Чому платіжки за тепло у квітні більші, ніж у березні?

25 1328

Квітень був теплим, опалювальний сезон у Нововолинську комунальники завершили раніше.

Однак платіжні квитанції шокують споживачів.

У соцмережі вони дивуються, обурюються і ставлять питання руба. Як-от Олександр Генсецький у спільноті “РАДАР”:

 – Люди, хто знає, як “Теплокомуненерго” нараховує тарифи за опалення? Таке враження, що зі стелі.

Є два будинки через дорогу, мій і моїх батьків. Прийшли платіжки: у мене тариф 12,9328, у батьків – 8,81.

Будинки однакові. Відмінність у тім, що ми у своєму будинку встановили лічильник обліку теплової енергії,  щоб менше платити.

Спочатку так і було, платили менші суми, ніж мешканці будинків без лічильника.

А тепер ми платимо більше! З лічильником!

Це в будинку з лічильником:

 

 

А це  в будинку без лічильника:

 

 

Питання до “Теплокомуненерго” – ви блекоти наїлись?

 

Олександр Кошлатий   Як формується ціна на центральне опалення, дізнатись неможливо, куди б ви не звернулись. Але Гаврилюк за опалювальний сезон заробив більше ніж півмільйона гривень офіційної зарплати.

Саня Дан  Перевіряйте документи на лічильник, чи є він в єдиному реєстрі засобів вимірювальної техніки. Може вас чекати сюрприз – що на нього нема сертифікату або він підроблений. Чув, що практикується таке у місті.

Александр Генсецкий   Ну, то в такому разі повинні рахувати по тарифу без лічильника.

Судячи з платіжок, у мене в квартирі було жарко, а батьки мерзли. Хоча повторю, будинки знаходяться на відстані до 50 метрів, через дорогу.

Людмила Ковальска   Із квітня теплова енергія зросла для населення на 72%, це просто жах! Газові лічильники ставити не дають! Влада мерзотна.

Александр Генсецкий   Те, що вони землі під ногами не відчувають, то зрозуміло, але якщо підняли тариф, то для всіх, а не вибірково.

Людмила Ковальска  Для всіх. Мені прийшов тариф 16.45, і платіжка за квітень 750 грн. за пів місяця. У березні було 650 грн за весь місяць, нормально?

Александр Генсецкий  Тоді чому така різниця у тарифах?

 

 

Ilona Klym  Я читала, що опалювальний сезон був завершений 22 квітня… то за цих 22 дні і нарахують.

Александр Генсецкий   Уже нарахували. Та питання не в тім, скільки вмикали, скільки нарахували.

Питання в тім, як вони тарифи обраховують, що без лічильника 8,81, а з лічильником 12,93.

Чому так? Мені більше гріли?

Ylia Suh  Я взагалі не помітила, що щось вмикали, а як прийшла платіжка, то здивувалася конкретно.

Александр Генсецкий  Та після 15 квітня вони щось там пару ночей ще гріли. Тільки для чого, незрозуміло

Kasatkina Nata А у нас тариф 19,2708, а за березень было 17, это просто ужас.

Вєра Кабуша А у мене взагалі 19.3438 за квітень. Вони що, припухли? За березень менше платили!

 

 

Александр Генсецкий  У тім і питання. Як рахуються і звідки цифри?

Андрій Ласкевич  Де олігархи живуть, там мінімум тариф, а де звичайні люди, там і тариф гнуть.

Александр Генсецкий  Але  чого у звичайних людей різні тарифи?

Петро Оліфірович  У мене 12,9659, точно зі стелі. 

Віталій Приступа У мене за квітень тариф – 15,6, нараховано за опалення 712 грн. За березень тариф – 14,6, нараховано за опалення  678 грн. У будинку встановлений лічильник…

Александр Генсецкий  У вівторок прогуляюсь до “Теплокомуненерго“, спробую щось з’ясувати.

Саня Дан  Ви пишіть на урядову гарячу лінію, а потім покажіть юристу Тепла відповідь.

 

 

РАДАР чекає на вичерпні роз’яснення від дирекції “Нововолинськтеплокомуненерго” на ці наболілі запитання споживачів.

Довідково:

На сайті КП «Нововолинськтеплокомуненерго» повідомили, що у квітні абоненти сплатять менше за опалення на 34,3%, а за постачання гарячої води – на 31,4 %. 

Для населення у квітні 2020 р. нарахування за теплову енергію та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води буде змінено із застосуванням коригуючого коефіцієнта для врахування зміни ціни природного газу.

Ціна природного газу у квітні 2020 р. становить 2897,00 грн./тис.куб.м без ПДВ (без урахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу).

А у діючих тарифах врахована вартість природного газу становить 6235,51 грн/тис.куб.м без ПДВ.

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
25 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ууууу
2 років тому

Це завал. Банда брехунів з виконкому вже дістала. Пора їх гнати поганою мітлою.

Уууу
2 років тому
Відповісти  Ууууу

Це дописувач Ууууу, а я Уууу. Тобто, майже, самозванець, чи мій клон)). За цей комент я не відповідаю. Правильною дорогою іду – під мене вже ‘косять” і під мене маскуються))))))) хоча мушу погодись із тим, що треба гнати.

Штірліц
2 років тому

Гаврилюк відбиває нову тачку шкоду супер б)))

Славік
2 років тому

Зараз почнеться стара НТКЕ-шна пісня “та то з 25 по 25 число нараховується…”
Авжеж – візьмемо жовтень 2019, коли опалення було 3.5 дні (ввімкнули 28-го на ніч), а в платіжці нарахували більше 4 грн за квадрат. Вже не з 25-го, ага? А якщо перерахувати на 31 день, то у жовтні був тариф навіть трохи більший, як (на хвилиночку!) у січні. Хто молодець? Гаврилюк молодець!

КП"Нововолинськтеплокомуненерго"
2 років тому

Надаємо інформацію щодо тарифів за опалення по яких було проведено нарахування за квітень 2020 року.
Розрахунковий період для мешканців будинків, де встановлено теплові лічильники розпочався 25 березня і нарахування проводилося за 22 календарних дні. А період надання послуги з централізованого опалення без будинкових приладів обліку теплової енергії ( сезонний тариф ) тривав 16 днів. Тому тарифи в будинках обладнаних лічильниками і в будинках, де відсутній прилад обліку – відрізняються.
Також повідомляємо, що у зв”язку з запровадженням карантину у березні місяці показники приладів обліку теплової енергії фіксувалися зі слів відповідальних по будинках.

Славік
2 років тому

Наша пісня гарна й нова…

Раз НТКЕ уже тут, то тепер надайте ще, будь ласка, інформацію за жовтень:
1) чому в листопаді НТКЕ виставило рахунки за опалення за жовтень (будинок з лічильником), якщо розрахунковий період, як заявляє НТКЕ, з 25-го по 25-те число, а опалення було ввімкнене 28-го жовтня на ніч?
2) чому опалювальний сезон було розпочато 28-го жовтня, якщо в цей день середньодобова температура формально ще була вищою за +8, а опалювальний сезон повинен розпочинатися коли середньодобова температура повітря протягом трьох діб поспіль не перевищує +8? (а 27-го взагалі була майже літня погода – під +25 вдень). У Луцьку, наприклад, діяли згідно законодавства, і опалювальний сезон розпочали 30-го жовтня навечір.
3) звідки взялися такі нарахування за неповні 3.5 дні? У перерахунку на 31 день вони навіть вищі за найбільшу платіжку у січні. Тільки не потрібно про прогрів системи розповідати – у квітні ви її 5 разів прогрівали при схожих середньодобових температурах – виходячи із такої логіки, платіжка мала б бути під 50грн за квадрат.

КП"Нововолинськтеплокомуненерго"
2 років тому
Відповісти  Славік

Повідомляємо, що так як опалювальний сезон розпочався 28 жовтня 2019 року, то показники для розрахунків тарифу за жовтень були зафіксовані станом на 01.11.2020 року. У зв”язку з метеорологічним прогнозом Українського гідрометеорологічного центру про різке зниження температури та на підставі розпорядження міського голови від 25 жовтня 2019 р. №135-р “Про початок опалювального сезону 2019-2020 р.р.” -опалювальний сезон в місті Нововолинськ та смт.Благодатне був розпочатий з 28 жовтня.
У будинках, які обладнані лічильниками обліку теплової енергії нарахування за жовтень 2019 року було здійснено за 4 календарних дні і розрахунок проведений по фактичному споживанню теплової енергії.

З повагою, КП “Нововолинськтеплокомуненерго”

Славік
2 років тому

Ціни за 1 Гкал теплової енергії по кожному місяцю опалювального сезону 2019-2020 можете озвучити?

Олег
2 років тому
Відповісти  Славік

Вам що не ясно? Написано “Тому тарифи в будинках обладнаних лічильниками і в будинках, де відсутній прилад обліку – відрізняються.” Тобто, чим більше днів нарахування тариф більший, а якщо порахувати за 6 місяців по такій, логіці тариф за 1 Гкал потрібно в 20 разів підняти.

Славік
2 років тому
Відповісти  Олег

Олег, мені, як споживачу, потрібна конкретика – за що саме я мушу платити гроші, а не загальні фрази та відписки.

Олександр
2 років тому

Стоять лічильники, які рахують гігакалорії. Для чого видумувати велосипед? Встанови вартість однієї гігакалорії і буде всім щастя. Використали наприклад 1000 гігакалорій на будинок, розділили на квадратні метри і вперед до ощадбанку чи приватбанку оплачувати. І тоді не буде всякої плутанини з тарифом. Як може бути в одному місті в різних будинках різні тарифи. Дурня.

Андрій Дмитрович Сапожнік
2 років тому
Відповісти  Олександр

Олександре,щоб не виглядати тим останнім вашим словом-не пишіть дурниць….так вже преЗедента обрали,купившись на його смі..йочки. Ви вивчіть питання формування тарифів і основи теплотехніки,як науки…попробуйте зрозуміти фізику процесу обліку і регулювання теплової енергії… Можливо тоді ви зрозумієте,що тарифи обов’язково мають бути різні на кожен будинок…різні тепловтрати,різна кількість радіаторів в квартирах….магазин ,в якому двері не зачиняються,сусіди на верхніх поверхах,яким жарко і відкриті вікна…. Але не забудьте головне- лист до кабміну від імені мерів асоціації міст України….про відміну граничних тарифів на тепло…. Яке мало коштувати дуже конкретну ціну – вартість спаленого газу+ 25%–все! А зараз-пиши скільки хочеш….газ подешевшав майже в 2.5рази,цілу зиму плюсова температура,замічу- доходила до +18,а тарифи ? Хоч хтось подумав ,а чому так?а що було б при -20? Чи хтось думав про те,як опалюється кожна школа,ПК,”старий горком”, новий”серпентарій”? Як казав Зеленський-думай-те! Добавлю від себе,але для кожного- Якщо є чим…

Людмила Зіменко
2 років тому

Я на верхньому поверсі, але навіть не знаю, коли у мене було жарко, зате холодно постійно, тому ніколи від тієї вашої “жари” вікна не відкриваю. Від тепла нашої котельні не перегрієшся. За всіх не розписуйтесь, Андрій Дмитрович

Андрій Дмитрович Сапожнік
2 років тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Шановна пані,я до вас не звертаюсь і тим більше не “розписуюсь”… Так,що приберіть трішки свої емоції-це по перше,і по друге…якщо у вас на верхньому поверсі не жарко-то на першому точно набагато холодніше,а платите ви однаково…це справедливо? І персонально для вас поясню свою позицію: зараз на вулиці 8 градусів,а вночі ще меньше і у мене в квартирі 20 градусів…скажіть за що я мав платити взимку і не тільки,коли було тепліше? За 28 градусів? Чи за 31 на верхніх поверхах де весь опалювальний період відкриті вікна? За 30 квартир пільговиків? За сусідів,які поробили теплу підлогу від центральізованого опалення? У вас своя голова і ви можете платити за що хочете,а у мене є договір,де прописана сума платежів,які я сплачую…

Людмила Зіменко
2 років тому

Шановний Андрій Дмитрович. А ви сплачуєте ті платежі? Ви ж колись писали, що не платите… Повторюю ще раз. Не треба узагальнювати, бо ні 20, ні 28, ні 31 у мене ніколи не було. Котельня гріє вкрай погано. А гроші рахує добре. Можу про це засвідчити навіть на Божому суді. А на сусідів, які поробили теплу підлогу, подайте до суду, якщо маєте докази, бо це незаконно робити теплу підлогу і опалювальна система на це не розрахована, звісно, якщо вам через сусідську теплу підлогу тепла бракує. В такому разі можете скликати спеціальну комісію, яка з’ясує причину такого браку тепла у вашій оселі і зафіксує цей факт.
Пільги законом не заборонені. Пільги дає держава. То ви за ті піільги на сусідів ображаєтесь, чи на державу?

Андрій Дмитрович Сапожнік
2 років тому
Відповісти  Людмила Зіменко

І як можна з вами про щось дискутувати…? Саме через таких сусідів,як ви -всі проблеми….просто дивуюсь вашому мисленню.!!! В мене претензії не до сусідів і пільг,а до системи,бо кожна людина повинна мати можливість регулювати кількість спожитого тепла,а я не повинен сплачувати за теплу підлогу сусіда,бо лічильник спільний…тим більше я не просив у вас порад,та ще й таких…доречі…вкотре рекомендую уважно читати мною написане і бажано не реагувати в письмовій формі,бо вже набридло реагувати на ваші “перли”. І вкотре,персонально для вас пояснюю-оплата здійснюється згідно договора . Якщо ви не бачите різниці між десятками гривень і тисячами,то це ваші проблеми. Будьте ласкаві… не коментуйте,бо ім’я “Людмила” мене вже дратує…мій песик мене розумів набагато краще і головне -йому не потрібно було сто разів повторювати. Ваші емоції сприймаю і замовкаю…

Людмила Зіменко
2 років тому

Боюсь що це ви мене не зрозуміли. Ви не маєте ніякого права казати, що (цитую)на “верхніх поверхах”, тобто і мені “жарко і відкриті вікна”… Такими висловлюваннями ви свідомо, чи несвідомо граєте на руку тепловикам. Про загальнобудинковий лічильник на тепло – це окрема і складна тема, так само, як і проживання у багатоквартирному будинку. Реагувати на ваші коментарі і висловлювати саою думку я маю право, тому що ви виносите їх у соціальні мережі. А щодо (цитата) ” таких сусідів як я”, то ви помиляєтесь, бо у нашому будинку кожен сам по собі і кожен сам собі не ворог, відповідно😃А хто кого дратує – то його особисті проблеми, тим більше, що ви анонім, а я – ні☺

Людмила Зіменко
2 років тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Комусь також не подобаєтъся, що у мене холодно і я пишу про це і мені “мінус” ставлять

Олександр
2 років тому

А те що за 2-ох кімнатну квартиру треба більше заплатити ніж за 3-х то нічого, то нормально. Таке тільки в нашій державі можливе. Дурдом