Сьогодні о 12.38 спецкор РАДАРА повідомив із Апеляційного суду Волинської області: Назара Статочнюка все ж таки залишили під вартою до 16 грудня. 

Розгляд апеляційної скарги тривав аж дві години!

Підозрюваний у вбивстві Каті Литкіної зустрів за гратами у серпні своє 16-річчя. Можливо, зустріне у камері й Новий рік?

А ось – трохи згодом – подробиці від Іванни Рудишин, сайт Волинський інформаційний портал:

Перед початком розгляду апеляційної скарги адвокат Статочнюка Віктор Шостак подав клопотання про відвід прокурора Самчука, бо вважає його дії упередженими. Його підтримав інший адвокат підозрюваного – Сергій Полячук.

Суд вирішив, що немає підстав для відводу прокурора.

Адвокат потерпілої Волощук розповів, що Назар Статочнюк відрахований із коледжу, в якому навчався, за власним бажанням. Відповідну заяву написала його мама Вікторія Гуліда.

Адвокат просить приєднати відповідь із коледжу про відрахування до матеріалів справи. Також просить долучити до справи фотографії бару, який належить мамі підозрюваного. Зі слів Волощука, на паркані бару є інформація про продаж приміщення.

 – Про їхні наміри продати ще й будинок знає весь Нововолинськ. Усі ці факти підтверджують, що сім’я не має намірів залишатися в Україні, – заявив Волощук.

Захисник потерпілої просить долучити й довідку зі слідчого ізолятора. У ній зазначено: Статочнюк звернувся із незначними пошкодженнями руки, походження яких пояснити не зміг.

Шостак спробував цю інформацію спростувати:

– Рани говорять тільки про те, що умови тримання під вартою неналежні, вони руйнують психіку підзахисного.

 

 

Мама підозрюваного Вікторія Гуліда запитала:

– Як мій син може ходити на навчання, якщо він під вартою? Ми на контрактній основі, то чому, коли він під вартою, я маю платити 5700? Який має стосунок до справи вивіска про продаж бару? В мене ще є малолітні діти, мені треба постійно їхати в Луцьк, завезти дитині їсти. Моє життя стало з ніг на голову, тому бізнес я покинула.

Зрештою, до матеріалів справи долучили все, крім висновку судово-медичного експерта.

Віктор Шостак, аргументуючи необґрунтованість підозри Статочнюку, сказав, що на хлопця чинять психологічний тиск у СІЗО. Мовляв, немає достатньої кількості доказів того, що Статочнюк бачився того вечора з Катериною Литкіною. Свідок Михальчук не впізнала його.

Адвокат додав, що характеристики Статочнюка виключно позитивні. Він мав тісні соціальні зв’язки. Тож, на переконання захисника, варто скасувати ухвалу Луцького міськрайонного суду від 18 жовтня й змінити запобіжний захід на домашній арешт або на поруку батьків.

 – Я категорично проти того, щоб його випустили, – сказала мама вбитої Катерини Литкіної.  – А що Статочнюк тривалий час не спілкувався з моєю донькою – неправда. Адже Назар поширював у школі та у соцмережах фотографії Каті.

 

 

Адвокат потерпілої Волощук зазначив: у сім’ї не буде належного контролю за підозрюваним, якщо змінити запобіжний захід. Вітчим, із яким проживав Назар, працює в поліції у Луцьку, а мама сама не зможе нагляду забезпечити.

– Можна попередити прикордонну службу про заборону виїзду Статочнюка, можна забрати його проїзний документ. Але це чомусь не роблять, а кажуть далі про ризик втечі, – запевнив адвокат підозрюваного Шостак.

Апеляційний суд відмовив захисникам Статочнюка у задоволенні апеляційної скарги й залишив ухвалу Луцького міськрайонного суду без змін. Тож підозрюваний перебуватиме під вартою до 16 грудня 2016 року.

Нагадаємо, дівчина зникла 1 серпня цього року. 11 серпня тіло Катерини знайшов батько на териконі поблизу шахти № 3 у Нововолинську.

 

 

Фото – з сьогоднішнього судового засідання в Луцьку, дякуємо нашому спецкору за оперативність!

Прочитав сам? Поділись з іншими: