Нездорову увагу привертає зараз дехто в Нововолинську до першої шахти. Накручує один скандальчик за іншим. То там арку вивозять “незаконно”, то бригадир охорони не такий, то ще якась приключка.

Скандальчики притьмом і дуже старанно роздмухують на неперебірливих місцевих сайтах. Потім інформацію уточнюють, оновлюють, спростовують. Але вкидання смажених фактів триває.

РАДАР вирішив з’ясувати, КОМУ Ж ВИГІДНО і ХТО ЗАМОВЛЯЄ МУЗИКУ.

Попри всі протести профспілкових активістів і мляві рухи міської влади, перша шахта пішла-таки під закриття. Колектив не став стіною на захист своїх робочих місць,та й не мав він лому супроти міністерського прийому. Першу копальню тупо “злили” – слідом за п’ятою. Ту тихцем закрили й затопили. Цю одним розчерком пера перевели у третю групу і фактично почали ліквідацію.

Нині там лишилося 226 працівників. Вугілля вже не видобувають – гасять виробки.

 

Це вже у сивому минулому…

 

За два останні роки на першій змінилося кілька директорів. Онопрієнко, Ковтун, Шостак. Сьогодні тут керує Андрій Пилипюк.  Йому не позаздриш: замість видобутку вугілля мусить погашати заборгованість, розпродувати обладнання, звільняти працівників. Та ще й спростовувати інтернет-качки, на яких спеціалізуються деякі “журналісти” й “активісти”.

Так виглядає, що метою качколюбів і тих, хто заохочує цю інформаційну війну, є заміна Пилипюка на більш зручну креатуру. Хто там після звільнення з “Бужанської” опинився “не при ділах”?.. Із депутатським мандатом, але без директорського портфеля, непорядок.

Витиснуть Пилипюка, поставлять свого. І швиденько роздериба… закриють копальню.

Саме так пояснили РАДАРУ думаючі працівники першої шахти нагнітання віртуальних і паперових пристрастей довкола Пилипюка. І саме про це, вочевидь, говоритимуть завтра на зборах колективу.

 

Це теж уже історія. Шахту кілька разів перейменовували й вивіску змінювали, аби вивести підприємство зі складу “Волиньвугілля”. Тепер це окреме ДП, якому жити лишилося недовго

 

На першій діє аж три профспілкових первинки: теркому профспілки вугільників, НПГУ і “Захисту праці”. Найбільшу очолює “незалежник” Анатолій Мухомеджанов. Найменшу – “захисник праці” Володимир Власюк, член політичної структури “Народний контроль”, колишній свободівець, юрист за фахом.

У минулій каденції міської ради Власюк був депутатом. Заяви і звернення писати вміє, піаритись навчився. За всієї поваги до його правозахисного пафосу, РАДАР припускає: може виникнути прикрий парадокс.

Юрист-охоронець із замашками політика своїми “сенсаційними викриттями” допоможе тим, що перебувають у тіні, швидше добити підприємство…

 

 

І спокійнісінько піде на багатші села.

А гірники підуть на біржу… і ще не раз згадають політизованого охоронця гірким матюком.

 

 

Ну, це таке. Значно більше РАДАР цікавлять реальні гравці. Оті, що засіли у тіні й використовують “народних контролерів”.

І тут намічаються справжні сенсації. Адже у шахтарських колах Нововолинська рішалово та інший мутняк дедалі голосніше пов’язують із… радником голови Волинської обласної адміністрації!

Усі інсайдери РАДАРА називають його просто Діма.

 

Про радника й мутняк – у нашій наступній публікації. Вийде сьогодні, стежте за РАДАРОМ!

 

Скрін угорі – з “Громадське. Волинь”, фото – з відкритих джерел

Прочитав сам? Поділись з іншими: