Чоловічки такі чоловічки… Погляд дівчини, що воювала

43 3746

Це фото – прицільне, як постріл! – зробила дівчина з Нововолинська, яка повернулася з війни.

Їй гидко було дивитись на тих “мужчин”…

Сцена банальна, ми всі до такого звикли: жінка чи дівчина з торбами/пакетами заходить у маршрутку і стоїть. Стоїть довго й нудно. аж до своєї зупинки. Бо сильна стать возсідає на кріслах, як на тронах, і впритул не бачить тієї жінки, нерідко ще й із дітьми.

Ми звикли, але!!

Але це фото – прицільне, як постріл! – зробила дівчина з Нововолинська, яка повернулася з війни. Рятувала там поранених. Відпахала весь термін. Прийшла на дембель. Змінила камуфляж на джинси-сукні. Роздивилась навколо. Постояла в маршрутках, де сидять здорові лоби – вони не воювали, їм плювати на те АТО. Послухала наші розмови ні про що. І вирішила повернутися назад. Бо там чесніше, простіше.

Попросила РАДАР не зазначати під фото її ім’я. Розповіла:

  – Сьогодні їхала в маршрутці і спостерігала таку картину: на зупинці зайшла дівчина з сумками в руках і стала біля двох “мужчин”, які сиділи.

Ці ” інтелігенти” мало того, що не поступились місцем, то ще й стали голови відвертати. Було настільки гидко на це дивитися…

Хоча не таке це вже й важливе, але накипіло. Чесно.

 

 

І от скажіть, то хто тут сильна стать?..

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
43 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
editor
5 років тому

Василь Федчук: Старий – справа … втомився, а молодик , що біля вікна, – ГАНЬБА !!!

Р.Т.І.
5 років тому

Треба закон нормальний, щоб усі служили без відкупу. А місцем щоб поступитись – це рідкість, і поступається тільки мужик, а то “мужчинки”.

editor
5 років тому

Вітя Святецький:
Тільки не треба через двох дебілів уособлювати всіх чоловіків… Бо звучить не дуже: ой, чоловіки, такі ***дони…
Завтра почнем фотографувати корів обриганих з дітьми під пивбарами і напостимо такого, що ковпаки повідриває… Вернулась, такий жах, що назад потягнуло, – а раніше де жила, на Єлісєйських полях???

editor
5 років тому
Відповісти  editor

війна змінює оптику й душу. Дуже сильно.
Щодо Єлисейських полів. Уявіть, раніше вона працювала на шахті.

Ірина
5 років тому
Відповісти  editor

От не треба тут ставати на захист, кожного дня їжджу у тих маршрутках, все що на фото це правда, є одиниці котрі поступаються місцем, але то одиниці. Було пару випадків навіть за котрі мені так образливо було…. Згадаю навіть 2, котрі були саме перед Великоднем, їхала я з пакунками із ринку, зайшла у маршрутку, сидять красунчики, повивертали голови у другий бік, зробили вигляд що задумались про всесвіт, їдемо… Через зупинку заходить мужик, пяний як ціп, і це о 10 ранку(хоча цим тепер не шокуєш) відразу ж спохватились 2 молодих хлопця, вибирай місце котре йому до душі, розумію що краще б він і дійсно сів на міце та не колихався по всій маршрутці, але факт залишається фактом, дівчина з 2-ма пакунками навіть на 1-не місце не заслуговує, а алкаш відразу на 2…. Ще трохи раніше було, їхала я з роботи, відпрацювала 24 год, одне бажання було, спати, сил уже ні на що не було, переповнена маршрутка, я вихватила собі місце, сиджу, нікого не трогаю, заходить мужик, і починає дебати виводити, на рахунок того, що сидить молодуха, лице “кірпічом” і не поступиться місцем такому підвипившому інтелигенту як він. Я не зрозуміла, що то саме до мене адресовано було, але потім вгледіла його ненависний погляд в мій бік, та й логіка зпрацювала також, бо попереду мене сидів якись хлопець, потім мале дитя і я…. Мужчинчиків було багато у тій маршрутці, незнаю сиділи вони на другому боці, не бачила, але й ніхто не заступився за мене, вислуховувала я образи у свій бік до зупинки цілу дорогу.

editor
5 років тому
Відповісти  Ірина

а було послати цього “інтелігента”. Від усієї жіночої душі. 🙂
Як ви чудово пишете, а напишіть нам ще! Можна цілий блог!

Ірина
5 років тому
Відповісти  editor

не хотілося конфлікту, він явно шукав когось на словесну перепалку

...
5 років тому

А дівчата поступаються місцем людям похилого віку? Вагітним можливо? Не дивіться на когось,подивіться спочатку як ви вчиняєте.

До...
5 років тому
Відповісти  ...

Мені вагітній поступалися місцем в транспорті лише дівчата і жінки, а чоловіки голови відвертали.

Володимир
5 років тому

“Мы ближних часто осуждаем,
Совсем невинно говоря:
«Не судим мы, а рассуждаем»,
А сами судим всех подряд.”

editor
5 років тому

Жменя коментів із фейсбук.
Лариса Туриченко: Да, есть и такие мужчинки у нас, му**** эдакие.
Вітя Святецький : Дай Бог їй терпіння, міцної психіки і всього найкращого… Але через двох неадекватів, може, вони понапились серед білого дня і світа Божого не бачили,а тут зразу пости у фб на чоловічу стать і критика…
Наталія Галичук: У ВИХОВАНОЇ ЛЮДИНИ ВІКУ НЕМАЄ – МОЛОДИЙ, СТАРШИЙ… і Т.Д.

Надія
5 років тому

В мене була зламана ключиця зимою, і кожного дня мені треба було їздити до лікарні на процедури, то саме чоловіки та молоді хлопці ніразу не вступили місця, хоча бачили, що мені важко стояти, тримаючись однією рукою, хто деколи вступав місце, так це дівчата молоді, або дідусі та бабусі, яких мені самих було жалко, так що дивуватись немає чому.

editor
5 років тому

Ще з мереж.
Ірина Нестеренко: Є чоловіки, яки поступаються місцем у транспорті, але більше таких, хто сидить. Сьогодні їхала у маршрутці з двома сумками, автобус трусонуло, і сумка моя зачепила одного такого сидячого бідолагу. Так він знервований аж рукою відштовхнув сумку. А мені так його хворого жалко стало)))
Анжела Чернецкая: Жаль, что таких ***** не два, а очень много, и война ни при чем! Мужчинами трудно назвать тех, кто отсиживает в маршрутке свои 3-4 грн.

стас
5 років тому
Відповісти  editor

в маршрутці повинно їхати стільки людей скільки там є місць

editor
5 років тому

КОМЕНТ ДНЯ!
Марина Лесик: Це птахи, які висиджують свої яйця … 🙂

editor
5 років тому

Світлана Шевчук: Ні совісті… Ні сорому. А у Європі, коли заходиш у громадський транспорт, схоплюється зі своїх місць одразу декілька молодих людей і з усмішкою пропонують присісти. Ой, як нам ще далеко до цього…

Гість
5 років тому
Відповісти  editor

За Європу повна лажа,ніхто там нікому не уступає місця!!!!. Ми в Англіїї як поступились вагітній місцем то в неї аж сльоза накотилась на очі

111
5 років тому
Відповісти  editor

де ви були в Европі, і де таке бачили?

editor
5 років тому

Олена Прокопчук: Їх безліч, вчора так само прийшлось стояти в тролейбусі, та ще й з трирічною дитиною на руках. На жаль, фотографа поруч не виявилось.

editor
5 років тому

І це теж КОМЕНТ ДНЯ!
Наталя Венгер: Я зовсім їх не виправдовую. Але! Наша країна іде до гендерної рівності. І ця поведінка – як раз ознака цієї рівності: вони нам показують, що ми сильні, навіть сильніші та виносливіші за них. І це так насправді. От тільки так хочеться побути слабкими, і щоб місцем поступалися.

Штамп.
5 років тому

Моё мнение такое.Хочешь сидеть ,дождись более свободную маршрутку.Я плачу деньги чтоб сидеть, а не стоять.Все .

editor
5 років тому
Відповісти  Штамп.

Штамп, прикиньте, она тоже платит деньги! Те же самые. А маршрутки у нас в Новике после 19.00 ездят в час по чайной ложке. “Двойку” на днях люди ждали около 16.00 ПОЛЧАСА.

Штамп.
5 років тому
Відповісти  editor

Я не понимаю в статье на что акцент,на то чтотона женщина ,или а то что участник АТО?.Если беременная уступить надо согласен,или больная пожилая.А так с чего бы ?Вот все мужики которые здесь от писались,полоза руку на сердце,сами стоите или сидите в маршрутке,когда входит женщина,(не беременная, не больная,не красивая)))Вот тото и оно.Во многих странах женщины стоят ничего страшного,в эмиратах вообще все поголовно женщины стоят,или в отдельном автобусе ездят.Суть статьи?

editor
5 років тому

Євгенія Білевич: У нас пішла деградація, чоловіки переводяться і стають подобою чоловіка – ні те ні се.
Але є справжні Чоловіки, яким честь і Хвала.
Alina Zd : Для кращих фото о 7.34 хв. біля ЦУМу в Луцьку сядьте в маршутку #28. Всі чоловіки сидять, а жінки стоять. І це кожного дня. Ні вік, ні стать, ні стан для цих “чоловіків” не є показником уступити місце. Вони ж аж 4 грн.заплатили, щоб посидіти…

ГІсть 22
5 років тому

Зі мною одного разу був випадок. Їхала з донечкою 8-ми років у маршрутці, не пам”ятаю на якій зупинці зайшов юнак років 18-ти 20-ти, моя дитина, за звичкою, що старшим треба надати місце, піднялась ( а їхали ми зі школи і за її плечима був рюкзак), ви не повірите, він це сприйняв, як належне, і сів на її місце. Чесно кажучи, це мене трішки шокувало.

editor
5 років тому

Игорь Тамплиер: Интересно, а если в маршрутку зайдет мужчина с сумками, женщина ему уступит место на посидеть???))) Ну мне так, для себя, для понимания…
В данном случае же женщина – не в возрасте, и без ребенка… Т.е. зеркалим ситуацию… Ответ: никто не уступит… И на***рать, что у мужчины могут быть осколками ноги побиты и стоять ему тяжело с сумкой… Из личного, так сказать, опыта…
Вот зазеркалили ситуацию и получили точно такую же реакцию, но абсолютно одобряемую обществом… Вопрос: если в правах женщины и мужчины равны (за что, собсно, боролись, ага???), почему женщине мужчина ОБЯЗАН уступить место, а наоборот – нет??? Вот так вопрос стоит… “Слабый пол – это гнилые доски…”(с)Ф.Г.Раневская…
Просто исходя из принципа равности, а не в оскорбление и т.п., сам, по возможности, уступаю место женщинам… Вот выложили фото, обсудили мужчин… А вы в курсе, что и как у них??? Вы уверены, что они полностью здоровы и т.п.??? А сразу – вот, ****, место не уступили…

editor
5 років тому

Надежда Тур: К сожалению, женщины ГОРАЗДО чаще уступаю место и старикам, и беременным, и великовозрастным деткам. А мужики у нас с 20 лет импотенты – не стоят а сплошь сидят.
Raisa Kirik: От звідки появляються імпотенти……Зразу на біополі записується -по ділам їхнім

Олександр
5 років тому

Чоловіки відвертали голови,а значить розуміли, що треба б поступитись місцем.Уявляю їх страждання в пошуках виправдування перед своєю совістю.

анти чобіт
5 років тому

треба було слідуючу маршрутку зачекати

Свідок
5 років тому

Не думала, що до такого резонансу приведе ця стаття.
Я хочу додати, що зробила в даній статті акцент саме на тих “чоловічків”, які на фото. І не рівняла їх до всіх осіб чоловічої статі. Кожен поступає в міру своєї вихованості.

гість
5 років тому

Скажу у захист чоловіків, часто користуюсь громадським транспортом, і є багато порядних чоловіків, які поступаються місцем жінкам і дітям. І не варто зразу отак критикувати, іноді людина може не поступитись місцем із певних поважних причин: хвороба, погане самопочуття і т.п. Жіночки теж не завжди адекватно себе ведуть у транспорті. Якщо Вам важко стояти, попросіть ввічливо , щоб Вам дали місце, я думаю, що не відмовлять… І ситуація із маршрутки: у дуже переповнену маршрутку молодий чоловік “впихує” свою вагітну дружину у час пік, сидять мами із дітьми на руках і пенсіонери. Чоловік цілу дорогу увесь голос критикує, що не уступили його дружині місце. Спостерігаю зі сторони: а чому не пройтись до лікарні дві зупинки пішки спокійно без стресу? Або є інші варіанти, наприклад таксі…. для чого завідомо пхатись вагітній у переповнену маршрутку? Не етично розводити ось таку “жовту прессу” у своєму місті, і усіх паплюжити мужчин…..

editor
5 років тому

Artem Di: У нас гендерна рівність здається – якщо зайде парубок з пакетами – йому жінки місцем поступляться? Відповідь думаю ви самі знаєте.
Другий момент – пакети що на підлогу поставити не можна?
Третій момент – жінка чимось гірша за чоловіка що їй обовязково потрібно поступитись місцем (я не маю на увазі вагітних, похилого віку і калік) – якщо можуть стояти чоловіки – чому молода дівчина не може – у неї менше ніг чи рук?
Момент четвертий – зачекати наступну маршрутку де є вільні місця не можна? Скажете що вони ходять раз на годину – так хто вам не дає вимагати від міської ради увести додаткові автобуси – ніхто окрім вас за вас не подбає – пишіть звернення, мітингуйте, перекривайте дорогу і вас почують. Якщо ви цього робити не будете – то вас і далі будуть возити як шпроти в банці.
І наостанок – тривалість життя чоловіків на порядок менша ніж жінок – статистика вперта річ – тому здогадайтесь кого потрібно берегти і поступатись місцем 🙂

Штамп.
5 років тому

Мне вот интересно спросить женщин,и мужчин которые осуждают этот поступок,что не уступили место здоровой женщине.А вот к примеру женщины которые в общественном месте или на детской площадке,выгуливпя детей стоят с сигаретой,с пивом,матом ругаються.Как к ним относиться потом?Вы им делаете замечание,или только других видите.Вывод хочешь сидеть,такси,или жди следующую маршруту.

editor
5 років тому

Ще з мереж до цієї новини.
Валерий Андрианов: Есть такая категория недоделанных и недоразвитых “мужчинок”… К сожалению.
Ира Иринина: Дівчата й жіночки, а хто виховує цих нечоловіків? Ми! Робіть висновки.

Таня Литовчук: Де ви, справжні чоловіки!
Вітя Святецький: Купа нас, всюди. Тому,дякуйте тим, хто поважає, і не мовчіть,коли хочете присісти, не озлоблюйтесь…

editor
5 років тому

Ярослав Дмитрів: Це ганебно , але… В перших маршрутках брали тільки сидячих + 2 -3 .А тепер до упору . Колись маршрутки ходили що 15 хв. А тепер – поки не зафарширується. Заберіть готівку від цих жлобів, і нехай пильнують графік, а не бабло ,за достойну зарплатню. І хамство зникне.

editor
5 років тому

Oleksandra Mdinaradze: То ж інваліди….. на всю голову
Evdokiya Torres: Їм треба колискову заспівати над головами, щоб заснули… заспокоїти, щоб не хвилювалися, що треба вступити місце. Ми сильні і розуміємо, що їм соромно за свій вчинок.
Ірина Бойчук: А це все наше виховання, змалечку, від батьків.

Глядач
5 років тому

Я вагітна їхала в маршрутці,а ввечері родила і ніхто навіть не поступився місцем)))

editor
5 років тому

Sasha Mosejchuk: Як все в нас тупо. Тут пишуть що ми європейці, про рівноправність жінок і чоловіків. В Європі якщо ти запропонуєш місце в автобусі жінці , то це буде вважатися приниженням гідності і можна отримати штраф від судді, якщо жінка подасть до нього. Жінки, ви подумайте чого ви насправді хочете.

editor
5 років тому

Инна Нога: Это что, на днях в Виннице не смогла поднять двух мужиков, к которым в автобусе прижало толпой 5-тилетнего ребенка 🙁 Так и проехали остановок 10, а когда выходили – мне: “Садись! Ты же хотела.”
Инвалиды.
Сергій Гордишев:
– Скажіть, липа – це порода дерева?
– Ні, це порода чоловіків…

editor
5 років тому

Oksana Tsikra: А така картина постійно переді мною, коли доїжджаю на роботу.
Савчук Наталя: Виховання – це так.Та скільки їжджу, бачила лише одну маму, яка підняла свого сина, щоб сіла бабця. А на рахунок Європи – один чоловік у Варшаві сказав: “Мужчина – це чоловік від народження і до смерті, а тому завжди повинен поступатися місцем”.

111
5 років тому

коли ви зрозуміете що оплачуючи проїзд ви орендуете місце, і нікому нічого не винні!!! ТАК ЗАВЕДЕНО У ВСІЙ ЕВРОПІ НА ЯКУ ВИ ВСІ КИВАЕТЕ!!!

Мария
5 років тому

Все начинается с мам, которые своих десятилетних чад усаживают, а сами стоят и защищают грудью, шобы их не дай бог не задели. Мужчин, которые уступают место, много. Беременной ни разу не стояла. Но женщин таких, конечно, в разы больше. Мужчины обабились в плохом смысле. Ищут оправданий, наезжают, отстаивают свое право сидеть, словно это право на жизнь. Чувствуют себя гордыми победителями мира, просидев пару остановок перед женщиной с ребенком на руках. Рожи воротят от того, кто еле на ногах стоит, огрызаются, если им что скажешь и т.д. Но это не новость, половина мужиков если не больше, в стране – очень плохонькие. Тут кто-то на Европу кидает и умным словом “гендер” разбрасывается. Вы просто не знаете, о чем говорите. Там не все уступят женщине место, если она налегке, свободно стоит и просматривает фейсбук на своем классном смартфоне. Но не беременной, с сумкой, ребенком, поломанной ногой/рукой и т.д. Хотя во многих странах место уступают всем женщинам. Попутешествуйте, а не оправдывайтесь. Там где-то в Африке до сих пор людей едят. Может и нам так, а чего? Ой, при вас в Лондоне беременной место не уступили? А вы уступили? Какой вывод – нехрен уступать? Гениально ….

людмила зіменко
5 років тому
Відповісти  Мария

Мені колись у маршрутці поступався місцем боєць АТО, тільки я не сіла, подякувала і відмовилась. Я ледь не заплакала, бо ми усі повинні тим хлопцям у ноги кланятись і на руках носити. А інші чоловіки поступаються місцем украй рідко і не тільки мені.