“Ми живемо на вулиці смертників!” – заявили сусіди “Кроноспана”

25 3603

Дійство нагадувало погану провінційну виставу…

Зал Нововолинської міськради був заповнений на дві третини. Від сили 170 чоловік прийшли на громадські слухання щодо збільшення викидів заводу “Кроноспан”.

Рядів зо п’ять зайняли працівники заводу та їхня група підтримки.

Приїхали по кілька людей із вулиці Панасівської  та з Верхнова. Прибули й найактивніші мешканці 15-го, 5-го, 6-го мікрорайонів. Але зорганізуватися не зуміли. Чи не схотіли.

 

Щодня, щохвилини нововолинці з найбільших житлових масивів бачать цей дим. “Безпечну пару”, ага…

 

Дійство нагадувало погану провінційну виставу. Вів його один із заступників міського голови – Олександр Громик. Ані сам голова В.Сапожніков, ані секретар міської ради, він же перший заступник міського голови, він же лікар А.Сторонський не удостоїли зібрання своєю присутністю.

Натомість прибула  вся адміністрація “Кроноспана” на чолі з Наталею Покінською.  Показували на екрані слайди, описували виробничі процеси, похвалилися, що провели реконструкцію головного корпусу і переоснащують цехи.

Покінська запевняла, що дбає про юне покоління, і обіцяла встановити  наступного року у 15-му мікрорайоні “ще один невеличкий майданчик”. Аж другий за 10 років ударної та екологічно шкідливої діяльності деревообробного гіганта.

Сипали термінами і цифрами (сплатили 170 мільйонів гривень податків за 9 місяців поточного року), розводились про європейські підходи. Покінська заявила, що дуже вболіває за природу – кричить на підлеглих, «аж двері секретаріату зачиняють»,  якщо кількість технологічної  деревини перевищує норму. А норма така: 70% щепи й відходів, 30% – свіжоповаленого лісу. Отих колод, які нескінченним потоком везуть на «Кроноспан».

150-170 фур і вантажівок прибуває сюди щодня: завозять ліс, вивозять тирсоплити. Ліс волинський, український – не з Австрії, де мешкає власник деревообробної імперії.

Також Покінська запевняла, що на підпримстві не було жодної пожежі , й нарікала, що деякі ЗМІ подають “Кроноспан” у неправильному ракурсі. Згадала оце фото…

 

 

Його автор Валерій Панасюк має в доробку цілу кронохроніку. Упродовж кількох років знімав апокаліптичні пейзажі довкола заводу. Дитячі іграшки у дворі, оповитому ядучим серпанком, – це не спецефект, це сумна і трагічна правда життя, якої не хоче бачити Покінська.

Може, тому, що ані вона, аніхто з адміністрації не мешкає по сусідству з формальдегідним монстром.

А от Валерій Зелінський,  колишній тренер, – мешкає. Прибічник здорового способу життя, він регулярно проходить  медобстеження. Ще три роки тому все було гаразд. А от тепер у легенях виявили серйозну патологію. Однозначно, це наслідок сусідства з гігантським пилотрусом. І що робити? Іти до пані Покінської на поклін, аби дала грошей на лікування від хвороби, спричиненої цим-таки підприємством?

На відміну від працівників заводу, мешканці Панасівської вдихають пилюку і канцерогени цілодобово. І безоплатно. А продати житло не можуть – ніхто не купить, дурних нема!..

Зболений виступ Зелінського пробирав до мурашок. Лише адміністрація заводу лишилась незворушною.

 – Ми живемо на вулиці смертників, – сказали на громадських слуханнях мешканці Панасівської. – Нам Покінська й дорогу зробила якраз до цвинтаря…

 

Про підсумки цих слухань – у наступному матеріалі. Якщо коротко, це був армагеддець.

Наталя Камишникова

Усі фото – Валерій Панасюк

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
25 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анатоль_
5 років тому

Молодець, Наталко. Ніхто не напише, так, як ти. Я далеченько живу від “Кроно-УА”, проте тут, у нас, на пр, Дружби, свої проблеми… Тоді, як вчора, жалюгідна жменька представників громадськості, що проживають у смертельно небезпечній зоні забруднення від промислового гіганта межі міста, боягузливо не змогла (а насправді – не захотіла!) чарез брак внутрішньої організованості, сміливості та мужності, відстояти здоров’я своїх дітей і онуків – у нас теж такі самі проблеми із “Олійно-жировим комбінатом” у центрі міста. Нашим людям пороблено. Так воно й є насправді. А окрім того, можливо, роздали перед громадськими слуханнями по 1000 чи скількісь там, гривень за мовчання і неучасть в акції. І пообіцяли танцюльки із морозивом “пломбір” по 1 грн. Незабаром він, (цей пломбір) Вам вилізе у онкодиспансері через легені, або печінку. Я, як голова антикорупційної ГО Україна + Польща”, хотів би зустрітися із найманою особою Н. Покінською у її службовому кабінеті за участі журналістки Н.Камишникової та інших представників ЗМІ й послухати її відповіді. То як, пані директорко?

гість
5 років тому
Відповісти  Анатоль_

А як на рахунок зустрічі з Сапожніковим ЩОДО ВИДАЧІ КРОНОСПАНУ ДОЗВОЛІВ? То мер з литвинюком кроношпан у Нововолинськ заманив , Заманив,,понадавав дозволів , а тепер свої зади вирішили прикрити тендітною, слиною Пекінської, яка не лізе до них у депутати і не хоче приймати участь у їх брудних корупційних схемах. А не краще відправити на кроноспан мкера,щоб перейняти цивілізовані методи господарювання. Виявляється можна і без корупційних схем досить пристойно заробляти.

Валерій
5 років тому
Відповісти  Анатоль_

На мою думку, акція була організована самим Кроноспаном,а громадська організація була зовсім до дебатів не підготовлена.Мене мало хто підтримував.Теж склалося враження, що людей підкупили, але навряд чи їм давали гроші, може, просто люди бояться втратити роботу.
Я їх розумію,але не виправдовую. І ще: там всім навішали,що немає таких приладів і можливості щоденно робити заміри вмісту формальдегіду в повітрі, то це брехня.

editor
5 років тому
Відповісти  Валерій

Валерію, ви молодець, дуже відверто виступили, дуже щиро і чесно. Вірю, що ви одужаєте, все буде добре. Можливо, треба організувати збір коштів? То скиньте номер картки.

свідома
5 років тому

Розуміння до кожного прийде.Згодом.Безповортно.

editor
5 років тому

Коменти з мереж
Євген: Им нужно построить трубы повыше, чтоб на город не шло.
Ігор: На кілометр вище…

гість
5 років тому
Відповісти  editor

краще протягнути трубу до “Корови”. Там і мер,вийшовши на балкон своєї оселі нюхне і депутатам,які голосували за надання дозволів для шкідливого підприємства, також трохи дістанеться смороду.

editor
5 років тому

У мережах. Люда: Ми також живемо на такій вулиці, вже пару днів на вулиці Центральна стоїть сморід і вдень і вночі від Курчака, таке враження, що живемо в помийній ямі

Володимир
5 років тому
Відповісти  editor

Незадоволених багато ,але виділити час і прийти відстояти свої інтереси завжди щось мішає . вот так получається з Вашої мовчазної згоди на території міста появляються шкідливі підприємства. Особливо дивують жителі вулиці Панасівська -чому прийшло від вас тільки декілька чоловік? Кому -кому а вам саме більше дістається , ( це видно було з виступу тих людей які від ВАСприйшли) ,вас потихенько вбивають газами-і ви мовчите , ваше житло не продасться нікому тому що жити там це СМЕРТЬ – і ви мовчите ГАНЬБА ВАМ жителі Панасівки ( ті що не прийшли)-, по суті це відноситься і до міста -хоча в місті не так критично , може так і треба винищити цю інертну масу , щоб лишились люди які би находили час на вирішення своїх же проблем. За тею балаканиною зовсім забули за жителів вул.Панасівська – ПОТРІБНО ПЕРЕСЕЛЯТИ ЦИХ ЛЮДЕЙ ЗА КОШТИ МІСЬКОЇ ВЛАДИ І КРОНОСПАНУ .

editor
5 років тому
Відповісти  Володимир

Володимире, інертну масу треба не винищувати, Господь із вами, а ворушити. Якщо тихо вимре Панасівка – 15-й не підніметься, ні, а так само тихо набиратиме рак у легені.
Людей треба піднімати і спрямовувати, а не спостерігати мовчки за процесом. Проблема ось у чім: у Нововолинську навіть потенційні лідери сидять по кутках. І вдихають канцерогени…

Володимир
5 років тому
Відповісти  editor

так-так і перевиховувати

V means V
5 років тому
Відповісти  Володимир

це тому, що більшісь панасівських отримує “благодійну допомогу” у вигляді продукції Кроноспану і не хочуть світити своїх лиць.
Стверджувати буду це, тому що там живе моя бабуся яка теж отримувала не одноразово ламінат та все одно “батон на завд крошить” але тихцем, бо тоді халява закінчиться…

С145896
5 років тому

Знаєте писати гарно це ще не означає правдиво. 150-170 фур щодня? Якби не знав точної інформації то б можливо повірив у все вище описане, а так піддаю сумніву усю вашу розмальовану і перебільшену інфу. Це що замовлено кимось? Або просто писати більше немає про що, аби тільки привернути до себе увагу. Вам показуй цифри , не цифри, ви всеодно будете нагнітати ситуацію, бо така вона жовта преса.

editor
5 років тому
Відповісти  С145896

150-170 фур – ці цифри оприлюднили на громадських слуханнях.
А ваші жовчні припущення характеризують не мене – вас.

Панасівка
5 років тому

Наталя Семенівна, а чому вас не було на слуханнях? Можливо, тоді й стаття вийшла більш об’єктивною і і правдивою?

editor
5 років тому
Відповісти  Панасівка

І була, і бачила все це на власні очі. Сумне видовище, скажу вам.

Серж
5 років тому

Люди які проходять обстежження у лікарні в усіх показано на ренгені якісь плями…але лікарі ніяк некоментують-хотя 2-3роки назад люди проходили обстеження і легені були чисті. може б спалити цей кроноспан і на виході диму підсадити тих хто захищає його?нехай вдихнуть хотя б біля годинки

Спокій
4 років тому

А Олійно-жировий і Пан курчак нікому не заважає? Висувайте відразу всі запахи і шкоду яка є в Нововолинськ.
Пані Камишникова, Ви й справді інколи пишете за те що треба, але напевно Олійно-жировий і Пан курчат з Вами в змові, якщо Ви за них не пишете?

editor
4 років тому
Відповісти  Спокій

Ви, мабуть, просто не читали все, що ми написали про олійно-жировий і “Курчак”.
І звертайтесь ввічливіше, довелося відредагувати.

editor
4 років тому

Для “Боба”. Співчуваю, але біля гаражів бігають собаки, яких годують власники гаражів.
А от хамити тут не треба. І підпишіться нормально, чого боїтесь? 🙂

Андрій
4 років тому

Нововолинськ розвалюється, а тут ще і підприємства комусь не подобаються. Йдіть кричіть чому шахти закриваються, чому завод СТО стоїть мертвий, цегельний чому розібрали. І не треба тут про екологію розказувати казочки, проживаю на 5-му мікрорайоні, нічого не смердить. Працював навіть там чотири роки, не облисів, цюцюрка на місті))), з легенями все гаразд.
Відредаговано, хамські випади видалено.
Модер

editor
4 років тому
Відповісти  Андрій

Ваш агресивний коментар свідчить, що все ж таки “Кроноспан” вплинув на ваше здоров’я. 🙁 Чи це у вас манера така хамувата?

Вовк
4 років тому

У мене теж у легенях знайшли ….. хоча не курю і легені були чистими постійно … лікар крізь зуби: “Кроноспан, і Ви не перший”.

Вовк
4 років тому

такі фабрики будують поза містами і селищами, як у Білорусі, а не у місті – дебіли чи клоуни? Потрібно всім піднятись і насадити того дурня чи ту дурепу, хто бреше, що немає шкідливих викидів, то всунути їх у ту трубу на 7 хвилин і пізніше подивитись на ті морди.

Людмила Зіменко
4 років тому
Відповісти  Вовк

Не тільки такі підприємства. Наше селище збудоване поміж двома шахтами, то чадний дим дістався будь-куди, хоча шахти були далеченько. А у теперішній час…. шкідливі викиди від підприємств є у найрозвинутіших країнах, не те, що в нашій країні.