Малим на нічному холоді знадобилося до вітру. Стали проситися. Батько каже патрульним: “Хоча б у туалет пустіть!”

А вони: “Веди всіх під паркан, бо тут забито”.

І не збрехали. Сортир сортиром, страх Авакова.

 

Як же довго тривала ця ніч на 488-му кілометрі траси Київ – Ковель – Ягодин. Водія, що віз додому в Нововолинськ дружину й вісьмох своїх дітей (найстарша ходить у сьомий клас, найменшому півтора місяця), зупинили у Вишневі троє патрульних.

Авто забрали на штрафмайданчик за нібито не сплачений власником буса штраф.

Водій про цей борг – ні сном ні духом, бо має довіреність на керування і нічого ніде не порушував. Машина в нього вже 2 роки. Жодних проблем досі не виникало.

 

Зараз машину заарештують

 

Лейтенант поліції Смагін, як розповідає водій, сидів у службовій автівці. До водія не звертався – лишень оформив протокол. Лейтенант Яговенко поводився стримано – мабуть, бачив: буква відомчої інструкції суперечить здоровому глузду й законам про права дітей.

Обидва лейтенанти відряджені на Волинь із Дніпра.

А от наш волиняка – рядовий Пархонюк доскіпувався до водія і старався найбільше. Кричав: “За півгодини маєш повністю звільнити машину!”

Отак запросто, на “ти”, хоча навіть не назвався.

Заявляв: “Іди з дітьми куди хочеш!”  І погрожував водієві судом за наклеп, прочитавши невдовзі – тієї ж ночі! – мою публікацію на РАДАРІ. Мовляв, ти мені кар’єру зіпсував!..

 

Із понятими складають протокол

 

Тепер цей ревний служака запевняє своє начальство (а воно – обурену громадськість), що з багатодітною родиною на посту повелися напрочуд гуманно. І купити їжу пропонували, і погрітись у приміщенні, а головне – води дали попити!!!

Та водій, бач, не оцінив  такої доброти, все видзвонював “різним людям”, навіть на 102 скаржився, що автомобіль забирають серед ночі, а йому з вісьмома дітьми радять найняти таксі… або переночувати в готелі й узяти таксі під ранок.

Ач які невдячні ці новововолинські водії. Ображають патрульних, погрожують їм звільненням!..

Ось відео, яке виклала на свій захист патрульна поліція. Але де ж там образи на адресу служак? І де ж ті страшні погрози?

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XfMIZHP_cj0&feature=youtu.be[/youtube]

 

Ясна річ, речниця патрульної служби Волині відбілила як уміла мундири цих патрульних:

“На деяких інформресурсах… перекручена інформація про свавілля… не відповідає дійсності… вони сумлінно виконували постанову Кабміну від 2008 року… представились… їм було по-людськи шкода чоловіка і його сім’ю…”

Як і коли вони представились – розповідаю. Минула вже, певно, година від затримання буса! РАДАР телефоном питав у водія прізвища патрульних. І було добре чути у слухавку, як поліцейський віднікувався . Лише після нагадувань: “А як же закон про поліцію?” – промимрив нерозбірливо у два етапи, хто він такий. Рядовий Пархонюк.

Так само з запізненням назвався Яговенко. Прізвище третього ми дізнались лише з протоколу.

Сподіваюсь, і пані речниця, і ці патрульні теж зустрінуть у житті таких самих гуманних і сумлінних служак. І на своїй шкурі відчують, як воно – коли тебе і твою родину викидають у ніч, на холод, за 70 кілометрів від домівки.

 

Прибув наряд на підмогу патрульним. Воювати з дітьми?

 

РАДАР цієї ночі потурбував телефоном депутатів облради Бориса Бабійчука та Костянтина Зінкевича, двох помічників нардепа Гузя, патрульну поліцію Волинської області, ще декого.

Звернувся й на гарячу лінію цього відомства, яка, виявляється, працює лише з 8.00 до 20.00. Надіслав кілька електронних звернень у різні інстанції.

На жаль, інстанції почали реагувати аж після 10.00.

 

Приїхали…

 

Дякую Андрію Бокочу та Ігорю Торбі – помічникам Гузя. Абсолютно не знайомий мені Торба навіть прибув уночі на той пост у Вишнів. Довго розмовляв із  патрульними, але марно. Ті посилались на свого начальника: ми телефонували, він категорично сказав: “Машину забрати!”

А дрібні діти – то таке, вони ж не начальникові…

 

 

Уранці зателефонував РАДАРУ начальник Любомльського райвідділу поліції Олег Бончак. Пояснив: патрульні підпорядковуються не йому, жодного впливу на цю структуру він не має. І, до речі, в патрульній поліції Волині багато відряджених із різних кутків України.

Запевнив: “Мої підлеглі повелися б зовсім по-іншому! Ми б доправили багатодітну родину в Нововолинськ, а вже потім поставили бус на штрафмайданчик.

Людський фактор мав переважити інструкції, адже йшлося про дітей, їхню безпеку і здоров’я”.

Хотілося б вірити, що це не порожні слова. І хоч комусь пощастить при зустрічі з правоохоронцями.

Ну, а Андрій Миколайович та його родина дістались додому аж о п’ятій ранку. По них примчав серед ночі з Нововолинська батько Андрія, шахтарський пенсіонер.

Забрав і їх усіх, і мішки картоплі з села…

 

Пересіли в бус до діда

 

Тепер про штраф, через несплату якого патрульні вилучили в Андрія машину.

Оштрафували не Андрія, а номінального (по документах) власника автомобіля. Він із Хмельниччини. Штрафи давно сплатив!!! Та чомусь не заніс квитанції у виконавчу службу. Поїхав собі в Італію – і прихопив їх із собою.

Скинув Андрію скани: так, сплачено!

 

 

Та патрульні в Любомлі заявили: машину віддадуть лише якщо будуть оригінали квитанцій і листа з виконавчої служби на Хмельниччині про скасування арешту майна.

Ну, ми живемо ж не в електронну добу, а у дрімучу совкову. Перевірити, чи сплачено штраф, виконавча служба і поліція не можуть… 🙁

 

 

Довга це буде пісня. А що з пісні слів не викинеш, то розповім і про сортир.

Малим на холоді вночі знадобилося до вітру. Стали проситися. Батько каже патрульним: “Хоча б у туалет пустіть, як не в аптеку!”

А вони: “Веди всіх під паркан, бо тут не працює. Забито”.

І не збрехали. Сортир сортиром, страх Авакова.

Із милостивого дозволу патрульних Андрій зводив туди трирічну дитину – все ж не на холоді. Вийшли – то аж поспівчував тим служакам!

Навіть отому, що особливо вислужувався. Рядовому. Гуманісту отому, прости Господи. Волиняці…

 

Наталя Камишникова

ПОЧАТОК ТУТ:

Найбільше старався свій, волиняка. Патрульні з Дніпра були адекватнішими…

Прочитав сам? Поділись з іншими: