Цей короткий допис Руслана Влодарчика здійняв цілу бурю в інтернеті, шквал перепостів і коментарів. Адже йдеться про шкідливі викиди промислового гіганта – нововолинського заводу “Кроноспан”.

У місті стрімко збільшується онкозахворюваність. І баєчкою про робочі місця людей уже не зупиниш…

Руслан Влодарчик написав на фейсбук:

– ПОШИРЮЙТЕ!!! Я надіюсь, моє звернення до міського голови (по Кроноспану, по викидах, по громадських слуханнях) сьогодні надійшло не тільки від мене… й не буде останнім.

Долучайтесь! Від вашої активності залежить:
– чи зменшиться онкозахворюваність у місті (сьогодні Нововолинськ лідирує по Волинській області);
– чи зменшаться хвороби лор-органів (горло,ніс);
– якою буде екологічна ситуація в місті;
– здоров’я ваших рідних, близьких, дітей.

Нам із вами жити в нашому місті!!!

 

Влодарчик уже приніс у міськраду свою вимогу обмежити викиди з “Кроноспану”. А ви?..

 

Далі наводимо найпоказовіші коментарі

 

Андрій Глущук: Давайте всі підприємства закриємо. Будемо жити в чистому місті без роботи. Блін, що всі хочуть від того Кроноспану, а точно грошей щоб насипали…

 
Саша Іскра: Пане Андрію, що хочуть? Фільтрів хочуть… Ви не живете часом на 5, 6, 15 мікрорайонах? Ви не знаєте, яке там повітря?

 
Victor Romashevski: Пане Андрію, вам вже насипали?

 
Андрій Глущук: Живу на 5-му мікрорайоні. І працював на Кроноспані і знаю, що там і як. І не надо мені тут розказувати, які вже всі бідні нещасні. То, що наркоманів і злодюг розвелося, то це нормально, це ж Новік, так має бути.
Люди із Словаччини, 35 років проробивши, приїхали нашим хлопцям свої знання передати – і нічого, живі-здорові, з легенями в баночці по фабриці не ходять.

 
Вікторія Влодарчик: не хочете, не допомагайте, вас ніхто не змушує. Я також живу на 5-му, і дихати без кінця тим смородом нездорово, ненормально. Нововолинськ посідає перше місце в області по онко! Совпадєніє? не думаю.

 
Аліна Шпур: Напевно, Андрій хоче жити в такому місті як Кривий Ріг?! Вам подобається, що ваші діти, рідні, ви самі дихаєте смородом із “”Екопротеїну”, м’ясокомбінату, шкідливими викидами ливарного заводу і “Кроноспану”? Якось ви однобоко дивитесь… Ніхто не проти роботи великих підприємств, які дають нам робочі місця, але разом з тим хочеться гуляти і не хвилюватись, чим дихає моя дитина…
“Не хлібом єдиним”!

 

Дим зазвичай іде на житлові масиви…

 

Nina Vasilisovna: У мене є в Кр. Розі родина, яка, приїхавши на Волинь, надихатись не може і надивитись на чисто випрану, не іржаву білизну.

 
Валентина Борусевич: Лікарі правди не скажуть. У нас хто працює на курниках, у забійних цехах, мають специфічні бронхіти і екземи шкіри від цих хімічних курей. Лікарі це знають, але жоден не напише про це.

 
Victor Romashevski: Ні для кого не є великою таємницею, що виробництва такого типу забруднюють атмосферу, грунти і грунтові води формальдегідом, фенолом, аміаком, окисом вуглецю, аніліном, деревним та лакофарбовим пилом. Файний букет?

 

 

Юлія: Менi особисто лікарі сказали: якщо ви хочете, щоб вашi дiти були здоровiшi, виiздіть із Нововолинсъка. За пару рокiв всi будутъ мати проблеми з легенями… мiй чоловiк не мiсцевий. Вiн тут задихаетъся, постiйно кашляє… Вже давно треба було закрити Кроноспан.Але ж нi… зробили гойдалки, концерти… i люди закрили на все очi.

 
Руслан Влодарчик: Ніхто не говорить про закриття. Говориться про те, щоб зробити максимум для мінімуму викидів…. А це можливо при контролі з боку громадськості.

НАШЕ МІСТО ЛІДЕР ІЗ ОНКОЗАХВОРЮВАНЬ В ОБЛАСТІ… Чому? КРОНО, ПАН КУРЧАК, АСФАЛЬТНИЙ ЗАВОД КОПТИЛИ… ОЛІЙНО-ЖИРОВИЙ, ЛИВАРНИЙ, ШАХТИ…

І тільки обмеженням викидів шкідливих речовин ми зможемо покращити екологічну ситуацію в місті та здоров’я нововолинців. До чого тут екологія до наркоманів, Андрію. Ще СНІД та сифіліс згадайте.

 
Тетяна Шайнюк: То чому ви закликаєте людей звертатися у міську раду, щоб відмовили підприємству дати дозвіл? його дає управління екології, і не тільки Кроноспану, перевіряючи при цьому надану інформацію по викидах. Ви думаєте, ви краще перевірите, ніж спеціалісти? Чи Гузь на Екопротеїн, а ви на Кроноспан?

 
Мартинюк Олена: Прочитавши коменти Тані, я в шоці. Певно, в неї родичи там працюють на високій посаді або вона сама… Але мені було би байдуже, хто там працював би. Головне, аби здоров’я моєї родини не погіршувалося.

Але, виходячи, надворі щодня дихаєш тирсою, то це нездорово… А за онко напишу, що не дай Бог комусь із цією хворобою зустрітись. А у нас у місті в мене є купа знайомих, у яких дітки і дорослі хворі на онко… і які проживають у 15-му мікрорайоні.

І я думаю, зарплата на це не вплине, якщо поставлять фільтри для безпеки жителів нашого чудового міста.

 

 

Оля Кот: Пане Глущук, а вам так сильно подобається дихати “кроноспанчиком”? Не перегинайте палки!

 
Андрій Глущук: Та вам взагалі ****, що в Нововолинську робиться, головне, щоб чисто було і не смерділо. Проблем више криши, а вам одне й те саме.

 

Ольга Гурза: Хм. Проблем “више криши”!? Ось, нарешті, зрушили їх із мертвої точки. І почали з головного – зі здоров’я людей!

 
Аліна Шпур: А ви, Андрію, які проблеми вирішуєте, щоб їх не було “више криши”? Якщо вас не цікавить питання екології, раджу занятись іншими!!!

 

Тим Романюк: Кроноспан має багатомільйонний обіг – і краще б не автокроси проводив, а вкладав у захист свого міста від смороду. А то, бачте, бідні-нещасні – нема грошей на фільтри. Міській раді пофігу, що там,г оловне – аж 300 робочих місць і податки, які можна розікрасти. А шо шахта 5 здохла і 800 чоловік куди подіти – то таке.Така правда в Нововолинську!

 

Андрій Глущук: Так давайте скинемся на ті фільтри, чому цього ніхто не пропонує, бо *******.

 

Скиньтесь, людоньки, підприємству з мільярдним обігом на фільтри…

 

Саша Іскра: 1. Фільтруйте лексику. 2. Питанням фільтрів має займатись підприємство, а не люди (хоча досвід недавно розпіарених в мережі доріг, котрі мешканці одного містечка самі зробили, змушує задуматись).

 

Андрій Веремій: Яке скинутись?! Вони гроші заробляють, а я їм на фільтри буду скидатися? Що ти куриш? Щоб таке нести!

 

Андрій Глущук: коли місто вимирає, роботи немає, молодь за кордон тікає, підприємства закриваються і нового нічого не будується, то ***** я хотів на ту екологію.

 

Дим не розбирає – валить і на  храми…

 
Юлія Семенах: Андрiю, у вас залiзна логiка. Заробляти гроші, а потiм витрачати на лiкування хвороб, які заробите від ваших джерел заробітку. Замкнуте коло.

 
Руслан Влодарчик: Логікою і не пахне, просто розрахунок, прикриває чиюсь ****.

 

Андрій Глущук: Коли місто по цеглинах вже почали розбирати, то ця твоя писанина взагалі не на часі.

 

Руслан Влодарчик: Не тобі судити. Чи на часі – мешканці вирішать.

 

Нововолинськ вечірній. Жовтий диявол з труби “Кроноспану”

 

А ВАША думка щодо викидів? РАДАРУ дуже цікаво.

Довідково

Це дані 2011 року, свіжіші треба роздобути. Кроноспан працює в місті з 2004-го.

Фото: Валерій Панасюк, Андрій Сорока, аерофотознімання, інші відкриті джерела

Прочитав сам? Поділись з іншими: