“Хто посягне на посаду отця Ігоря, повторить долю Януковича на Майдані”?..

8 2147

РАДАР отримав розлогі коментарі до статті “Віряни їздили до владики Матфея. У храмі буде новий настоятель. Але пристрасті не вщухають”.

Ідеться про ситуацію у Святопокровській церкві Нововолинська.

Читати такі великі дописи ПІД статтею вам було б незручно – з технічних причин. А почути варто.

Тому без жодних правок подаємо обидві позиції.

ТЕТЯНА:

Якщо Господь хоче наказати, то одночасно всім нараз розум повідбирає! Бо всі ми емоційні, нестримані, побиті життям – тобто грішні.

Шановні Міліщуки! Я вірю у вашу духовність і щиро дякую за спільні молитви, які ми останнім часом разом з вами постійно приносимо до Бога. Дуже сильно хочу достукатися до вашого серця та сердець інших прихожан !!! Я значно старша за Вас і мої діти вже ровесники наших священників. В нашому храмі я і мої вже покійні батьки були з початку заснування.

Ще за радянських часів до Бога мене привели безвихідні проблеми. Коли дитині було лише 2 місяці, то паралізувало мого чоловіка. В безнадійному стані прикутий до ліжка з 28-річного віку він перебував більше 20 років. Лише один Господь за посередництвом покійного о. Володимира , а потім о.Ігоря допомогли моїй сім’ї знайти сили долати ще й безліч інших рокових проблем.

Отець Ігор постійно в протилежний кінець на окраїну міста пішки приходив сповідати мого паралізованого чоловіка , а потім престарілого батька. В мене не було можливості його привозити і платити йому гроші. Отець Ігор вночі приходив в реанімацію рятувати життя моїй мамі ( проводити особорування). Він повінчав моїх дітей і похоронив найдорожчих людей. Тепер допомагає витерти гіркі сльози вдови і витягує з довічної прірви від непоправних втрат і рокових проблем.

 

 

Отець Ігор! Від усієї душі і чистого серця дякую Вам за Вашу безмежну духовність, мудрість, щирість, чистоту і простоту. Ви священник від Бога ! До Вас абсолютна довіра і загальна всенародна любов! Моє серце зупиниться , якщо Вас не повернуть настоятелем , але цього любою ціною ми і наш Господь не допустим !!! Тримайтеся, моліться, і Господь почує наші спільні найщиріші молитви! Бо правда переможе. Ми всі разом з Вами!!!

 

 

Отець Ігор та отець Орест безперечно гордість нашого храму. Абсолютно всі їх любили , тільки отець Ігор настоятель, а отець Орест другий священник – учень отця Ігоря. В кожного різні обов’язки , а особливо різна відповідальність. І виключно настоятель храму ( а не прихожани ) розподіляє обов’язки по організації ведення богослужінь. Отець Ігор віддав о. Оресту найдорожче- вести всю недільну школу!!! Наші діти- це все наше життя !!! Цілком логічно і справедливо, що недільні проповіді в більшості випадків проводив сам.

Від коментарів з інтернету, своїх багатьох знайомих всі знають, що о.Орест багато похрестив , повінчав, похоронив і т.д. З цього видно, що ніякого утиску другому священнику не було!!! Ніхто не рахував хто скільки надав додаткових послуг, але настоятель не зобов’язаний порівну ділити всі похорони, вінчання, хрестини і т.д. Будь-який директор ніколи і ніде в цілому світі не розділяє порівну свої доходи з підлеглими, а повинен мати як мінімум в три рази більше. Дуже дивно бачити , що серед наших прихожан є директори, які платять мінімум своїм підлеглим , а несправедливо засуджують о.Ігоря в «утиску» о. Ореста.Вся біда в тому, що ми бідні, і не можемо забезпечити достойний рівень проживання наших улюблених священників. По інших храмах крім церковної роботи другі священники ще додатково заробляють гроші наданням комп’ютерних послуг , таксуванням, виготовленням свічок і т.д.

Приблизно рік назад під дією емоційних викриків окремих прихожан в церкві було прийнято найабсурдніше одностороннє рішення про виділення щомісячної допомоги о. Оресту в розмірі 2000 грн., а о. Ігорю не треба виділяти допомогу , бо йому батьки допомогли придбати мізерну частину житла і він має де жити. Це сталось тому, що о. Ігор ніколи не просив , не жалівся , не плакався сестрицям, хористам, іншим про свої проблеми, а самотужки тільки з Божою допомогою ніс свій важкий хрест.

 

 

Я не можу оприлюднити особисті значні проблеми о. Ігоря, але ви обов’язково ширше розкрийте очі і подивіться навколо, а ще самі детальніше поцікавтесь по великому секрету в його найближчого оточення. Впевнена , що будете дуже вражені і абсолютно ніхто не стримає сліз!!!

У вересні минулого року на зборах обговорювалось питання про надання допомоги вже обом священникам по 2 000 грн. , але через декілька днів о. Ігор оголосив і о. Орест підтвердив, що вони обоє відмовляються від допомоги, бо вирішили питання міжсобою по іншому принципу і повністю порозумілись. Перед людьми і перед Богом засвідчую, що постійно перебувала у храмі і ніколи не бачила і не чула утисків о.Ореста , ніколи о.Ігор словесно не ображав і не матюкав. Ніяких заяв від о.Ореста про утиски не було.

 

 

Отець Орест розумний і духовний священник. Він заслуговує на значно кращий рівень життя і я повністю впевнена, що йому Господь в цьому допоможе. В нашому храмі на посаді другого священника в нього не має великої перспективи, бо навіть і сам настоятель о. Ігор першочергово потребує нашої допомоги. Про це він знав зарання і також знав про відсутність житла.

У нього не було іншого підробітку ( комп’ютерних послуг, таксі, і т.д), а на посаді другого священника в нашому храмі тільки від церковної роботи це мінімальний жалюгідний рівень життя. Посада настоятеля храму йому не світила у нас, бо її заслужено давно займає о. Ігор , який більш досвідчений і за своїми духовними якостями заслужив всенародну любов і абсолютну довіру. Значна більшість прихожан ніколи би не позволила і не позволить «вижити» о. Ігоря , а поставити о. Ореста чи іншого священника.

 

 

До нас молодий священник о.Орест приїхав набути досвіду і повернутись назад до батька . Там вирішується його питання з житлом і значно більші перспективи . Він прийняв добровільне абсолютно правильне рішення для себе і це офіційно заявив на останньому богослужінні. Вся церква зібрала гроші ( в т.ч. і я здала) на вихідну допомогу о. Оресту і нехай йому щастить і Господь допомагає .

Зовсім безпідставно окремі прихожани звинуватили о. Ігоря в утисках о.Ореста і з великим емоційним брудом на адресу о. Ігоря стали збирати підписи на повернення о.Ореста. Людям пояснювали , що підписи збираються на повернення о.Ореста, і ніхто не казав і не підписувався за звільнення о. Ігоря. Звичайно, ніхто і не читав що саме написали окремі активісти в листі, де сліпо ставили всі підписи!!!

На безпідставні брудні слова на адресу о. Ігоря закономірно посипались у відповідь від окремих громадян такі ж безпідставні звинувачення на адресу о. Ореста. Бо ми всі не святі, грішні , не виховані ,емоційні.

 

 

В порушення всіх юридичних і Божих законів в деканаті помічник помічника секретар секретаря підставив Владику і всі разом прийняли абсурдне безпідставне ганебне рішення про звільнення з посади настоятеля о. Ігоря і призначення Володимирського священника.

Будь-кого, хто посягне на посаду о. Ігоря буде чекати участь Януковича на майдані. Це ми власники церкви і за наші гроші нашим настоятелем любою ціною буде виключно о. Ігор. Десь в глибині душі я вірю, що це просто помилкове непрофесійне рішення Владики, а не брудна цілеспрямована спроба захопити владу в церкві і наші гроші!!!

Отець Ігор фанатично живе і дише нашою церквою і нами. Лише він в даній ситуації здатен забезпечити лад , мир і спокій для всіх , тим більше що вже не повернеться о. Орест.

Іногородньому чужому священнику не потрібні в такій фанатичній мірі ні наш храм , ні ми самі. А головне, що нам він не потрібний. Це дуже проблематично при нашій бідності привести серед ночі іногороднього священника в реанімацію для особорування тяжко-хворого нашого родича, доставити священника на похорони та для інших нагальних потреб. Ми з великою радістю і гордістю будемо чекати і вітати всіх, хто приїде до нас просто в гості з Володимира чи інших міст і церков.

 

 

Що стосується касира, то підтверджую що неодноразово в некоректній формі і мені робила зауваження за запізнення. Вона не має права цього робити , тому що люди тяжко працюють, мають сімейні невідкладні заботи, поганий стан здоров’я і не завжди виходить прийти вчасно на службу. Наш касир старша жінка, некваліфікований бухгалтер , така ж як і всі ми емоційна і грішна. Вона не знає бухгалтерських законів . Але я і більшість дуже вдячна їй за добросовісний скурпольозний труд . Робота кваліфікованого бухгалтера -касира на даний час оцінюється у розмірі 5 000 грн. Церква платить настоятелю 1 700 грн., і не має можливості заплатити гроші працівнику відповідно до його кваліфікації.

Шановні прихожани! Уклінна просьба , якщо є бажаючі кваліфіковані бухгалтери з високим рівнем психологічного підходу до кожного прихожанина працювати в церкві касиром на громадських засадах або майже за безцінь , при цьому приходити і вдень і вночі при різних нагальних потребах до церкви, то дуже просимо зголоситися!!! А на даний час лише один вихід поставити касиром при відповідній рекомендації людину , яка не згодна з діючим касиром. Особисто я вважаю, що можна обмежитись відповідними зауваженнями і дякувати т. Ані за те, що вона у нас є! Це питання буде рішатись у церкві на загальних зборах. Але вже давно зроблені відповідні зауваження і поведінка касира стала значно коректніша.

 

 

Щодо ревізійної комісії: Згідно Божого Закону в церкві Господь сам рахує свої гроші. Якщо хоч одна Божа копійка пропаде , то винна людина не обереться тяжкої біди і навіть не буде знати за що їй таке Господнє наказання. Люди, схаменіться, це може бути смертельно!!! Цей закон знають всі церковні люди.

Особисто я і ще багато моїх знайомих категорично проти щоб хоч хто небуть інший, крім настоятеля, посмів розпоряджатися тими мізерними добровільними коштами, які ми приносим в церкву. Якщо настоятель має право від Бога прощати мої гріхи, то ще більше має право розпоряджатися тими копійками , що ми приносимо в церкву. Вся відповідальність на організації богослужінь , утриманні храму і взагалі всього-всього покладена на настоятеля, тому ми не повинні туди втручатися.

 

Так виглядає храм із дзвіниці

 

Згідно податкового законодавства всі релігійні громади подають декларацію про доходи і витрати церкви до податкової інспекції. Відповідний кваліфікований інспектор перевіряє всі фінансові потоки , складає акт перевірки і подає державним органам. Його ще перепровіряє обласна податкова інспекція , і виборочно ще й Головна інспекція з Києва. В церкві немає найменшої можливості платити ревізійній комісії хоч би по 5000 грн. Якщо є прихожани, які сумніваються в цільовому використанні настоятелем храму наших добровільних пожертвувань, то уклінно просимо приходьте абсолютно безплатно і не давайте на церкву своїх копійок.

Аналогічна ситуація з книгою пожертвувань. Я і всі мої знайомі категорично проти взагалі будь-якого обліку пожертвувань, бо ефективніше давати тайно, щоб получити явно.

Весь актив у храмі існує, якщо є потреба , то всі питання вирішаться в церкві публічно в будь-який час.

Дорогі прихожани! Дуже прошу чути одне одного і цивілізовано все вирішувати. Будуть обговорені публічно і враховані всі пропозиції і зауваження. Повністю впевнена, що Господь дасть нам розум якнайшвидше простити одне одного і об’єднатися.

 

 

ПРОСТО ВІРЯНКА:

Зайшла на сайт і прочитала  про останні “баталії” в церкві. Як можна було пропустити брехню “Наталії”, яка паплюжить сім”ю чесних вірян? Це – люди. які дійсно боролись за ПРАВДУ , за порядок в церкві. Їхній син був служкою в цій церкві. Це порядні люди. Наше місто маленьке. Ми практично знаємо один одного. Тепер, назвавши прізвища, вона облила їх брудом.

Хоча саме ця людина варта того, щоб на неї вилити відро того бруду. Те що вона  зі своїми прибічниками зробила в неділю в церкві  коли представляли нового настоятеля просто дикість. Натомість інша Наталя та Віктор вивели людей, щоб не було рейваху. Це молоді люди, які вдало розвели дві протилежні сторони. Вони не вступали в словесні дебати.

Як би там не було – це було рішення владики. І так ображати священнослужителя просто не порядно. Не ці люди заварили “кашу”. А ті, які сидять біля “церковного корита” і не хочуть залишити це місце.

А взагалі я прийшла до висновку: в цій церкві не було миру з перших днів її утворення. Не в тому місці її відкрили  Земля проклята ( дві смерті в одному будинку, брехня, крадіжки власників будинку – все це дається взнаки).

Ми зустрічались з нашим однокласником (точніше, людиною з нашого випуску). Він живе вже більше 20 років за кордоном. Досить заможна людина. Він хотів пожертвувати значну суму грошей на церкву. “Я передумал. Снаружи красиво. Внутри – Божьи лики плачут”.

 

 

Я тоді не зрозуміла про що йдеться.  Ви зайдіть в Покровську церкву і все зрозумієте – на деяких іконах дійсно здерлась фарба саме на обличчі. І  здається, що ікона плаче. Він передав гроші в сиротинець.

Краще я буду молитись вдома, біля домашнього іконостасу, ніж слухати і приймати участь у таких лихих розбірках. Гріха ще більше наберешся, коли слухаєш той словесний потік, який ллється з вуст священика.  Проаналізувавши проповідь , задумуєшся. кому вона призначена: старим людям з восьмирічною освітою чи молоді, яка має одну а то й кілька вищих освіт.  Молодь просто йде до інших церков. Слава Богу, вибір великий.

 

 

ЛЮДИ, ПОЧУЙТЕ ОДНЕ ОДНОГО, ЗРОБІТЬ КРОК НАЗУСТРІЧ, ВГАМУЙТЕ ЕМОЦІЇ.

РАДАР зичить вам якнайшвидшого порозуміння.

Фото – зі сторінки ВК “Храм покрови Божої Матері м.Нововолинськ”

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
8 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анатоль_ Бідзюра
5 років тому

Кожен має право на власну думку. Господь нам дарує і гарантує свободу та вільний вибір. Він нікого не змушує ні до чого, навіть до віри у Себе. Вільна людина боїться тільки Бога. Але це не значить, що можна вільно діяти як завгодно і творити смертні гріхи. Хоча й це ми маємо право обирити самі і на свій власний розсуд. Ми, із дозволу Бога, – ковалі своєї долі. Та не цінимо ми Його безмежних милостей – брешемо, інтригуємо, крадемо, знищуємо ближніх… Отримавши владу, збагачуємось і не помічаємо бідних, що навколо нас. І отримуємо справедливе покарання за свою нечестивість. Проте, найбільше ми боїмося Божої Правди, яка є всюди, і оточує нас. Бог – це правда у її найчистішому вигляді. Отож, і у цій непростій ситуації не спіткнімося і будьмо правдивими перед Ним і людьми, навіть якщо доведеться публічно покаятись у власному інтригантстві чи брехні.

Наталія
5 років тому

Для пані вірянки: цікаво, чим це я спаплюжила сім’ю “чесних вірян”. Тим що написала як пан Меліщук “спав і бачив” отця Ореста настоятелем церкви. Так це правда і тут є свідки. Коли вони позаминулої неділі збирали свої підписи на підтримку отця Ореста, а ми 5 чоловік стояли за забором і не втручались – так це був не рейвах. А коли люди минулої неділі підтримали отця Ігоря, а ця сім’я сама тепер опинилась за воротами церкви – так вони великі миротворці. Ви тут пишите, що ми боїмося відірватись від “церковного корита”. Але по тому як живе отець Ігор, щось не дуже видно його збагачення церковними грошима. Ми в парі з однією парафіянкою печемо просфори і не беремо ні копійки ні за працю, ні за продукти. Так що не треба нас безпідставно звинувачувати в розкраданні церковних грошей. Правильно пані Тетяна написала, якщо так боїтеся то не давайте грошей, вас ніхто не заставляє.

Читач
5 років тому

Шановна п Тетяна!
Візьміть церковний статут і прочитайте, які права та обов”язки має Настоятель і хто приймає рішення, і не потрібно буде Вам розписувати і вихваляти того чи іншого священника!!!
“Вищим органом управління парафії є парафіяльні збори, очолювані настоятелем парафії, який за посадою є головою парафіяльних зборів.
До обов’язків парафіяльних зборів належать:
а) збереження внутрішньої єдності парафії і сприяння її духовно-моральному зростанню;
б) прийняття Статуту парафії, змін і доповнень до нього, які затверджуються єпархіальним архиєреєм і набувають чинності після реєстрації відповідно до законодавства України;
в) розгляд питання про членство у парафіяльних зборах;
г) обрання парафіяльної ради і ревізійної комісії;
д) планування фінансово-господарської діяльності парафії;
е) збереження церковного майна і турбота про його примноження;
є) планування витрат, включаючи витрати на благодійницьку і просвітницьку діяльність та єпархіальні внески;
ж) розгляд та схвалення проектно-кошторисної документації на будівництво і ремонт церковних приміщень;
з) розгляд фінансових звітів парафіяльної ради і доповідей ревізійної комісії;
и) розгляд штатного розкладу і визначення утримання членам причту і парафіяльної ради, хору та іншим працівникам храму;
і) визначення порядку розпорядження майном парафії, згідно зі Статутом парафії та чинним законодавством України;
ї) турбота про придбання церковного начиння, богослужбових книг, ікон і всього необхідного для відправлення богослужінь;
й) турбота про стан церковного співу;
к) розгляд скарг на членів парафіяльної ради і ревізійної комісії.

Парафіяльна рада є виконавчим розпорядчим органом парафіяльних зборів і підзвітна настоятелю та парафіяльним зборам.

Парафіяльна рада складається з голови – церковного старости, його заступ¬ника і скарбника. Парафіяльна рада обирається з числа членів парафіяльних зборів. Головою парафіяльної ради може бути настоятель парафії.

Парафіяльні збори зі свого складу обирають ревізійну комісію парафії у складі голови і двох членів. Ревізійна комісія підзвітна парафіяльним зборам.

Ревізійна комісія перевіряє фінансово-господарську діяльність парафії, збереження та облік майна, його використання за призначенням, проводить щорічну інвентаризацію, контролює грошові надходження і пожертви та витрати грошових коштів. Результати перевірок і відповідні рекомендації ревізійна комісія представляє на розгляд парафіяльних зборів.”

Віка
5 років тому

Особисто мені стало все абсолютно зрозуміло після слів фанатично-люблячої та відданої прихильниці пана Ігора-Тетяни, яка написала: “Я і всі мої знайомі категорично проти взагалі будь-якого обліку пожертвувань, бо ефективніше давати тайно, щоб получити явно.”
Шановна, облік повинен бути у всьому, а найпаче у грошах.
Ви, Тетяно, можете розпоряджатись своїми грошима, а не грошима інших людей, які хочуть знати на що вони пішли.
Свої кошти Ви можете дарувати особисто пану Ігору, а до інших грошей не майте діла.

ІРИНА
5 років тому

Я думаю, касира треба поміняти, бо в такому віці люди вже не виправляються.це маленьку дитину можна ще чогось навчити.Якщо ти не маєш дрібних грошей то можеш в церкву і не потикатися, бо касир ніколи,ніколи не дасть здачі.І тому я завжди стараюся звечора десь розміняти гроші ,ну а якщо забула то вже в церкву і не йду, бо знаю що там будуть не раді.Спочатку я думала що це ,напевно,так мені не везе але бачу що не одна я така.

Тетяна
5 років тому
Відповісти  ІРИНА

Нехай Господь милує і не допускає попробувати бути сиротою , вдовою, інвалідом, похоронити цілий ряд найдорожчих людей та мати інші рокові проблеми. Тому що тоді навіть і на Зелені свята не присняться думки про церковні гроші, книги обліку в церкві, статути, ревізійні комісії, фарба на іконах …
Господь бачить наше серце . А тим, хто сумнівається , може дати вищесказані випробування для того, щоб переконались на власному досвіді !!!

Читач
5 років тому
Відповісти  Тетяна

У кожної людини свій життєвий хрест!!!
Чому саме Трійця так прив’язана до книги обліку в церкві, не встигаєте переписати? ?? А може до Покрови?

Тетяна
5 років тому
Відповісти  Читач

Я визнаю, що за рівнем знань значно уступаю цілому ряду молодих високоосвічених людей, так як здобувала вищу освіту ще за радянських часів, коли навіть теоретично ніхто і не уявляв, що оцінки і дипломи можуть куплятися. Життя заставило мене ознайомитись з найвищим Божим Законом. В церкву ми не ходимо просто покрасуватись , а кожний хоче отримати Боже благословіння і щось у Бога просити за своїми потребами. Для цього необхідно як мінімум дотримуватись ( а не просто знати) заповідей Божих , постити у визначені дні і постійно молитись. А ще згідно Божого Закону давати Богові десяту частину своїх доходів (можна кидати прямо в корзину при зборі коштів на храм). Божими коштами вважаються пожертви, які ми даємо на храм, а не особисто священнику. При цьому чим потаємніше, тим ефективніше. А ще в храмі повинна бути Божа благодать.
З усіх наших спільних коментарів в інтернеті і розмов на базарі абсолютно зрозуміло, що всі ми дуже глибоко грішні . В порівнянні з нашим Господом ми всі навіть не муха !!! Настоятель храму також дуже сильно грішний, але він за найвищим Благословінням є представником Бога в нашій церкві. І зовсім не для того повинен цими коштами розпоряджатися настоятель, щоб самому «з’їсти все церковне корито», а для того, щоб забезпечити Божу благодать . Це все робиться виключно з великого Божого благословіння, якого ми не маємо !!! З церковних грошей настоятель собі на зарплату бере кошти згідно затвердженого розміру ( якщо вони такі є в наявності). Частина коштів використовується на комунальні і утримання храму і обов»язково для надання допомоги сиротинцям , будинкам пристарілих і т.п. Для забезпечення Божої благодаті по всьому Патріархату проводиться централізоване перерахування коштів для надання централізованої допомоги в межах держави на різні благодійні потреби. Це все проводиться виключно під Божим контролем згідно Божого закону і для цього потрібно мати дуже велику Божу благодать !!!
Особисто я абсолютно не маю ніякого відношення до розподілу церковних коштів і ніколи в житті не буду мати. Тому що я велика грішниця і не маю Божої благодаті. А відповідальність перед Богом аж занадто велика- тобто Господь пошле дуже тяжкі випробування. Дуже сильно не раджу комусь туди лізти !!!
Рекомендую читати Закон Божий !!!
Я написала вам лише для того , щоб застерігти від великої біди і розшифрувала хід моїх думок. А ще дуже сильно хочу миру і злагоди в нашій церкві і Божої благодаті !!!
Всім Ангела-охоронителя і Божого благословіння !!!
Простіть мене, грішну !!!