У тихих-мирних Тишковичах на вулиці Тишковичівській, 24 ось уже 15 років вирують неабиякі пристрасті через дощатий гараж.

Дерев’яна споруда на спільній прибудинковій території належить одному з квартировласників – Анатолію Озмителю. Його вже покійний батько перевіз її сюди з попереднього місця  проживання. 

Гараж, ясна річ, змайстрований без проєкту й ніде не зареєстрований.

А розташований так, що заважає сусідам – Надії Грицюк та її доньці Тамарі вільно пересуватись, поратись у дворі й діставатись до своєї оселі.

 

 

Знести чи перенести гараж добровільно пан Озмитель ну ніяк не бажав. Тож після багаторічних прохань, суперечок, конфліктів, заяв у прокуратуру і сільраду його сусідки звернулись у суд.

У січні 2018 р. Іваничівський районний суд відкрив провадження у справі, а невдовзі залучив як третю особу управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області.

Відповідач Озмитель і його адвокат Віктор Васильчук на суд кілька разів не прибули.

Урешті -решт суддя Нєвєров розглянув справу за їхньої відсутності.

Як встановив суд, позивачка Н.Грицюк зверталась і до прокуратури Іваничівського району, й до Грядівської сільради щодо можливого порушення А.Озмителем вимог законодавства.

Сільська рада відповідала їй, що з Озмителем проводились бесіди профілактичного характеру. 

Тут треба зазначити, що мати Анатолія раніше там-таки, у сільській раді, працювала. 

У травні 2013 р. Грядівська сільрада затвердила акт про визначення меж та площі земельної ділянки для кожного власника квартири. 

Зі схеми ділянки і світлин, що містяться у справі, вбачається: гараж розташований на ділянці спільного користування. Тобто явно не там, де слід. 

 

 

14 грудня 2018  р. сільська рада письмово повідомила Надії Грицюк, що гараж розміщено не за планом.

І що Озмитель зобов’язався знести споруду або перенести на свою ділянку до квітня 2019 р.

 

Суд встановив, що самовільно зведений гараж знаходиться на спільній прибудинковій території та перешкоджає позивачці вільно пересуватись і потрапляти до її квартири.

Це вхід до квартири Грицюк. А праворуч – гараж Озмителя

 

Тож 20 грудня 2018 р. позов Надії Олексіївни Грицюк суддя задовольнив повністю.

Зобов’язав Анатолія Озмителя усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою по вул. Тишковичівській, 24 шляхом демонтажу дерев’яної споруди за власний рахунок і компенсувати позивачці 640 грн. судових витрат.

Справедливе, виважене рішення. Тим більше що й сам Озмитель, як запевняла сільрада, зобов’язався знести той гараж чи перенести на свою прибудинкову ділянку.

Однак зненацька Анатолій Володимирович чомусь передумав – і оскаржив рішення районного суду в апеляційному суді Волинської області.

І тут почалася просто-таки феєрична казуїстика!..

Далі буде

Наталя КАМИШНИКОВА

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: