грх

Хотіли зачинити священика у льосі…

80 3607

– Ми тут законно перебуваємо! Він же сам нас впустив! – запевняли РАДАР ті мешканці Грибовиці, які взяли участь у спецоперації “Віджим церковної хати”.

Виявилося – збрехали…

Насправді події розгортались як у кіно!

26 жовтня в Іваничах відбулося чергове судове засідання за позовом священика Ігоря Маргіти. Він домагається визнання права власності на земельну ділянку, де стоїть церковна хата.

Сам будинок належно ні на кого не оформлений: ані техпаспорта, ані інших документів. Збудували в 1990-х, завели туди священика – та й по всьому. У суді всі ці юридичні ляпсуси вилізли назовні.

Сільрада спохопилась аж тепер – і вирішила забрати хату у комунальну власність. Але це потребує часу та певної паперової процедури. Наступне слухання справи суд призначив на 14 листопада, вказавши сільській раді на відсутність необхідних документів.

Сільському голові, як і колишнім парафіянам отця Ігоря, набридло шукати правди у суді. І от…

Просто з суду слідом за о.Ігорем на вулицю Шкільну, 35-а у Грибовиці прибули обурені судовою тяганиною прибічники УПЦ КП.

 

 

– Вони заблокували мене на подвір’ї, не пускали у хату, хотіли навіть зачинити в льох.

Далі зняли скло з дверей на другому вході, відчинили їх (ключ був ізсередини) й увірвались до хати.

Почали виносити меблі, речі – на час прибуття поліції половину речей уже виставили надвір, розповів о.Ігор.

 

Вночі на обійсті

 

Із меблів надвір витягли столи й диван.

Дощ під ранок трохи протверезив групу захоплення.  Меблі намокнуть, зіпсуються, доведеться відповідати… Занесли назад у хату.

Наступного дня з Луцька в гарячу міжконфесійну точку приїхав заступник начальника департаменту превенції (запобігання злочинам) ГУ НП у Волинській області.

Поліцейське начальство роз’яснило селянам, що вони діють незаконно (РАДАР чув цю розмову), а священику пообіцяло звільнити помешкання від сторонніх до вечора.

Однак…

 

 

 – На вмовляння поліції ці люди заявили, що з хати не вийдуть, що ніяке судове рішення їм не потрібне, що Конституцію вони не визнають, судам не довіряють і лишатимуться у хаті, аж доки я не виселюсь, – каже о.Ігор.

Ситуація виглядала такою дикою, а люди – настільки затятими, що РАДАР, прибувши у Грибовицю опівдні 27 жовтня, зробив відчайдушну спробу знайти людський вихід із цього глухого кута для священика і громади.

Я зателефонувала голові сільради П.Степанцю, сказала, що священик готовий виселитись і навіть виписатися найближчим часом – за умови, що йому нададуть письмову гарантію (на слово одне одному тут давно не вірять).

Якщо гарантують, що звільнять помешкання негайно, аби він мав змогу більш-менш спокійно зібрати й вивезти речі.

Зрештою, родина має повне право спокійно поспати, спокійно приготувати їжу, спокійно поїсти й відпочити – без цілодобових мітингів у хаті. Те, що там відбувається четвертий (уже четвертий!) день поспіль, – це шарварок і божевільня.

 

 

Сільський голова прибув і навіть провів перемови зі о.Ігорем. Десь порозумілися, десь ні.

Тим часом градус напруги настільки підвищився, а затята “громада” накричала стільки зайвого, що досягти розумного компромісу ставало з кожною хвилиною дедалі складніше.

Усе ще вірячи у порядність “громади” і сільського голови, я переконала священика написати таку собі розписку: зобов’язуюсь виселитись і виписатися з хати до 7 листопада.

Натомість церковний староста з сільським головою мали надати священику свою розписку: письмове зобов’язання покинути його помешкання і не перешкоджати йому користуватися хатою до 7 листопада.

Така в нас була домовленість: кожна сторона робить свій крок назустріч.

Розписку священика я вручила сільському голові Павлу Степанцю. Проте своєї розписки ані він, ані його “громада”, що засіла у хаті, НЕ надали. І вийшло, що голова й “активісти” просто обманули о.Ігоря та мене як ініціатора перемовин.

Виглядає так, що й я обманула о.Ігоря. Я ж запевняла його, що від іншої сторони розписка буде!

Сказала про це “народним засідателям” у хаті. Нагадала і про статті Конституції, які вони взяли під ноги. Засідателі  розлючено загули і більше слухати нічого не схотіли.

 

 

Коли йшла селом на зупинку, бабське радіо вже працювало. Одна жіночка на вулиці переказувала іншій, що я говорила тому затятому зібранню.

– Конституція, бач, права якісь…

І вересклива брудна лайка мені у спину – на всю сільську вулицю.

 

 

Поліція з тією групою захоплення так нічого й не вдіяла, бо й не збиралась.

Прибічники УПЦ КП і отця Василя принесли у церковну хату надувні матраци, ночували там цілим гамузом. Розробили графік чергувань.

Надувний майдан триває…

Попри всю цю колотнечу, отець Ігор у суботу зробив відправу в церквиці, зведеній на обійсті старої хати (її переписала на нього одна з парафіянок). Хата потребує серйозного ремонту, жити там зараз не можна.

А от храм облаштований гарно.

 

 

Невеличка громада УПЦ, певно, помолилась там і за мир та спокій у селі…

 

Далі буде

Наталя Камишникова

Фото: Євгенія Стекунова, Олег Точинський

У ТЕМУ:

Із домівки священика розлючені парафіяни виносили речі. Хату захопили

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

80 Коментар "Хотіли зачинити священика у льосі…"

повідомляти

(((
8 місяців 21 днів тому

Вибачте, але де інтервю хоча б з одним із парафіян, а то тільки о.Ігор сказав, або о. Ігор говорив. Ще раз вибачаюсь, але останнім часом Ви змушуєте (можливо, не усвідомлюючи того), проводити паралелі з Дмитром Кисельовим, який свої сюжети подає так як комусь потрібно.

1111
8 місяців 21 днів тому

люди бояться говорити, і тоді їх у хату нікого не пускали! капісти створюють враження, ніби це “громада прогнала попа”, це неправда, громада як ходила до нього на служби, так і ходить, а ці вже просто втратили берега! от і все. а людей з УПЦ у хаті не було, бо всі по роботах.

Марта
8 місяців 21 днів тому

І небояться люди гріха. А потім скажуть, Боже за що мені це? Я ж був чесний, добрий, справедливий, зла нікому не робив. А мені ж така біда сталася.

андрій
8 місяців 21 днів тому

шановна бог це любов він не карає а любить а людина сама себе карає своїми вчинками

Читач З Володимира
8 місяців 21 днів тому

Це просто *****! як так можна взагалі нагло батюшку як того кота на вулицю виганяти. Цей сільський голова **** просто, якшо батюшку вот так запросто давай гуляй. це вообще , в мене зараз волося дибки стоїть.

анти чобіт
8 місяців 21 днів тому

сільскій голова сам не святий на нього заведена кримінальна справа

Ольга
8 місяців 21 днів тому

Кота на вулицю???? Кажуть, він купив на людські гроші дві квартири.

аноним
8 місяців 21 днів тому

Подивіться хто там сидить и розпалюе там вогонь, самі наглі люди на село, сплєтніки , яким нема чого робити вдома. Залиште у спокої того отця, досить ділити ту хату. Як вам не соромно? стидоба ,мені дуже соромно за вас .
Я на місці священика ніяких розписок не писав би, невже нема нікого, шоб вигнав цих людей з хати і дав змогу там жити далі йому із родиною. Хай та громада побудує нову хату ля нового священика. Невже в селі нема пустих хат?

(((
8 місяців 21 днів тому

то завтра новий священик вирішить змінити професія чи виїхати за кордон, а хату залишити дітям і хай тоді громада будує третю хату, так ви вважаєте?

1111
8 місяців 21 днів тому

якщо він приватизує цю хату по закону, вона залишиться за ним. треба дивитись, що каже закон. всього-то. а лізти у хату з прописаною дитиною – то вже взагалі край.

Нюша
8 місяців 20 днів тому

Щоб Ви казали,побудуйте мені хату я там пропишусь,і спобуйте сказати що це Ваша хата

Нюша
8 місяців 20 днів тому
Шановний ананім,ніхто батюшку з його власної хати невиганяв(з власної),але вона не його!!! Це хата побудована селянами за кошти села, побудована для того батюшки який буде мати там парафію. Це не перший батюшка який проживав у цій хаті,перед ним був о.Іван який отримав іншу парафію і спокійно виселився з тієї хати звільнивши місце для іншого. То чому усі пишуть цо “жах якийсь”,Ви не знаєте,що цей батюшка сам довів людей до цього жаху, його давно вічливо попросили звільнити містце для іншого, але це він поводить себе негарно прагнучи забрати те що йому неналежить. Хата це власність громади,яка отримуючи священника надає йому житло.… Читати далі »
гість
8 місяців 19 днів тому

А чргр громада має будувати, ,а Кирило ,Павло нащо ? Це не безбідні люди і бізнес їх церковний прибильний. Чому стоять осторонь ? Чи.може, і не осторонь…..

Vitaliy
8 місяців 21 днів тому
(((
8 місяців 21 днів тому

саме такі дії священника (світло, це мала частина того, що він наробив за час свого перебування настоятельом храму) і спонукали парафіян до таких дій. В УПЦ МП є спеціально навчені юристи, які їздять з різного роду позовами, аби привласнити землі, хати і т.д.. Є і журналісти також… А зі сторони УПЦ КП не було жодного юриста, не думали, наші настоятелі, що війна обмежиться східним фронтом…
А ви питали о.Ігора навіщо він хотів приватизувати земельну ділянку під хатою????

5555
8 місяців 21 днів тому

А яка проблема модератору публікувати анонімні коментарі? Щось не розумію! Мені здається тут 95% аноніми!

Аль почино
8 місяців 21 днів тому

На лицо,незаконное проникновение в жилище,а это статья УК,пускай напишет заявку,плюс скажкет что пропало 100 тыс у.е. Вот тогда их как ветром сдует оттуда

Вася
8 місяців 21 днів тому

Хто власник житла визначає документ на право власності, це є приватизована земля і запис в БТІ, реєстрація договір куплі-продажу, або громада села, і сільрада визначає хто там має жити.
В цього священника немає ніяких документів на майно, на якій підставі він говорить що це його хата?
І до чого тут Конституція?

Вікторія
8 місяців 21 днів тому

Боже! Дай мудрості людям!
Ніхто не вічний на цій землі…Шкода,що забуваємо про це…Люди бездомних псів і котів прихищають,підгодовують…зима на носі. Господи прости і вразуми!Як шкода,що таке відбувається.
….полюбити ближнього свого всім серцем своїм …

(((
8 місяців 21 днів тому

Вони все посилаються на закони і конституцію, а чому вони в Криму просто закрили єдину церкву КП без ніяких пояснень. В Грибовиці незаконно збудована їхня церква, але ж ніхто з ними не судиться, будь-ласка кожен маю право вибирати конфесію. А от в Криму не мають на то права. Будете так ревно їх підтримувати, прийде і до вас ФСБ, тоді навіть коментувати в вас можливості не буде.

Вадим
8 місяців 21 днів тому

Я так і писав, що тепер це готовий сюжет для “кісельовтб” про злых бандер. І взагалі вони для картинки можуть і провокацію заказати. Не хочу припускати яку. Варто СБУ цю ситуацію взяти на контроль.

Гість
8 місяців 20 днів тому

От мені цікаво, якщо абсолютно ніяких документів на хату ні в кого нема то як туди приписатись та ще й з малолітніми дітьми?

Надiя
8 місяців 18 днів тому

Колись той священик людей з церкви проганяв…,а не можна, грiх…

wpDiscuz