Нововолинські маршрутки стоять на приколі. Карантин. Перевозити  10 чи й менше осіб невигідно.

Містом курсують відомчі автобуси: на “БРВ”, на “Курчак”, на “Кроноспан”. Певно, довозять і на шахти.

Привертають увагу на спорожнілих вулицях жовті шкільні автобуси з Грядівської сільради та з Поромівської ОТГ

Ними медики з довколишніх сіл дістаються на роботу в міську лікарню й додому.

Оце автобус, яким кермує Петро Іванович Івановський.

 

 

Сьогодні вранці він привіз у Нововолинськ трьох медиків із Поромова, одного – з вулиці Тихої біля першої шахти, чотирьох – із Лежниці

Повертався вранці у Поромів – забрав одну медичку з нічної зміни.

Поїхав у Нововолинськ по обіді – підвіз сільську поштарку. І доправив додому двох поромівських медпрацівників і  трьох лежницьких.

Учора скористалася цим автобусом і медичка з села Морозовичі (виходила на першу шахту). Та здебільшого вона їздить велосипедом, каже: їй так зручніше. 

Медики, що мешкають у Бужанці, Бортнові, Верхнові, Морозовичах, інших селах ОТГ, знають про графік руху цього автобуса. Повідомили і колеги, і сільські старости.

Але комусь треба на роботу раніше, комусь – пізніше.

Коли Петро Іванович уже довозить своїх пасажирів до лікарні, старенька “швидка” з Нововолинська ще тільки їде у Бортнів

 – Якби всі наші сільські медики під час карантину працювали в одну зміну, пасажирів у мене значно побільшало б, – каже водій. – І це можна вирішити – аби бажання керівництва медзакладів.

Ну, і самих працівників. Когось влаштовує нічна зміна, когось  – ранкова, когось – чергування на добу.

 

 

Автобус до нововолинської лікарні курсує з 1 квітня, перед тим був на ремонті. 

Спочатку кошти на антисептики, маски й рукавички для водія виділяв із власної кишені голова ОТГ Євгеній Недищук. Витратив кілька тисяч гривень.

Потім дійшли згоди з медпрацівниками: вони платять за проїзд, як у маршрутці, водій обліковує кошти. І купує антисептики й засоби індивідуального захисту.

Петро Іванович дезінфікує свій автобус після кожної поїздки. 

 

 

А голова Поромівської ОТГ Євгеній Микитович Недищук каже:

 – Уже майже два місяці сидять без роботи нововолинські маршрутники. Логічно було б залучити саме їх до перевезення медиків.

У них і маршрути давно розроблені, і документація є, і страхування. Використовувати під час карантину шкільні автобуси не дуже мудро.  

Замість дорікати мені відсутністю перевезень (що було неправдою!) нововолинський голова міг запросити на розмову керівників міських медзакладів і очільників усіх трьох сусідніх ОТГ: Поромівської, Литовезької, Грядівської

Напрацювали б оптимальні графіки перевезень, домовилися б про фінансування доїзду маршрутками. І наша громада виділила б кошти, поза сумнівом. 

Але чомусь такого конструктиву не було. А тепер суцільні докори у мій бік від пана Сапожнікова.

Хоча  в Нововолинську, наскільки знаю, медики з 5-го, 6-го, 15 мікрорайонів ходять на роботу й додому пішки. Не подбали про них міські чиновники…

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: