Учора в Києві рада голів Незалежної профспілки гірників України виключила з організації невгамовного лідера первинки на шахті “Бужанська” – Богдана Макарчука (Нововолинськ).

Питання розглядали наприкінці, більшість проголосувала за виключення, п’ятеро утримались.

Як дізнався РАДАР, ініціаторами розбірок із Макарчуком були його колишні товариші, з якими разом стояв на перших шахтарських майданах у 2014-му – 2015-му. Це Василь Гура, Павло Лазаренко (обидва на хвилі шахтарських протестів стали профспілковими функціонерами, а Гура – ще й депутатом міськради).

Звів свої порахунки з Макарчуком і голова невеличкої первинки на “Волиньвугіллі” Валерій Хмельницький. Це до нього у кабінет приходив Богдан Анатолійович улітку вимагати відставки всієї верхівки ДП.

Голова міської організації НПГУ Сергій Демченко на раді голові не був присутній через хворобу.

Анатолій Мухомеджанов закликав колег не квапитись із оргвисновками щодо “нестатутної” поведінки  Макарчука. Однак амбіції колишніх товаришів і пана Хмельницького переважили…

Тепер правильні незалежники наміряються провести на шахті “Бужанська” збори, щоб роз’яснити  членам первинки лінію партії  рішення ради голів і допомогти двом сотням гірників у виборі нового лідера.

Куди пошлють функціонерів працівники “Бужанської”, можна тільки здогадуватись. На шахті бунтівний Макарчук має авторитет.

 

.

 – Разом ми – сила, – каже Макарчук. Він – рушій усіх протестних акцій

 

РАДАР поцікавився у виключеного з профспілкових лав планами й настроєм. Богдан Макарчук сказав, що подав заяву на вихід із профспілки – незадовго до ради голів. Отже, випередив події. А виключати НЕЧЛЕНА – нікчемна справа, юристи це зрозуміють.

Закон і статут не забороняють Макарчуку знову вступити у профспілку. Чи лишиться він рядовим платником профвнесків, а чи увійде до керівництва первинки – покаже час. Можливо, візьме участь в іншому проекті.

На “Волиньвугіллі” ситуація змінюється швидко. Уже шостий “генерал” за два роки. Закривається перша, під закриття йде дев’ята копальня, масове звільнення прогнозують на недобудованій десятій.

Незмінними лишаються тільки  Юрій Іванович Калістратов із теркому вугільників та ватажки його “червоної” профспілки. Там не чубляться, дурних нема, там зберігають спокій і посади.

 

Наталя Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими: