Газом смерділо так, що замість борщу набрав 104…

8 2967

Учора ввечері, розмовляючи телефоном із читачкою, що скаржиться на нестерпний запах газу в будинку, заходжу в магазин “Аркос” у Шахтарському мікрорайоні Нововолинська.

Тендітна красуня за прилавком миттєво реагує на слова “колонка” й “лічильник” – теж явно хоче щось сказати.

– Що, і у вас в квартирі газ?.. – питаю.

 

– Та немає слів! Син прийшов із роботи після четвертої дня, хотів пообідати, порався на кухні. Зненацька його стало нудити, хоча ще нічого не їв. Смерділо газом.

Вибіг із кухні, зателефонував мені: що робити? Може, аварійників викликати? 

І викликав.

 

 

А вони приїхали – і відключили газ по всьому стояку у 5 квартирах. Сказали – до понеділка, бо мають багато витоків і не встигають усувати.

– І що на те ваші сусіди?

 – Мовчать поки… А мені цікаво, за що з нас деруть такі шалені гроші за газ, та ще й труять тим газом?

Синові вже й їсти перехотілося, надихався за кілька хвилин так, що ледь не очманів. 

І як нам у 5 квартирах сидіти без газопостачання дві доби? Це ж поки прийдуть у  понеділок, поки зроблять…  Будинок №20, Шахтарський мікрорайон.

 

 

РАДАР тяжко зітхнув, написав учора першу статтю про аварійну ситуацію в місті й надіслав повідомлення керівництву ПАТ “Волиньгаз”.

А сьогодні вранці набрав 104. Нововолинська газова контора – недалеко, та відповів чому диспетчер із селища Іваничі.  ОК, Іваничі так Іваничі. 🙂

Запитую, чи в їхньому районі така сама аварійна ситуація, як у Нововолинську.

– Ні, – каже, – в нас одорант до газу не додавали, все спокійно. Мабуть, ваші забагато дали, там треба не більше 16 на 1000.

Ми теж іноді додаємо, востаннє – місяці три тому. І теж було багато викликів і скарг. Не 200, як у Нововолинську, бо скільки там тих Іванич, але були.

 

 

Від працівників Нововолинської філії “Волиньгазу” РАДАР дізнався таке:

– У систему на ГРС учора додали одорант – етилмеркаптан. Так роблять, аби перевірити, де є витоки газу. А їх виявилося море.

Дві бригади мотаються містом, знешкоджують що можуть. Але вони не ремонтують і не замінюють устаткування. Це робота слюсарів, а їх немає, позвільнялись…

Аварійники почасти усувають витік газу змащуванням кранів.Та через величезний наплив заявок не встигають і відключають по стояках.

Заміну прокладок, шлангів, кранів на плиті й на допусках мають виконувати слюсарі. Вони ж ремонтують плити, котли, колонки.

Систему планової перевірки газових приладів уже скасували, а всі квартири треба регулярно перевіряти. І змащувати все, що погано крутиться і пропускає. От і пожинаємо плоди руйнації системи…

Ну, а бодяжать не в нас. І подають населенню газ дуже поганої якості.

 

 

Наталя Камишникова

Усі фото ілюстративні

ДОВІДКОВО

Одорант додають до газу, щоб надати йому сильного специфічного запаху, за яким визначають місця витікання з газопроводів чи посудин.

В Україні для одоризації вуглеводневих газів використовують етилмеркаптан (С2Н5SH) — безбарвну прозору рідину, органічну сполуку сірки, яка має різкий неприємний запах. Відомі також інші одоранти: каптансульфан і так далі.

За способом дії одоризатори поділяються на крапельні, ґнітові й барботажні.

В одоризаторах всіх трьох типів передбачається автоматичне регулювання подачі одоранту в газ для точного дозування суміші.

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
8 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Справедливiсть
2 років тому

На вулицi Заводськiй , що бiля цегельного заводу, також смердiло газом на вулицi,

Ната
2 років тому

Це просто жах. У газовій службі міста немає слюсарів! Понад 200 викликів! А скільки ще таких я я що не телефонували 104, а намагалися самі знайти причину? А скільки ще таких що були відсутні вдома?Якщо насправді є стільки витоків то це просто катастрофа !!!

Ульріх
2 років тому

Якби повідомили, що буде запускатись в газову систему одорант, то всякі істерички би дзвонили ще задовго до того, як його запустили.
А так треба не мовчати, якщо є щось не того.
У мене в домі і по знайомих все нормально, бо укладені нормальні договори і все перевіряється. Не шкодуйте грошей на те, що дійсно треба – на захист. Перевіряйте системи, купуйте дорогі презервативи і ходіть до лікаря. Саме смішне, що більшість репетуючих в інтернетах про зубожіння пише про це зі смартів і айфонів нової моделі 😉

марія
2 років тому
Відповісти  Ульріх

Не розказуйте анекдотів про правильну перевірку газових зєднань і лічильників…НА ПАПЕРАХ ЛІЧИЛЬНИКИ ПРОВІРЯЮТЬ а на справді ніхто їх не провіряв .знаю зі свого досвіду.”. провіряли” в той час коли ми були місяць в відпуску .тобто гроші списали

анти чобіт
2 років тому

ще й пеню будуть брати

анти чобіт
2 років тому

слісарів нема бо зарплата жебрацька,забрати у трутнів із міськради премії і віддати робітникам

Педро
2 років тому

В мене теорія інша. Газовики дали завеликий тиск у систему! Ще кілька днів назад все було ок. А тут зхожу – смердить газом. Почав шукати – сам знайшов, від тиску вирвало шланг!!! Тепер за цих козлів нового шланга потрібно купувати!!!