Грандіозний скандал щойно вибухнув на українсько-польському кордоні. До Польщі не пустили відомий рівненський гурт “От вінта”.
Про це повідомив легендарний митець Юрко Журавель, якого разом із іншими учасниками гурту вночі допитували 9 годин…

Починалося так.

Юрко Журавель
30 червня

Порадьте, що нам робити? До кого звертатись? Як убезпечити від провокацій? Я відповідальний за своїх хлопців.


От вінта!

Кібіци Polonii Przemyśl написали листа своєму сільському голові, щоб він не пускав український гурт OT VINTA, який їде виступати в Перемишль у Ніч на Купала. Їм не подобається, що гурт має націоналістичні погляди і публічно підтримує ОУН-УПА. Просять свого бургомістра згадати вбивства бандерівцями поляків та зважити на те, що якщо на концерті з’являться прапори чи гасла ОУН, це може вплинути на їх патріотичні почуття…

Юрко Журавель
1 липня:

Через погрози польських кібіців підпалити сцену та неспроможність силовиків Перемишля гарантувати безпеку учасників фольклорного фестивалю Купала мер міста заборонив організаторам свята запрошувати гурт OT VINTA.

Українці Польщі вирішили не проводити свято взагалі. Мер Перемишля відреагував на звернення польських ультрас швидко і рішуче.

А нам вже третій день не терпиться побачити виступ чи заяву з цього приводу українського дипломатичного представництва у Польщі. Що робити? Може, подзвонити? Чи це ще не загроза життю чи загибелі?

І ЗМІ українські мовчать — мабуть, тема не грантова….

Коментаторів Юрко застеріг: 

— Це звернення написане не для того, щоб ви гавкали один на одного через високий паркан, як скажені моські. Розумні люди розуміють, ким підігріваються настрої у польському середовищі від політикуму до хуліганів. Треба вчитись жити з сусідами. Поважати, але й себе не забувати. Шкода, що ЗМІ і МЗС не реагують.

Юрко Журавель
3 липня

… мер Перемишля, миттєво відреагувавши на загрози місцевих ультрас спалити сцену, переконливо рекомендував організаторам фестивалю не запрошувати гурт OT VINTA. Мовляв, сил місцевої поліції не вистачить, щоб гарантувати безпеку учасників фестивалю і не варто провокувати поляків присутністю упівських піарників.

Свято Купала було скасовано.

Але Спільнота Солідарності з Україною вирішила запросити OT VINTA у Варшаву на одну з головних сцен міста. Ми рушили у дорогу. Офіційний лист від Люблінського Консулату мав допомогти нам швидко і легко пройти кордон.

Так і сталося на українській стороні. А от поляки почали робити щось незрозуміле. Після зняття відбитків пальців і перевірки документів нас відвели у приміщення з тісним кабінетиком, де вже було чоловік 7. І протягом 9 годин викликали по одному і заповнювали бланки.

Згодом нам пояснили, що прийшов наказ від МВС Польщі не пропускати нас через кордон. Крім того, з’явилася загроза депортації і анулювання 5-річних шенгенських віз.

Пощастило, що прикордонники виявились людьми хорошими. Після перегляду пари-трійки наших кліпів подобрішали, але наказ є наказ. І от ми вертаємо додому.

У мене питання — мабуть, до Дещиці. Що робити далі? В нас концерт у Дубічах-Церковних 16 липня. Чи не анулюють нам візи за другу спробу потурбувати терени братньої країни?..

Музикант Сергій Мирончук додав цікаву деталь:
— Наказ “не пущать” польські прикордонники НЕ показали. Сказали, що то є державна таємниця. Але дали посилання на кодекс та статті законодавства Польщі від 1960 року)))

Волинський бард Сергій Шишкін, який і повідомив РАДАРУ про кричущий інцидент у Зосині, вважає:
— Кампанія це. Антиукраїнська. Ініційована владною політичною силою. Щоб не було жодних ілюзій.

РАДАР чекає на оперативну реакцію нардепа Ігоря Гузя — заступника голови парламентського комітету з міжнародних зв’язків.
Сподіваємось, обізветься і Генконсульство України в Любліні.

Прочитав сам? Поділись з іншими: