РАДАР натрапив на цікавенний документ. Акціонери ВАТ “Оснастка” інформують міністра юстиції про катастрофічне “оздоровлення” (так перекладається “санація”) підприємства, якому віддали шмат життя. Наводять кричущі факти…

“Укотре хочемо поскаржитись на хід санації на ВАТ «Оснастка» в Нововолинську та на вкрай незадовільну роботу головного управління юстиції у Волинській області. Особливо обурені діями завідувача сектором банкрутства ГУ юстиції Зарічанської Алли Степанівни. Переконані, що на Волині в управлінні юстиції лишилися стара команда і підходи з часів Януковича.

А тепер по суті.

Наше місто шахтарське, тут працювало 9 копалень. ВАТ «Оснастка» будувалося з розрахунком працевлаштування гірників після закриття шахт. Уже закрито 7. На ВАТ «Оснастка» могло працювати до 5 тисяч осіб.

Санація ВАТ «Оснастка» розпочалася 2005 р. Кредиторська заборгованість підприємства становила тоді 9,099 млн. грн. Керувати санацією призначили Вознякевич Надію Іванівну зі Львова.

 

Нині це напівруїна в бур’янах

 

За законом, наслідками санації мають бути:
– надання нових видів послуг;
– покращання соціальної сфери на підприємстві;
– збереження та створення нових робочих місць;
– збереження інфраструктури;
– відновлення платоспроможності підприємства.

Але за десять років не зроблено нічого цього!. Із 2500 працівників на початок санації сьогодні залишилось близько 100.  За 10 років на рахунки підприємства надійшло понад 50 млн. грн., але кредиторська заборгованість (менше 10 млн.грн.) не погашена. Куди пішли отримані кошти?

 

Тут випускали і котли на тверде паливо

 

Сотні тисяч гривень щорічно виплачуються за фіктивними, на наш погляд, угодами з підозрілими підприємствами: ІТС «Науково-правнича фірма», КП «ВООВП», ТзОВ «Європейський колсалтінг» тощо.

 ІТС зареєстрована на домашню адресу арбітражного керуючого Вознякевич Н.І. у Львові.

У статистично-бухгалтерській звітності та звітності по санації фігурують  різні показники. Інформація про хід санації чомусь закрита для акціонерів, в наданні її нам відмовляють. Збори акціонерів не проводять.

Керуюча санацією виплачує собі, наскільки нам відомо, премії в сотні тисяч гривень, десятки тисяч відрядних – і це щороку. Чому вона продає майно, співвласниками якого ми є, і гроші забирає собі? Для чого така санація і для чого такі великі менеджери, як Вознякевич?

Арбітражна керуюча Вознякевич продала 80 000 кв.м  виробничих площ за ціною 30 грн. за кв.м. Частину обладнання розпродали, а частину здали на брухт. Це понад тисячу металообробних верстатів, складські конструкції, гальванічні ванни тощо.

 

Мертва тиша

 

На вимогу акціонерів було розпочате кримінальне провадження №120013020050000823,  і в його рамках фінінспекція у Волинській області провела позапланову ревізію. І хоча перевірка охопила тільки 2 роки, вона виявила багато порушень у господарській діяльності ВАТ «Оснастка».

Однак Волинське управління юстиції навіть не поцікавилось,  які саме порушення відзначено в акті ревізії та чому відкрито кримінальне провадження. А ревізія виявила зникнення готової продукції на суму 7,7 млн. грн.

У цьому ж Акті зазначено, що за основними засобами немає матеріально відповідальних осіб, ревізії не проводять.

 

Кабінети пустують, а у цехах гуляє вітер…

 

Нашу першу скаргу про зловживання  під час санації (вхідний 26626-0-33-15 від 30.09.2015) скерували в управління з питань банкрутств на ім’я Цибенко Н.Г., яка переслала нашу скаргу у Волинське обласне управління юстиції.

Відповідальна Зарічанська А.С.  уже проводила перевірку санації ВАТ «Оснастка» за нашою скаргою (акт від14.03.2013,  де на стор. 2 записано, що за достовірність даних несе керуюча санацією Вознякевич Н.І.). Звісно, фактів зловживань не виявлено…

Чому управління юстиції не використовує при аналізі статистично-бухгалтерську звітність, акт фінінспекції, а тільки «твори» особи, яку перевіряє?

На таку “перевірку”, здійснену Волинським управлінням юстиції, ми поскаржились у міністерство юстиції, але перевірку нашої скарги здійснює та сама Зарічанська А.С. (лист від 03.11.2015р. за 13190/06-01/06). І знову перевірка не знаходить порушень. У відповіді Волинського управління юстиції зазначено, що не підтвердились факти про мільйонні збитки.

 

Санація, ага…

 

Але нехай панове перевіряльники дивляться у державну звітність підприємства (Ф1 «Баланс», Ф2 « Звіт про фінансові результати…»), а не читають байки осіб, які, на нашу думку, розкрадають активи ВАТ «Оснастка». Щодо зникнення готової продукції в 2012 р, це теж видно зі «Звіту про фінансові результати підприємства». Там, окрім готової продукції, було списано 1,5 млн. грн. незавершеного виробництва.

Треба читати документи, фальсифікація яких передбачає кримінальну відповідальність, і «дебет» із «кредитом» завжди повинен зійтися, так влаштована бухгалтерія. А перевіряючі читають твори Вознякевич на довільну тему, і відповідальність за достовірність цих творів не передбачена законодавством!

Ми просимо не доручати більше перевірок обласному управлінню юстиції, а організувати перевірку силами міністерства. Акціонери ВАТ «Оснастка» турбуються і за свої акції, і за долю свого підприємства.

 

Це була гордість Нововолинська, флагман, справжнє вікно у Європу… Тепер це ганьба

Чому перевіряючих не насторожують  наступні факти:
– санація триває понад 10 років;
– відкрито кримінальне провадження;
– підприємство несе великі збитки (згідно зі звітністю підприємства);
– за десять років не створено жодного робочого місця, а основні засоби розпродують;
– хід санації тримають у великій таємниці
– підприємство за всіма показниками іде до банкрутства, а арбітражна керуюча виписує собі премії в сотні тисяч гривень;
– на брухт здають тисячі одиниць обладнання.

Просимо допомогти врятувати підприємство від банкрутства, а винних у мільйонних збитках покарати. Хочемо ще раз нагадати про кримінальне провадження і зауважити, що представники слідчих органів неодноразово наголошували: в органів юстиції немає претензій до ходу санації ВАТ «Оснастка».

 

Фсьо харашо, как нікогда!..

 

А державна структура органів юстиції є єдиним офіційним органом, який оцінює роботу призначених арбітражних керуючих.

 

Акціонери ВАТ “Оснастка” (три підписи)

 

Відповідь міністра на звернення акціонерів опублікуємо.

РАДАР запрошує всіх до обговорення долі “Оснастки”.

Прочитав сам? Поділись з іншими: