article2188.jpg

Нововолинськ за якихось три роки перетвориться на Нью-Васюки. Тут будуть нові автомагістралі, залізниця і 16 600 нових робочих місць. Сюди суне багатющий інвестор. Тільки ж фірма його вже луснула…

"Вугільною галуззю нашого краю зацікавилися інвестори з Швейцарії. Вони планують збудувати на Волині завод з переробки твердого палива на моторне масло і світлі нафтопродукти. Для цього готові вкласти понад мільярд євро".

Цю благу звістку сповістив днями на прес-конференції нововолинський міський голова Віктор Сапожніков. І запевнив, що Кабмін підтримав цей потужний інвестиційний проект. Уже затверджено відповідну постанову!

Отак, громадяни. Поки ви всі святкували й доїдали олів’є, уряд подбав про своїх людей шахтарів.

Об’єкт незавершеного будівництва шахти №10 "Нововолинська", червоноградську збагачувальну фабрику, шахти ДП "Львіввугілля" ("Великомостівська", Лісова", "Межирічанська" та ще три) вирішили передати до сумісного господарського комплексу приватного партнера, яким є швейцарська фірма.


Швейцарська контора була десь тут. Була й загула!..

Передати на строк до 50 років без зміни права власності.
Державна частка у цьому проекті має становити 37,6%.

Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів, якої ми НЕ виявили на урядовому сайті.
Імовірно, це постанова №1175 від 30 грудня 2015 року з додатком до неї. Називається вона так:
"Про затвердження низки спеціальних дій щодо реалізації інвестиційного проекту "Високотехнологічний комплекс виробництва синтетичного моторного палива з вугілля".

Що ж наміряється побудувати приватний партнер біля десятої нововолинської шахти?

— Технологічна річна потужність промислового комплексу (це бензин) – 760 тисяч тонн; створення додаткових робочих місць – 16,6 тисяч; збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів – 7 мільярдів гривень; заміна імпорту моторного палива  на 23% і збільшення виробництва моторного палива на 1,6 мільйона тонн, — заявив нововолинський голова В.Сапожніков журналістам. –  Якщо вдасться реалізувати проект, то за три з половиною роки буде не тільки добудована десята шахта, а й з’явиться завод, що забезпечить місто новими робочими місцями.

http://voltv.com.ua/investytsiji-na-volyni-mozhe-zyavytysya-zavod-z-pererobky-tverdoho-palyva/

Іще раз, повільно. Нам обіцяють 16 600 нових робочих місць. 1 мільярд євро інвестицій. 7 мільярдів гривень надходжень у бюджети всіх рівнів. Море бензину і моторного палива.
А також теплиці на 5 чи 8 гектарах — для повного щастя. Залийся й зашибись.

Хто ж цей багатий інвестор, який хоче нас ощасливити?
Як натякнув у соцмережах голова Конфедерації вільних профспілок Михайло Волинець, це швейцарська фірма “Falco Swiss Sailling AG”. Яка ще в червні 2015 року чомусь припинила діяльність. Отак нагло взяла й закрилася.

Фірми давно немає, а свіженька постанова Кабміну є! Приватній фірмі, що закрилася, передають:
— недобудовану нововолинську шахту №10 (в яку вгатили мільярди українських гривень),
— ШІСТЬ червоноградських і сокальських шахт,
— червоноградську збагачувальну фабрику!!!
Ну, й десятки гектарів землі довкола заводу. Це землі Іваничівщини.

Але що цікаво. Михайло Волинець, який так обурювався цією оборудкою, зненацька прибрав свій запис у соцмережах.
Та й постанова Кабміну настільки утаємничена, ніби йдеться про секретне постачання зброї в Росію, Сирію чи Ірак…

До речі, про зброю.
Довіреною особою приватного швейцарського партнера є — як стверджують профспілкові діячі — 70-річний Юрій Оршанський.


Приятель Саддама Хусейна, а шо?

Відомий харківський бізнесмен, доктор наук, який колись був почесним консулом Іраку у Харкові. Різні спецслужби звинувачували його в незаконній торгівлі зброєю… і у  передачі Іраку секретних матеріалів на 300 сторінках.
Він є президентом харківської фінансово-промислової групи "Монтелект".
Як зазначено в держреєстрі, спеціалізація приватного підприємства "Монтелект" — хімічне машинобудування.

Оршанський був донедавна і приватним підприємцем — надавав "офісні адміністративні послуги". Однак навесні 2015-го припинив діяльність як фізична особа.
Цікаво, що до сумісного господарського комплексу (заводу, що має постати біля десятої шахти) Кабмін залучив і потужне харківське родовище.

Радійте, люди! Нововолинську гарантують статус Нью-Васюків:
"будівництво залізниці й автомобільних доріг для сполучення заводу з населеними пунктами, де проживають чи проживатимуть працівники".
А їх ні мало ні багато — 16 600 осіб, хто забув.

Такий суперзавод — але з меншою кількістю працівників — планували відкрити у Харкові. Ще кілька років тому.
Однак Харків, вочевидь, бізнесмени пошкодували… або пошкодували своїх грошей. А тепер легко обіцяють 1 мільярд євро вкладень і 7 мільярдів гривень відрахувань. Витягнуть їх явно не зі своєї кишені.


Шахтарі обіцянок наслухались…

Тим часом на підході і китайці.
Зневірившись у прозорості й відповідальності Міненерго, нововолинські гірники самі (чи за чиєюсь підказкою) вийшли на китайську фірму "SANY". До 15 січня 2016 р. вони мають подати в міністерство інвестиційний проект розвитку Волинського вугільного басейну, розроблений цією компанією.

"Високопосадовці за два дні мають його розглянути й дати шахтарям відповідь. Щоб інвестори почали вкладати свої кошти у розвиток наших підприємств, їм потрібні державні гарантії. А нашим чиновникам надто вже не хочеться держгарантії давати, бо разом із ними вони втратять свій величезний вплив, читай зиск, на ці підприємства та їхні активи", — йдеться на сайті Конфедерації вільних профспілок.

Отже, події розвиваються стрімко і глобально.

Сьогодні вранці китайські науковці передали шахтарським активістам із Нововолинська свій проект розвитку волинських шахт.
До 18 січня у міністерстві вирішать його долю. Вочевидь, елегантно відхилять  — пошлються на неможливість державних гарантій. А саме їх домагаються китайські банкіри.

Китайців забанять… а до кінця січня Міненерго згідно з утаємниченою постановою Кабміну укладе угоду між державним підприємством і фейковим загадковим приватним партнером зі Швейцарії!


Сюди, у десяту шахту, уряд уже 26 років успішно закопує мільярди гривень. До відкриття копальні ще далеко…

Важливі подробиці.
Кінець 2015 року був для нововолинських гірників дуже насиченим.
29 грудня вони бурхливо зустріли і провели начальника департаменту вугільної промисловості Міненерго Олександра Крука.

Щойно зачувши, що на волинські шахти може зайти китайський інвестор, у міністерстві підметушились і підтягнули швейцарців. Тими швейцарцями  є, певно, люди з оточення Демчишина.

Подейкують, що тут має великий інтерес і екс-директор шахти №1 (колишнє шахтоуправління "Нововолинське")  Олександр Онопрієнко. Раніше він намірявся переробляти породу з териконів. Приватну фірму зареєстрував за своєю адресою в малосімейці. Міськрада цей проект гальмонула, запідозривши авантюру.

На нараду з Круком у Нововолинську міськраду прибули голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик, в.о.гендиректора ДП "Львіввугілля" Андрій Дяченко, в.о. директора ДП «Інститут Укр НДІ проект" Роман Брицький, директор ДП «Волиньвугілля» Федір Богдан, керівник ДП «Передпускова дирекція шахти № 10 «Нововолинська» Сергій Кожушкін.

Крук дав зрозуміти, що номер із китайцями не пройде. Про швейцарців не прохопився й словом.
Та щойно повернувся до Києва — Кабмін розродився документом, якого тепер годі дошукатися. Постановою про дружбу зі швейцарцями, скажемо так.

Отже, в Нововолинську зав’язався міцний інвестиційний вузол.
Розрубати його могла би СБУ. Перевірити всіх цих потенційних інвесторів — і китайців, і швейцарців — на вошив… на платоспроможність і доброчесність.

Але СБУ стоїчно мовчить.
А дарма.


Прикордонний залізничний міст через Буг. Поряд — Польща, її шахти сусідять із нашими.
Можна навіть тунелі тихцем прокладати…

28 грудня в Нововолинську трапилася ще одна загадкова подія.
Невідоме підприємство в районі четвертої шахти, задіявши екскаватор і вантажівки, притьмом знімало з земельної ділянки, що належить місту, шар родючого грунту. І вивозило "на терикон", як знехотя пояснив робітник.

У міськраді відхрестилися від цієї оборудки. Мовляв, нічого не знаємо, дозволів на будь-які види робіт у тому місці не надавали.  Приблизно так сказав депутату облради Борису Бабійчуку перший заступник міського голови.

Бабійчук спробував самотужки допитатись у робітників, що й навіщо вони роблять.
Однак дізнався лише, що керує роботами Анатолій Коптюк… ага, той самий, який б’є допитливих журналісток і укладає асфальт у калюжі. Той самий, що балотувався до облради за списком… прости Господи, БПП.


Незаконні роботи, стоп-кадр
Відео тут: https://www.youtube.com/watch?v=fLyffapVZYg&feature=youtu.be

А головним представником БПП на Волині є… правильно, голова Волинської облдержадміністрації Гунчик.
Як той казав, "совпадєніє? Нє думаю".

Чому Коптюку припекло провадити незаконні роботи серед білого дня, і то саме 28 грудня, чому він начхав на кіно, відзняте обласним депутатом, що і для кого він нарив напередодні надважливої "вугільної наради" — думайте самі.

Обізнані люди кажуть: на цих териконах можна озолотитися. За серйозної переробки 

Як бачите, всі дороги зі Швейцарії та Китаю (чи то пак зі Сніжного і Павлограда) ведуть на нововолинські терикони. І на десяту шахту. Сюди злітаються люди Ахметова… люди Демчишина… одне слово — круки.

Якшо шо, то ми за фройндшафт. Україно-китайський, україно-швейцарський. Аби не з ДНР.
Однак тінь лугандону нависає над обома проектами.

А розмах в обіцяльників такий, що під ударним репортажем із прес-конференції Сапожнікова якийсь О.Бендер залишив ущипливий коментар:   
"Ага, влітку розпочнеться будівництво космодрому і гандонної фабрики".

Ви спитаєте, хто так завзято протискає "швейцарців" — аж до постанови Кабміну?
Варіант відповіді я знайшла у давній статті на "Укрправді", ще 2001 року:

"Почесне консульство Іраку розташоване у Харкові в будівлі інституту "Діпросталь", де розмістилась і газета "Теленеделя". У кабинеті консула — іракські прапори і портрети Саддама Хусейна, фотографії Оршанського поряд із Тариком Азізом…"

Підказую: ключове слово "Теленеделя".
Саме з "Теленедели" у Харкові починав карколомну кар’єру теперішній керівник адміністрації президента Борис Ложкін.

Що ж до Оршанського, то, як стверджувала "Українська правда", "виявилося, що він — член Комуністичної партії України і заклятий ворог Заходу".

Наталя Камишникова

Увага! Утаємничена урядова постанова з додотками вже тут: