Хто відповідатиме в разі (збав Боже) якоїсь ДТП?.. Водія зроблять стрілочником, перевізник умиє руки, чиновники дружно скажуть: «А ми не знали!»
Цей бус регулярно ходить із пожежної площі Нововолинська у село Морозовичі. Кілька разів на день долає понад 3 км в один бік. Пасажири справно сплачують за проїзд. Щовечора набігає кругленька сума.

Ось маршрутка перед вами, їздила і сьогодні. Але не вірте своїм очам  — її нема!!!


Ніде на пожежній площі не видно графіка рейсів на Морозовичі

На табло Нововолинської автостанції рейс Нововолинськ — Морозовичі не значиться. Тендер на цей маршрут ніхто з перевізників цьогоріч ніби не вигравав. Отже, маршрутка ліва? “тіньова”?


Отак і живемо…

Близько року мешканці Морозович потерпали від безголовості деяких посадовців. Автобус у село не курсує, люди діставались до міста чим Бог пошле..

Звернулись минулого літа до нардепа Гузя, коли той завітав у Морозовичі. Народний депутат порадив громаді бути активнішою: відрядити велику делегацію до начальника департаменту інфраструктури і транспорту ОДА Івана Мирки або й перекрити трасу. Так зробили у Володимир-Волинському районі селяни, не задоволені якістю перевезень.

Однак ніхто нічого в Морозовичах  не перекривав. І ходаків до Мирки не делегував. Кажуть, сільський голова тихцем домовилася з одним впливовим нововолинським перевізником –  і він надав тіньову маршрутку.

Начальник відділу транспорту у виконкомі Нововолинської міськради пан Коцура її не бачить…


Начальник засідає, йому ніколи!

Міські і сільські депутати — не бачать. Не бачить податкова інспекція. Впритул не бачить і поліція.


Ту-ту-у-у…

Тим часом мешканці Старої Лішні долають кілька кілометрів до Нововолинська піхтурою, пішодрала, “11-м маршрутом” — одне слово, своїм ходом.

Обласним чиновникам у департаменті інфраструктури до цього немає діла. Так само як до маршрутки-привида, що курсує на Морозовичі. Програма “Сільський автобус” у нашу місцевість не дійшла. От і діють сірі схеми.
Може, й у Лішні таку запровадять?

А от хто відповідатиме в разі (збав Боже) якоїсь ДТП — питання риторичне. Водія зроблять стрілочником, перевізник умиє руки, чиновники дружно скажуть: “А ми не знали!”

Ні, вже знаєте.
Публікацію надішлемо у департамент інфраструктури Волинської облдержадміністрації.


Пасажири зазвичай чекають отам на лаві

Забирати ці мінімальні зручності в людей не можна. Але перевізник має сплачувати податки і дбати про безпеку пасажирів, а тендери не мають бути годівницею для своїх.

Фоторепортаж Андрія Рязанова

Прочитав сам? Поділись з іншими: