РАДАР отримав розлогі коментарі до статті “Віряни їздили до владики Матфея. У храмі буде новий настоятель. Але пристрасті не вщухають”.

Ідеться про ситуацію у Святопокровській церкві Нововолинська.

Читати такі великі дописи ПІД статтею вам було б незручно – з технічних причин. А почути варто.

Тому без жодних правок подаємо обидві позиції.

ТЕТЯНА:

Якщо Господь хоче наказати, то одночасно всім нараз розум повідбирає! Бо всі ми емоційні, нестримані, побиті життям – тобто грішні.

Шановні Міліщуки! Я вірю у вашу духовність і щиро дякую за спільні молитви, які ми останнім часом разом з вами постійно приносимо до Бога. Дуже сильно хочу достукатися до вашого серця та сердець інших прихожан !!! Я значно старша за Вас і мої діти вже ровесники наших священників. В нашому храмі я і мої вже покійні батьки були з початку заснування.

Ще за радянських часів до Бога мене привели безвихідні проблеми. Коли дитині було лише 2 місяці, то паралізувало мого чоловіка. В безнадійному стані прикутий до ліжка з 28-річного віку він перебував більше 20 років. Лише один Господь за посередництвом покійного о. Володимира , а потім о.Ігоря допомогли моїй сім’ї знайти сили долати ще й безліч інших рокових проблем.

Отець Ігор постійно в протилежний кінець на окраїну міста пішки приходив сповідати мого паралізованого чоловіка , а потім престарілого батька. В мене не було можливості його привозити і платити йому гроші. Отець Ігор вночі приходив в реанімацію рятувати життя моїй мамі ( проводити особорування). Він повінчав моїх дітей і похоронив найдорожчих людей. Тепер допомагає витерти гіркі сльози вдови і витягує з довічної прірви від непоправних втрат і рокових проблем.

 

 

Отець Ігор! Від усієї душі і чистого серця дякую Вам за Вашу безмежну духовність, мудрість, щирість, чистоту і простоту. Ви священник від Бога ! До Вас абсолютна довіра і загальна всенародна любов! Моє серце зупиниться , якщо Вас не повернуть настоятелем , але цього любою ціною ми і наш Господь не допустим !!! Тримайтеся, моліться, і Господь почує наші спільні найщиріші молитви! Бо правда переможе. Ми всі разом з Вами!!!

 

 

Отець Ігор та отець Орест безперечно гордість нашого храму. Абсолютно всі їх любили , тільки отець Ігор настоятель, а отець Орест другий священник – учень отця Ігоря. В кожного різні обов’язки , а особливо різна відповідальність. І виключно настоятель храму ( а не прихожани ) розподіляє обов’язки по організації ведення богослужінь. Отець Ігор віддав о. Оресту найдорожче- вести всю недільну школу!!! Наші діти- це все наше життя !!! Цілком логічно і справедливо, що недільні проповіді в більшості випадків проводив сам.

Від коментарів з інтернету, своїх багатьох знайомих всі знають, що о.Орест багато похрестив , повінчав, похоронив і т.д. З цього видно, що ніякого утиску другому священнику не було!!! Ніхто не рахував хто скільки надав додаткових послуг, але настоятель не зобов’язаний порівну ділити всі похорони, вінчання, хрестини і т.д. Будь-який директор ніколи і ніде в цілому світі не розділяє порівну свої доходи з підлеглими, а повинен мати як мінімум в три рази більше. Дуже дивно бачити , що серед наших прихожан є директори, які платять мінімум своїм підлеглим , а несправедливо засуджують о.Ігоря в «утиску» о. Ореста.Вся біда в тому, що ми бідні, і не можемо забезпечити достойний рівень проживання наших улюблених священників. По інших храмах крім церковної роботи другі священники ще додатково заробляють гроші наданням комп’ютерних послуг , таксуванням, виготовленням свічок і т.д.

Приблизно рік назад під дією емоційних викриків окремих прихожан в церкві було прийнято найабсурдніше одностороннє рішення про виділення щомісячної допомоги о. Оресту в розмірі 2000 грн., а о. Ігорю не треба виділяти допомогу , бо йому батьки допомогли придбати мізерну частину житла і він має де жити. Це сталось тому, що о. Ігор ніколи не просив , не жалівся , не плакався сестрицям, хористам, іншим про свої проблеми, а самотужки тільки з Божою допомогою ніс свій важкий хрест.

 

 

Я не можу оприлюднити особисті значні проблеми о. Ігоря, але ви обов’язково ширше розкрийте очі і подивіться навколо, а ще самі детальніше поцікавтесь по великому секрету в його найближчого оточення. Впевнена , що будете дуже вражені і абсолютно ніхто не стримає сліз!!!

У вересні минулого року на зборах обговорювалось питання про надання допомоги вже обом священникам по 2 000 грн. , але через декілька днів о. Ігор оголосив і о. Орест підтвердив, що вони обоє відмовляються від допомоги, бо вирішили питання міжсобою по іншому принципу і повністю порозумілись. Перед людьми і перед Богом засвідчую, що постійно перебувала у храмі і ніколи не бачила і не чула утисків о.Ореста , ніколи о.Ігор словесно не ображав і не матюкав. Ніяких заяв від о.Ореста про утиски не було.

 

 

Отець Орест розумний і духовний священник. Він заслуговує на значно кращий рівень життя і я повністю впевнена, що йому Господь в цьому допоможе. В нашому храмі на посаді другого священника в нього не має великої перспективи, бо навіть і сам настоятель о. Ігор першочергово потребує нашої допомоги. Про це він знав зарання і також знав про відсутність житла.

У нього не було іншого підробітку ( комп’ютерних послуг, таксі, і т.д), а на посаді другого священника в нашому храмі тільки від церковної роботи це мінімальний жалюгідний рівень життя. Посада настоятеля храму йому не світила у нас, бо її заслужено давно займає о. Ігор , який більш досвідчений і за своїми духовними якостями заслужив всенародну любов і абсолютну довіру. Значна більшість прихожан ніколи би не позволила і не позволить «вижити» о. Ігоря , а поставити о. Ореста чи іншого священника.

 

 

До нас молодий священник о.Орест приїхав набути досвіду і повернутись назад до батька . Там вирішується його питання з житлом і значно більші перспективи . Він прийняв добровільне абсолютно правильне рішення для себе і це офіційно заявив на останньому богослужінні. Вся церква зібрала гроші ( в т.ч. і я здала) на вихідну допомогу о. Оресту і нехай йому щастить і Господь допомагає .

Зовсім безпідставно окремі прихожани звинуватили о. Ігоря в утисках о.Ореста і з великим емоційним брудом на адресу о. Ігоря стали збирати підписи на повернення о.Ореста. Людям пояснювали , що підписи збираються на повернення о.Ореста, і ніхто не казав і не підписувався за звільнення о. Ігоря. Звичайно, ніхто і не читав що саме написали окремі активісти в листі, де сліпо ставили всі підписи!!!

На безпідставні брудні слова на адресу о. Ігоря закономірно посипались у відповідь від окремих громадян такі ж безпідставні звинувачення на адресу о. Ореста. Бо ми всі не святі, грішні , не виховані ,емоційні.

 

 

В порушення всіх юридичних і Божих законів в деканаті помічник помічника секретар секретаря підставив Владику і всі разом прийняли абсурдне безпідставне ганебне рішення про звільнення з посади настоятеля о. Ігоря і призначення Володимирського священника.

Будь-кого, хто посягне на посаду о. Ігоря буде чекати участь Януковича на майдані. Це ми власники церкви і за наші гроші нашим настоятелем любою ціною буде виключно о. Ігор. Десь в глибині душі я вірю, що це просто помилкове непрофесійне рішення Владики, а не брудна цілеспрямована спроба захопити владу в церкві і наші гроші!!!

Отець Ігор фанатично живе і дише нашою церквою і нами. Лише він в даній ситуації здатен забезпечити лад , мир і спокій для всіх , тим більше що вже не повернеться о. Орест.

Іногородньому чужому священнику не потрібні в такій фанатичній мірі ні наш храм , ні ми самі. А головне, що нам він не потрібний. Це дуже проблематично при нашій бідності привести серед ночі іногороднього священника в реанімацію для особорування тяжко-хворого нашого родича, доставити священника на похорони та для інших нагальних потреб. Ми з великою радістю і гордістю будемо чекати і вітати всіх, хто приїде до нас просто в гості з Володимира чи інших міст і церков.

 

 

Що стосується касира, то підтверджую що неодноразово в некоректній формі і мені робила зауваження за запізнення. Вона не має права цього робити , тому що люди тяжко працюють, мають сімейні невідкладні заботи, поганий стан здоров’я і не завжди виходить прийти вчасно на службу. Наш касир старша жінка, некваліфікований бухгалтер , така ж як і всі ми емоційна і грішна. Вона не знає бухгалтерських законів . Але я і більшість дуже вдячна їй за добросовісний скурпольозний труд . Робота кваліфікованого бухгалтера -касира на даний час оцінюється у розмірі 5 000 грн. Церква платить настоятелю 1 700 грн., і не має можливості заплатити гроші працівнику відповідно до його кваліфікації.

Шановні прихожани! Уклінна просьба , якщо є бажаючі кваліфіковані бухгалтери з високим рівнем психологічного підходу до кожного прихожанина працювати в церкві касиром на громадських засадах або майже за безцінь , при цьому приходити і вдень і вночі при різних нагальних потребах до церкви, то дуже просимо зголоситися!!! А на даний час лише один вихід поставити касиром при відповідній рекомендації людину , яка не згодна з діючим касиром. Особисто я вважаю, що можна обмежитись відповідними зауваженнями і дякувати т. Ані за те, що вона у нас є! Це питання буде рішатись у церкві на загальних зборах. Але вже давно зроблені відповідні зауваження і поведінка касира стала значно коректніша.

 

 

Щодо ревізійної комісії: Згідно Божого Закону в церкві Господь сам рахує свої гроші. Якщо хоч одна Божа копійка пропаде , то винна людина не обереться тяжкої біди і навіть не буде знати за що їй таке Господнє наказання. Люди, схаменіться, це може бути смертельно!!! Цей закон знають всі церковні люди.

Особисто я і ще багато моїх знайомих категорично проти щоб хоч хто небуть інший, крім настоятеля, посмів розпоряджатися тими мізерними добровільними коштами, які ми приносим в церкву. Якщо настоятель має право від Бога прощати мої гріхи, то ще більше має право розпоряджатися тими копійками , що ми приносимо в церкву. Вся відповідальність на організації богослужінь , утриманні храму і взагалі всього-всього покладена на настоятеля, тому ми не повинні туди втручатися.

 

Так виглядає храм із дзвіниці

 

Згідно податкового законодавства всі релігійні громади подають декларацію про доходи і витрати церкви до податкової інспекції. Відповідний кваліфікований інспектор перевіряє всі фінансові потоки , складає акт перевірки і подає державним органам. Його ще перепровіряє обласна податкова інспекція , і виборочно ще й Головна інспекція з Києва. В церкві немає найменшої можливості платити ревізійній комісії хоч би по 5000 грн. Якщо є прихожани, які сумніваються в цільовому використанні настоятелем храму наших добровільних пожертвувань, то уклінно просимо приходьте абсолютно безплатно і не давайте на церкву своїх копійок.

Аналогічна ситуація з книгою пожертвувань. Я і всі мої знайомі категорично проти взагалі будь-якого обліку пожертвувань, бо ефективніше давати тайно, щоб получити явно.

Весь актив у храмі існує, якщо є потреба , то всі питання вирішаться в церкві публічно в будь-який час.

Дорогі прихожани! Дуже прошу чути одне одного і цивілізовано все вирішувати. Будуть обговорені публічно і враховані всі пропозиції і зауваження. Повністю впевнена, що Господь дасть нам розум якнайшвидше простити одне одного і об’єднатися.

 

 

ПРОСТО ВІРЯНКА:

Зайшла на сайт і прочитала  про останні “баталії” в церкві. Як можна було пропустити брехню “Наталії”, яка паплюжить сім”ю чесних вірян? Це – люди. які дійсно боролись за ПРАВДУ , за порядок в церкві. Їхній син був служкою в цій церкві. Це порядні люди. Наше місто маленьке. Ми практично знаємо один одного. Тепер, назвавши прізвища, вона облила їх брудом.

Хоча саме ця людина варта того, щоб на неї вилити відро того бруду. Те що вона  зі своїми прибічниками зробила в неділю в церкві  коли представляли нового настоятеля просто дикість. Натомість інша Наталя та Віктор вивели людей, щоб не було рейваху. Це молоді люди, які вдало розвели дві протилежні сторони. Вони не вступали в словесні дебати.

Як би там не було – це було рішення владики. І так ображати священнослужителя просто не порядно. Не ці люди заварили “кашу”. А ті, які сидять біля “церковного корита” і не хочуть залишити це місце.

А взагалі я прийшла до висновку: в цій церкві не було миру з перших днів її утворення. Не в тому місці її відкрили  Земля проклята ( дві смерті в одному будинку, брехня, крадіжки власників будинку – все це дається взнаки).

Ми зустрічались з нашим однокласником (точніше, людиною з нашого випуску). Він живе вже більше 20 років за кордоном. Досить заможна людина. Він хотів пожертвувати значну суму грошей на церкву. “Я передумал. Снаружи красиво. Внутри – Божьи лики плачут”.

 

 

Я тоді не зрозуміла про що йдеться.  Ви зайдіть в Покровську церкву і все зрозумієте – на деяких іконах дійсно здерлась фарба саме на обличчі. І  здається, що ікона плаче. Він передав гроші в сиротинець.

Краще я буду молитись вдома, біля домашнього іконостасу, ніж слухати і приймати участь у таких лихих розбірках. Гріха ще більше наберешся, коли слухаєш той словесний потік, який ллється з вуст священика.  Проаналізувавши проповідь , задумуєшся. кому вона призначена: старим людям з восьмирічною освітою чи молоді, яка має одну а то й кілька вищих освіт.  Молодь просто йде до інших церков. Слава Богу, вибір великий.

 

 

ЛЮДИ, ПОЧУЙТЕ ОДНЕ ОДНОГО, ЗРОБІТЬ КРОК НАЗУСТРІЧ, ВГАМУЙТЕ ЕМОЦІЇ.

РАДАР зичить вам якнайшвидшого порозуміння.

Фото – зі сторінки ВК “Храм покрови Божої Матері м.Нововолинськ”

Прочитав сам? Поділись з іншими: