Туй

35 2974

Росла собі на вулиці Грушевського в Нововолинську туя. Нікого не чіпала, тішила всіх.

Але крутенький ТУЙ (ні, не секретар міськради Сторонський А.М. 🙂 ) зрубав її під корінь. 

Ще й заявив:

– Я її посадив – я її і зрубав.

 

Яке покращення він тут затіває –  невідомо.

 

 

Чи він справді колись ту тую садив – теж невідомо.

Відомо одне:  у Європі так не роблять!

 

 

У Європі дерева вписують у будь-які архітектурно-будівельні покращення. Або обережно викопують і дбайливо пересаджують.

Такого дурноголовства там не допускають.

 

 

А приїхав ТУЙ оцією машинкою:

 

 

Чи не вона засвітилась у скандальному наїзді на “швидку”?

Пам’ятаєте, вночі неповнолітні гасали містом, налетіли на “швидку допомогу”, вона врізалася в електроопору, один із медиків, що їхали робити термінову операцію, сам опинився у лікарні…

Але скандал закінчився нічим – перемогло бабло?

Ну, це так, до слова. А тую шкода, красуня була.

 

Фото – Віталій Грабовський

У ТЕМУ:

Нічну ДТП скоїв водій темної “Ауді”. Його номери…

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

35
Коментуймо!

3000
11 Коментарі теми
24 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
16 Автор коментаря
Фея

Тую шкода!…😭Стаття СУПЕР!

Віталій

Мені Марія Будко у фейсбуці пише, що я не гарно зробив

гість

Зате той ТУЙ гарно зрубав.

Фея

А Марія Будко що – взірець і еталон? У того Туя тато є? – було б добре, якби сказав синові, як Тарас Бульба -“Я тебе породив, я тебе і вб’ю!” Чи б то тому Тую сподобалось?

Сусіл

Ні одне ЖКП ніколи не садило туй,тому..власник посадив,власник і викопав. В чому проблема?

Доктор

У власнику. Розруха в головах

Людмила Зіменко

Мій сусід у нашому дворі садив вишні, а потім виїхав до Сполучених Штатів, а вишні залишились… То треба було йому ті вишні позрубувати – так виходить?

Олена

Люда, от ти точно знаєш, що та як садити

Людмила Зіменко

Не потрібно мені тикати. І я не “Люда” – я Людмила Зіменко. І я просто написала, як у нашому дворі садили вишні, анонімна “Олена” і ті вишні довго у нас росли і були окрасою нашого двору. Ми любили, як вони квітнути навесні. А той сусід якось приїжджав з Америки і він їх бачив. Тепер вишень вже немає – вони вже стали старі… А чи я знаю як садити дерева? Так, знаю, у школі були хороші вчителі і нас цього вчили – садити, доглядати, поливати. А ви, мабуть, не знаєте, бо якось болісно реагуєте на мій коментар. Шкода, але при бажанні… Читати далі »

Людмила Зіменко

Зі мною можна спілкуватися без псевдоніма, під справжнім ім’ям і прізвищем – я не кусаюсь

Вікторія

Сусіл, вже, очевидно, в очікуванні пакращення позаду пітєйного закладу, нетерпляче підтримує дії Бадзюня, так підтримує, що аж не дочитав, що тую не викопали, а безжально вбили.
Сусіл, дерево тішило око своїм прекрасним запахом та виглядом і не заслуговує на таку підлу смерть.

Katia

А про Тих, Хто… Коли… і Скільки…. дерев (Туй….) садить в місті ЧОМУ НЕ ПИШЕТЕ????? А ВИ ЗНАЄТЕ – ЇХ ЩЕ Й ПІДЛИВАЮТЬ, ЩОБ ГАРНО РОСЛИ. 🙂 Чому не бігаєте з камерою по всіх кутках, щоб похвалити, які в нас є Молодці!!!!??!! Дууже чекаємо таких статтей!! Не туди дивитеся! Давайте ПОЗИТИВ!

РАДАР

ДАВАЙТЕ позитив! Хто заважає? Бігайте з камерою по всіх кутках і ДАВАЙТЕ позитив! Чекаємо.

Виталий

Смотрит он как раз туда. Давайте может все выкорчуем?

Виталий

На такие вещи внимание обращать нужно. Иначе все вырубаем и город загадим

Місто

Круто. Гарна стаття. їдьте в Карпати. Там є про що писати

Село

Чого так далеко? Їдьте на 5-й мікрорайон, на 15-й. Там теж є про що писати…

Робін

Не треба нікуди їхати, я тут живу, у нас усе добре 🙂

Анатоль_ БІДЗЮРА

Та навіщо туди? Завітайте у центрально-пияцький парк, що біля міськради.

ойой

ТУЙ ВІН І Є ТУЙ

Оле

Поставить 3 столика і буде чудова ригаловка…

Анатоль_ БІДЗЮРА

Не все так просто: “Я тебе породив – я тебе і вб’ю!” Ст. 6 п. 2 “ЗУ про зелені насадження міст та ін. населених пунктів” передбачає захист УСІХ дерев та кущів, не залежно від їхнього знаходженння – у приватного, державного чи місцевоврядного утримувача території. А пункт 3 (там же) зобов’язує власника здійснювати догляд і контроль за зеленими насадженнями. Щоби видалити, із якоїсь причини, дерево чи кущ потрібно писати заяву на ім’я міського голови (у нашому випадку) для отримання спеціального ордера для цього. У випадку ігнорування закону може настати адміністративна (штраф) і, навіть, КРИМІНАЛЬНА відповідальність! Такі покарання передбачені у статті 21.… Читати далі »

newvol

Прийду під Вашими вікнами посаджу парочку дубів, вишеноьок , абрикосів побачу що ви скажете через років так 10

Анатоль_ БІДЗЮРА

Чекаю дуже. Приходьте і садіть, буду дуже радий. Ще й поллю деревця. Якраз пора їм прийматися. Слава вам, друже. Адреса моя відома.

Олександр

Тут справа навіть не в туї… . А та земля, де все це відбувається приватна? В місті кожен може робити, що завгодно, чи тільки Віціним” друзям” дозволено все? До речі, в Нововолинську майже всі дерева в дворах посаджені жителями. Кому, що подобалось – то і садив, тільки ніхто за ними не доглядав, ніколи не було “хазяїна”. Розруха в головах, як писав класик.

Анатоль_ БІДЗЮРА

Олександре, не важливо чия земля – приватна чи комунальна. Як і не суть у тім, хто садив: Вирубувати дерева в місті, без спеціального на те дозволу місцевої влади ЗАБОРОНЕНО! Так каже закон.

Олександр

Хай місцева влада візьме на облік всі дерева і кущі і головне- що глядить за ними… А коли дерево-ваш ровесник, лізе у вікна, або падає від старості, то його не “оберігати” потрібно, а спилювати… Чому в тому законі не прописана відповідальність влади за знущання над зеленими насадженнями, інакше це і назвати не можна… Для догляду за деревами теж “клепку” потрібно мати, чи Ви забули, як в Нововолинську в 60-70рр. кожну весну “стригли” дерева? Правда на Вашій рідній Нововолинській ворон розводили, а їм потрібні були верхівки тополь.

Фея

Ну і чим не догодили вам ворони? Думаю, що воронам також не подобаються такі люди, як ви… Ворона – вона по Господній волі ворона, а не за власним бажанням))

Олександр

Взагалі то тут не про ворон, а про дерева, за якими потрібно доглядати…

Фея

Так тут все ясно – не доглядають за комунальними деревами комунальники і влада. У мене таке враження, що влада взагалі нічого не робить – тільки роздає комунальне майно і комунальні землі у приватну власність і піариться. А ще міська влада планує закупити, чи вже закупила святкову ілюмінацію за півмільйона гривень. Ото заживемо – там годинник з лавками, ілюмінацію, а там розбиті дороги, відсутність асфальту, освітлення на деяких міських вулицях і грабежі і погроми у місті один за одним

Анатоль_ БІДЗЮРА

Вирубка і ліквідація старих дерев у населених пунктах, які становлять небезпеку для життя і здоров’я мешканців, відбувається згідно складеного місцевою владою (виконавчий комітет) документу встановленого зразка. За погодженням зі обласною ЕКОслужбою ВОДА. При аварійних чи при форс-мажорних обставинах такий акт (протокол) і погодження, не потрібні.
Проте, схоже, у нововолинських парках і скверах (у тім числі й у фруктовому садку на буль. Шевченка, 35 де є дозвіл і документація на побудову багатоповерхівки) таких паперів, для вирубування дерев, зовсім не потрібно. Особливо, якщо на земельні ділянки під ними зазіхають свояки, родичі чи друзяки міського голови. :)))

Вікторія

Це просто варвар, а не людина! Щоб вирости такому дереву, потрібно не один рік. А ТУЙ за десять хвилин убив прекрасну деревинку.
Невже не можна було викопати, якщо заважає, та перевезти хоча б у міський, простигосподи, лисий та сороміцький парк. Така окраса йому дуже б прийшлась до місця.

ссс

Шкода дерева, мені подобаються туї, якби знав, що хтось просто зрубає, то поїхав би , викопав і собі посадив би, тим більше, таку гарну й велику( вони 40 см по 90-100 грн коштують)

Людмила Зіменко

Потрібно було просто дати оголошення, чи повідомлення у соцмережах про те, що ту красиву тую хочуть звідти прибрати. Можливо тоді справді хтось би акуратно викопав би і пересадив би у інше місце і таке прекрасне дерево мало би шанс на життя, це було би краще і цивілізованіше, ніж отак і зараз. Та і проконсультуватись у спеціалістів про пересадку вже більшого дерева можна було б. Але це коли є бажання, любов і повага до природи, навіть у місті, бо кожне дерево і кущик і квітка біля наших будинків – це частина природи

анти чобіт

і якщо дерево впало комусь на авто то вукг має все відшкодувати