Багатьом видали трудові книжки достроково, з порушенням Кодексу законів про працю.

 

Із сотні скорочених і звільнених 60 осіб – пенсіонери. Більшість їх піде, мабуть, на заслужений відпочинок.

 

15 робітників мають намір працювати на шахті №9, а 20, імовірно, перейдуть на “Бужанську”.

9-10 чоловік (здебільшого з Лежниці та сусідніх сіл) працевлаштуються на десятій копальні. Цей довгобуд б’є всі рекорди з закопування державних коштів у землю, платню там часто затримують. Проте людей у сільській місцевості така перспектива не лякає.

РАДАР дізнався, що трудові книжки багатьом зі списку “на вихід” видали достроково.  Згідно з наказом по шахті й записом у трудовій люди мали звільнитися 28-30 вересня.

А дехто вже 25 вересня отримав трудову книжку на руки – і перестав виходити на роботу. Все одно ж уже не покарають…

 

 

Цю інформацію РАДАР перевірив у начальника відділу кадрів Алли Мацьохи та голови первинної організації НПГУ на першій шахті Анатолія Мухомеджанова.

Пані Мацьоха запевнила, що хоча трудову декому справді видали заздалегідь, та прогульників немає. Дострокову видачу пояснює тим, що в останній день роботи люди нервували б у величезній черзі до кадровика. А так чергу розвантажили.

Анатолія Мухомеджанова більше турбує не порушення процедури звільнення, визначеної Кодексом законів про працю, а повна невизначеність із фінансуванням шахти на наступний рік.

У міністерстві відповіді уникають. А на першій до кінця поточного року мають звільнити ще 60 чоловік, і тоді нікому буде навіть відкачувати воду. Вона не лише підтопить Поромів, а й хлине у Буг. Це створить чималу екологічну проблему для поляків, наголосив Мухомеджанов.

 

 

Ну, а поки ці катаклізми наближаються, деякі працівники першої, достроково отримавши трудові книжки, прогуляли зміну, зате випили й закусили за здоров’я директора шахти Валерія Стасюка.

Начкадрів навряд чи пішла б на порушення КЗпП без його відома.

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: