Вигулює без намордника? Штрафувати!

28 2588

Легковажний власник, який неодноразово вигулював свого бульдога без намордника (а може, й без повідка) на вулицях і майданчиках Нововолинська, буде покараний.

І штраф сплатить, і матеріальну та моральну шкоду потерпілій, мабуть, компенсує.  Як не добровільно, то за рішенням суду.

Адже жінка ледь не лишилась без великого пальця правої руки.

 

Та чи стане цей випадок уроком для господарів інших псів бійцівських пород?

Чоловік потерпілої – нововолинець Андрій Зінчук звертається і до них, і до всіх:

 

 

 

РАДАР проти  нагнітання істерії на собачу тему в соцмережах і на місцевих сайтах. Але так само, як Андрій Зінчук, вважає:

власники великих собак мають думати головою щоразу, коли виводять пса на прогулянку.

І в голові має бути думка про намордник, повідок і міцний нашийник.

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
28 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Михайло
2 років тому

Верхній палець це який?

Анатоль _ БІДЗЮРА
2 років тому

І я теж за це: Пси бійцівських порід мають вигулювати своїх власників у намордниках! Якщо ж ні – намордника вчепити на господаря пса. Правда, цього у законодавстві нема. А шкода.
Ми розбещені. Ми не дотримуємося законодавства і Конституції. Ми лайливі – що не слово, то “х…” і бл*дь”. Пройдіться вулицями Нововолинська: навіть сивочолі діди, які вже однією ногою на шахті-2, видають слогани від яких в’януть вуха. Виховувати цю совдепію – марно.
Не напомповуючи антипсячої теми, і будучи колись другом незабутньої суки нюфауленда Мегі, скажу: справа не у псах. А у їхньому вихованні, так званими їхніми власниками, що прищепили свої повсякденні життєві звички своїм підопічним. У псів теж є світогляд. Такий, як і у власників.

Логічно
2 років тому
Відповісти  Анатоль _ БІДЗЮРА

Пси бійцівських порід мають вигулювати своїх власників у намордниках!??!!

Анатолій Миколайович жартує 🙂 Гумор такий.
Модер

Людмила Зіменко
2 років тому
Відповісти  Логічно

Та подумаєш, там помилка. Нічого страшного. Суть коментаря пана Анатолія зрозуміла. Я навіть і не помітила таку дрібницю

Анатоль _ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Логічно

Немає помилки. Написано свідомо. Як вбачається, пси керують своїми господарями. :))

Людмила Зіменко
2 років тому
Відповісти  Анатоль _ БІДЗЮРА

Точно! У тих сім’ях пес вдома господар!…😉

Читач
2 років тому

Я особисто знаю дуже багато власників собак бійцівських породи і хочу розповісти правду. На шахтарському мікрорайоні щоранку собак власники вигулюють на озері та в гімназії з намордниками але без повідка бо собаки хочуть побігати. А от в 2 школі я сам був свідком якась білявка вигулює точно такого пса як на фото без намордника і без повідка завжди. На футбольному полі школи за Руною завжди вибухають конфлікти. Мами з колясками гуляють з дітьми а той пес ричить і гавкає на коляски а хазяйка лише сміється і каже він у мене спокійний не вкусе ваших дітей. Ото мами с колясками на все горло сиплять матюки в бік білявки. Шкода що в Нововолинську ніколи НЕ буде спеціальних майданчиків для вигулу собак. В Києві уже є такі майданчики завдяки Кличку.

Pl Україна
2 років тому
Відповісти  Читач

Так це дійсно правда за 2 школу я її ще раз там побачу з тим псом то їм намордник один на двох одіну він на Сина кинувя я думаю вона цей комент прочитає

Людмила Зіменко
2 років тому
Відповісти  Читач

Коли мене покусав собака у травні цього року, то мені пощастило більше, ніж цій жінці, набагато більше. І я цій пані щиро співчуваю, бо це окрім травми ще і великий стрес – перевірила на собі. Але тоді також казали, що винні господарі, бо не догледіли пса і так його виховали. У Луцьку собак вигулюють на повідках і у намордниках і я це бачила сама. Думаю, що повідок, намордник, міцний нашийник повинні бути обов’язково. А собака-друг у мене також був, справжній друг. Він був гарний і чудовий. Відповідальність за чотирилапих завжди лежить на людських плечах. Хазяїн того пса винний і нехай відповідає за це.

Людмила Зіменко
2 років тому
Відповісти  Читач

Справа у тому, що перелік бійцівських порід собак, заборонених до утримання і розведення не остаточний у нашій країні і цей список порід може поповнюватися саме через такі прикрі випадки. Напади на людей мають ретельно реєструватись і досліджуватись. У деяких псів агресія може бути вроджена, а це вже компетенція спеціаліста-кінолога

Проzorro
2 років тому

Я виношую уже давно таку ідею. Євросоюз щороку виділяє для бідних країн гроші на різні програми. Попередження Сніду, Гепатиту на програми різні. Я уже давно хочу знайти хорошого юриста і з його допомогою звернутися до Євросоюзу і попросити включити Нововолинськ у якусь програму щоб за донорські гроші Євросоюзу тут побудувати для бездомних тварин міні притулок. Євросоюз практикує такі донорські програми але немає хорошого юриста зі знанням міжнародного права.
Хочу блог про це написати. Про мера, про його друга афериста, про реконструкцію стадіону, яка з’їла уже 600 тисяч гривень бюджету. Мер на все має гроші, а на притулок треба міжнародний грант Євросоюзу вибивати, бо в мера грошей немає. Просто наболіло в душі дивитися як на очах прожирають бюджет наші чиновники. Вибачаюся що так гостро просто не можу і не хочу бути глядачем цього театру абсурду, де головний постановник – це Сапожніков.

бабушка Кати
2 років тому
Відповісти  Проzorro

хотела бы Вам – ПРОЗОРРО – посоветовать обратиться к Вике Денисюк. она и юрист и любит животных. я не знаю, где она работает в Нововолынске, но в фейсбуке ее можна найти. и еще хочу рассказать насчет приюта, построенного на деньги иностранцев (итальянцев) и бывшего на содержании иностранцев (финансово). он находился возле Киева. в 2014 или в 2015 году, точно не помню, его сожгли вместе с собаками – заживо сгорели около 80 животных! итальянец, который организовал и передал средства на этот приют выступил и по украинскому телевидению и по итальянскому с возмущением и критикой наших граждан и ненависти украинцев к брошенным животным – собакам и кошкам…. я двумя руками ЗА вашу идею!!! но очень сомневаюсь, что у Вас что-то получится.

житель Новіка
2 років тому

Я рахую що потрібно всіх собак вигулювати на повідку і в намордниках. І зробити як ЄС щоб власники собак прибирали фекалії бо за**** вже пів міста і це мають прийняти депутати міськради, а штрафи зробити такими щоб добре били по кишені десь 2000 гривень.

сумно
2 років тому
Відповісти  житель Новіка

І почати на територіях біля садочків та шкіл, бо спасу від “собачників” немає ні дітям ні батькам.. за*** стадіони і майданчики…ще й на дітей з мячем кидаються, а потім заспокоюючи перелякану дитину слухаєш ” як він не кусається” бо за мячем побіг… Як ці “ПСИ в квадраті” вже втомили своїм гарчанням… собаки явно мудріші за таких “хозяєв”…

Anatole
2 років тому

Хочеш тримати собаку ? Тримай її вдома ! Вигулюй скотиняк у лісі !!!

Анонім
2 років тому
Відповісти  Anatole

Це тебе треба вигулювати в лісі. 90% собак добріші і вихованіші ніж ти! І поганими і злими собак роблять люди, які їх виховують. Тож задумайся. Стільки жовчі в людині…жах

Олег
2 років тому

Треба ввести як за границею кримінальну відповідальність, собака вкусив і наніс якісь пошкодження відповідальність така сама як би хазяїн їх наніс. І штрафи не менше 500грн (без намордника, повідка, не прибрав за собакою), гроші в бюджет міста для підтримки бездомних тварин. І створити спеціальне місце для вигула собак.

Андрій
2 років тому
Відповісти  Олег

Все правильно. До речі, в США в місті де я проживаю штраф за вигул собаки без повідка – $500, за неприбирання ексриментів після своєї собаки штраф $300. Намордників ніхто не використовує бо агресивних собак в місті взагалі немає, тобто ніхто їх не злить та для сім’ї відбирають по характеру ще змалечку, або ж дають медикаменти та садять на вегетаріанську дієту. А все тільки тому що власнику агресивної собаки, якщо вона когось покусає – загрожує суд та стаття (кримінальна історія з якою не візьмуть на нормальну роботу та не отримаєш держдопомогу якщо вона колись знадобиться) плюс величезний штраф та оплата медичних послуг постраждалим (все разом потягне тільки від $10 000.
Також, скоріш всього, такого агресивного пса, якщо він когось покусає – обовязково усиплять. Також, на власника агресивної собаки можуть просто подати в суд якщо вона когось добряче налякає, а це теж будуть не малі витрати на суд, штраф та компенсацію. Звичайно, в Америці є й агресивні собаки для охорони, але таких тримають тільки на загорожених приватних територіях і серед людей їх ніхто ніколи не вигулює бо всі знають як “дорого” це може обійтись.

Андрій
2 років тому

І до речі, в США ми винаймаємо житло в місті в величезному багатоповерховому будинку і дружина теж хоче завести собаку, тому можу трошки розказати про ще деякі правила…
По перше, для безпеки всіх проживаючих є перелік певних пород собак яких яких заводити чи тримати заборонено, а це більшість бійцівських та великих пород собак. По друге, щоб дозволили тримати собаку в квартирному будинку потрібно щоб вона мала всі необхідні прививки (медкнижка з вказаними прививками та ветеринаром який їх давав та коли). А ще щоб собака була зареестрована в штаті (заплачений невеикий податок) та окремо зареестрована в нашому місті і сплачений податок $5 місту на спеціальні обладнані місця вигулу собак.
А ще, в нашому будинку близько трьох десятків собак, власники яких проживають тільки на окремих “собачих” поверхах щоб не створювати дискомфорт жильцям сусідам що собак не тримають. Тобто любителі-собаководи проживають на окремих поверхах від інших людей.
Для вигулу є невеликий спеціальний огорожений майданчик під самісіньким будинком та в міському парку за метрів 500 уже трошки більший огорожений майданчик на десяток таких же квартирних будинків. Тобто, всі власники собак окремо сплачують невеликий податок на обладнання цих майданчиків для вигулу.
А ще, щоб тримати собаку в будинку, окремо потрібно сплатити $750 при підписанні контракту на рік чи більше. Ніби й багато, але ці кошти підуть на повну заміну килимового покриття, дезінфекції та мілкого ремонту квартири після виселення собаковода. Та й, собаки теж живі створіння як і люди чи діти, й інколи можуть “недобіжати” до вигульного майданчику та “наробити” в ліфті, фойє чи на дорожці біля будинку… і з тих $750 частина сумми йде на оплату зарплати робітникам які роблять дезинфекцію та вологе прибирання декілька раз на день, та доволі часто навіть миють “карчером” прибудинкову територію.
Про правила вигулу та штрафи я писав вище…

Олександр
2 років тому
Відповісти  Андрій

Андрій, це ти розповідаєш землякам, як собаку завести і вигулювати її?… Почни з початку… Як мера обирати… Привіт Атланті!

Андрій
2 років тому
Відповісти  Олександр

Ні, я розповів які жорсткі правила для собачників у США та який хороший сервіс (спеціальні огороженні площадки для вигулу в місті, миття прибудинкової території і т.д.) але як це дорого і хто за це все оплачує.
Іншими словами, щоб собачники дотримувалися правил, тобто вигулювали своїх любимців завжди на повідку чи в наморднику та прибирали ексримени після своїх собак – потрібно вимагати приняття жорсткіших правил та їх дотримання, особливо покарань, тобто підняття штрафів в раз 10 більших ніж зараз. Щоб собак було де вигулювати, щоб по всьому місту біля жилих багатоповерхових будинків будували спеціальні майданчики для вигулу собак – потрібно щоб власники собак за це все платили… тобто все щоб було як у США чи Європі. Щоб власники дотримувалися всіх правил як у Європі чи у США – потрібні суровіші покарання та їх виконання, тоді буде все як і у них.

Людмила Зіменко
2 років тому
Відповісти  Андрій

Ваша інформація, Андрій, надзвичайно корисна, але я впевнена, що багато хто, чи й навіть всі просто пропустять цю інформацію повз власні вуха, бо не готові власники до таких правил і фінансових витрат((, але на превеликий жаль ніхто у коментарях так і не написав, що собаки, як і всі живі створіння потребують простого спілкування із собі подібними – ні, не кусатися, не гризтися з іншими чотирилапими, а просто понюхати одне одного, помахати хвостами, побігати разом – собаки живуть зграями, вони соціальні істоти. Звісно, що під наглядом хазяїна. Майданчики вигулу для собак потрібні, але немає ніяких гарантій, що гроші, які мають сплачувати для цієї справи підуть за призначенням, що їх не вкрадуть. Багато хто не підходив би до такого майданчика без потреби, проходив би повз нього. Думаю, що власникам собак потрібно було би об’єднатись для цієї мети і створити такий собі клуб за інтересами, та і гроші тоді ніхто би і не привласнив, бо все було б під контролем. Тільки так із нашою владою можна цивілізовано вирішити ці наболілі проблеми. Я справді люблю собак, незважаючи на те, що мене покусав пес

Андрій
2 років тому

Тепер можете зробити висновки чому в США, та мабуть і в Європі, з домашніми тваринами все так цивілізовано, чому майже всі дотримуються правил та за чий кошт це все оплачується, та що потрібно вимагати змінити в Україні зоб все було як в розвинутих країнах.

Re@
2 років тому

Да прочитавши все вище написане,а особливо останни декилька коментари ,хочеться добавити що якщо як в эвропи то як вэвропи.За те ,що збив або побив тварину ,чи туж собаку ,штраф и досить не маленький садять до вязници.И ще одне хочеться добавити що люди при ,всий моий повази до вас,НАБАГАТО ЖОРСТОКИШИ И БРУДНИШИ вид тварин!!!!

гість
2 років тому

ніде немає чітко прописано, що намордник має бути на собаці .може бути на повідку. Але обовязково має бути договір страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам.

Людмила Зіменко
2 років тому
Відповісти  гість

Це ви, гість, так знущаєтесь?? У мій бік біжить злий пес і мене кусає, а я буду думати про чужі документи і страховку?! Я категорично проти того, щоб ображали собак хазяйських і бродячих, але інстинкт самозбереження у мене є, та і в інших людей також він не відсутній. З порядками, з законами та і з людяністю і порядністю, відповідальністю деяких людей у нас справді великі проблеми((

Анонім
2 років тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Згідна. Люди собі самі правила і закони придумують. Якщо собака велика, то намордник має бути обов*язково з собою. Але це не значить, що його не можна знімати з собаки взагалі під час вигулу. Звичайно, якщо собаку відпускають з повідка, то вона має бути в наморднику, АЛЕ те що тут люди пишуть це абсурд просто. От наприклад за те, що хтось там вигулює собаку без намордика біля озера. Серйозно? Це не є центр міста, і не місце скупчення людей! Тож якщо собака з хазяїном, і навколо немає людей, то він має право її відпустити побігати. І якщо ви йдете через дорогу чи бачите це через вікно і лякаєтесь, то зверніться до психолога і боріться з своїми страхами. Звичайно те що сталось це жахливо і у цьому винний хазяїн. Собака ж був на повідку, і він його не втримав взагалі! Значить поганий ошейник, погано виховують, якщо не слухається, може прививали агресію і ще купу всього.. і у всьому вина хазяїна. Але не забувайте те, що в нас немає спеціальних місць для вигулу, взагалі! Тож не треба говорити як там в Європі і ще десь і рівняти усіх один до одного. Там є чіткі правила, умови і відповідальність. У нас цього всього немає. Якщо наших чиновників не хвилюють зграї бездомних собак на вулицях, то ви серйозно думаєте, що вони будуть боротись з домашніми привитими собаками?
Хоча особисто мене більше хвилюють жорстокі люди, які в рази гірші за собак, злочини які в нас безкінечно відбуваються, пограбування, наркоманія і т.д. І з одного боку я навіть розумію власника тої собаки, бо може з нею хоч безпечніше себе відчуваєш. Мене наприклад домашні собаки на повідку без намордника не хвилюють, якщо я бачу таку велику собаку, то відходжу на пару метрів та й йду собі далі. Все. Бо те що люди пишуть зараз і говорять, то абсурд просто. Наприклад фотографувати великих собак на приватній території будинку і говорити, що їх тримають хворі люди і собаки бігають ВДОМА без намордника. Просто вдумайтесь.

Eys
2 років тому

Або буває недалеко від мене мужик випускає псіну реально як овца, і каже нам з друзями “проходьте вона не кусається” то ми декілька раз проходили, а потім я ішов, дивлюсь, а овца біжить на мене і гарчить, що я застиг зі страху, а мужик взаді їй кричить, а та придурочна собацюра не звертає на нього уваги, ну пронесло, я виліз на кзирьок стройки за 3 секунди. Тепер як ми бачемо тую собацюру” що не кусається 🙂 ” то краще лишній круг на 5 мікр.зробим.