– Ми так надіялися, що “Мангал” припинить свою димовуху, адже стільки разів зверталися до чиновників зі скаргами! 

А піч і нині там! Демонтувати її ніхто не збирається. Живемо як у котельні. Дихаємо забрудненим повітрям. Весь район у диму і кіптяві…

Мешканці будинку №18 у Шахтарському мікрорайоні Нововолинська знову звернулися до РАДАРА з воланням про допомогу.

Ми писали про їхню проблему понад рік тому, друкували й відписки з поліції та виконкому Нововолинської міськради.

Орендарі, що перетворили колишню “Пельменку” (в народі – “Могилу”) на “Мангал”, обіцяли зменшити задимлення, впорядкувати стихійну автостоянку, облаштувати сучасний дитячий майданчик у дворі.

 

 

Обіцянки виявилися цяцянками. А відписками вже можна напалити піч. Оту саму – “тимчасову споруду для барбекю“, як хитроголово визначив заступник начальника управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області О.Жига.

 

 

Тимчасова споруда стоїть уже другий рік – непорушно й непохитно. Димовивідну трубу, яка нині – на рівні вікон другого поверху, “Мангал” улітку 2016-го присягався подовжити аж до даху 5-поверхівки.  Чекав лише на будматеріали й на дозвіл від міської влади.

Чекає й досі… а мешканці вже категорично заперечують проти цього “покращення”. Будинок старий, 1964 року, подекуди сиплеться цегла. Тому дірявити стіни, руйнувати дах і вмонтовувати витяжні труби у фасад люди не дозволять.

На чергову колективну скаргу мешканців у виконкомі відреагували створенням комісії. Комісія на чолі з І.Орєховим прийшла, поспівчувала і пішла.

 

 

Встановити піч-мангал ані виконком, ані ЖЕК №2 теж не дозволяли, як випливає з офіційних відповідей.

Та це не заважає підприємцям мангалити на повну.

Після візиту комісії у кафе стало тихіше. Мешканці вже було зраділи: подіяло!

 

 

Подейкували навіть, що “Мангал перебереться в район четвертої шахти –  де “Доза”.

Однак сьогодні жінки в розпачі зателефонували “РАДАРУ“: знову дим, кіптява, гучна музика, у кафе гуляють весілля чи ще якусь забаву.

Скільки ж допікатиме мешканцям ота “тимчасова” піч у житловому будинку?

 

 

“Колись на ринку підприємцю заборонили смажити шашлики, щоб не задимлював контейнери і покупців. Чому ж ви як мер дозволяєте тут, у спальному районі, таке свавілля? Чи ви з людьми вже не рахуєтесь? Дайте нам нормально жити й дихати свіжим повітрям!

Вимагаємо від міської влади й особисто п.Сапожнікова демонтувати піч із комином і заборонити гучну музику, яка лунає деколи до пізньої пори!”

Під цим відчайдушним зверненням до нововолинського міського голови  стоїть понад 30 підписів.

Увечері РАДАР перевірив: музика аж шкварчить, здалеку чути.

Шкварчить і м’яско на “тимчасовому барбекю”

 

Наталя Камишникова

Фото: Валентин Мінчик, спеціально для РАДАРА

У ТЕМУ:

Ресторан у хрущобі і “Смак” із запашком

Прочитав сам? Поділись з іншими: