12  серпня під час обшуку в будинку, де мешкає неповнолітній Назар Статочнюк, вилучили не лише телефон, комп’ютер і взуття. Вилучили й дещо з одягу. Зокрема, шорти. На них були плями крові.

У Назара третя група, а на шортах –  перша. Кому вона могла належати: його двоюрідному брату Максиму Терлецькому? вбитій Каті? ще комусь?

На це питання має відповісти молекулярна експертиза. Вона триває.

Але головне питання вже з’ясували. Дівчина не впала – її вбили.

Їй завдали ЩОНАЙМЕНШЕ 8 ударів по голові. Зусібіч. Били люто, навіжено, з диявольською силою. У потилицю, в обличчя, у скроні. Череп розтрощили на 17 уламків.

– Нема події злочину,твердив донедавна адвокат Назара Віктор Шостак.Слідство не встановило причину смерті покійної. Може, дівчина впала.

 

Два адвокати неповнолітнього і мати-захисник

 

Цю ж саму версію: впала – настирливо просували чомусь і у передачі “Говорить Україна”, в якій батьки Каті погодилися взяти участь – а тепер шкодують.

Юристи й журналісти, що поїхали з Сергієм Литкіним на місце трагедії, ЗНЕНАЦЬКА знайшли десь у кущах розмальовану пляшку з саморобним пристроєм для куріння наркотичних речовин – бульбулятор. Ефектно обіграли цей бульбулятор у телешоу. Привселюдно припустили, що юна компанія покурила… а тоді, мовляв, дівчина втратила координацію рухів і впала на кам’янистому териконі.

Однак не сказали телеглядачам, що цей, здавалося б, суперважливий речдок вони так і лишили у кущах – ні в яку поліцію не занесли.

Юристи! журналісти! як той казав, профффесіонали!.. Навели туману, кинули тінь на вбиту дівчину, яка вже не зможе їм відповісти, – й за допомогою отаких підступних маніпуляцій накрутили рейтинг свого шоу.

“Сенсаційну” телезнахідку нововолинська поліція прокоментувала так: “11 серпня ми прочесали там кожен квадратний метр. Ніякого бульбулятора ТОДІ не було. А наркомани туди справді вчащають, могли потім принести”.

Отже, дівчина НЕ ВПАЛА – ЇЇ ЗАБИЛИ. Хто?

Слідчі призначили ще кілька експертиз. На дослідження потрібен час. Саме тому 16-річного (вже) Назара суддя Луцького міськрайонного суду Андрій Сівчук за клопотанням слідчого і прокурора лишив у СІЗО – ще на 2 місяці.

 

Суддя пішов у нарадчу кімнату. Пробув там понад годину…

 

Слідчий і прокурор задоволені!

 

Адвокати подумки вже готують апеляцію…

 

Нагадаю, Назара Статочнюка взяли під варту 19 серпня – за кілька днів до його 16-річчя. Постанову винесла голова Нововолинського міського суду Орися Ференс-Піжук. Справу вона розглядала вночі. Відкладати до ранку не можна було: ввечері поліція оголосила хлопцеві про підозру, затримала його на 3 години, а далі мала або відпустити, або застосувати запобіжний захід.

Якраз тоді експерт виявив, що флешка в мобільнику Назара – зі зниклого мобільного телефона Катерини. Хоча з красунею-сусідкою Назар (ну, сам так стверджував) не спілкувався понад рік.

Важлива деталь, яку тепер знаю достеменно. У Словенію, де Максим Терлецький постійно мешкає з матір’ю вже кілька років, Назар і Максим відбули 3 серпня. Повернувся Назар у Нововолинськ аж 8 серпня (чи ввечері 7-го). По всьому місту вже були розклеєні оголошення про зникнення Каті, яка вийшла з дому пізно ввечері 1 серпня.

Ще такий момент. Друзі Каті прийшли до будинку на вулиці Толстого, де мешкає Назар, увечері 2 серпня. Спитали:

– А де Максим?

– А він поїхав у Словенію ще тиждень тому,спокійнісінько відповів Назар.

У цей час у кімнаті промайнула тінь. Друзі Каті впевнені: це й був Максим Терлецький.

На ранок Назар і Максим виїхали з міста. Поліція змогла вперше опитати Статочнюка аж після його повернення зі Словенії.

 

2

“Хлопчик такий хворобливий, відпустіть під домашній арешт…”

 

І знаєте, що кажуть тепер адвокати Назара (нововолинський і луцький)?

Закривавлені шорти можуть НЕ належати Назару. Імовірно, вони Максимові, адже Максим щороку приїздив у Нововолинськ на літо й зберігав у хаті родичів свої речі.

Флешку теж міг встановити в мобільнику Назара хтось інший, а не він сам. Чи Максим, чи…

“Хай буде, що я встановила!”нервово заявила в Луцьку після суду Назарова мати.

Якщо вірити їй (а вона має статус захисника), її син – янгол. У школу ніколи не запізнювався, уроків не пропускав, у бійках ніколи участі не брав, добрий і чуйний, опікується двома молодшими сестричками.

“Хто ж їх буде виховувати, якщо він і далі сидітиме у СІЗО?”розпачливо питала луцького суддю пані Гуліда.

Назар у клітці під наглядом трьох конвоїрів тримався на диво спокійно. Навіть усміхався. Під час тривалої перерви жваво перемовлявся з матір’ю.

 

 

Але на руках мав дивні такі ранки.

– Ну, трохи гатив кулаками у стіну, – пояснив потім репортерам адвокат Шостак. – Там же умови тримання неналежні! То унітаз не працює, то матір-захисника до неповнолітнього не пускають…

За судовим процесом уважно спостерігав високий сивий чоловік. У перерві на рівних спілкувався з адвокатами. Я поцікавилась, кого він представляє. Відповів, що наразі нікого, але не виключає, що захищатиме інтереси Максима

 

Ось він біля дверей

 

Потенційний адвокат Максима – ліворуч, у сірому…

 

Батька Каті в судовому засіданні приголомшили кілька сухих фраз із висновку судмедекспертизи. Стискав кулаки, стримувався як міг, щоб не зірватись. А от Назар у клітці виглядав незворушним.

“Щонайменше 8 ударів у голову…”

ХТО?

 

Добрий і чуйний…

 

Два адвокати юного підозрюваного роблять усе, щоб довести його непричетність до вбивства Каті. І нагадують: досі не встановлено знаряддя злочину.

Ну так, биту в хаті під час обшуку не знайшли. І не факт, що вбивали битою.

Тільки мені одній здається, що капітан Яків Гуліда з патрульної поліції Луцька може задіяти всі свої зв’язки і знайомства, аби член його родини Назар Статочнюк уже незабаром вийшов з-за грат білим і пухнастим?

 

Наразі під конвоєм – до 16 грудня

 

Результати експертиз до 16 грудня мають надійти

 

До речі, пан Гуліда – учасник бойових дій у зоні АТО.

І щоб ви розуміли специфіку й логіку захисту. Пан Шостак продемонстрував у суді власноруч написану у Словенії заяву Максима Терлецького про те, що Назар Статочнюк не причетний до смерті Катерини Литкіної.

Заяву належно завірили: перекладач, адвокат…  Датована вона 1 жовтня.

Як вам таке?..

 

Наталя Камишникова

Фото: Люба Шекель і спецкор РАДАРА

Прочитав сам? Поділись з іншими: