад тодішній заступник міського голови В.Рожелюк ухвалив, що прибирати його мають аж три організації: ОСББ із будинків №№16, 17, ЖКП за будинок №18. Мовляв, це ваша прибудинкова територія, ото й обслуговуйте – кожне по третині.

 

 

Та навіть дітям відомо, що на все має бути план і документ. Назвати планом папірчик, на якому пан Рожелюк намалював схему прибирання, ніззя, навіть якщо комусь дуже хочеться.

Тим паче це не можна назвати технічною документацією. А вона має бути на кожну прибудинкову територію, за обслуговування якої мешканці справно чи не дуже, але сплачують. Чи у свої ОСББ, чи управлінським компаніям.

І штука в тім, що такої документації в Нововолинську немає взагалі! На один-єдиний багатоквартирний будинок, кажуть, її оформили. Мабуть, там особливо завзяті мешканці. Бо це і кошти, і паперова тяганина, і ходіння по кабінетах, де переливають із пустого в порожнє. 

Із 2007 року голови ОСББ у 15-му, 5-му, 6-му мікрорайонах просять міську владу закласти в бюджет кошти на виготовлення технічної документації. Чиновництво ці пропозиції ігнорує.

 

 

Де закнчується прибудинкова територія і починається комунальна – відомо одному Богу, а ним не є ані В.Рожелюк, ані навіть сам мер – Віктор Борисович Сапожніков.

Коротше, оцей смітник стирчить на спірному місці. УКК №1 прибирати там не хоче, бо вважає це територією ОСББ із будинку №17. А голова ОСББ цілком підставно й логічно вважає, що це частина міського скверу.

Адже саме там встановлюють ялинку для мешканців величезного житлового масиву. Саме там відпочивають виборці пана Сапожнікова.  А дехто навіть регулярно ночує на лаві.

До слова, лав тут стояло зо три. Лишилась одна.  Вічно переповнений смітник – якраз біля неї. 

 

 

Голову ОСББ із будинку №17 викликають на адмінкомісію при виконкомі Нововолинської міськради. Головний спеціаліст одного з відділів виконкому І.Орєхов склав на нього протокол за порушення правил благоустрою. 

Засідання відбудеться 27 лютого.

Розтрощених лавочок Орєхов не помітив, бо тоді довелося б визнати: так, це сквер, мінізона відпочинку.

 

 

А от сміття впадає в око всім, тож найпростіше – налякати і провчити голову ОСББ штрафом.

Однак голова ОСББ може оскаржити рішення адмінкомісії в суді. А суд спитає: де технічна документація? де написано, що це прибудинкова територія? на папірчику у Рожелюка, який нині є радником міського голови? Непереконливо. 

Втім, голова ОСББ може й не судитись, а після сплати штрафу створити в Нововолинську цікавий прецедент. Це наша прибудинкова територія, кажете? ОК, тоді  наше ОСББ використовуватиме її на свій, а не ваш розсуд!

 

 

Схоче – встановить тут ятки і братиме кошти з підприємців за оренду землі. Схоче – обгородить парканом і зробить парковку. Та що завгодно, потреби й апетити в мешканців великі. 

Так само вчинять і голови двох інших ОСББ, вони ж не дурніші. А смітники заберуть звідти чи переставлять. 🙂

І  гаплик скверику! Щоб  дійти до ялинки чи посидіти на лаві , нововолинцям доведеться минати паркани, огорожі, ятки… і тупцяти у загончику. Він-бо лишиться комунальним. І сміття лишиться комунальним….

Як вам така перспектива, мешканці 15-го мікрорайону?

 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
29 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Іван
1 рік тому

З відношення міської ради до мешканців 15 мікрорайону напрошується одна думка-там живуть люди третього сорту

Аня Пугач
1 рік тому

Цей смітник,як більмо на оці. Владо, заберіть накінець цю лавочку і той смітник з фанфуриками.
Лавочка ця тільки для алкашів, благо рядом “Оболонь” і аптека, де можна придбати алкоголь і розпити тут же. А що потім наші діти і внуки слухають п’яні матюки і крики і “швидка” часто приіздить до них чуть живих. Я не бажаю бачити під своім вікном цього неподобства.

Знову не так.
1 рік тому
Відповісти  Аня Пугач

Я коли читаю “таке”- не перестаю дивуватись…звідки ви ,такі “розумні” взялись? …прибрати лавочку з смітником,бо алкаші там п’ють?… Краще знести той Нововолинськ разом з такою владою і “насєлєнієм”…

Олег
1 рік тому
Відповісти  Аня Пугач

Розпивання алкогольних напоїв в громадських місцях то злочин. Чого наші люди завжди винуватять: лавочки, магазини, аптеки? А самі йдуть, бачать правопорушення і тільки матюкаються про себе. А чого зразу не позвонити в поліцію, це ж її проблеми. Вони мають приїхати і припинити правопорушення, а на винуватців накласти штраф. Чим більше дзвінків тим скоріше приїдуть.

Anatole
1 рік тому

Це той Орєхов що хабарі з підприємців збивав ?

Людмила Зіменко
1 рік тому

Закон для всіх один і коли я займалася питанням по нашому будинку, який належить управлінській компаніі, адвокат пояснив – що від стіни будинку 1,5 метра за будинком (чи 1 метр) входить до прибудинкової території, а у подвір’ї будинку десь 4-5 метрів. На це справді повинна бути документація, яку мають надати при бажанні мешканців для ознайомлення і уточнення, тобто конкретизації цього питання при необхідності. Мені таку документацію не надали і на поставлені мною конкретні питання у управлінській компанії відмовчувались і агресивно викручувались. Лише відповідь від адвоката трохи вгамувала агресивний азарт працівників управлінської компанії. При створенні ОСББ правлінню ОСББ повинні були передати документи на прибудинкову територію будинку, оскільки будинок переходить у власність об’єднання квартировласників, але одному ОСББ таку документацію надати відмовились, заявивши, що документація коштує грошей, тому є власністю ЖКГ (але ж мешканці за цю документацію давно вже заплатили) і нехай співвласники квартир будинку складаються і виробляють власну документацію. Тобто такої документації не існує в природі, напевно, бо ж як можна передати чи показати те, чого немає? Напрошується висновок, що гроші, на які мала бути виготовлена документація, банально вкрали чи використали не за призначенням, що мене нітрохи не дивує

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Є така інституція, як Господарський суд і саме він займається такими питаннями. У будь-якому разі скверик розміщений за будинками і він не може належати ОСББ чи Управлінській компаніі

Знову не так.
1 рік тому

Прибудинкова територія ,точніше межі,вказані в технічній документації на будинок і це приблизно 5-7 метрів від стін…а ще це корупційна складова місцевої влади… Гроші на прибирання… Ви не уявляєте,як у нас має бути чисто- одночасно прибрана територія і комунальниками і ОСББ. А ще деяким керівникам ОСББ немішало б зайнятись самоосвітою,бо з нашою владою і під “статтю” можна попасти. А Зеленський таки звільнив свого “шептуна”, на відміну від Сапожнікова…..

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  Знову не так.

Згодна, деяким керівникам ОСББ потрібно зайнятись самоосвітою і це неодноразово доведений факт. Людина, яка не володіє базовою ініормацією по господарюванню буде просто невігласом і нагадуватиме слона у посудній крамниці. Прибирати належним чином територію ( принаймні донедавна) управлінська компанія, та і деякі ОСББ бажання не мали. А ше ж є і території, які належать громаді і які є комунальним/громадським майном населеного пункту. Саме тут і потрібна документація, яка чітко визначає земельні межі і межі обов”язків і зобов’язань. Що стосується грошей на прибирання, то там виділяються немаленькі суми і з прибиранням між нашим будинком і Управлінською компанією одразу виникли негаразди і непорозуміння. Але документація має бути, без неї ніяк

Олег
1 рік тому
Відповісти  Людмила Зіменко

А скільки квартир у вашому будинку і скільки платите за 1 метр?

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  Олег

25 квартир, приміщення 2-х магазинів, які належать підприємцям. Загалом магазини займають площу 5-ти 2-х і 3-х кімнатних квартир . в загальній сумі в будинку площа 30-ти квартир. Однокімнатних квартир у будинку немає. Це “сталінка”, не ” хрущовка”. 2,6366 за м.кв.

Олег
1 рік тому
Відповісти  Людмила Зіменко

У вас дохід близько 5000грн в місяць малувато для осбб, але все-рівно створіть.

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  Олег

Вже втомилася відповідати – нехай створюють! Але ніхто не хоче цим займатись(( Одразу попереджаю – мені створення ОСББ не пропонувати з багатьох причин

Лейла
1 рік тому

СМІТНИК однозначно належить до МІСЦЕВОГО СКВЕРУ, тому що є центром 15-го, тут ставлять ялинку, користуються смітником всі, сюдою йдуть прості перехожі, люди з роботи,з магазинів, мамочки з дітками, яким в обідній час вже немає місця, куди викинути обгортку з морозива, а на єдину лавочку огидно присісти з дитиною, тому що смітником з лавочкою повністю заволоділа алкашня, вони королі цього місця і розвели гадюшник, сидять тут з самого рання, штрафувати їх за таке потрібно, розганяти, щоб трохи боялися. Хотілося б бачити не переповнені смітники і кілька охайних лавочок.

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому

На місці когось із мешканців, що живуть навколо у того злощасного пияцького скверу, я б викликав туди наряд поліції. Хай би склали протокол про неналежне його утримання “всенародно” обраною місцевою владою Нововолинська, а по друге, ще й за розпивання спиртних напоїв та паління цигарок у громадському місці.
Пора цивілізовуватись, любі громадяни! А шлях до цього один: Не боятись! Когось чи чогось. Іншого не існує.

Л. А.
1 рік тому

Так, питання цікаве, хто має піклуватися сквером? Він мав би бути на балансі міста, саме воно має займатись благоустроєм. Заасфальтувати доріжки, привести до ладу газони, поставити лавочки, прибрати сміття, але нещодавні фото парку, це жах, що це, я таке не хочу бачити під своїми вікнами. Вони вже один раз хотіли “благоустроїти” сквер, мешканці протестували, і вони лишили як є. Можливо взяти на баланс спілки осбб, було б кращим вирішенням проблеми.

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  Л. А.

У такому разі потрібно буде питати у ОСББ дозволу на встановлення ялинки, масові гуляння/читати – і розпивання спиртних напоїв/ і т.д. ОСББ зможе впоратись, можливо що і з додатковими фінансовими витратами, по наведення порядку на цій території? Власність на цю територію буде затверджена документально?

Жанна Давиденко
1 рік тому

На тій єдиній уже лавочці за останній час жодного разу не сиділи мами з дітками,чи бабусі з кульбачками перепочити, як ідуть з магазину.Там з самого ранку сидять глодмейстери – чекають,поки о 8 год.відкриється аптека, щоб купити фанфурики з настойкою глоду. Не соромляться перехожих – розбавляють і розпивають.

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  Жанна Давиденко

Питання приналежності тієі чи іншої території і відповідальності за неї дуже актуальне і спірне на даний час. Одні прибирати не хочутьі кажуть: “це ваше”, а інші прибирати не повинні і кажуть:” до чого тут ми?” Тільки документи можуть вирішити цю проблему, а без написання певних звернень з іменами і прізвищами вирішити щось ніяк не вдасться

Олег
1 рік тому
Відповісти  Жанна Давиденко

А скільки раз ви позвонили в поліцію, щоб припинити правопорушення?

подросток
1 рік тому

Должен быть план межевания территории,закажите кадастровый паспорт и все станет на свои места

Руслан Соловйов
1 рік тому

згідно ДБН норм прибудинкова територія – це територія, необхідна для під’їзду спецтранспорту у випадку надзвичайних ситуацій, і рахується 3 м від фундаменту будинку. Ось за такий об’єм метрів відповідає ОСББ. все інше згідно документів які має ОСББ. якщо хоче взяти на свій баланс.так як у Києві.

Світлана Шевчук
1 рік тому

Дійсно, технічної документації, яка б чітко розмежовувала межі прибудинкової території немає. Під управлінням КП “УЖК #1” знаходяться будинки 18 та 19. Наш двірник прибирає і прилеглу територію будинків, і доріжки, і газони, і дитячий майданчик (монтований “Кроноспаном”), хоч там явно мова не про 7 метрів від будинка. Оце “спірне” місце знаходиться навпроти виходів із під’їздів буд. 17, в якому діє ОСББ. Там же розташовані пісочниця, конструкція для вибивання килимів, якими користуються мешканці саме буд. 17. То чому ж тоді співвласники будинків, які знаходяться під управлінням КП “УЖК #1”, мають оплачувати прибирання чужих територій, що розташовані близько до наших будинків? Звичайно, хотілося б вирішити питання, домовившись полюбовно, адже зацікавлені у цьому і мешканці, і керівники та управителі, і міська влада.
КП “УЖК #1”

Мешканець
1 рік тому
Відповісти  Світлана Шевчук

Домовитись полюбовно можна про все. Але виклик на адмінкомісію і погрози влупити штраф не сприяють процесу домовляння.

Борис
1 рік тому
Відповісти  Світлана Шевчук

Як прибирають двірники тої позорної КП “УЖК #1” то взагалі стидоба. Не розумію, чому мешканці будинків до цього часу користуються послугами тої шарашкіної контори. Невже так складно домовитись і створити ОСББ?! Ви ж платите кошти, які йдуть в комунальну трубу на кшталт КП “УЖК #1”. Люди до цього часу думають, якщо платити комунальникам, то у разі потреби ремонту даху, під’їзду, підвального приміщення і т.д., КП “УЖК #1” зробить це нахаляву. А от і не вгадали! Заплатите все самі на 100%. Тому, об’єднуйтеся і створюйте ОСББ, контролюйте самі свої витрати і перестаньте кормити ту комунальну мафію!

Юлія
1 рік тому

Смітник очевидно, що відноситься до місцевого скверу, так як це є центр, багато перехожих, гуляють люди, ставлять ялинку. Потрібно розганяти поліцейським ту алкашню, яка з самого ранку починає там гадити. І добавити лавочок, тому що немає де присісти нормальним людям, які цього потребують.

Катерина
1 рік тому

Це не двір, а сквер з майданчиком, міська влада повинна відповідати і подбати за порядок.Чи 15й це вже не територія міста?

Граблі
1 рік тому

Це велика дурість – ставити смітник на траві. Двірник замахається, там треба збирати сміття і граблями, і віником, і руками.
РОЗУМНІ ЛЮДИ СМІТНИК НА АСФАЛЬТІ СТАВЛЯТЬ.

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  Граблі

Сміття валялося скрізь завжди. Ще, коли працював завод СТО працівники ІТР із дев’ятиповерхівок по черзі прибирали територію від вулиці Луцької і до самого мікрорайону. Смітників там не було і працівники заводу вручну збирали сміття із трави обабіч дороги, грабали траву, шкребли і чистили, змітали сміття на дорозі біля бордюрів. Транспорт їхав по дорозі і піднімав страшенну куряву. Були такі громадяни, які їхали/цшли і сміялись :”О! Прибирають! Так їм і треба!” Це прибирання було по п’ятницях і після того прибирання люди брудні, запилені їхали у транспорті по домівках. Завжди було цікаво – невже так важко не кидати сміття довкола себе, проходячи і проїжджаючи тією частиною дороги до мікрорайону, а просто донести те сміття до смітника? Думаю, що ситуація з того часу не змінилась. Іноді достатньо просто не смітити де прийдеться