Мер бреше про “задовільний екологічний стан” Нововолинська. ВІДЕО!

21 1347

Учора, 16 червня, я не зміг уже всидіти дома, «насолоджуючись приємними запахами лісу», які 15 років тому наш мер Віктор Сапожнков пообіцяв і ПОДАРУВАВ нововолинцям.

Якщо в минулі роки у Шахтарському мікрорайоні ми відчували сморід «Курчака» та очисних , то тепер до нас дістався ще й КРОНОСПАН.

Як вони самі себе називають,: європейський екологічно безпечний завод.

І фільтри роками ставлять,  і обіцянками людей годують, і подачками місцевий бюджет «наповнюють»…..

То чому ж ми не можемо ввечері спокійно після дощу насолодитися НОРМАЛЬНИМ, ЧИСТИМ запахом повітря???

Зачиняємо вікна, поміж себе і тільки для себе жаліємось:

«Ой, цей проклятий Кроноспан…»

А жителі 5-го, 6-го, 15-го мікрорайонів кленуть і наш ливарний завод, адже отримують не лише убивчий формальдегід у легені, а й смертельні викиди важких металів.

Мешканка вулиці Панасівської розповіла мені вчора:

– Крім смороду та викидів Кроноспана, маємо клуби гарячого піщаного пилу з літейки. І дах нашого будинку, і пластикові вікна, і підвіконня вже давно вкрилися червоним брудом, який нічим не видалиш….

А інший житель тієї ж Панасівки сказав відверто у вічі :

– Вікторе, я не вірю, що в місті щось зміниться, і нічого ти один не зробиш! Я – майданівець, ми з побратимами у 2014 році хотіли позбутися Сапожнікова! І що? І він досі знущається з нашого міста, і не бачу я цьому кінця-краю…

Я дуже жалкую, що не я, а мої діти знайшли в озері снаряди другої світової війни. Підклав би я їх туди (вказує на клуби диму з Кроноспана) і рвонув би їх…

Мені вже в мої 70 років нема чого боятися.

А так… Дихаємо і потихеньку мремо. Але 15 років тому я їм (Кроноспану) не продався!

І витер зі щоки сльозу. Сльозу відчаю і безнадії…

Тяжко було слухати таке, і ненависть грудкою в горлі застрягала.

Це я ось так, спонтанно, поговорив із двома.

А ще скільки нас таких у цій окрузі??? 30, 40 тисяч???

Кого чи чого ми боїмося, люди?

Ми живемо в демократичній державі…. де наші права попрано!!!

Де всілякі ЛИВАРНІ заводи, КРОНОСПАНИ, КУРЧАКИ, ОЖК тупо нехтують нами, нашим ПРАВОМ на чисте довкілля.

Нехтують і Конституцією України, яка гарантує нам право на життя. Нехтують, підробляючи закони під свої гроші, купуючи всіх і все заради своєї вигоди.

Вони не живуть біля своїх пекельних заводів, і їхні сім’ї цим не дихають…

А я ХОЧУ дихати чистим повітрям! Я хочу, щоб усі нововолинці теж могли скористатися цим своїм конституційним правом!

А це – боротьба.  І я не хочу в ній бути воїном-одинаком. Нас багато!!! А їх – жменька негідників…

То хто кого?

Віктор СТЕПЮК

ВІДЕО ТУТ:

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
21 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому

Я особисто воюю із запанілим “совком”, що блискавично обуржуазився та “зацвів” патріотичними українськими кольорами на початку нашої Незалежності – “зоною сапогізму та рожелюківщини”, ось вже років зо двадцять. Багато людей приходило під знамена цієї війни. Присягалися і брехали… Проте, переважна більшість з них, як не продалась за посади і гроші то скурвилась й переметнулась у табір зла та щоденної брехні. Ще одна категорія перевертнів відмовчується й вичікує: а чим все це закінчиться? І має підленьке, щуряче, бажання скористатися чужими надбаннями. Багато вірних бійців відійшли і нині вже далеко… Залишилися одиниці. Яких ніхто не може запідозрити у продажності чи христопродавстві. Господь, як я зауважив, тихцем розпочав прибирати владних негідників і бандюків… Хто буде наступним? Хто ще не розкаявся і продовжує вірно служити всіляким Мер-Зотникам? Бережіться! Господь з нами – з пригнобленими і злиденними. І Він вже йде по вас.

юрій
2 років тому

кроник навіть зелеленський не закриє.і це шкода.

Вікторія
2 років тому

Божечкі! Хто там змахував сльозу? Ті, хто декілька років тому, пройшовши через пропускний пункт на Короноспан та не про фільтри розмовляти, а канючити у Покінської хто ламінат, хто гроші на навчання дітей, хто матеріали на ремонт підтоплених сараїв?
Я особисто там була, чула цей натовп “згорьованих” людей, і жоден з них навіть словом не обмовився за фільтри, єдиний мій голос був нечутним серед волання, райкіт та крики цих…навіть не знаю, як і назвати.
Дихайте тепер на повні груди!
Шкода, що я одного з вами виду, ті, хто за метр ламінату ладні продатись з усім лівером, і мені соромно за це.

РАДАР
2 років тому
Відповісти  Вікторія

Там мешкають різні люди. Є такі, хто нічого там ніколи не просив. І збирав підписи разом зі мною у середині 2000-х проти відкриття цього монстра. Здоров’я їм, пишаюся, що такі є.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Вікторія

До Вікторії. І я там був у свій час. Можу підтвердити кожне ваше слово. Мало того, ті обивателі ще й пересварилися між собою за шматки надкушеного сала з панського столу!

Віктор
2 років тому

Степюку Віктору не завадило б вивчити фізику і хімію крім основ соціалізму-марксизму та культ-масової роботи, які він вивчав у Львівському вищому військово-політичному училещі. В 55 років варто мати ширший кругозір, щоб з віком не розвинувся маразм…

Олежка
2 років тому

Сапожніков з Рожелюком вже так надихались “чистого” повітря кроноспано-курчаково-ливарнівського, що аж в лікарні потрапили… не просто так

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Олежка

А що, вже й В. Рожелюк в луцькій лікарні?

54321
2 років тому

А що ж Віктор Степюк нерозказує про свій олійно-жировий? Живу неподалік, і смердить так що буває дихати неможна, і це центр міста, і це набагато гірше Кроноспана, і люди тим дихають вже багато років. Запитали б в людей які живуть напроти олійного, як їм живеться, там навіть одяг неможна на вулиці вивісити, бо потім той одяг смердить. Чому він нерозказує скільки йому проплачують конкуренти Кроноспана щоб він о це все знімав?

РАДАР
2 років тому
Відповісти  54321

Олійно-жировий комбінат – не власність Степюка. І він там навіть не працює. Тому про “свій олійно-жировий” вам не розкаже.
Запитаю вас як людину, яка мешкає там уже багато років: а ви ходили бодай раз до керівництва ОЖК вимагати усунення смороду? Ви бодай раз зібрали своїх сусідів на збори під брамою ОЖК, запросивши туди місцеві й немісцеві ЗМІ? Ви Анатолія Бідзюру й РАДАР, які писали про ОЖК, бодай раз бодай словом підтримали? Ні? А чому?
До речі. Скільки вам платять за такі коментарі?

ВІКТОР СТЕПЮК
2 років тому
Відповісти  54321

Пятьчотиритридваодин, приходьте, я поділюся проплатою конкурентів (я навть не знав, що в Нововолинську в Кроно є конкуренти), тільки не на олійний (я там не працював і не працюю) ))) І ще, саме головне : маєте докази моєї продажності : публікуйте СКРІЗЬ і то негайно, щоб люди знали, кого вони вибирають……

Людмила Зіменко
2 років тому
Відповісти  ВІКТОР СТЕПЮК

І щоб ви реально могли подати у суд за наклеп, бо анонімів встановити можна, а, часом, навіть, треба, щоб інші задумались і зупинилися зводити наклепи. Завдання моральної шкоди – це серйозне правопорушення Конституційних прав

ВІКТОР СТЕПЮК
2 років тому
Відповісти  Людмила Зіменко

«Лжесвідок не залишиться непокараним, і хто говорить неправду, не врятується» (Книга притч, 19:5).

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  ВІКТОР СТЕПЮК

До В.СТЕПЮКА. І ще: “Бо після смерти постане суд, коли ми оживемо: І тоді імена праведних будуть оголошені й показані діла нечестивих”. 3 Ездри 14 : 35.
І далі: “Люди зробляться непостійними і, одні одних долаючи, будуть недбалими до царя свого, і начальники – до ходу справ своїх у межах своєї влади”. Там же, 3 Ездри 15 : 16.
Це все вже є.

Ноталя
2 років тому

До слова, про ОЖК. Живу в гуртожитку , якраз навпроти. Про те , що смердить, знають всi. Але про те, що просто пiд нашими вiкнами це чудо виробництво встановило потужнi компресори, якi гудуть цiлодобово 360 днiв на рiк, так, що не можливо у спеку вiдкрити вiкно бодай на нiч, знаем тiльки ми.
Шановнi власники! Поставьте у себе в квартирi бiля лiжка компрессор, а зранку послухайте, що вам сказать вашi дружинин i дiти. I может щось зробiть з цим????

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Ноталя

Пані Наталю. А вам хто забороняє звернутися з письмовою заявою до адміністрації ОЖК? А потім – в Нововолинську міську раду… Якби ви щиро захотіли то перелистали б все екологічне законодавство України. І знали б, що для таких підприємств має бути створена САНІТАРНА ЗОНА, а потім – суцільні зелені насадження. Дозволи, ліцензії, технічні умови, протоколи намірів та інша паперова бюрократична каламуть. Як і взяті ними на себе соціальні зобов’язання перед містом. Все це знаю я, проте боюсь зв’язуватися із мешканцями гуртожитків, бо обпікся вже два рази. Отож дихайте глибше і затикайте ватою, на ніч, вуха.

Роман
2 років тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Пан Анатоль, чим же вам мешканці гуртожитку не вгодили?

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Роман

До Романа. Я двічі ставав на ваш захист. Першого – моя дружина, сусідка та я збирали підписи проти будівництва ОЖК у цьому районі. Коли дійшло до практичних акцій протесту – ніхто не прийшов, поховались. Другий раз – колишній депутат міськради В.Никитюк і я відстояли дитячий майданчик у вашому дворі для ваших дітей. Київський інститут хотів влаштувати там, нібито, баскетбольне поле. Пам’ятаєте? А коли ми пішли агітувати за В.Никитюка, щоби ще раз обрати його депутатом міськради, мешканці сказали: Ви нам заплатіть, і ми за нього проголосуємо. Я щось збрехав?

Ноталя
2 років тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Анатолiю, ви вгадали!!!!
Коли вiдкриваю вiкна на нiч, то доводиться затикати вуха бiрушами. На щастя, польске пiдприемство, на якому я працювала ранiше, видавало цi бiрушi перед кожною змiною безкоштовно. Хоча ж би тут екомiя :).
Що стосуеться вашоi поради, то ви звичайно маете рацiю. Але який сенс боротися з вiтровими млинами? I я, нажать, також знаю психологiю украiнця: моя хата з краю, нiчого не знаю.
Хiба може пiдкинути сусiдам iдею, подати колективний позов до суду, з вимогою грошовоi компенсацii, за нанесённая шкоди здоров’ю надмiрним рiвнем шуму :))))).????

Веталь
2 років тому

Це срака !!!! Повна при тому. Помив автомобіль в 2годині ночі, поставив на автостоянку на 15мкр та що біля грен-форду. Зранку о 9:00 приходжу і не можу понять чому машина вкрита мелкою стружкою тирси.. Вспомнив що кроноспан смердів, і усе стало ясно.

Людмила Зіменко
2 років тому
Відповісти  Веталь

Ну і потрібно було сфотографувати свою машину, та ще і поводити пальцем по тій дрібній тирсі! Люди цією тирсою дихають. Потрібно взяти тирсу на аналіз і з’ясувати, чи не містить вона шкідливих для людського здоров’я і для довкілля домішок. Кроноспан запевняє, що все відповідає нормам і що встановлено суперові фільтри