інспекоо

Якщо до підприємця нагрянуло “обстеження”…

35 5252

Ахтунг, ахтунг, підприємці Нововолинська!

Комісію знову послали перевіряти магазини.

Пам’ятайте!

Інспектувати/обстежувати підприємців можна лише у присутності державного інспектора з праці, а також осіб, які мають службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування.

Тепер прикол: на офіційному сайті  Держслужби з питань праці у Волинській області службове посвідчення інспектора праці органів місцевого самоврядування виготовлене лише одній людині!

Ось посилання:  http://dsp.gov.ua/informatsiia-pro-sluzhbovi-posvidchennia-inspektoriv-pratsi-orhaniv-mistsevoho-samovriaduvannia/

То на основі яких повноважень перевіряльники, що ходять по ринку та по магазинах, здійснюють свою діяльність? Незрозуміло. Мабуть, беруть лише криком і нахрапом.

 

У вересні на нововолинському ринку. Комісія йде на обстеження…

 

Перед початком інспекції чи обстеження (це спеціальні слова, щоб обійти кодекс, типу не перевірка) попросіть усіх членів комісії зареєструватись у журналі реєстрації перевірок, інспекцій та обстежень (два останні слова завбачливо допишіть у журналі).

Також перевірте на сайті посвідчення інспектора праці й інспектора праці органів місцевого самоврядування. Ось посилання:  http://dsp.gov.ua/wp-content/uploads/2017/10/dsp_vol.xlsx

Відразу сфотографуйте посвідчення на мобілку, відкрийте посилання і звірте фейс присутнього, ксиву та інформацію на сайті. І так із кожним гостем!

Якщо є “лівандоси” (а такими є майже всі), викликаєте поліцію за номером 102. І хай правоохоронці складають протокол: хто ці люди, чому прибули, на якій підставі, чи мають вони повноваження.

Відмовилися реєструватися в журналі перевірок – відразу телефонуйте у поліцію, вам знадобляться докази, що до вас приходила так звана інспекція. Нема записів – нема доказів.

Якщо в комісії присутні поліцейські, відразу пишіть заяву й на них (викликавши інших представників поліції по 102). Хай пояснять, чому у комісію включили поліцейських, які законні підстави для цього та де їхні “службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування.”

Бо ж, пам’ятаєте, без посвідчення перевіряти вас не мають права.

 

 

В Нововолинську інспекторами праці є 2 особи. Раджу відразу вмикати мобілку і паралельно вести відеозапис. Тоді перевіряльники не будуть занадто качати права. Отже, попередьте про відео- чи аудіофіксацію і лише після цього починайте діалог.

Маєте адвоката – зателефонуйте, попросіть бути присутнім. 300 грн. за його послуги – це ніщо порівняно зі штрафом 90 000  чи 300000 грн. Навіть якщо у вас все гаразд, це не гарантує вам безпроблемність.

Не беріть собі адвокатів-рішайл – їхня задача буде качнути з вас грошей. Шукайте молодих та енергійних, які працюють згідно з законом. Телефон знайомого репортера також не буде зайвим. Адвокат, камера – тут сильно не “побикуєш”.

Якщо інспектор буде КРИЧАТИ, ПОГРОЖУВАТИ, РОБИТИ ШАЛЕНИЙ ТИСК, потрібно мовчки вислухати і попросити, щоб те, що пані щойно прокричала, вона написала вам як офіційний запит. Якщо буде адвокат, він усе це знає.

Продавці повинні повідомити, що в їхній посадовій інструкції немає пункту «розмовляти з перевіряльниками» і вони не уповноважені вести розмову від імені підприємця. Можуть дати лише номер вашого телефону.

 

 

На жаль, зараз це виглядає так: у вас скажена оренда, скажені податки, а тут приходить пані *** зі своєю командою – і фактично блокує  роботу магазину на півдня. Клієнти всі розбігаються.

Вона кричить: “Де угоди?” Хоча угоди укладені й інформація є у базі податкової.

Вона погрожує, що почне оформляти протокол про недопуск  інспектора (300 000 грн. штрафу), лише через ваше питання: «А де в законі вказано, що угоди мають бути на робочому місці? Вони є, існують, ось із вами податковий інспектор, який незаконно перебуває тут, хай він перепитає у колеги, який зараз у відділі біля комп’ютера».

Далі будуть крик, шантаж, погрози.

Коли вони бачать, що немає нелегальної праці, то починають із іншого боку: “Покажіть посвідчення ваше з охорони праці, покажіть посадові інструкції, журнали…”

Якщо перевіряльник забув  “Правила поведінки державних службовців”, то треба йому про це нагадати.

 

 

Тому або адвоката викликайте відразу, або отримайте консультацію: що інспектор має право вимагати, а що ні і як поводитися під час такого візиту. Зрештою, цей сайт читають багато адвокатів і юристів. Дайте поради загального плану, порадьте алгоритм дій.

Також незрозуміло: ну, є комісія, а хто дає направлення, куди і кого перевіряти?

Вочевидь, мер надав їм мегаповноваження: можуть перевіряти будь-де, будь-коли.

Та чи це законно, щоб люди без повноважень із одного кінця міста в інший вибірково перевіряли магазини? І хто це має зупинити?

Чи повинен, наприклад, податківець мати при собі направлення на інспекцію з чітко вказаною адресою магазинів, підписане його начальником?

Попросив би РАДАР зробити офіційний запит на цю тему.

До речі, нововолинський міський голова В.Сапожніков оті спецкомісії започаткував іще 2012 року. Може, досить терпіти цей волюнтаризм?

 

ПЕСЕЦЬ

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

35 Коментар "Якщо до підприємця нагрянуло “обстеження”…"

повідомляти

Рязанов
1 рік 3 місяців тому

Пане Песець, я вас доповню.
Навіть якщо у вас оформлена наймана праця, ця “комісія” робить розвідку у ваших документах, побачивши недоліки – на другий-п’ятий день вона робить уже офіційну перевірку і “жарить” по недоліках.
Про це пан Громик розповідав учора, що після “обстеження” вони сідають за стіл, обговорюють та пишуть офіційного листа Держпраці для проведення офіційної перевірки такому-то підприємцю по результатах “обстеження”…
Ну, “держгестапо”, по-іншому не скажеш.
Це приклад, як формальне “обстеження” переходить у реальні проблеми.

Дрібний та середній бізнес
1 рік 3 місяців тому
Для Рязанова;нічого дивного немає в тому,що після навіть законного супротиву незаконним перевіркам,підприємець може перевірятись ,як Ви пишете-“по повній”, у любій сфері діяльності існує людський фактор,є люди на певних посадах,що вміють і вислухати протилежні думки і прийняти їх,а є люди,яких певна влада “заносить”,і випробування на людяність тією самою владою вони в житті не проходять.І тоді включається у них жага певної помсти.Тому у нас завжди є вибір-або коритись навіть і незаконним перевіркам,або бути готовим до супротиву з певними втратами-і здоров’я і коштів.Хочеться нагадати тим,до кого приходять перевіряльники-далеко не завжди вони мають на це законні підстави,І хоча інспектор з праці може сказати,що йому… Читати далі »
Стас
1 рік 3 місяців тому

Такі обстеження у місті Ковель проводять три рази на місяць. І ніхто не здіймає галас, і не перечить. Знаєте чому, тому , що дотримуються законодавства. В 2016 році по місту були штрафні санкції . Можете поцікавитись у заступника міського голови, та і представників магазинів , на ринку орендарів.

Аміна
1 рік 3 місяців тому

Стас,якщо у Ковелі підприємці не знають своїх прав щодо обстежень і інших перевірок-це їхнє право.Захищати свої права-не здіймати галас.Штрафні санкції застосовуються з десятків різних причин порушення законодавства не тільки у Ковелі,це не значить,що ті,хто наділений за певних законних підстав правом перевіряти,повинні користуватись ним беззаперечно.

Рязанов
1 рік 3 місяців тому

Якщо вони “терпіли” по життю і не знають своїх прав та законів, це не означає що ми повинні так само стояти в стійлі.
Якщо їх так влаштовує, хай стоять – і хай доять їх.
Мене особисто це не влаштовує. Продовження буде…

АНАТОЛЬ_
1 рік 3 місяців тому

Бачив, між іншим, і я О. Громика із помічницею. Мабуть ішли із “перевірки” від кафе “Моє місто” у робочий час. Не тим пан заступник міського голови почав займатися, ох і не тим!

звір
1 рік 3 місяців тому

а коли він займався – ТИМ?

АНАТОЛЬ_
1 рік 3 місяців тому

Він служив. Не виконував Конституцію і законодавство Держави. Не звертав уваги на потреби простих виборців. Закривав очі на беззаконня і протиправнв дії В.Сапожнікова. І зараз те саме робить. Відплата буде.

підприємці ринку
1 рік 3 місяців тому

У 2006 р. Рожелюк, податкова, міський депутат (бібліотекар технікуму) теж шугали підприємців на підставі розпорядження В.Б. Сапожнікова. Правда, рееструватися в журналі підприємців члени комісії відмовлялися. А коли їх підприємці погнали, то нацьковували на базарників прокуратуру. Тоді планували ” Базилік” звести на місці прилавків, де торгують молоком, та здавати цю площу в оренду підприємцям. І план щодо цього, розроблений тоді, залишився поки що не реалізованим.

Стів
1 рік 3 місяців тому

Вважаю, що це просто абсурд. Оскільки, влада у свої розпорядженнях про створення цих “робочих груп” пише, що такі групи здійснюють так зване ” обстеження”, а не перевірку, не ніспекційне відвідування, як цього вимагають нормативні акти про контроль ха додержанням законодавства про працю. У жодногому нормативному акті не вказано, що означає таке “обстеження”, які права “виконавчої влади” у цьому обстежені і т.п.

підприємці ринку
1 рік 3 місяців тому

Так Рожелюк привселюдно сказав тоді, що нормативним документом є розпорядження міського голови і тицяв його підприємцям,які цікавилися на підставі якого нормативного документу здійснюється перевірка,

поліцейський
1 рік 3 місяців тому
Є одне питання, а що представник поліції робить в цій комісії? При зверненні громадян до поліції за допомогою вони відповідають : ” у нас мало працівників”, “тільки два дільничих по місту”, “нема кому працювати”, ” всі зайняті – чекайте”….. а тут цілий поліцейський … цілий день тратить свій час( і наші гроші які ми сплачуємо у вигляді податків їм на зарплату) для того щоб ходити з незаконно сформованою коміією при тому, що не вистачає людей в поліції !!!! Агов. а хто йому дав такий наказ? і може ще й за це дадуть винагороду замість догани???? Громадяни поліцейські вивчіть Закони і… Читати далі »
Аміна
1 рік 3 місяців тому

Чомусь мало дизлайків-всього лиш поки по одному….мінусує голова комісії?…Можна очікувати ще декілька мінусів від членів комісії.

Гість
1 рік 3 місяців тому
У всьому потрібно бачити і позитивні моменти цих обстежень, тому що вас попередили про можливі наслідки, які передбачені та прописані в законодавстві і штрафні санкцій такими обстеженнями можна попередити. Що ви бачите погане у тому, що люди будуть офіційно працевлаштування, комусь попрацювати до пенсії і потрібно з/п не у конверті. Працевлаштування працівників офіційно попереджає сплату шалених штрафів , то що поганого робить комісія . Береже фактично та дбає про підприємців, а ми давайте обливати брудом всіх , яка погана комісія що попереджає про такі штрафи . Будьте розумні вам дають такими попередженнями і обстеженнями можливість виправити недоліки у роботі, працевлаштувати… Читати далі »
editor
1 рік 3 місяців тому

де тут кого облили брудом?

Аміна
1 рік 3 місяців тому
Для ГОСТЯ…або краще-ДЛЯ ЧЛЕНА КОМІСІЇ:Хіба мова велась про те,що не хочуть НЕЗАКОННИХ відвідин жодних комісій підприємці у яких є якісь там неоформлені працівники,чи ще якісь грубі порушення трудового законодавства????І що обов’язково мати “гріх із неоформлення працівника” щоб не хотіти витрачати свій час на представників влади????Чудово усі розуміють,що мізерні потуги влади на будь-якому рівні щодо полегшення життя громадян усіх і зокрема тих же дрібних підприємців не сприяють тому,щоб радіти з їхнього приходу.І якщо можна обійтись без спілкування з представниками органів влади(а часто -густо вони відбуваються в наказовому тоні,а не просвітницькому),то підприємець має повне право займатись власними справами,а не витрачати життєву енергію… Читати далі »
Песець
1 рік 3 місяців тому
Позитив буде, якщо ви, “члени комісії”, не підходите та не заважаєте працювати. Це ніби я до вас прийшов і почав питати: покажіть ваш договір та умови вашого працевлаштування, наказ про зачислення на цю посаду, диплом про освіту, довідку з жеку, декларацію про доходи. Ви будете зі мною розмовляти, хоча ви знаєте, що у вас все гаразд? Ні, ви скажете: – Хто ти такий? Пиши офіційний запит, і я дам відповідь. І ви будете праві. То чому я не повинен скористатися своїм законним правом? Чому я повинен будь-яким особам показувати всі свої документи на першу вимогу? Давайте розберемося, наскільки законна ваша… Читати далі »
Аміна
1 рік 3 місяців тому
Питання не в тому що будь-які відвідини непроханих гостей є небажаними для тих підприємців, які “грішать”. Питання у тому в якій площині знаходяться такі дії з боку перевіряльників: у законній чи ні, тому що будь-який контролюючий та перевіряючий захід завдає підприємцю зайвого клопоту. Тому, шановні підприємці, проводьте для себе лікбез в даному питанні – знання щодо своїх прав не менш важливе, ніж виконання обов’язків в процесі ведення підприємницької діяльності. З моєї практики: таких хаотичних перевірок немає на великих підприємствах, або і на менших, де є грамотний юрист. А підприємці в цьому плані більш незахищені . Перевіряючий – не означає завжди… Читати далі »
Аміна
1 рік 3 місяців тому

Вношу пропозицію для адміністрації сайту щодо розширення географії для ознайомлення з даною темою-розповсюдити дану статтю на різні інтернет ресурси України-питання-то цікаве для усього люду підприємницького братства…До кінця цього року усе таки мораторій діє…а от з нового року-хто знає що бізнес чекає…Тому розголос та обговорення,як і відстоювання своїх прав-буде дуже доречним.

Володимир
1 рік 3 місяців тому

Почніть перевірки спочатку з себе , кому ви там майно комунальне роздаєте, скільки коштувала стела дошка загиблим героям, скільки потрачено на вкладення бруківки біля пам’ятника визволителя ,чому рішення суду не виконуєте і так далі -як можна вимагати дотримання законів з когось -а самим його не виконувати!!!

Песець
1 рік 3 місяців тому

А що, класна ідея, давайте чоловік зо 7 зберемося, підсилимо для охорони порядку “правосеками” і підемо оОБСТЕЖУВАТИ робочі місця держморд!
Держморди – це не перевірка бУДЕ, а ОБСТЕЖЕННЯ.
Надасте первинну бухгалтерську документацію по тендерах. Що, не хочете? Якщо у вас все законно, ми подивилися – і підемо далі. Може, проконсультуємо, як тендери проводити прозоро.
А чого! Маємо право , бо ви витрачаєте наші гроші, не власні.
Громадо, як вам ідея? А ввечері зберемося за круглим столом і напишемо листа в СБУ для перевірки “бикуючого” чиновника.

Вадим
1 рік 2 місяців тому

Супер ідея, і зразу мусоровоз підігнати бо одного смітника замало буде.

Аміна
1 рік 3 місяців тому

Згідно із сьогоднішніми реаліями щодо перевірок і їх видозмін у вигляді рейдів,обстежень,інспектувань і т.і. журнал перевірок варто перейменувати в Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю) і в першу чергу,після перевірки посвідчень та направлень,надати його перевіряючим,обстежуючим,інспектуючим для повноцінної реєстрації-усе згідно Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”

Аміна
1 рік 3 місяців тому

Хочу нагадати суб’єктам підприємництва,що питання незаконності перевірок у будь-якому вигляді можна обговорювати на сьогоднішній день,проте,слід пам’ятати,що Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р.№295 виконавчим органам міських рад,територіальним органам Держпраці надано чималі повноваження щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю,просто її дію тимчасово не невизначений для нас час призупинили.Та ,враховуючи ,що в будь-який момент її дія все таки буде законною,приготуйтесь-приведіть у порядок ситуацію з працюючими,документацією,що стосується кадрового,зарплатного обліку.І ще:хоч Постанова доволі сурова по змісту,її норми підпорядковуються ЗУ “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.

Песець
1 рік 3 місяців тому

Аміно, поправте мене. Згідно з цією постановою службові особи виконавчого органу ради повинні мати посвідчення, чи не так? Якщо в них їх немає, а вони приходять на перевірку – це шахрайство, отже, злочин? Так?

Аміна
1 рік 3 місяців тому

Песець,Так,на сьогоднішній день представники органів місцевої влади,які згідно вищевказаної Постанови повинні мати посвідчення саме інспекторів праці і ті посвідчення мають бути для загального огляду на офіційному сайті Держпраці відскановані.
Але навіть наявність посвідчення,яке на сьогодні є,наприклад ,у інспектора органу Держпраці не свідчить про те,що можна інспектувати усіх,кого заманеться.Тільки керівник органу приймає рішення щодо перевірки і з таким рішенням інспектуємий суб’єкт повинен бути інспектором ознайомлений.
Для всього існує певний порядок і для інспектування в тому числі.

Гість
1 рік 3 місяців тому
Шановна пані Аміно не дизінформайте учасників цього обговорення, а якщо є чіткі аргументи дайте посилання на те що 295 постанову призупинено. Хочу повідомити наступне учасникам безглуздої статті без законодавчих абгрунтувань , принаймні яка мала б бути з посиланням на законодавство. Стосовно трудових договорів на робочому місці є Закон України про захист прав споживачів документ 1023-12 є в новій редакції. Цим законом передбачено куточок споживача та перелік документів а саме: книга скарг та пропозицій Копія трудового договору між працівником та фіз. особою Витяг з свідоцтва фізичної особи підприємця , або копія свідоцтва. Є перелік в законодавстві хто здійснює нагляд та контроль.… Читати далі »
Гість
1 рік 3 місяців тому

Перепрошую за дрібні помилки так було відредаговоно, можливо навмисно. Щиро дякую за розуміння, але я думаю зміст написано зрозуміло.

editor
1 рік 3 місяців тому

ага, більше модер не має чим зайнятись, тільки помилки вам додавати. Поставив те, що ви надіслали.

Аміна
1 рік 3 місяців тому
Шановний пане ГІСТЬ,саме я якраз і не дезінформую нікого-оперую лише законодавством.Те,що дію Постанови 295 призупинено,але НЕ ВІДМІНЕНО,говорить про те,що ніяка комісія,як і інспектор Держпраці на СЬОГОДНІШНІЙ ДЕНЬ не має права проводити жодної перевірочної роботи,а судячи із статті у нашому місті певна комісія працювала чи працює.Стаття якраз і не безглузда,а дає інформацію для суб’єктів підприємництва,щоб і вони зрозуміли що відбувається і були готовими відповідно зустрічати інспектуючих.ЗУ Про захист прав споживачів ЖОДНИМ чином не містить в переліку документів КОПІЮ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ.Нагляд і контроль мають здійснювати органи місцевого самоврядування через своїх інспекторів праці з ВІДПОВІДНИМИ посвідченнями та інспектори Держпраці.Але такий нагляд і контроль… Читати далі »
Песець
1 рік 3 місяців тому

Кашу зробили ви, назвавши перевірку -обстеженням.
Якщо все було б як пише закон, прийшли проконсультували, то б і ніхто не звертав уваги на вашу так звану комісію.
А так ви перевищуєте свої повноваження. Тут питання вже йде не про кошти, а про виживання.

Підприємець
1 рік 3 місяців тому

Товришу член комісії, “Стосовно трудових договорів на робочому місці є Закон України про захист прав споживачів документ 1023-12 є в новій редакції.”
-де це написано?
Я не знайшов, будьте люб’язні покажіть де

Аміна
1 рік 3 місяців тому

А обстеження,до речі,почались не тільки у магазинах,як написано у статті,а взагалі по різних суб’єктах підприємницької діяльності і з різними ж видами діяльності-і виробництво,і послуги і т.п.

Аміна
1 рік 3 місяців тому
Шановне товариство,тут на сайті є статті,де відкрито “чорним по білому” написано про факти КРИЧУЩОГО ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ-невиплата заробітної плати терміном в декілька місяців!!!!!!!!!!!Не треба ні в кого нічого шукати-усе як на долоні.Питання:де усі ці органи,які так “піклуються” за трудовий люд????де комісія виконкому у повному складі?Де інспектори Держпраці???????????Тобто у підприємців,як найменш обізнаних і незахищених в своїх правах по причині відсутності у них юридичної служби,можна інспектувати,рейдувати,обстежувати і вишукувати що можна і що не потрібно….,а державні підприємства у нас,видно,накриті “шапкою-невидимкою”???ПОДВІЙНІ СТАНДАРТИ!!!….А де в цьому випадку прокуратура???….Чому Нововолинська міська рада допускає таке НЕПОДОБСТВО і ЗЛОЧИН ?Як у цьому випадку проводиться дотримання чинного законодавства….а… Читати далі »
editor
1 рік 3 місяців тому

У точку. Мене вражає повна бездіяльність прокуратури й усіх цих комісій, інспекцій, обстежень від виконкому щодо заборгованості гірникам. Люди з відчаю вже під землю лізуть масово протестувати, нардеп до них їде, голова ОДА на розмову запрошує, а прокуратура й інспекція праці – ні гу-гу. Міськрада й облрада теж наче не чують і не бачать. Хоча могли б самі у прокуратуру звернутися щодо шахтарів.

wpDiscuz