ВУЛИЦЯ РОЗБИТИХ ЛІХТАРІВ, на яку перетворився бульвар Шевченка в Нововолинську, загрузла сьогодні у снігу.

А місто давно загрузло у криміналі, наркоманії, корупції та байдужості.

Однак не все так погано, є промінчики надії.

 

Дівчата і хлопці цілого міста на заклик школярки Саміри Громадюк із селища Благодатне завзято збирають іграшки, одяг, інші потрібні речі для дітлахів із бідових родин. Саміра виклала цей заклик у спільноті “Зізнання Нововолинська”, і юний народ заворушився, вже є результат!

А ще Саміра з друзями готують концерт для вихованців іваничівського інтернату на свято Миколая. Вкладають свій час і душу, сушать голову над сценарієм – дуже хочуть потішити малечу.

 

Віталій, Іра, Оксана, Ольга – місцеві підприємці. За лічені дні назбирали 19 тисяч гривень для допомоги ЧУЖИМ дітям – із сиротинців і родин у скрутних обставинах. Вони ніколи не були “активістами” – вони просто це зробили. І кажуть: далі буде!

 

А учасник АТО – 29-річний Віталій, надивившись на розгул злочинності в місті й на ВУЛИЦЮ РОЗБИТИХ ЛІХТАРІВ, сказав сьогодні РАДАРУ:

– Ось про що я подумав: у нас в місті можна зробити групу охорони громадського порядку, як ото є в Луцьку.

Я не раз організовував оборону, будучи в АТО, коли офіцери грубо зас**** чи по аватарці. Та тут не зона АТО, і поводитись треба по-іншому. Готовий бути учасником цієї групи, якщо її створять. 

 

Вишкіл на майдані. Фото Андрія Сороки, 2014 рік

 

Хто не знає, в Луцьку активісти, волонтери, майданівці, учасники АТО створили “Нічну варту”. І виїздять щовечора на патрулювання. Фото й відеозвіти за кожну ніч чергування викладають у соцмережах. Розголос великий. Лучани “Нічну варту” шанують, криміналітет побоюється. Порішати питання з “вартовими” неможливо!

РАДАР давно мріє, щоб така нічна варта з’явилась у Нововолинську. Наш редактор Андрій Сорока багато розповідав про нічні чергування Самооборони – вона активно діяла в місті два роки тому.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Flp1y06fmeY[/youtube]

 

Відеорепортаж Андрія Сороки

 

Потім хлопці трохи втомилися патрулювати на громадських засадах, відриваючи час від справ і родин. І це збіглось у часі з реформуванням міліції у поліцію…

Мабуть, потрібно від добрих намірів знову переходити до діла. Керівництво міськвідділу дуже зацікавлене у співпраці з громадськістю й у відновленні діяльності добровільних дружин. Тож посприяє у створенні  “Нічної варти”.

Атовець Віталій, який тримав оборону під Щастям на Луганщині, вже зголосився. Хто ще?

Давайте, хлопці, підтягуйтесь. РАДАР забезпечить вам максимальну інформаційну підтримку. І місто вночі спокійно спатиме… а вранці читатиме й жваво обговорюватиме ваші фото- і відеозвіти.

 

Наталя Камишникова

На фото вгорі – самооборона Нововолинська заступає на чергування. 2014 рік

Прочитав сам? Поділись з іншими: