Коли в Нововолинську буде нормальна вода?

7 1682

Тільки дуже лінивий не викладав в інтернеті моторошних фото й відео про червоно-коричневу нововолинську воду.

Така жебонить із кранів під маркою питної. За таку городяни щомісяця сплачують чималі кошти.

А самі купують бутильовану, ходять-їздять на джерела й на кринички. Запасаються чистою водою навіть на десятій шахті – за десяток кілометрів від міста!

Телевізійники з Ua: Волинь теж перейнялися нашою проблемою. Із їхнього репортажу ви дізнаєтесь про все: про результати аналізів води, кількість коштів на заміну труб і – найголовніше! – коли ця страшнюча  кока-кола вже не литиметься з наших кранів.

ВІДЕО!

 

 

Іржава вода з кранів тече в оселях багатьох нововолинців. У місті розпочали капітальну реконструкцію водопроводу. На це Світовий банк виділив місцевому водоканалу майже 6 млн. доларів  кредиту на 20 років під державні гарантії.

Тетяна Купрієнко проживає в Нововолинську від народження. Розповідає: скільки себе пам’ятає, в місті були проблеми з водою. Нині жінка має двох маленьких дітей. Іржава, непридатна для споживання вода її сім’ї, каже, додає проблем.

Тетяна Купрієнко: 

 – Зараз ще більше менш нормальна вода тече. Так як фільтри вже стоять. Перед святами неможливо було взагалі включити воду. Готувати їсти неможливо. Навіть дітей покупати неможна було в такій воді. Все привозили з криниці. Зараз також через фільтр тільки бо так по-іншому ні. Якщо відстоювати в банці, то зранку встаєш і отак там осаду. Навіть в чистий четвер відкриваєш воду, а там кока-кола тече.

 

 

Жовто-коричнева вода з іржавим осадом періодично тече з кранів нововолинців. Пити, готувати їсти на ній і прати неможливо, говорить місцева жителька Юлія:

 –  Дуже жахлива, іржава. Біле перемо, дуже переживаємо, не знаємо. Місяць може більше жовта вода тече з ранку до вечора. Колись була добра,  а зараз іржава. І подають заяву а толку. Забиваються труби в ванні. Забивається в пральній машини, в туалеті. Скрізь іржа.

Будинок, в якому проживає Людмила Ковальчук, збудували 1961-го року. Відтоді, каже, внутрішньо-будинкові мережі не міняли. Її чоловік Степан розповідає: замінили трубу жильці власним коштом, але проблему з водою це не вирішило.

 

 

Степан Ковальчук

 – Зараз майже кожен день. То піде більш-менш нормальна, а то йде така мутна, як то зі ставка. Другий раз- іржава, що то неможливо. Але ж в них прориває на трасі, а як тільки прорве на трасі, поки вони зроблять, півдоби вода йде іржава. На чай купую воду, на їсти купую воду. А ні, то їду туди до 10 шахти. І беремо зі свердловини, там джерело. В бутлях привозимо додому. І ще привозять нам в бутлях. Але зараз вже подорожчало. Стало 64 грн – 19 літрів. 64 грн!

Нововолинський водопровід будували з 1963-го по 1971-ий роки. Всередині стальні труби «обросли» корозією, їхній строк придатності давно вийшов, каже начальник міського водоканалу Володимир Озімчук.:

 – При радянських ДСТУ потрібно було давати хлор у воду. Все це призводило до виносу заліза і у водопроводі діаметром 400 мм було по 5-6 до 10 см осаду заліза. Все це призводило до сильно каламутної іржавої води в місті.

 

 

Вирішувати проблему з водопостачанням у Нововолинську почали 2014-го року. Тоді начальник міського водоканалу підписав угоду про позику щодо інвестиційного проекту зі Світовим банком майже на 6 млн доларів.

У жовтні 2018-го проект був готовий, в квітні цього року реконструкцію розпочали. За планом необхідно замінити 24 км старого сталевого водогону на новий поліетиленовий. 6 км від південного водозабору замінили, лишилося 18.

 

 

Віктор Дудка, зварювальник : 

 – Прогрівається труба і стискається під тиском. Потім вистоює. Охолоне і все. Стик готовий. Вони були придумані в Німеччині . там такі труби лежать з 33 року. По цей час лежать. Їх ніхто не міняє. А нашим 50 років і всі діряві.

Із заміною першої «нитки» південного водогону якість води в окремих районах міста поліпшилась, каже лаборантка водоканалу Наталія Порческу

 – Я особисто брала забір води на аналіз. Я можу сказати, що хороші. Змінилися показники води дуже. Порівняно з тими, які були до нового року і після. Трошки там була вода не дуже хороша. 2 травня ми брали Чайковського, Кримського, Пчілки, які постачаються південний водозабором. Вода була хороша відповідала стандартам якості питної води відносно ДСТУ.

Нині міняють другу і третю лінію водогону. Гарантія на такі труби – 100 років. Начальник міського водоканалу каже: найближчим часом нововолинці матимуть чистішу воду.

 

 

Володимир Озімчук, начальник КП «Нововолинськводоканал»: 

 – Зараз і буде текти ще місяці 3. Поки ми зовсім не заведемо 4 нитки до міста. Вони всі закільцовані. І в будинках треба міняти внутрішньо-будинкові мережі горизонтальні. І тоді буде чиста вода.

Джерело: 

https://vo.suspilne.media/news/22449

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

7
Коментуймо!

3000
5 Коментарі теми
2 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
6 Автор коментаря
Олег

А до будинків так і залишать ржаві труби.

Анатоль_ БІДЗЮРА

“Трошки там була вода не дуже хороша” – сказала лаборантка водоканалу. Як це? То трошки, чи геть погана? Така, як у мене тече щодня на пр. Дружби. А коби ви її щодня, до кінця своїх днів, хлебтали разом із місцевою владою! Це шкідництво! Скільки людей, раніше терміну, лягли у могилу, через вашу “питну воду”.

Вуаля
Ульріх

Може би таки постворювати ОСББ, поміняти труби і зробити нормальну воду?
Але ж ні, тут має вимерти покоління свідків комунізму, яке жде що все зробить влада!

Артур

Ви не розумієте проблеми! Маю багато знайомих які в кредит покупляли собі квартири в новобудовах. Будинки нові водогін пластмасовий а вода кольору чаю. При чому там ОСББ дайте відповідь мені??? В самій системі подачі води труби догнивають. Труби 60 х років. Якщо ви маєте інженерну освіту то зрозумієте звідки вода подається і чому вона каламутна та інколи навіть з мохом тече!!!

Ульріх

При тому, що коли місто освоїть мільйонний грант то все одно буде погана вода і всі будуть і далі погані. І поки люди не будуть готовівзяти відповідальність та щось робити а не скавуліти по кутках, толку не буде.

Олександр

Те, що проблема є-зрозуміло і дурню… Питання до Озімчука – за що ми платимо? Хто компенсує за знищені сантехніка і прилади?