Громада хоче приборкати онкомонстра

32 3107

Цей короткий допис Руслана Влодарчика здійняв цілу бурю в інтернеті, шквал перепостів і коментарів. Адже йдеться про шкідливі викиди промислового гіганта – нововолинського заводу “Кроноспан”.

У місті стрімко збільшується онкозахворюваність. І баєчкою про робочі місця людей уже не зупиниш…

Руслан Влодарчик написав на фейсбук:

– ПОШИРЮЙТЕ!!! Я надіюсь, моє звернення до міського голови (по Кроноспану, по викидах, по громадських слуханнях) сьогодні надійшло не тільки від мене… й не буде останнім.

Долучайтесь! Від вашої активності залежить:
– чи зменшиться онкозахворюваність у місті (сьогодні Нововолинськ лідирує по Волинській області);
– чи зменшаться хвороби лор-органів (горло,ніс);
– якою буде екологічна ситуація в місті;
– здоров’я ваших рідних, близьких, дітей.

Нам із вами жити в нашому місті!!!

 

Влодарчик уже приніс у міськраду свою вимогу обмежити викиди з “Кроноспану”. А ви?..

 

Далі наводимо найпоказовіші коментарі

 

Андрій Глущук: Давайте всі підприємства закриємо. Будемо жити в чистому місті без роботи. Блін, що всі хочуть від того Кроноспану, а точно грошей щоб насипали…

 
Саша Іскра: Пане Андрію, що хочуть? Фільтрів хочуть… Ви не живете часом на 5, 6, 15 мікрорайонах? Ви не знаєте, яке там повітря?

 
Victor Romashevski: Пане Андрію, вам вже насипали?

 
Андрій Глущук: Живу на 5-му мікрорайоні. І працював на Кроноспані і знаю, що там і як. І не надо мені тут розказувати, які вже всі бідні нещасні. То, що наркоманів і злодюг розвелося, то це нормально, це ж Новік, так має бути.
Люди із Словаччини, 35 років проробивши, приїхали нашим хлопцям свої знання передати – і нічого, живі-здорові, з легенями в баночці по фабриці не ходять.

 
Вікторія Влодарчик: не хочете, не допомагайте, вас ніхто не змушує. Я також живу на 5-му, і дихати без кінця тим смородом нездорово, ненормально. Нововолинськ посідає перше місце в області по онко! Совпадєніє? не думаю.

 
Аліна Шпур: Напевно, Андрій хоче жити в такому місті як Кривий Ріг?! Вам подобається, що ваші діти, рідні, ви самі дихаєте смородом із “”Екопротеїну”, м’ясокомбінату, шкідливими викидами ливарного заводу і “Кроноспану”? Якось ви однобоко дивитесь… Ніхто не проти роботи великих підприємств, які дають нам робочі місця, але разом з тим хочеться гуляти і не хвилюватись, чим дихає моя дитина…
“Не хлібом єдиним”!

 

Дим зазвичай іде на житлові масиви…

 

Nina Vasilisovna: У мене є в Кр. Розі родина, яка, приїхавши на Волинь, надихатись не може і надивитись на чисто випрану, не іржаву білизну.

 
Валентина Борусевич: Лікарі правди не скажуть. У нас хто працює на курниках, у забійних цехах, мають специфічні бронхіти і екземи шкіри від цих хімічних курей. Лікарі це знають, але жоден не напише про це.

 
Victor Romashevski: Ні для кого не є великою таємницею, що виробництва такого типу забруднюють атмосферу, грунти і грунтові води формальдегідом, фенолом, аміаком, окисом вуглецю, аніліном, деревним та лакофарбовим пилом. Файний букет?

 

 

Юлія: Менi особисто лікарі сказали: якщо ви хочете, щоб вашi дiти були здоровiшi, виiздіть із Нововолинсъка. За пару рокiв всi будутъ мати проблеми з легенями… мiй чоловiк не мiсцевий. Вiн тут задихаетъся, постiйно кашляє… Вже давно треба було закрити Кроноспан.Але ж нi… зробили гойдалки, концерти… i люди закрили на все очi.

 
Руслан Влодарчик: Ніхто не говорить про закриття. Говориться про те, щоб зробити максимум для мінімуму викидів…. А це можливо при контролі з боку громадськості.

НАШЕ МІСТО ЛІДЕР ІЗ ОНКОЗАХВОРЮВАНЬ В ОБЛАСТІ… Чому? КРОНО, ПАН КУРЧАК, АСФАЛЬТНИЙ ЗАВОД КОПТИЛИ… ОЛІЙНО-ЖИРОВИЙ, ЛИВАРНИЙ, ШАХТИ…

І тільки обмеженням викидів шкідливих речовин ми зможемо покращити екологічну ситуацію в місті та здоров’я нововолинців. До чого тут екологія до наркоманів, Андрію. Ще СНІД та сифіліс згадайте.

 
Тетяна Шайнюк: То чому ви закликаєте людей звертатися у міську раду, щоб відмовили підприємству дати дозвіл? його дає управління екології, і не тільки Кроноспану, перевіряючи при цьому надану інформацію по викидах. Ви думаєте, ви краще перевірите, ніж спеціалісти? Чи Гузь на Екопротеїн, а ви на Кроноспан?

 
Мартинюк Олена: Прочитавши коменти Тані, я в шоці. Певно, в неї родичи там працюють на високій посаді або вона сама… Але мені було би байдуже, хто там працював би. Головне, аби здоров’я моєї родини не погіршувалося.

Але, виходячи, надворі щодня дихаєш тирсою, то це нездорово… А за онко напишу, що не дай Бог комусь із цією хворобою зустрітись. А у нас у місті в мене є купа знайомих, у яких дітки і дорослі хворі на онко… і які проживають у 15-му мікрорайоні.

І я думаю, зарплата на це не вплине, якщо поставлять фільтри для безпеки жителів нашого чудового міста.

 

 

Оля Кот: Пане Глущук, а вам так сильно подобається дихати “кроноспанчиком”? Не перегинайте палки!

 
Андрій Глущук: Та вам взагалі ****, що в Нововолинську робиться, головне, щоб чисто було і не смерділо. Проблем више криши, а вам одне й те саме.

 

Ольга Гурза: Хм. Проблем “више криши”!? Ось, нарешті, зрушили їх із мертвої точки. І почали з головного – зі здоров’я людей!

 
Аліна Шпур: А ви, Андрію, які проблеми вирішуєте, щоб їх не було “више криши”? Якщо вас не цікавить питання екології, раджу занятись іншими!!!

 

Тим Романюк: Кроноспан має багатомільйонний обіг – і краще б не автокроси проводив, а вкладав у захист свого міста від смороду. А то, бачте, бідні-нещасні – нема грошей на фільтри. Міській раді пофігу, що там,г оловне – аж 300 робочих місць і податки, які можна розікрасти. А шо шахта 5 здохла і 800 чоловік куди подіти – то таке.Така правда в Нововолинську!

 

Андрій Глущук: Так давайте скинемся на ті фільтри, чому цього ніхто не пропонує, бо *******.

 

Скиньтесь, людоньки, підприємству з мільярдним обігом на фільтри…

 

Саша Іскра: 1. Фільтруйте лексику. 2. Питанням фільтрів має займатись підприємство, а не люди (хоча досвід недавно розпіарених в мережі доріг, котрі мешканці одного містечка самі зробили, змушує задуматись).

 

Андрій Веремій: Яке скинутись?! Вони гроші заробляють, а я їм на фільтри буду скидатися? Що ти куриш? Щоб таке нести!

 

Андрій Глущук: коли місто вимирає, роботи немає, молодь за кордон тікає, підприємства закриваються і нового нічого не будується, то ***** я хотів на ту екологію.

 

Дим не розбирає – валить і на  храми…

 
Юлія Семенах: Андрiю, у вас залiзна логiка. Заробляти гроші, а потiм витрачати на лiкування хвороб, які заробите від ваших джерел заробітку. Замкнуте коло.

 
Руслан Влодарчик: Логікою і не пахне, просто розрахунок, прикриває чиюсь ****.

 

Андрій Глущук: Коли місто по цеглинах вже почали розбирати, то ця твоя писанина взагалі не на часі.

 

Руслан Влодарчик: Не тобі судити. Чи на часі – мешканці вирішать.

 

Нововолинськ вечірній. Жовтий диявол з труби “Кроноспану”

 

А ВАША думка щодо викидів? РАДАРУ дуже цікаво.

Довідково

Це дані 2011 року, свіжіші треба роздобути. Кроноспан працює в місті з 2004-го.

Фото: Валерій Панасюк, Андрій Сорока, аерофотознімання, інші відкриті джерела

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
32 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Володимир
6 років тому

Здоров’я нації — основа її процвітання , багатство держави. Одним словом зажралися олігархи , чому до сих пір не стоять фільтра і ті хто до того допустив – мають понести відповідальність. Закон діє для простих людей ? зупиняти машини провіряти перевищення чогось там , незрозумілими приборами і потім накладати штраф – то це в нас нормально , а заставити олігарха працювати згідно закону -слабо .

Анатоль_
6 років тому

Якщо немає фільтрів – то й “Кроно” не має права працювати. Кожен має право на чисте довкілля – ст. 50 Конституції України. Знаєте, при онкхворобах, коли починається таке розповсюдження, що має ознаки пандемії – тут не до зарплат і робочих місць. Може статись так, що на “Кроно” і працювати нікому буде. Дихати на 5,6, 15 М-нах, коли дме вітер із боку промислової зони нічим – факт!

Olena
6 років тому

Я сама працюю на Кроноспані і я проти того, щоб підприємство працювало без фільтрів. На скільки я чула, то встановлення фільтру не погоджує власник усіх Кроноспанів П.Каіндл.

Гість
6 років тому

Кажете 5й і 15й потерпають? На Шахтарський теж затягує той сморід, буває вийдеш на балкон подихати, то аж в носі крутить від тої тирси!

Віктор
6 років тому
Відповісти  Гість

Люди добрі! На боротьбі з Кроноспаном піаряться (скоро вибори). Який від Кроноспана сморід? От Пан курчак біля 2-ї шахти або біля Вол.Волинського, олійно жировий в центрі міста, побутова хімія на базарі, в магазинах та в кожного удома, шпалери на флезеліновій основі (виділяють формальдегід), інші сучасні будівельні матеріали (з квартир давно вже зникли таргани) оце все смердить. Давайте відмовимся від автотранспорту адже він в десятки разів більше шкодить екології.

editor
6 років тому
Відповісти  Віктор

Я цю побрехеньку вашу (“піаряться на боротьбі з Кроноспаном, бо вибори”) чую з 2004 року. Відтоді принципово НЕ брала участі у виборах, але про проблеми від “Кроноспану” писала й надалі. І регулярно вислуховувала про “вибори”.
Минуло 12 років. У місті виросло покоління людей, які відчули шкоду від промислового монстра на власній шкірі. І бачать, як відбиваються викиди на здоров’ї дітей. Більшість із них дуже далека від політики. Тому рота цією побрехенькою ви їм не закриєте.
І тепер їх значно більше, ніж було нас під “Кроноспаном” у 2004-му.

Юрій
6 років тому

Те що ми бачимо на багатьох фото як дим, насправді не зовсім дим. Це в основному пара, плюс запах стружки. Особливої небезпеки від цього відимого диму немає. Але є інші викиди, яких не зовсім видно, і йдуть вони з іншого цеху і в іншу трубу.
Ці викиди ідуть з цеху склеюваня і пресування тирсоплити. Ось саме цей клей, який димить і частково випаровується при нагріванні, і утворює дуже небезпечні речовини. Весь цей “букет” без жодних фільтрів, повторюю без жодних!, викидається в атмосферу.
Щоб відфільтрувати такі викиди , недостатньо простих фільтрів, необхідно використовувати так звані “водяні” фільтри, а коштують вони зовсім не дешево, крім того обслуговувати їх теж недешево. Власники підприємства не хочуть іти на такі значні витрати, їм головне заробити побільше, а життя і здоров’я мешканців міста їх цікавить менше всього.

юрий
6 років тому

емоції емоціями, але якщо є негативний результат на середовище , в якому мешкає громада треба створювати комісію, без нововолинських чиновників, але які мали б вплив офіційний на владу, і згідно вимог закону України про територіальні громади провести ревізію документів підприємства, дозволів місцевої влади, роботи місцевих чиновників, притягнути до відповідальності винних чиновників незалежно від посад , відшкодувати людям втрату здоров”я, а по іншому, то тільки суперечки

editor
6 років тому

Додали наприкінці статті дані щодо онкозахворювань у Новіку. Трохи застарілі, звісно, але тенденцію видно…

editor
6 років тому

Іванна пише: Кашель в дитини – нормальне явище завершення будь-якої застуди + тиждень вдома на ліках, які в результаті виявлялись мало ефективні… думки про те що в дитини “слабка легенева система” ( я ж перехворіла бронхітом на 7 місяці, в час коли в дитини якраз розвивалися легені!!! ) викликали страх – і за дитину і іноді ще страшніше- пропуски на роботі- це ж конкретний удар по зп!!!
Півроку тому ми виїхали з міста. І зовсім не в курортне місто! Але з того часу дитина НІ РАЗУ НЕ КАШЛЯЛА!!!!! Так, хворіла сезонно. Тиждень максимум.
Зараз, коли ми їдемо в Новік, – я постійно відчуваю першіння в горлі. А запах – це взагалі жесть!!!

Анна пише: Ще б з “Руною” щось зробили… Бо все місто нею дихає….

Юрій
6 років тому

Проти кроноспану люди виступали вже не один раз, були і комісії, і перевірки.
Основна проблема, наскільки я правильно зрозумів, що в проекті немає ніяких фільтрів. Керівництво кроноспану заявляє що в них все по проекту зроблено, і до них претензій не може бути. Всі ми знаємо як в нашій країні можна було зробити проект,заплатив кому потрібно і ось тобі такий проект як потрібно. В Європі такі проектанти, і дозвільники давно б вже на нарах відпочивали.
З неперевірених джерел, фільтри можуть коштувати більше мільйона доларів.(хто хотів на фільтри скинутись?!) Якщо це справді так, то звичайно могло виникнути бажання запустити завод без фільтрів.
Звичайним людям зробити перевірку проекту на відповідність дуже складно,ніхто не дасть поглянути на нього, навіть з відстані 100м. По банальній причині,не зобовязані. Я так думаю що якась спецільна комісія буде мати право на перевірку, і місцева влада мала би сприяти встворенні такої комісії (поки що не видно ніяких дій з боку місцевої влади).

Славік, 15мн.
6 років тому
Відповісти  Юрій

ЄДИНИЙ ВИХІД БЛОКАДА …ДО ДІЄВОГО РЕЗУЛЬТАТУ….

Володимир
6 років тому

Якщо перевірка буде проводитись з залученням місцевих чиновників і місцевих екологічних органів вона нічого не дасть – це вже проходили і не один раз (чисто піар) , потрібна незалежна екологічна перевірка перевірка + долучення громадкості і не 10 активістів а тисячу з висвітлюванням на центральних каналах телебачення. , і накше буде як завжди – ніяк – одна мильна бульбашка і піар для майбутніх виборів.

Віка
6 років тому
Відповісти  Володимир

Потрібно організувати перевірку тих фільтрів та викидів, як люди у Біликах, Полтавської обл. зробили. Потрібно, щоб серед активістів були фахівці, які могли б разом з державною комісією перевірити наявність фільтрів, дату останньої заміни, адже їх необхідно замінювати. А те, що де-хто тут намагається показати, що Кроноспан такий весь корисний, то слова необхідно підтверджувати висновками, а справжніх висновків немає. Сапожніков при будь-якій проблемі ховається по корчам, до людей боїться вийти або одразу по реанімаціям валятись починає. У Строноського медовий місяць. По суті у місті немає жодної людини при владі, яка займалась би реально, гострими проблемами міста. Зате зарплату отримують усі в тій міській раді.
Вчора з дитиною гуляти на тих кроноспанівських гойдалках на 15-му неможливо було, бо від тих формальдегідів очі виїдало та в горлі пекло. Люди кашляють поголовно. У маршрутці мамусі по телефону діляться рецептами боротьби з хронічним кашлем у дітей.
Ми в липні відпочивали на Світязі, то ні кашлю, ні дертя у горлі, ні відуття кому в горлі не було, а як тільки приїхали у Нововолинськ- знову кашель, дертя у горлі, головні болі.
Скільки можна труїти людей? Якийсь відвертий гіноцид.

Юрій
6 років тому
Відповісти  Віка

Наявність фільтрів можна і не перевіряти)). Їх там просто немає. Треба заставити власника їх поставити. Мабуть треба дійсно блокувати підїзди до кроноспану.

Юрій
6 років тому

“Громада хоче приборкати кроноспан” – Громада хоче “хліба і видовищ”))). Чому ніхто не закинув фото Кроноспану в літку коли на вулиці тепло? Бо неефектне фото буде, пари ж не видно коли тепло. Горлопанять тут Фільтра Фільтра Фільтра !!!! А хоть хтось був з вас на територї підприємства ? На території 11 маштабних фільтрів які запобігають попадання пилу на зовні. Збудований сучасний цех по виготовленню плити дсп з системою очистки викидів – проганяючи забруднене повітря через спеціальний резервуар з водою. Але ж вас це не цікавить, вам аби тільки покричати і як тут правильно казали попіаритись, показати людям шо вот я думаю про людей.. Як ви так думаєте за людей, переживаєте то запропонуйте рішення як зменшити викиди, найдіть фахівців проаналізуйте технологію підприємства і запропонуйте рішення, а не підбурюєте людей невідомо на що, і невідомо чого хочете. Походіть по підприємствах подивіться на умови праці і тоді можна буде про щось з вами говорити. А звертатись до міського голови це як горохом об стіну, тут без варіантів.

editor
6 років тому
Відповісти  Юрій

будь ласка, ось фото у теплий сонячний день. На заставці й у тексті. http://radar.in.ua/kronospan-nebezpechne-susidstvo-shho-robyty/

Юрій
6 років тому
Відповісти  editor

Якщо тут теплий сонячний день – то чому люди в куртках ходять ?)))

editor
6 років тому
Відповісти  Юрій

Ви хотіли фото не в дощові холодні дні? “Бо пари не видно, коли тепло”, так ви писали. Вам надали фото. І ще є вдосталь фото, погугліть, роздивіться. А ще краще – походіть вулицею Панасівською, подихайте на повні груди, поговоріть із людьми. Чи ви тільки ТУТ такі допитливі й активні? А там не сховаєшся…

Юрій
6 років тому
Відповісти  editor

Що Ви тут надали ? Фото не обєктивні, а спеціально зроблені в той час щоб добре було видно величезний страшний “дим”. Панасівкою хожу кожен день і не розказуйте тут казок. Ясне діло люди будуть скаржитись – бо начитаються у вас тут байок, що там чуть не радіація з труби летить… Я так само можу надати 100500 фотографій де нічого не буде видно, але вам це нічого не докаже бо вірите в те що хочете вірити. Головне підняти шорох в масах.

editor
6 років тому
Відповісти  Юрій

Ну, от давайте пройдемося Панасівкою разом. Поговорите з людьми. Розкажете їм БАЙКИ (цитую) про корисність вашої роботи і цього заводу. А вони вам розкажуть своє. А ми відзнімемо.
От якраз читач надіслав цікаве фото. Зараз поставлю окремо, в рубрику “Фото”. І не треба 100500, вистачить цього одного…

Юрій
6 років тому
Відповісти  editor

І в кінці получиться сюжет про те як же всім пагано живеться і які всі бідні і нещасні, і що у всіх бідах винен кроноспан. Краще зніміть сюжет як наші депутати розпоряджаються міським бюджетом. Хто контролює якість проведених ремонтних робіт і які кошти на це виділяються. Ато на грудях синяка вже набили , що ось ми провели “ямковий” ремонт доріг, поставили підсвітку пішоходних переходів. Тільки одне питання для чого в центрі міста це робити коли там і так все добре освітлюється, а на аварійній ділянці від перехрестя автостанції і до “козлячого” парка ні ліхтарів, ні підсвітки пішого переходу. Понасипали в дворах сухого асвальту, сухого Карл, Сухого :). Для чого? Його за тиждень і видно не буде. І це одна з найголовніших проблем нашого міста – що якщо навіть і робиться якась робота – то якість цієї роботи ніхто не контролює, все робиться через одне місце.

Віктор
6 років тому
Відповісти  Юрій

Чому Кроноспан вигнали з ШвейцарІЇ,Польщі і АвстріЇ.?По європейським нормам таке виробництво має знаходитись не менше ,як за 30 км від населеного пункту,навіть хутора села…

Юрій
6 років тому
Відповісти  Віктор

До Вашого відома Кроноспан прекрасно працює в Польщі, Словакії, Румунії, Болгарії. Як пише адміністратор гугліть)) бо в гуглі ліки на всі болячки є))

editor
6 років тому
Відповісти  Юрій

Погугліть і ви. Регулярні протести у польському місті Мєлєц (ага, саме там), у Румунії. Є навіть спеціальні сторінки в соцмережах. Мєлєц особливо активний… не здогадуєтесь чому?

Юрій
6 років тому
Відповісти  editor

Я регулярно відвідую польську сторінку Stop dla firmy kronospan, і там точно таксамо як і тут всі гріхи приписують кроноспану. На вулиці туман – пишуть це кроноспан, їм показують акти перевірки – пишуть перевірка куплена! Людям нічого не докажиш. Найбільше мені сподобався допис де хтось писав, що вони вночі палять невідомі речі пока Мєлєц спить))). Цікаво ще чому ніхто не трубить, що ось ливарний викидує в повітря помаранчеву хмару з металевим присмаком? Чи панасівка думає що то вітаміни ? Там фільтрів не треба ?:)

editor
6 років тому
Відповісти  Юрій

Ми зрозуміли: з “Кроноспану” виділяється винятково Божа роса. 🙂 На все добре, кронотролю. Якщо з нами на прогулянку Панасівкою не хочете – звиняйте, на цьому з вами полеміку припиняємо.
А може, підете? Розкажете людям про Божу росу?..

Юрій
6 років тому
Відповісти  editor

Які фільтра ви хочете ? конкретно напишіть, які? Напишіть що повинен зробити кроноспан щоб всім було добре ? Чого ви не пишете що кроноспан щорічно допомагає садочкам, школам, проводить конкурс і спонсорує навчання в закордонних вузах. Ніхто не ипше про щось добре, тільки про погане. Бо люди добро не памятають, злопамятні, їм подавай тільки що в “сусіда хата згоріла”, ось це вони будуть читати. Так рейтинги і піднімають. правда ?:)

editor
5 років тому
Відповісти  Юрій

А от якраз в одній із моїх статей і йшлося про благодійність цього підприємства. Усе, що ви перелічили. Детальний звіт керівництва. 🙂
Та при цьому не лише я, а й багато хто в місті вважає: це подачки, якими промисловий гігант відкупляється від міста, якому псує повітря.

Юрій
6 років тому
Відповісти  Юрій

Правильно кажете, ливарні заводи за води це жах,там також необхідно встановлювати фільтри, але це не значить що на кроноспані не потрібно нічого робити.
На ливарних заводах люди взагалі працюють в небезпечних для життя умовах!!!

Юрій
6 років тому
Відповісти  Юрій

Я був на териториї кроноспану. Може підскажете де встановлені “Масштабні” фільтри з цеху склеювання тирсоплити?
Я з Вами згідний, що та пара, яку ми зазвичай бачимо, особливої небезпеки не несе, а ось те що викидається з цеху де зклеюють тирсоплиту, – це вже зовсім інша справа. До речі, ці викиди не дуже і помітні.

Юрій
5 років тому
Відповісти  Юрій

Біля кожного витяжного вентилятора розміщенний здоровенний фільтр…розміром з кімнату….можливо ви просто не усвідомлювали собі що це фільтр. Повторюсь – зара заппущений новий цех по виготовленню дсп де встановленна нова система витяжки з преса, тобто всі пари витягуються вентилятором і проганяються через розчин (як в кальяні :)) і виходять на зовні….те шо кажуть шо там димить біля цехха ДСП це газова котельня яка гріє прес.