Премії на сотні тисяч, фіктивні угоди, зникнення продукції на 7 мільйонів. Це санація “Оснастки”, малята!

21 2445

РАДАР натрапив на цікавенний документ. Акціонери ВАТ “Оснастка” інформують міністра юстиції про катастрофічне “оздоровлення” (так перекладається “санація”) підприємства, якому віддали шмат життя. Наводять кричущі факти…

“Укотре хочемо поскаржитись на хід санації на ВАТ «Оснастка» в Нововолинську та на вкрай незадовільну роботу головного управління юстиції у Волинській області. Особливо обурені діями завідувача сектором банкрутства ГУ юстиції Зарічанської Алли Степанівни. Переконані, що на Волині в управлінні юстиції лишилися стара команда і підходи з часів Януковича.

А тепер по суті.

Наше місто шахтарське, тут працювало 9 копалень. ВАТ «Оснастка» будувалося з розрахунком працевлаштування гірників після закриття шахт. Уже закрито 7. На ВАТ «Оснастка» могло працювати до 5 тисяч осіб.

Санація ВАТ «Оснастка» розпочалася 2005 р. Кредиторська заборгованість підприємства становила тоді 9,099 млн. грн. Керувати санацією призначили Вознякевич Надію Іванівну зі Львова.

 

Нині це напівруїна в бур’янах

 

За законом, наслідками санації мають бути:
– надання нових видів послуг;
– покращання соціальної сфери на підприємстві;
– збереження та створення нових робочих місць;
– збереження інфраструктури;
– відновлення платоспроможності підприємства.

Але за десять років не зроблено нічого цього!. Із 2500 працівників на початок санації сьогодні залишилось близько 100.  За 10 років на рахунки підприємства надійшло понад 50 млн. грн., але кредиторська заборгованість (менше 10 млн.грн.) не погашена. Куди пішли отримані кошти?

 

Тут випускали і котли на тверде паливо

 

Сотні тисяч гривень щорічно виплачуються за фіктивними, на наш погляд, угодами з підозрілими підприємствами: ІТС «Науково-правнича фірма», КП «ВООВП», ТзОВ «Європейський колсалтінг» тощо.

 ІТС зареєстрована на домашню адресу арбітражного керуючого Вознякевич Н.І. у Львові.

У статистично-бухгалтерській звітності та звітності по санації фігурують  різні показники. Інформація про хід санації чомусь закрита для акціонерів, в наданні її нам відмовляють. Збори акціонерів не проводять.

Керуюча санацією виплачує собі, наскільки нам відомо, премії в сотні тисяч гривень, десятки тисяч відрядних – і це щороку. Чому вона продає майно, співвласниками якого ми є, і гроші забирає собі? Для чого така санація і для чого такі великі менеджери, як Вознякевич?

Арбітражна керуюча Вознякевич продала 80 000 кв.м  виробничих площ за ціною 30 грн. за кв.м. Частину обладнання розпродали, а частину здали на брухт. Це понад тисячу металообробних верстатів, складські конструкції, гальванічні ванни тощо.

 

Мертва тиша

 

На вимогу акціонерів було розпочате кримінальне провадження №120013020050000823,  і в його рамках фінінспекція у Волинській області провела позапланову ревізію. І хоча перевірка охопила тільки 2 роки, вона виявила багато порушень у господарській діяльності ВАТ «Оснастка».

Однак Волинське управління юстиції навіть не поцікавилось,  які саме порушення відзначено в акті ревізії та чому відкрито кримінальне провадження. А ревізія виявила зникнення готової продукції на суму 7,7 млн. грн.

У цьому ж Акті зазначено, що за основними засобами немає матеріально відповідальних осіб, ревізії не проводять.

 

Кабінети пустують, а у цехах гуляє вітер…

 

Нашу першу скаргу про зловживання  під час санації (вхідний 26626-0-33-15 від 30.09.2015) скерували в управління з питань банкрутств на ім’я Цибенко Н.Г., яка переслала нашу скаргу у Волинське обласне управління юстиції.

Відповідальна Зарічанська А.С.  уже проводила перевірку санації ВАТ «Оснастка» за нашою скаргою (акт від14.03.2013,  де на стор. 2 записано, що за достовірність даних несе керуюча санацією Вознякевич Н.І.). Звісно, фактів зловживань не виявлено…

Чому управління юстиції не використовує при аналізі статистично-бухгалтерську звітність, акт фінінспекції, а тільки «твори» особи, яку перевіряє?

На таку “перевірку”, здійснену Волинським управлінням юстиції, ми поскаржились у міністерство юстиції, але перевірку нашої скарги здійснює та сама Зарічанська А.С. (лист від 03.11.2015р. за 13190/06-01/06). І знову перевірка не знаходить порушень. У відповіді Волинського управління юстиції зазначено, що не підтвердились факти про мільйонні збитки.

 

Санація, ага…

 

Але нехай панове перевіряльники дивляться у державну звітність підприємства (Ф1 «Баланс», Ф2 « Звіт про фінансові результати…»), а не читають байки осіб, які, на нашу думку, розкрадають активи ВАТ «Оснастка». Щодо зникнення готової продукції в 2012 р, це теж видно зі «Звіту про фінансові результати підприємства». Там, окрім готової продукції, було списано 1,5 млн. грн. незавершеного виробництва.

Треба читати документи, фальсифікація яких передбачає кримінальну відповідальність, і «дебет» із «кредитом» завжди повинен зійтися, так влаштована бухгалтерія. А перевіряючі читають твори Вознякевич на довільну тему, і відповідальність за достовірність цих творів не передбачена законодавством!

Ми просимо не доручати більше перевірок обласному управлінню юстиції, а організувати перевірку силами міністерства. Акціонери ВАТ «Оснастка» турбуються і за свої акції, і за долю свого підприємства.

 

Це була гордість Нововолинська, флагман, справжнє вікно у Європу… Тепер це ганьба

Чому перевіряючих не насторожують  наступні факти:
– санація триває понад 10 років;
– відкрито кримінальне провадження;
– підприємство несе великі збитки (згідно зі звітністю підприємства);
– за десять років не створено жодного робочого місця, а основні засоби розпродують;
– хід санації тримають у великій таємниці
– підприємство за всіма показниками іде до банкрутства, а арбітражна керуюча виписує собі премії в сотні тисяч гривень;
– на брухт здають тисячі одиниць обладнання.

Просимо допомогти врятувати підприємство від банкрутства, а винних у мільйонних збитках покарати. Хочемо ще раз нагадати про кримінальне провадження і зауважити, що представники слідчих органів неодноразово наголошували: в органів юстиції немає претензій до ходу санації ВАТ «Оснастка».

 

Фсьо харашо, как нікогда!..

 

А державна структура органів юстиції є єдиним офіційним органом, який оцінює роботу призначених арбітражних керуючих.

 

Акціонери ВАТ “Оснастка” (три підписи)

 

Відповідь міністра на звернення акціонерів опублікуємо.

РАДАР запрошує всіх до обговорення долі “Оснастки”.

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
21 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
editor
5 років тому

У цю хвилину це читає хтось у Фінляндії, каже гугл. 🙂

Анатоль_
5 років тому

У шахрайському… перепрошую, шахтарському Нововолинську, це не дивина. Тут крадуть і беруть хабарі всі (!) : місцева влада, “червоні директори”, державні службовці і посадові особи… Повне і абсолютне право втрутитися у процес санації, згідно “Закону України про місцеве самоврядування”, має міська влада. Навіть, у штаті міської ради та виконкому, передбачені співробітники для таких перевірок. На зарплаті. Та що ви! Щоб мер В.Сапожніков та й віддав таке розпорядження?! Там дружбани із “колегами”. А ось затягувати час, щоби не відповідати перед законом згідно рішень судів про дерибан комунального майна і житла у Нововолинську, він та його адвокати добре вміють і знають, як це робити.

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  Анатоль_

Я мав би отримати “Постанову” Львівського Апеляційного Адміністративного суду про рішення галицьких суддів у справі роздачі нашого із Вами комунального майна – квартир, землі та інших об’єктів. Проте, її все нема та нема… Тут, панове, щось не те.

editor
5 років тому
Відповісти  Анатоль_

а ви заяву писали у суд, щоб вам надіслали постанову? там, мабуть, так.

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  editor

Писав. Відразу ж. На ім’я голови Львівського Адміністративного апеляційного суду О.І. Мікули. Очевидно, знову там “колядували”. :)))

Володимир
5 років тому

Так в нас корупції нема , а все що пишете все від путіна ,чи від лукавого – операція шатун-крадун

editor
5 років тому

Отримала акт ревізії, яку зробила фінінспекція 2014 року. Понад 30 сторінок. Є цікаві моменти. Вам коротко переказати чи все ж таки навести весь документ?

Працівник заводу
5 років тому
Відповісти  editor

Покажіть весь документ. Нехай люди подивляться який деребан влаштували Марчук та Вознякевич

editor
5 років тому
Відповісти  Працівник заводу

ОК.

Василь
5 років тому
Відповісти  Працівник заводу

ШАНОВНІ НОВОВОЛИНЦІ! ЦЕ ЗУМА МОЖНА ЗІЙТИ! Санація продовжується більше 10 років. Вознікевич Н.І До керувалася до ручки. З ВАТ Оснастка. вивезли все обладнення. Обікрали все. Чим вона там керує не ясно. Напевно базою відпочинку на турбазі Світязь яку вони опікують а може це вже їхня власність. Садити їх треба негайно. Ви праві. Завод будувався на 10 тис. працівників. А там вже ні кого не має. Влада наша в Україні на певно не знає що такий гігант як наш завод є в Україні. Шкода нашого заводу. Можна виготовлювати на ВАТ Оснастка військову техніку але ні кому ні чого не треба.

editor
5 років тому
Відповісти  Василь

от до речі. Один фейсбучний друг прокоментував цей матеріал так: ваша “Оснастка”, як вбачається з фотографій, збудована за принципом військових заводів.

editor
5 років тому

Нововолинці, вам пороблено? чого ви мовчите?!

Finnn
5 років тому
Відповісти  editor

Нам не пороблено. Ми у Фінляндії. Пишіть .Дуже цікаво все що ви напишете,навіть якщо коментів не має.

нововолинці
5 років тому
Відповісти  editor

Усі побігли до сапожнікова. Він.як” непричетний” до цього,,кажуть аідробляти уміє гіпнозом “хворим” нововолинцям

editor
5 років тому

Звісно, більшу частину площ уже продали чи здали в оренду. ТЕПЕРІШНЄ ВАТ “Оснастка” – це дрібненькі ріжки й ніжки від заводу СТО.

Олексій
5 років тому

Завод який побудував в свій час частину міста

Олександр
5 років тому

Шановні коментатори довожу до Вашого відома що виробництво ВАТ Оснастки є діюче так як я являюся його працівником , а фото приміщень та корпусів не належать до об” єктів властності підприємства.В цехах підприємства можливо нема євроремонта , но там є потужний станочний парк та відважні чоловіки які там працюють .Всіх охотчих запрошуемо на екскурсію виробництва.

Володимир
5 років тому
Відповісти  Олександр

Охочі є, до кого звертатися по питанню екскурсії конкретно.

Володимир
5 років тому

Олександр , АУ УУ, що там з екскурсією?