Юрків – в.о.генерального, але дев’ята шахта страйкує

6 1161

Сьогодні вранці на шахті №9 – відокремленому підрозділі ДП “Волиньвугілля” відбулися збори. Гірники ухвалили не спускатись під землю, аж доки їм не виплатять зароблене.

Остання виплата була за червень91%.  

Окрім платні, шахтарі домагаються покращення матеріально-технічної бази. Із серпня, коли у галузевих верхах єдиного інвестора копальні Андрія Венгрина відтіснили від проекту її розвитку, справи там погіршились.

Ну, традиційно: пани чубляться і перерозподіляють сфери впливу, а в роботяг тріщать чуби, чоботи і спецівки. 

4-місячна заборгованість – фактично на всіх державних шахтах.  Іще кілька днів тому один із профспілкових ватажків шахти №9 Василь Гура звично грозився перекрити дорогу на Ягодин. Однак сьогодні цей вічний революціонер був миролюбним, як голуб. Мовляв, треба працювати, хлопці, спускайтесь у лаву. 

Розгадка цього перевтілення проста. Минулої п’ятниці очільником ДП “Волинвугілля” призначили Володимира Юрківа – колишнього керівника дев’ятої, якого Гура палко підтримував у всіх починаннях. Навіть кримінальних. 

Слідство щодо оборудок Юрківа ще триває, від посади директора дев’ятої він  за рішенням суду відсторонений. Та це не завадило міністру підписати наказ про його підвищення.

Шахтарі сьогодні страйкували-таки!

 

Так виглядає дев’ята згори

 

Тим часом Юрків у Києві представляв свою програму розвитку ДП “Волиньвугілля”. Її затвердили, і вже завтра новопризначений в.о., напевно, стане до роботи.

Андрій Пилипюк – на лікарняному. Він уклав угоду з “Центроенерго” про поставку вугілля на умовах передоплати. Однак передоплата ЧОМУСЬ досі не надійшла. А це 15 мільйонів гривень за 16 тис. тонн, які лежать на складі “Бужанської”

Цих коштів вистачило б на виплату зарплатні майже всьому ДП за місяць. 

Уряд погодився виділити 1 мільярд гривень на погашення заборгованості вугільникам України. Та затвердити це має Верховна Рада. Далі казначейство… коротше, гроші на картках гірників будуть аж наступного тижня. І добре, якщо на початку, а не наприкінці.

Ну, а РАДАР стежитиме, чим завершиться слідство у кримінальній справі Юрківа. Як в.о. гендиректора він може впливати на перебіг розслідування значно більше, ніж коли очолював шахту.

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

6
Коментуймо!

3000
2 Коментарі теми
4 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
5 Автор коментаря
Щось не так

А що коментувати? Схеми розкрадання грошей на державному рівні? Що не напишеш-чи про “доблесний труд шахтарів”, чи про Порошенка, який вкрав їхні гроші… пардон, вже ж інший обкрадає…вмерла так вмерла… Це я про гірничу промисловість в Нововолинську.

Мирослава

Я просто в шоці , в нас маленька дитина ,садок , квартира… за все треба платити , я як можу так і верчусь , але де було таке, щоб шахтарі сиділи в жінок на шиї, заробляють корішки приносять любо глянути , а щеб в руках потримати ті гроші….
Хай би або закривали ті шахти, або платили чесно зароблені гроші…

Віталій

Згодний з Вами

Гість

А у цьому місяці і корішків нема, бо світло за неоплату відключили як надрукують🙈 жах хахливий

Щось не так

А не пробували того “чоловіка” від цицьки відлучити?

Anatole

По собі судите ?