Качкодром і боротьба за крісло. Кому вигідно добити першу шахту?

17 1325

Нездорову увагу привертає зараз дехто в Нововолинську до першої шахти. Накручує один скандальчик за іншим. То там арку вивозять “незаконно”, то бригадир охорони не такий, то ще якась приключка.

Скандальчики притьмом і дуже старанно роздмухують на неперебірливих місцевих сайтах. Потім інформацію уточнюють, оновлюють, спростовують. Але вкидання смажених фактів триває.

РАДАР вирішив з’ясувати, КОМУ Ж ВИГІДНО і ХТО ЗАМОВЛЯЄ МУЗИКУ.

Попри всі протести профспілкових активістів і мляві рухи міської влади, перша шахта пішла-таки під закриття. Колектив не став стіною на захист своїх робочих місць,та й не мав він лому супроти міністерського прийому. Першу копальню тупо “злили” – слідом за п’ятою. Ту тихцем закрили й затопили. Цю одним розчерком пера перевели у третю групу і фактично почали ліквідацію.

Нині там лишилося 226 працівників. Вугілля вже не видобувають – гасять виробки.

 

Це вже у сивому минулому…

 

За два останні роки на першій змінилося кілька директорів. Онопрієнко, Ковтун, Шостак. Сьогодні тут керує Андрій Пилипюк.  Йому не позаздриш: замість видобутку вугілля мусить погашати заборгованість, розпродувати обладнання, звільняти працівників. Та ще й спростовувати інтернет-качки, на яких спеціалізуються деякі “журналісти” й “активісти”.

Так виглядає, що метою качколюбів і тих, хто заохочує цю інформаційну війну, є заміна Пилипюка на більш зручну креатуру. Хто там після звільнення з “Бужанської” опинився “не при ділах”?.. Із депутатським мандатом, але без директорського портфеля, непорядок.

Витиснуть Пилипюка, поставлять свого. І швиденько роздериба… закриють копальню.

Саме так пояснили РАДАРУ думаючі працівники першої шахти нагнітання віртуальних і паперових пристрастей довкола Пилипюка. І саме про це, вочевидь, говоритимуть завтра на зборах колективу.

 

Це теж уже історія. Шахту кілька разів перейменовували й вивіску змінювали, аби вивести підприємство зі складу “Волиньвугілля”. Тепер це окреме ДП, якому жити лишилося недовго

 

На першій діє аж три профспілкових первинки: теркому профспілки вугільників, НПГУ і “Захисту праці”. Найбільшу очолює “незалежник” Анатолій Мухомеджанов. Найменшу – “захисник праці” Володимир Власюк, член політичної структури “Народний контроль”, колишній свободівець, юрист за фахом.

У минулій каденції міської ради Власюк був депутатом. Заяви і звернення писати вміє, піаритись навчився. За всієї поваги до його правозахисного пафосу, РАДАР припускає: може виникнути прикрий парадокс.

Юрист-охоронець із замашками політика своїми “сенсаційними викриттями” допоможе тим, що перебувають у тіні, швидше добити підприємство…

 

 

І спокійнісінько піде на багатші села.

А гірники підуть на біржу… і ще не раз згадають політизованого охоронця гірким матюком.

 

 

Ну, це таке. Значно більше РАДАР цікавлять реальні гравці. Оті, що засіли у тіні й використовують “народних контролерів”.

І тут намічаються справжні сенсації. Адже у шахтарських колах Нововолинська рішалово та інший мутняк дедалі голосніше пов’язують із… радником голови Волинської обласної адміністрації!

Усі інсайдери РАДАРА називають його просто Діма.

 

Про радника й мутняк – у нашій наступній публікації. Вийде сьогодні, стежте за РАДАРОМ!

 

Скрін угорі – з “Громадське. Волинь”, фото – з відкритих джерел

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
17 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
ars regia
5 років тому

Пилипюк нормальний директор, його по-людськи шкода, паше як проклятий.

editor
5 років тому
Відповісти  ars regia

так от і цікаво: навіщо ж його так поливають останнім часом? яка мета?

МЕШКАНЕЦЬ 15мн
5 років тому
Відповісти  editor

ВЛАСЮК ще той фрукт, будучи депутатом плясав під сапогом, аж гай шумів.

ars regia
5 років тому
Відповісти  editor

Тому що він не знає табличку ділення.

Буг
5 років тому

як охоронець може втопити шахту? А от чому директор і профспілки шахту злили це питання!! Шахта може працювати років 5 а Пилипюк, НА МОЮ ДУМКУ, її знищує!

editor
5 років тому
Відповісти  Буг

а як одна людина може знищити шахту? Переадресовую вам ваше ж питання. До речі, тут ніде не написано, що “охоронець може втопити шахту”.

піночет
5 років тому
Відповісти  editor

яка зарплата в сторожа на шахті ?правильно маленька і несвоєчасна виплата тому охорона і створює якусь профспілку щоб тільки лишитись біля корита.скільки працював скільки директори вивозили з шахти металобрухт ту саму арку по ліповим накладним і писали менший тонаж а гроші ділилися між людьми які цім займалися враховуючи керівника охорони але не простих сторожів .шахту треба цілодобово контролювати поліцією.сбу.нацгвардією .громадою смішно але хоч нерозкрадуть як всі решта шахт.

відпешить на емейл
5 років тому

Напишіть мені на email і покажу ситуацію.

editor
5 років тому

щось не так із вашою адресою, повертається лист. Напишіть-но мені сюди: info@radar.in.ua
Бажано без матюків 🙂

editor
5 років тому

Ну, я додам такі моменти.
1. Про мутняк і радника буде сьогодні ввечері, я сподіваюсь. Учора набіг форсмажор.
2. Узбагойтесь, деякі аноніми, Пилипюк мені нічого не заплатив. Він навіть не знав, що буде матеріал. Не все продається, анонімчики.
3. У тіні зовсім не Танчев, а значно впливовіші фігури.

editor
5 років тому

Збори сьогодні не відбулися. Наскільки я розумію – щоб одна профспілка не віддухопелила другу, на радість третій. То, може, колектив першої шахти ще й за свої робочі місця повоює? Ще, може, переконає Насалика переглянути рішення про закриття? Запросіть Гузя і представника міністерства на круглий стіл по першій шахті, не зашкодить. 🙂

Дрон
5 років тому
Відповісти  editor

Шахта не зможе більше працювати ! Скажіть спасибі Пилипюку і Ахмеджанову ! увесь мідний кабель викрали ! підстанції і мотори розібрані ! Потрібно попросити Гузя що б він зібрав круглий стіл з СБУ МВС і прокуратурою

editor
5 років тому
Відповісти  Дрон

Окреме спасибі треба, мабуть, сказати “Захисту праці” і первинці теркому вугільників. І папєрєднікам Пилипюка. І особисто пану Онопрієнку, нє?

Дрон
5 років тому
Відповісти  editor

ви собі суперечите !! кажучи що шахту злили !! і кому вигідно поміняти Директора? В перших це вигідно для шахти!! в других це директор на якого порушені кримінальні справи ! і в третіх, НА МОЮ ДУМКУ, він же її злив!! Люди просто хочуть працювати не стежити за крадіжками !! якщо ви преса проведіть розслідування ! а не збирайте чутки!!!!

editor
5 років тому
Відповісти  Дрон

збирати і поширювати базарні чутки РАДАРУ нецікаво, ви нас явно з кимось плутаєте. 🙂
Шахту по кабелю й вагонетці розтягують усі кому не лінь. Від простого робітника до… непростого.
Покажіть мені на “Волиньвугіллі” й у Новіку директора шахти, проти якого НЕ відкрито кримінальної справи.
А якщо серйозно, то все це теми для вашого спільного шахтного круглого столу. РАДАР прийде, якщо запросять.

Дрон
5 років тому
Відповісти  editor

Так цей директор працює тільки 6 місяців !! Ви хочете сказати що директор повинен злодійкуватий? і це нормально для вас? Спасибі ми вашої допомоги не потребуємо ! Ви нам дуже допомогли своїми статтями на Бужанці ! Люди бігають за *** лідером який, НА МОЮ ДУМКУ, привів шахту до розрухи

editor
5 років тому
Відповісти  Дрон

1. А де ви були, коли на першій керував Онопрієнко?.. Отоді справді вивозили… й не тільки “Камазами”.
2. Якщо, попри все мочилово, тенденційні й упереджені статті та коментарі щодо Макарчука і Порплиці на деяких ресурсах, люди на “Бужанській” ідуть за своїм лідером – не все так погано у нашому місті. Ви мене обнадіяли. Приємно, що й мою безоплатну роботу так високо оцінили. 🙂