Подробиці спецоперації одразу в двох паспортних столах Волинське облуправління СБУ поки що не розголошує.

Про неї не знав того дня, коли відбулося маски-шоу, навіть начальник Володимир-Волинського міжрайонного відділу Ігор Мовшук! Хоча Нововолинськ входить у зону його контролю.

Але допитливий РАДАР дещо все ж таки дізнався! З неофіційних джерел.

Обшуки в Нововолинську були не лише у відділі Державної міграційної служби, а й у туристичній агенції. Дуже ймовірно, що в оцій, по вулиці Святого Володимира

 

в

 

У турагенції, яку так і не назвала прес-служба УСБУ, брали по 250-300 євро за оформлення картки малого прикордонного руху. Вносили недостовірні дані про місце проживання клієнта, аби міг їздити до Польщі частіше.

А от сюди доблесні пінкертони чомусь не завітали…

 

 

А дарма. Тут, як запевняють численні клієнти, давно й успішно рішає всі паспортно-карткові питання такий собі Ква-ов.

Про його розцінки ми теж розповімо.

ДОПОВНЕНО!

У липні-серпні, десь так понад місяць, мені привелося бути адміном паспортної черги. Ну, так ся стало 🙂 Наплив мисливців за закордонним біометричним паспортом був величезний, люди чергували вдень і вночі, були списки, були бої за місце у тих списках і під кабінетом начальника.

Мій товариш Андрій Рязанов створив фейсбук-сторінку “Черга за паспортом м.Нововолинськ”, і ми запровадили відкриту і прозору систему. Виклали у соцмережі списки, надали людям можливість записуватися не лише на лаві біля паспортного столу, а й через фейсбук. І перевіряти з мобільника чи комп’ютера, як просувається черга.

Кілька днів потому я скасувала виснажливі нічні й вечірні чергування – система запрацювала. Люди швидко призвичаїлися, та й працівникам паспортного стало трохи спокійніше.

Щоправда, мені довелося гибіти над списками – паперовими й віртуальними, зводити все докупи, обдзвонювати своїм коштом півсотні громадян на день і приймати щодня по сто дзвінків. Але то таке. То вже позаду.

 

Нічне чергування під паспортним столом 🙂  Фото – Андрій Рязанов

 

Були накладки, трапилося кілька нарваних і нахабних осіб. Та загалом враження лишилися більш-менш позитивні. Із десяток хороших людей скинули мені трохи грошей на телефон – для нескінченного обдзвону. На їхнє місце в черзі це ніяк не вплинуло. 🙂

Дехто намагався “купити чергу” – пропонував по 100-200 гривень за місце поближче. Таких ми посилали… у кінець списку.

Нерідко виникали нештатні ситуації: комусь горіло, пекло, мусово було здати документи якнайтерміновіше. Доводилося зважати й “розрулювати”.

До чого я веду. Десь так до 12.00 у паспортному було велелюдно – а потім ставало відносно тихо. І кілька разів люди з черги повідомляли: після обіду або наприкінці робочого дня приїздив Ква*ов. Що він за один, я не знала. Пояснили: рішайло.

Наша черга щодня посувалася на 25-30 чоловік. Приймати більше людей не було технічної змоги. Тож я щиросердно сподівалася, що рішайлам тепер тут не світить. Покрутяться – і поїдуть ні з чим.

Не знаю, чи були в місцевих рішайл збитки у той період. Може, хитроголові ділки підвищили таксу – з огляду на підвищений ризик.

Знаю точно, що у вересні-жовтні (коли відновилася жива черга з нічною “вартою”) Ква*ов брав за свої послуги 1200 гривень. Людей заводили в паспортний стіл фотографуватися після 15-ї години. За місяць привозили їм терміновий закордонний паспорт.

 

 

А ось що розповів РАДАРУ користувач “Колишній шахтар”:

 – Коли мій брат робив паспорт, бо треба було терміново їхати за кордон, як були великі черги, то зателефонував до пана Ква*ова. Той сказав, що за 1500 грн. усе зробить. І ввечері, після 17-ї години, вони поїхали в паспортний стіл – і там справді все зробили, як і обіцяв вищезгаданий пан!!!

РАДАР теж зателефонував модному рішайлі, який має свій офісець. Поцікавився, як би це виробити терміновий закордонний паспорт. Це було вже після обшуків у Нововолинську, про які ми вам розповідали.

 – Зараз не можемо, треба зачекати, – почули ми у слухавці голос секретарки (чи хто вона там є).

Отака фігня, малята.

Кажуть, наближений до мера місцевий депутат на прізвисько Лисий теж рішає. Рішає з паспортами, рішає з землею, рішає відкос від війська. Місто маленьке, сильно збрехати не дадуть. Уточнюйте, доповнюйте, спростовуйте – коментуйте!

 

Наталя Камишникова

У ТЕМУ:

Маски-шоу в двох паспортних столах. Обшук у Нововолинську

Прочитав сам? Поділись з іншими: