Нововолинські гірники ще з липня без заробітку, тому на “Бужанській” і дев’ятій шахтах два дні поспіль страйкують.

Окрім традиційних вимог виплатити людям заборговане і покращити умови праці, профспілкові функціонери з теркому,  НПГ та “Захисту праці” зненацька дружно вступилися за гендиректора ДП “Волиньвугілля” О. Зоріна.

Наказ про його звільнення вже лежить у міністерстві – і, подейкували, Зорін навіть їздив цими днями до Києва.

Однак чи не вперше в історії “Волиньвугілля” шахтарські профспілки кинулися захищати гендиректора. Навіть пригрозили голові Волинської облдержадміністрації В.Гунчику виявленням недовіри.

З таким самим успіхом і Гунчик разом із колективом ОДА міг би висловити недовіру шахтарям, які виконують план на 40%. Жодних правових наслідків ці “недовіри” не мають. Тож ультиматум профватажків Гунчику виглядає трохи смішно.

Та й вуглевидобуток є настільки скромним, що в міністерстві волинського страйку не злякаються. Можливо, навіть не помітять. Шумите? Шуміть. Завалите план і свої шахти остаточно.

Політиканський наліт і відвертий прогин перед гендиректором знецінюють протестну акцію. Самим гірникам абсолютно байдуже, хто там сидить у кріслі генерального. Аби вчасно переказували платню на картки. Аби сума була хоч трохи більшою. Бо вже незабаром педагоги отримуватимуть удвічі, а медики  – утричі більше за підземних робітників…

Ну, і щоб “генерал” (а радше майор чи капітан, бо тих шахт лишилося дві з дев’яти) грамотно вирішував технічні питання, з обладнанням допомагав.

Незалежна профспілкова організація “Бужанської” на чолі з Богданом Макарчуком виступає ЗА звільнення Олександра Зоріна. Звернення з такою вимогою вручили міністру енергетики І.Насалику. Отже, у завтрашній протестній акції ця організація участі не візьме? Цікава інтрига.

Як дізнався РАДАР від голови міської організації НПГУ Анатолія Мухомеджанова, сьогодні профспілкові діячі та нововолинський міський голова В.Сапожніков зустрічались із головою ОДА в Луцьку.

Порозумілися на тім, що Гунчик поїде завтра у міністерство вибивати шахтарям платню, а Зоріна залишать на посаді до листопада. Дадуть, так би мовити, іспитовий термін для покращення виробничих показників. Впорається – збереже свій портфель.

 

Пан Зорін. Фото – “Волинська правда”

 

Коли ми вже ставили цю новину на сайт, голова незалежної профспілки “Бужанської” Макарчук (а він на зустрічі з Гунчиком не був) запевнив РАДАР: завтра і представники цієї профспілки прийдуть під “Волиньвугілля” на акцію протесту.

Але за Зоріна сорочку не рватимуть.

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: