Наші фермери зазвичай дуже терплячі, розважливі, уникають політики й не мають часу жалітися на владу. Бо чорно працюють, обробляючи свої землі й людські паї.

А до громадськості чи преси звертаються аж коли дуже допече.

Литовезьким фермерам допекло так, що вже зашкварює. Тому вручили РАДАРУ отаке звернення. Подаємо без змін.

“Влада Литовезької ОТГ (Волинська область) не зацікавлена в розвитку малих фермерських господарств. Їм не надають землі запасу, паї, не витребувані мешканцями Литовежа чи не оформлені по спадщині. Натомість оформляють паї для великих холдингів, у користуванні яких – тисячі гектарів землі.

Влада ОТГ проводить засідання ради на користь холдингів. Депутати не завжди знають, за що голосують. Земельні голосування відбуваються “у пакеті”.

Влада ОТГ відбирає у мешканців ОТГ паї, городи, ділянки під забудову, на які ще не виготовлена техдокументація, і віддає землю третім особам.

У Литовезькій ОТГ потерпіли від цього безладу близько 15 малих фермерських господарств. Є й потерпілі мешканці (близько 50 осіб), у яких влада відібрала наділи.

Влада Литовезької ОТГ зволікає з наданням земельних ділянок учасникам АТО, натомість наділяє по 2 га своїм працівникам та їхнім родинам.

Назріває нестабільна ситуація, бо мешканці ОТГ обурені такими діями.

 

 

Є документальні підтвердження свавілля влади й докази на цифрових носіях.

У приватне фермерське господарство Кузьмінчука Валентина прибув працівник земельного відділу Литовезької ОТГ. Сказав, що виконує вказівку начальника відділу. Запропонував, щоб Кузьмінчук показав ділянки, які обробляє. Поцікавився, на які ділянки той має техдокументацію, на які – ще ні.

А тоді працівник земельного відділу назвав суму хабара, яку потрібно було сплатити начальнику відділу Литовезької ОТГ.

Кузьмінчук категорично відмовився давати хабар, але повідомив, що готовий сплатити таку суму в Литовезьку територіальну громаду на її розвиток.

Працівник земельного відділу сказав, що поінформує про це свого начальника.

 

 

Відповіді про сплату коштів на користь громади Кузьмінчук так і не одержав. Але через те, що не дав хабара, в нього невдовзі відібрали корупційним шляхом паї, на які не було технічної документації.

На частину цих ділянок працівники земельного відділу Литовезької ОТГ швиденько виготовили документацію та передали у власність собі чи своїм сім’ям. А іншу частину земель передали у власність великим холдингам.

Така проблема є в багатьох ОТГ по всій Україні”.

 

 

Сьогодні, 19 березня, о 10-й у Литовежі почалася сесія місцевої ради. Розглядають і земельні питання.

Кажуть, що депутати знову надаватимуть землі родичам земельних та інших чиновників….

 

Фото – В.Грабовський

Прочитав сам? Поділись з іншими: