Засідання виконкому, що відбувалося 21 березня в Нововолинській міськраді, добігало кінця.

Залишалось розглянути одне чи два питання.

Чи не про надання дозволів особам, які вже почали будувати на вулиці Луцькій – навпроти колишньої четвертої шахти – супермаркет “Епіцентр”?

 

І тут міський голова Віктор Сапожніков зажадав, аби журналісти вийшли, бо документ “містить персональні дані”.

Представники місцевих засобів інформації слухняно вийшли.

Віктор Борисович, як запевняли РАДАР інсайдери, проникливим голосом повідомив членам виконкому: в місто прийшов солідний бізнес із відомою торговою маркою, який обіцяє величезні кошти в бюджет, і треба лише виконати всі його умови.

Після цього кожному члену роздали якісь папери, всі швиденько ознайомились.

 

Те саме засідання 21 березня

 

РАДАР вирішив перевірити цю інсайдерську “бомбу”.

Зайшов на сайт Нововолинської міськради, відкрив рубрику “Проекти рішень виконкому”.

21 березня мали розглянути лише 15 проектів рішень, оприлюднених 25 лютого, ось вони:

 

 

Насправді ж виконком ухвалив аж 30 рішень!

І 6 із них нам із вами недоступні, бо “МІСТЯТЬ ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ”.

Навіть назви їхні не можна прочитати!

 

 

Отак члени на чолі з головою засекретили документи, які мають бути у відкритому доступі.

Безумовно, ми зробимо запит на цю публічну інформацію. Але хочемо знати: куди дивиться прокуратура? Це ж бо не вперше РАДАР привертає увагу до злісного порушення нововолинськими владцями закону “Про доступ до публічної інформації”.

Скажу по-простому. Горе-батьки цього знаркоманеного міста знахабніли до краю. Анатолій Бідзюра судиться з ними (й виграє суди) щодо доступу до рішень виконкому за давніші роки, а вони не лише приховують ті рішення надалі, а й утаємничують нові. Та ще так недбало: “Вийдіть, журналісти!”

 

 

І жодне не відкрило рота сказати: “А згідно з законом про публічну інформацію ви не маєте права обмежувати нам доступ до цих документів. І згідно з законодавством про ЗМІ ми маємо право бути присутніми”.

Але про що я. Там же були працівники багатія Яреми, чиє ТТІ торік отримало з міського бюджету 54 тис. грн. за висвітлення діяльності міської влади, а цьогоріч отримає за вилизування й вибілювання аж 111,3 тис.

Працівниця “Нашого міста”

Ну, і представниця сайту Гузя, де друкують гладеньке піарне інтерв’ю з політиком Яремою і не червоніючи пишуть про цього друга мера:

“Перебуваючи у підприємницькому секторі від початку своєї трудової діяльності, Віктор Ярема знає, як організувати правильну схему бізнесу у рідному місті Нововолинську. Він здобув довіру та повагу споживача, а зараз прагне показати громаді…”

Ну, це таке. Нецікаво. Цікаво інше: чи хтось із депутатів – міських, обласних, народних – відважиться витребувати оті втаємничені рішення?

Задалеко зайшло, коли вже й журналістам дають фігурального копня. Щоб тихцем задовільнити багатого дядька чи тітку?

 

 

Для особливо неуважних анонімів, які вже рвуться строчити коментарі на підтримку “Епіцентру”.

РАДАР двома руками за розвиток бізнесу, нові робочі місця, будівництво нових об’єктів  тощо… тощо. Але від влади вимагає прозорості – згідно з законом.

Які умови виконала міська влада? Що віддала з комунального майна і з міської казни (не з власної кишені) за відкриття ще одного супермаркету? Чому про це не поінформували територіальну громаду? Яка ціна питання?

Нагадаю: на деяких засіданнях виконкому за раз ухвалюють по 20 рішень, які “МІСТЯТЬ ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ”. Уявляєте, кого там і скільки разів задовільнили? Твоїм коштом, громадо, твоїм коштом.

 

Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: