Учора о 16.00 на центральному майдані Нововолинська близько сотні людей вимагали від поліції оперативного й результативного розслідування смерті 16-річної Катерини Литкіної.

Було багато молоді

РАДАР не зауважив на цьому мітингу жодного представника нововолинської влади, крім депутата міськради Володимира Шаповала. Хоча “батьки міста” могли і мали прибути недільного дня до своїх виборців, обурених звірячим убивством.

Натомість  не побоявся відкритого діалогу з розбурханими громадянами керівник слідчої групи (він же – начальник слідчого відділу й заступник начальника Нововолинського відділу поліції) Андрій Литвин. Він учора і прес-конференцію дав, і на майже стихійному мітингу виступив. А розмова була дуже непростою.

Правоохоронці – батькам Катерини: робимо що тільки можемо…

-Чому нікого досі не взяли під варту? Чому вбивці досі на волі? – питає майдан

Рідні та друзі Каті питали навперебій: чому у справі досі немає підозрюваних, а є тільки “коло осіб”? Чому обшукувати помешкання можна (було вже 2 обшуки: у Назара Т. і в Мирона Ж.), а затримати нікого – ніззя? Чому не взяли з фігурантів підписку про невиїзд? Чому досі не задіяли Інтерпол і не доправили в Україну для слідчих дій Максима Терлецького?

Так, у нас украй ліберальний КПК, так, поліція мусить зібрати беззаперечні докази, аби посадити винних на лаву підсудних. Але якщо один тихцем і похапцем виїхав, а інший брехав щодо дати від’їзду родича (тобто давав неправдиві покази), то за це вже нині має бути кримінальна відповідальність! А заразом і підписка про невиїзд…

Сергій Литкін втратив найдорожче

Поліція не дуже шукала зниклу дівчину власне в Нововолинську. Перевіряли сигнали про Ковель, про фестиваль “Бандерштат” у Луцьку, а от околицю біля терикону третьої шахти ретельно не обстежили. Хоча Катя і фігуранти справи мешкали саме там.

Правоохоронці повелися на балачки й чутки, заспокоювали батьків: “Погуляє й вернеться”. А могли ж залучити кінолога, організувати мобільні групи з рятувальників, учасників АТО, добровольців.

Абсолютно бездіяла і досі не прохопилась ані ділом, ані навіть словом підтримки міська влада. Такою байдужістю чиновників відверто шоковані не лише рідні та близькі Каті, а й усі учасники учорашньої акції.

Якби біда трапилась із родичами владців – уже б підняли на ноги всі  служби! прочесали все місто!.. А чуже горе нашим чинушам не болить.

Мама Каті вимагає справедливості

-Що робити? – питали вчора мене на майдані. Я сказала. Підказала рідним Каті, куди звернутись по БЕЗОПЛАТНОГО адвоката, на які юридичні моменти слід зважати. Пообіцяла медіапідтримку.

Сьогодні кореспонденти НТН та одного з волинських інтернет-видань уже взялися за цей важкий сюжет. Справа стала настільки резонансною, що відмазатись нікому з винних не вдасться. Упевнена, що керівник слідчої групи забезпечить об’єктивне розслідування.

Андрій Литвин – не підведіть! Знайдіть тих покидьків!

Місто гуде. От тільки чому громада не виявляла такої активності у ті довжелезні дні (з 3-го по 11 серпня), коли рідні в розпачі шукали свою Катю…

Наталя Камишникова 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: