Сьогодні вранці на шахті №9 – відокремленому підрозділі ДП “Волиньвугілля” відбулися збори. Гірники ухвалили не спускатись під землю, аж доки їм не виплатять зароблене.

Остання виплата була за червень91%.  

Окрім платні, шахтарі домагаються покращення матеріально-технічної бази. Із серпня, коли у галузевих верхах єдиного інвестора копальні Андрія Венгрина відтіснили від проекту її розвитку, справи там погіршились.

Ну, традиційно: пани чубляться і перерозподіляють сфери впливу, а в роботяг тріщать чуби, чоботи і спецівки. 

4-місячна заборгованість – фактично на всіх державних шахтах.  Іще кілька днів тому один із профспілкових ватажків шахти №9 Василь Гура звично грозився перекрити дорогу на Ягодин. Однак сьогодні цей вічний революціонер був миролюбним, як голуб. Мовляв, треба працювати, хлопці, спускайтесь у лаву. 

Розгадка цього перевтілення проста. Минулої п’ятниці очільником ДП “Волинвугілля” призначили Володимира Юрківа – колишнього керівника дев’ятої, якого Гура палко підтримував у всіх починаннях. Навіть кримінальних. 

Слідство щодо оборудок Юрківа ще триває, від посади директора дев’ятої він  за рішенням суду відсторонений. Та це не завадило міністру підписати наказ про його підвищення.

Шахтарі сьогодні страйкували-таки!

 

Так виглядає дев’ята згори

 

Тим часом Юрків у Києві представляв свою програму розвитку ДП “Волиньвугілля”. Її затвердили, і вже завтра новопризначений в.о., напевно, стане до роботи.

Андрій Пилипюк – на лікарняному. Він уклав угоду з “Центроенерго” про поставку вугілля на умовах передоплати. Однак передоплата ЧОМУСЬ досі не надійшла. А це 15 мільйонів гривень за 16 тис. тонн, які лежать на складі “Бужанської”

Цих коштів вистачило б на виплату зарплатні майже всьому ДП за місяць. 

Уряд погодився виділити 1 мільярд гривень на погашення заборгованості вугільникам України. Та затвердити це має Верховна Рада. Далі казначейство… коротше, гроші на картках гірників будуть аж наступного тижня. І добре, якщо на початку, а не наприкінці.

Ну, а РАДАР стежитиме, чим завершиться слідство у кримінальній справі Юрківа. Як в.о. гендиректора він може впливати на перебіг розслідування значно більше, ніж коли очолював шахту.

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: