19 липня 2016

Адмінреформа в Іваничівському районі ще нічого громадам не дала, але людей уже пересварила. Вирують пристрасті у Старолішнянській сільській раді, яка об’єднує села Стара Лішня, Нова Лішня, Осмиловичі, Будятичі, Космівка.

Учора опівдні у Старій Лішні знову було гаряче. До сільради за викликом сільського голови Назара Максиміва приїздив наряд поліції. Склали адмінпротокол про перешкоджання роботі посадовця.


А сьогодні, дякувати Богу і поліції, тут було напрочуд тихо…

Очевидці кажуть, що у кабінеті сільського голови було чути страшенний галас. Хтось стояв насмерть за об’єднання з Нововолинськом, а хтось — із Литовежем.

До бійки, сподіваємось, не дійшло.

Учора ж Максимів їздив на розмову до нововолинського міського голови Сапожнікова. Чи про щось домовились — невідомо.

Там-таки, у приймальні міського голови, нібито помітили вчора і священика з Будятич — о.Івана Сабівчака. Буцімто просив нововолинських владців зробити дорогу до джерела, а навзамін обіцяв, що його парафіяни підтримають об’єднання з Нововолинськом.До легендарного джерела дістаються битим шляхом…

— Наш батюшка гарно править (щоправда, й гарно бере), але у політику хай не втручається,  — заявили РАДАРУ обурені селяни. — Бо зробимо свою українську церкву!


Наразі в Будятичах ходять до УПЦ…

Натомість сам отець Іван категорично спростував ці чутки й запевнив:до мерії не ходив, Сапожнікова бачив із рік тому, у полеміку щодо об’єднання громад не втручається.

За дорогу –  так, просив, звертався письмово. І нещодавно дістав відповідь за підписом секретаря Нововолинської міськради А.Сторонського: виділити кошти на об’єкт у Будятичах не можуть — Бюджетний кодекс не дозволяє.
.
Секретар Старолішнянської сільської ради Тетяна Никонюк, на відміну від сільського голови Назара Максиміва, активно обстоює входження тутешніх сіл до Нововолинської об’єднаної територіальної громади. Та водночас вона дивується і шкодує, що не створюється цілісна Іваничівська територіальна громада, до якої міг би увійти увесь район.

— От Павлівська сільрада забере до себе кілька сіл, а Павлівка ж близько від Іванич. У Павлівці будуть своя лікарня, свої адмінпослуги… А що стане з районною лікарнею, з добротними адмінбудівлями селища? Те, що з консервним заводом?..
Є ж Асоціація сільських голів — саме вони разом мали б визначатися, що для їхніх громад краще. Чому Асоціація бездіє?
— запитує Тетяна Никонюк.

РАДАР відстежує перебіг подій у Старій Лішні й оперативно повідомлятиме вас про найцікавіше.

Фото — з  сайта Старолішнянської сільради

Прочитав сам? Поділись з іншими: