Цими днями мешканці кількох багатоповерхівок Нововолинська були шоковані сумами у платіжках за газ. Мають платити на кількасот гривень більше, ніж раніше.

А от в інших будинках нарахування не збільшились. Чому така нерівність?! 

Голова асоціації “Містечко” Руслан Влодарчик розповів РАДАРУ:

– ГАЗОВІ ВІЙНИ ТРИВАЮТЬ!

Саме у цих кількох будинках люди відмовилися від встановлення загальнобудинкових газових лічильників. І мали повне право так зробити. Облгаз вирішив приборкати норовистих.

Після листів щастя, про які йшлося тут….

http://radar.in.ua/volyngaz-zakydav-novovolyntsiv-lystamy-shhastya-aktyvisty-pryjnyaly-vyklyk/

до Луцька на комісію в облгаз приїхали з Нововолинська представники від будинків, помічник Гузя Леонід Шуст. Люб’язно допомогли наші колеги-лучани (голова одного з луцьких ОСББ Олег – юрист).

Комісія оператора ГРМ розглянула акти про “порушення” в наших будинках.

 

 

Засідання було формальним, для галочки. Кожен нововолинець, якого туди викликали (а це 500-700 чоловік), мав би згаяти цілий день і викинути 100 грн. з власного бюджету на проїзд до Луцька і назад.

Газовики знову розводилися про безумовне виконання їхнього підзаконного внутрішнього акта Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП №2494 від 30.09.2015 по встановленню загальнобудинкових газових лічильників. Наших аргументів ніхто і слухати не хотів.

Ми запропонували знову зробити спільну зустріч біля будинків з обов’язковим інформуванням усіх мешканців та долученням усіх потрібних документів (проектної документації на встановлення лічильника, погоджень від власників будинку на встановлення, дозволу на встановлення лічильника на розмежуванні /власності будинку) – та й поїхали по домівках.

 

 

Така зустріч відбулася в середині вересня, але жодних результатів не дала. Представники ПАТ «Волиньгаз» лишилися при своїй думці, мешканці – при своїй. Водночас представники «Волиньгазу» пригрозили, що з 1 вересня у зв’язку з відмовою від встановлення ЗБГЛ (законне право мешканців) нарахують граничні норми споживання газу (більші майже в 4 рази).

На тому розійшлися.

 

 

А невдовзі знову отримали листи щастя…

Підходимо до головного.

На початку жовтня вибірково мешканцям кількох будинків на 5, 6, 15-ому мікрорайонах прийшли захмарні платіжки. Люди взялися за голови. Звернулись у ПАТ «Волиньгаз», там їм роз’яснили:

 у зв’язку з відмовою мешканців від встановлення ЗБГЛ (загальнобудинкового газового лічильника) ПАТ Волиньгаз (Нововолинська філія) з 1 вересня збільшила граничні норми споживання газу на кожного прописаного в квартирі з 4,4 куба на кожну прописану людину (при використанні плитки за наявності гарячого водопостачання) до 18,3 куба ( при використанні плитки за відсутності гарячого водопостачання).

Платежі збільшились: було 30 грн. із однієї людини, а стало 125,88 грн. з однієї прописаної людини.

Абсурд полягає в тому , що:

1) порушується норма Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”від 16.06.2011 №3533-VI ( редакція діє з 08.05.2015 ), де чітко вказано:

– Квартири обладнані газовими плитами.
– Газові колонки відсутні.
– Газ використовується для приготування їжі та підігріву води.
– Норма споживання – 4,4 куб. м газу на людину в місяць із газовою плитою за наявності гарячогого водопостачання.

– Норма споживання – 7,1 куб. м газу на людину в місяць із газовою плитою за відсутності гарячого водопостачання.

Приклад. Два подібних будинки в одному мікрорайоні (буд.№12 та 14 у 5-му мікрорайоні), квартири однакової  квадратури (двокімнатна квартира площею 50 м.кв.), однакова кількість прописаних мешканців (5 чоловік).

Мешканці будинку, де відмовилися від встановлення ЗБГЛ, заплатять

 5 чол.*18,3 куб.*6,879 грн. за 1 куб = 629,42 грн.

Мешканці будинку, де ще не пропонували встановити ЗБГЛ, заплатять

 5 чол.*7,1 куб.*6,879 грн. за 1 куб =244,20 грн.

5 чол.- кількість прописаних людей;

18,3 куб.- збільшена гранична норма споживання газу на одну прописану людину;

7,1 куб.- встановлена норма споживання газу згідно з Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» на одну прописану людину;

6,879 грн. – вартість одного кубометра газу, затверджена по Україні з 2015 року.

Рахуємо:

629,42 грн. – 244,20 грн. = 385,22 грн.

Що ми бачимо? За однакових умов різниця складає майже 400 грн.

І як тут не матюкатись…

 

 

Тому тепер у багатьох будинках відбудуться збори. Запропонуємо адекватні кардинальні кроки у відповідь на незаконні дії газовиків (Нововолинська філія). Щодо незаконних дій ПАТ «Волиньгаз» та з інших питань, про які тут ідеться, звернемось до президента України Порошенка П.О., до голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Вовка Д.М., до голови Антимонопольного комітету України Терентьєва Ю.О., до Генерального прокурора України Луценка Ю.В. та народного депутата від нашого округу Гузя І.В.

  1. Абсурдність нарахування норми споживання – 7,1 куб. м газу на людину в місяць (із газовою плитою за відсутності гарячого водопостачання), хоча станом на сьогодні 80% квартир у будинках по Україні забезпечені електричними приладами підігріву (бойлерами).

Бойлери встановлені незаконно, без погодження з ВАТ «Волиньобленерго»,  яке на платній основі (приблизно 1400-1800 грн. за збільшення до 2 кВт) надає дозвіл на збільшення потужності на квартиру.

Ви запитаєте, а де наша міська та виконавча влада. А вона самоусунулась. Її хата скраю – там загальнобудинковий лічильник не чіпляють…

Висновок напрошується сам: або мешканці об’єднаються та дадуть по зубах монополістам, або монополісти пустять з торбами мешканців, і навіть не поперхнуться, не вдавляться.

Я за перший варіант, а ви?! – запитує Руслан Влодарчик.

Прочитав сам? Поділись з іншими: