У Нововолинську починають встановлювати загальнобудинкові газові лічильники. Однак проектної документації не показують, думки мешканців не питають, ще й погрожують у разі незгоди вимкнути газ.

Схоже на чергове намахалово, щоб споживачі сплачували за газ низької якості ще більше, ніж зараз!

Люди, або вас взує монополіст – або ви об’єднаєтесь і взуєте монополіста.

Так вважає голова асоціації ОСББ “Містечко” Р.Влодарчик із Нововолинська.

РАДАРУ Руслан Влодарчик розповів:

– Днями до мене як представника, що обслуговує ОСББ “Затишок-11” (буд.№11 у 5-ому мікрорайоні), звернулися працівники Нововолинської філії ПАТ “Волиньгаз” і повідомили: по місту починають встановлювати загальнобудинкові газові лічильники, нам випала честь БУТИ ПЕРШИМИ.

Я не довго думаючи передзвонив колезі з Луцька Юлії Сабатюк (вона добре обізнана у питанні, бо вже неодноразово ловила “Волиньгаз” на різних порушеннях).

Юлія одразу сказала:
– У ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ!

Коротко і змістовно пояснила:

1. Із 2011 року в тарифі на газ, окрім споживання, закладено встановлення поквартирних приладів обліку. Чому в квартирах немає лічильників, чому ті кошти ще не використані  або де “Волиньгаз” їх профукав/розбазарив – питання до монополіста.

Люди не хочуть платити ще більше! 

2. Поквартирні газові лічильники мають встановити до 2018 року. Адже згідно з законом “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:

  • комплексно, у тому числі для опалення, – до 1 січня 2012 р.;
  • для підігріву води та приготування їжі – до 1 січня 2016 р.;
  • тільки для приготування їжі – до 1 січня 2018 р.

3. ПАТ “Волиньгаз” встановлює загальнобудинкові газові лічильники згідно зі своїми внутрішніми розпорядженнями, які регулюються Кодексом газорозподільних систем та Кодексом газотранспортної системи. Ці кодекси набрали чинності наприкінці 2015 року та затверджені НКАЕРП, що суперечить закону “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”.

4. Представники ПАТ “Волиньгаз” зобов’язані показати нам, власникам, проектну документацію.

5. При встановленні загальнобудинкового газового лічильника має бути стовідсоткова згода мешканців – чи в них створене ОСББ, чи ЖБК, чи їх обслуговує ЖЕК. Однак “Волиньгаз” це ІГНОРУЄ.

6. Загальнобудинкові лічильники газу встановлюються для фіксації технічного обліку, а “Волиньгаз” вимагатиме знімати з них показники та розраховуватись по них. І якщо ви маєте поквартирний лічильник, у зв’язку з різницею вам буде донараховано нормовтрати в мережі до квартири. Тому комерційний облік газу має бути поквартирний.

7. Якість газу низька, він світиться, а не гріє, в рідкому стані. Узимку загальнобудинковий лічильник (ЗБЛ) рахуватиме ВДВІЧІ більше, ніж поквартирний (клас точності в ЗБЛ вищий). Отже, взимку вам доведеться платити більше.

8. Різницю між поквартирними лічильниками та ЗБД розбиватимуть на всіх мешканців (незалежно від того, чи є у вас лічильник).

Отримавши вичерпну відповідь, я в авральному порядку скликав збори і доніс цю інформацію до мешканців.

Вирішили зранку зібратися біля будинку, не допустити працівників ПАТ “Волиньгаз” та відмовитись від встановлення загальнобудинкового лічильника.

Також доручили мені як уповноваженій особі звернутися з заявою від будинку на встановлення поквартирних лічильників.

Під протокольним рішенням зборів підписалася більшість мешканців ОСББ.

Я готувався до протистояння з монополістом, але зранку все відбулося мирно та спокійно. Я як представник будинку повідомив працівників “Волиньгазу” про рішення будинку. Монтажна бригада не приїхала, на зустріч прийшов головний інженер, доніс свою інформацію до мешканців, мешканці навели свої аргументи.

Мене попросили підписати акт про те, що представників ПАТ “Волиньгаз” не допустили до об’єкту. Я відмовився, бо мешканці мені це заборонили. І повідомив представника “Волиньгазу”, що від сьогодні ми спілкуємось у юридичній площині.

Всі задоволені, крім монополіста, пішли хто на роботу, хто у своїх справах. Перша маленька перемога… далі буде.

Думаю, що людей треба організовувати ДО того, як прийдуть встановлювати загальнобудинковий газовий лічильник. Щоб не виникало ось таких ситуацій…

Тему продовжимо, РАДАР стежить!

Прочитав сам? Поділись з іншими: