Нововолинський мер – корупціонер чи як? Прокурор оскаржує рішення щодо Сапожнікова

36 2206

У Нововолинському суді вважають: міський голова В.Б.Сапожніков не мав корисливого інтересу, коли голосував за встановлення собі, коханому, премій і надбавок до окладу “за високі досягнення у праці”!

Суддя Ю.Лизун погодилася з доводами мера та його адвоката Сафулька.

Але з суддею не погодився прокурор – і подав апеляцію в обласний  суд.

РАДАР розповідав вам про історію з надбавками. 12 листопада 2015 р. на сесії Нововолинської міськради під час розгляду питання про оплату праці міського голови та його заступників Віктор Сапожніков не повідомив депутатів про наявність у нього конфлікту інтересів. І проголосував за досить жирні надбавки (50% окладу) та щомісячні (!) премії самому собі “за високі досягнення у праці”.

15 травня 2017 р. оперуповноважений міжрайонного відділу №3 УЗЕЗ у Волинській області склав 2 протоколи про вчинення гр-ном Сапожніковим корупційних адмінпорушень (ст.172 КУпАП та ст.28 закону “Про запобігання корупції”: 1) чиновник свідомо не повідомив про конфлікт інтересів; 2) голосував за.

У червні справа дійшла до суду. Спочатку за неї взявся суддя Микола Ушаков, а після його відводу – Юнна Лизун.

Пан Сапожніков пояснив у судовому засіданні, що 12.11.2015 на сесії міськради справді голосував за питання про оплату праці міського голови та його заступників, проте тричі звертався до депутатів і вказував, що йому незручно виносити питання своєї зарплатні на обговорення і голосування, але такий порядок встановлений законодавством.

Запевняв, що 10 листопада 2015 р. він звернувся до комісії з питань депутатської діяльності та етики з заявою про можливий конфлікт інтересів, хоча вважає, що умови оплати праці не відносяться до конфлікту інтересів, а є правом людини, яка виконує трудові обов’язки.

Доводив, що законодавством не встановлений порядок повідомлення про конфлікт інтересів і що його голос не вплинув на результати голосування.

Як зазначено в рішенні суду, згідно з протоколом міської ради на сесії був 31 депутат із 34. За надбавки проголосували 29, а 3 утримались. Щось не пляше, бо разом це 32 депутати.

Відповідно до протоколу другої позачергової сесії міської ради сьомого скликання від 12.11.2015 всього обрано депутатів 34, присутні на сесії 31, відсутні з поважних причин 3 депутати, головував на сесії міський голова.

Сьомим питанням порядку денного затверджено умови оплати праці міського голови та його заступників, «за» голосували 29 депутатів, «проти» – 0, «утримались» – 3.

Суддя взяла до уваги аргументацію міського голови і його адвоката С.Сафулька: мовляв, депутати були повідомлені про розгляд питання умов оплати праці міського голови. Проект рішення був опублікований на сайті Нововолинської міськради, на засіданні комісії буцімто обговорили заяву Сапожнікова про конфлікт інтересів. Та й узагалі – рішення він одноосібно не приймав, а брав участь в ухваленні рішення колегіальним органом.

 

У сірому – пан Сафулько

 

Прокурор Н.Артиш наполягала, що підстави для притягнення В.Сапожнікова до адмінвідповідальності за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП є-таки.  Він не повідомив про реальний конфлікт інтересів і голосував за умови праці, переслідуючи корисливий інтерес.

Згідно зі ст.28 закону “Про запобігання корупції” суб’єкти відповідальності за корупційні правопорушення зобов’язані… повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів… колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

РАДАР вважає:

Сапожніков дізнався про наявність конфлікту інтересів не 9 листопада, а значно раніше.

Не факт, що він справді подав 10 листопада заяву в депутатську комісію. Бо якби подав – на сесії неодмінно згадав би про конфлікт інтересів, ужив би саме цей термін. А так лише розводився про те, що йому “незручно”.

Вочевидь, заява була написана заднім числом. Десь так у травні 2017-го…

До слова, заступник голови цієї комісії – друг мера В.Ярема.

Суддя Ю.Лизун постановила: закрити провадження у справі про притягнення до адмінвідповідальності Сапожнікова В.Б. за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративних правопорушень.

Прокуратура вже оскаржила цю постанову. Далі буде…

Довідково

Рішенням №2/7 «Про умови оплати праці міського голови та його заступників»від 12.11.2015 р. В.Сапожнікову аж до закінчення строку повноважень міського голови встановлено надбавку за високі досягнення у праці та за виконання особливо важливої роботи у розмірі 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг держслужбовця та вислугу років, а також щомісячну надбавку у розмірі 10%  до окладу за роботу з секретними документами.

Вирішено надавати міському голові матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної зарплатні, здійснювати щомісячне преміювання і преміювання до державних і професійних свят у розмірі не менш як 10% середньомісячної зарплатні, здійснювати щомісячну доплату за науковий ступінь кандидата економічних наук у розмірі 5% окладу.

Також міському голові надано право встановлювати умови оплати праці заступникам міського голови, секретарю ради та керуючому справами.

 

Фото – А. Бідзюра

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
36 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
анти чобіт
4 років тому

мало йому міліонів,ще гребе,коли вже вдавиться

Катя
4 років тому

Та скільки можна писати про того Сапожнікова?! На вашому сайті вже немає що читати. Одна-дві новини на день і ті про нашу владу. Я не прихильниця С. В. Б., але складається таке враження, що більше нема про що писати і цей сайт створений лише для новин про міську владу. Чи не забагато честі для них, приділяти стільки уваги. Ви ж більше нічим не займаєтесь, а тільки те й робите, що строчити майже одні й ті самі статті, лише з іншими заголовками. А потім починається обговорення в коментарях між одними і тими самими людьми, які разом працюють. Вам не цікаво спілкуватися один з одним ”в живу”?

editor
4 років тому
Відповісти  Катя

Читати наш сайт вас абсолютно ніхто не примушує. 🙂
Люди, які тут часто спілкуються, разом НЕ працюють і взагалі рідко бачать одне одного. А декого ми навіть не знаємо.
За 31 рік сидіння у виконкомі С.В.Б., як ви висловилися, заслужив на таку увагу і честь від своїх виборців.

Анатоль_
4 років тому
Відповісти  Катя

Ви, нібито “Катя”, назвалися б. Ви, я впевнений, ніколи цього не зробите. Може, перебуваєте на службі чи роботі у міського голови? Ось взяли та й написали дописа про В.Сапожнікова, у його захист із залізною, “еуропейською” аргументацією. Так мовляв і так: Він вас на світі білому тримає, Нововолинськ розквітнув і пахне весняними тюльпанами – без корупції та крадіжок бюджетних коштів, а ви його брудом поливаєте. І підписались. :)))

editor
4 років тому
Відповісти  Анатоль_

ага, тюльпанами, а біля “Кроноспану” і “Курчака” – конваліями.

Катя
4 років тому
Відповісти  Анатоль_

Ви знаєте, ще вчора чекала, що хтось подібне напише. Дочекалась.Ні. Ви помиляєтесь, я взагалі не маю ніякого відношення до свб, я є приватним підприємцем, з ДУЖЕ маленьким бізнесом, за межами Нововолинська, і я як ніхто зацікавлена, щоб при владі були нормальні адекватні люди, які працюють без відкатів і ”знайомств”. Просто я читаю всі Нововолинські новини з різних сайтів і реально маю з чим порівняти. Просто спробуйте змиритись з тим що люди настільки втомились від політиків і всієї брехні, яка з ними зв’язана, що їм вже не цікаво. І все .Ви ж прекрасно бачите кількість переглядів новин про свб, і будь-які інші новини не зв’язані з політикою. Я не права???

editor
4 років тому
Відповісти  Катя

Проблема не в кількості переглядів, Катю. Проблема в вас. Якщо “люди настільки втомились від політиків і їхньої брехні і їм уже не цікаво”, це означає, що брехливі політики керуватимуть ними до скону. До свого скону. Або ще гірше – до скону збайдужілих людей.
Про аварії чи вбивства, збав Боже, читають краще. Але ж у владу обирають не героїв кримінальної хроніки.
“Просто спробуйте змиритися з тим”, що ми не пристосовуємось до загалу, не прагнемо вам сподобатись і маємо власну позицію. Спрямовану саме на те, щоб при владі були адекватні та порядні люди.

Олена
4 років тому
Відповісти  editor

Адекватні і порядні? Це Ви, напевно, маєте на увазі себе і Анатоля. Напишіть хоч щось хороше про мера. Здивуйте нас , читачів. Чи у нього хороших справ не було ?

editor
4 років тому
Відповісти  Олена

Хай вас здивує ТТІ критичними репортажами про діяльність мера.
Ото вже здивує 🙂
Адекватних і порядних у Нововолинську не бракує. Шкода, що у владу не йдуть. Натомість туди успішно лізуть непорядні.

Анатоль_
4 років тому
Відповісти  Катя

Ні, не права. Кашу, що у вас у голові – розсортуйте по поличках – зерна правди від кукілю кривди. А ось тоді й пишіть. А то – “політики”, “втомились”, “не цікаво”… Бо у вас воно схоже на канючіння – одні загальні фрази, і ніякої конкретики. Взялись би самі. І показали, як потрібно покращувати нам своє життя. :)))

Катя
4 років тому
Відповісти  Анатоль_

Якість МОГО життя залежить ЛИШЕ від мене, і так у кожного. Це ж найлегше звинувачувати когось у своїх невдачах.

editor
4 років тому
Відповісти  Катя

Якість життя всіх нас в Україні залежить і від влади. Владу обирають люди, які “втомилися від політики” й уже не хочуть читати викривальних матеріалів про чиновників.
Тому корумпованим і знахабнілим владцям нічого не загрожує. Ваша філософія працює саме на них.

людмила зіменко .
4 років тому
Відповісти  editor

“Розділяй і владарюй!” – саме цим девізом і послуговуються чиновники і їм вигідно, аби кожен дбав сам про себе, тоді і справді можна не нести відповідальність за зловживання і бездіяльність на службі народу, бо саме народ привів іх до влади і саме народу вони давали обіцянки перед виборами про покращення рівня життя простих громадян. Так що “Катя” Ваша позиція тільки на руку чиновникам. Ось так…

Катя
4 років тому
Відповісти  людмила зіменко .

1 Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога. 2 Тому той, хто противиться владі, противиться Божій постанові; а ті, хто противиться, самі візьмуть осуд на себе.

editor
4 років тому
Відповісти  Катя

Ага, і чого було рипатися під Януковичем? корилися б його владі від Бога. Цар межигірський, Божий помазаник на золотому унітазі. Нє, на Майдан посунули…
І наш мер зі своїм Коптюком – теж помазаник, і Сторонський із Рожелюком та Яремою – від Бога. А я-то думала…

Анатоль_
4 років тому
Відповісти  Катя

Ви знову брешете, “Катю”. Перекрутили Біблію. Ви її трактуєте, як вигідно вам. Бог створив нас вільними, із можливістю обирати для себе свою долю. Я не збираюся вступати із вами у богословську дискусію, проте, наведені вами слова є особливо (і абсолютно!) улюбленими посеред тиранів всіх часів і народів. Отоді, коли вони прокрадаються і повністю втрачають свій авторитет і підданих – то звертаються саме до таких цитат. “Святий Сталін”, “великомученик Гітлер”, “мощі св. Пол Пота”, “пророк Мусоліні”, “архистратиг Герінг”, “серафим Берія”… Ну, і звичайно ж ! – “Херувим Сапожніков”. :))) Вам сміятися ще не перехотілося? Я бажаю вам, як написала “НС”, клепок в голові. І не однієї, як донині…

Ульріх
4 років тому
Відповісти  Анатоль_

Анатоль, у Вашій критиці нема конструктиву.Я не за взуттєву фабрику. Але нема сміливців, які кинуть виклик.Бабій Борис?Карпус Борис?Чи Андрій Кравченко)))))))))))))))) ? Хто може зайняти місце мера?

editor
4 років тому
Відповісти  Ульріх

а ви можете? вперед, підтримаємо.

Анатоль_
4 років тому
Відповісти  Ульріх

Я конструктивний від маківки до п’ят. Сміливців у Нововолинську вистачає. Ви у їхнє число, на жаль, не входите.

Анатоль_
4 років тому
Відповісти  Катя

Ні. Не лише від вас, а й від української влади. Яка палець-у-палець не хоче вдарити, щоб вашим дітям жилось краще. Ваша аргументація – просто смішна. Як на базарному торговищі. Окрім матеріального, треба іще й клею у голові. Це важко, я розумію. Проте, надбавши розум, до нього необхідно мати сміливість та особисту мужність.

Катя
4 років тому
Відповісти  Анатоль_

Ну в мене в голові мозок. Потрібно закінчувати цю дискусію, бо ми точно ні до чого з вами не домовимось. Р.s. От насмішили))) клей у голові треба мати)))

editor
4 років тому
Відповісти  Катя

а ще бажано мати в голові клепку. Фразеологізми такі українські. Не чули ніколи?

анти чобіт
4 років тому
Відповісти  Катя

дивись чобот своє тб (стн) і насолоджуйся життям у *європейському* місті

Катя
4 років тому

Де мій коментар?! Чому ви не відповідаєте на запитання ваших читачів?!

editor
4 років тому
Відповісти  Катя

Ваш коментар уже на сайті, а адміни біля комп’ютера не живуть. Є, знаєте, й інші справи.

editor
4 років тому

Раджу думаючим нововолинцям звернути увагу на цей матеріал. Тут не лише детально викладено аргументи сторін і судді – тут є кілька підказок для прокуратури. 🙂

Гість
4 років тому

Наталя Семенівна, нічого дивного немає в кількості проголосованих за це рішення.
Голосували 31 депутат + мер , всього 32 !!!))

editor
4 років тому
Відповісти  Гість

я здогадуюся про цей варіант. 🙂 Але у протоколі написано: голосували ДЕПУТАТИ.
І навіть так: “За – 29 ДЕПУТАТІВ…” Мер теж був за. А він – не депутат.
Ні, цифри не пляшуть.

Сьомим питанням порядку денного затверджено умови оплати праці міського голови та його заступників, «за» голосували 29 депутатів, «проти» – 0, «утримались» – 3.

editor
4 років тому
Відповісти  editor

Або не пляше здоровий глузд, не пляше формулювання “депутати”.
Але то таке. Мене більше цікавить заява, нібито подана мером у депутатську комісію Яреми і Ко. Чи чия тоді була комісія?

editor
4 років тому

РАДАР дякує користувачеві 111 за посилання на це судове рішення від 27 липня.
Найважливіші новини нам постачають наші читачі! 🙂

editor
4 років тому

Якщо ввімкнути здоровий глузд, то не може міська рада на початку нової мерової каденції встановлювати йому АПРІОРІ надбавку 50% і ЩОМІСЯЧНЕ преміювання 10% за високі досягнення у праці. Бо преміюють усе ж таки за результатами роботи, а не наперед
А тут – працюй не працюй, все одно одержиш… жирну надбавку і премію.

Анатоль_
4 років тому

Однозначно: Це протиправні дії міського голови! А хто вам сказав, що протиправні дії це не корупція і не неправомірна вигода – хабарі, тендерні зловживання і крадіжки бюджетних коштів тощо? Саме зі протиправного керування високопосадовців та зловживань владою місцевими службовими особами, що сидять на бюджетних потоках корупційні ноги й виростають. Знаєте, В.Б., це вже занадто: судитися із поліцією, прокуратурою та Виконавчою службою Держави! Як самі не підете, то вони “підуть” вас. Не допоможе ніхто. Зажерлись, аж занадто.

людмила зіменко .
4 років тому
Відповісти  Анатоль_

Наскільки мені відомо, то за подібні протиправні діі мав дуже великі неприємності один із колишніх голів селищної Ради у Жовтневому.

людмила зіменко .
4 років тому
Відповісти  людмила зіменко .

Даремно хтось мені поставив дизлайк, бо це достовірна інформація. Я, навіть, знаю подробиці, а якщо знаю я, то знають і інші люди.

editor
4 років тому
Відповісти  людмила зіменко .

Не звертайте уваги на дизлайки. Когось ваша правда дратує, от і все.

людмила зіменко .
4 років тому
Відповісти  editor

Не знаю куди вставити свій коментар, але хочу зазначити, що коли думати так, як думає “Катя”, то до цього часу ми повинні були б жити при рабовласницькому устроі, бо ж ” треба коритись вищій владі”, а куди та влада людей веде, чи покинула людей напризволяще – це вже значення немає. Та ж Біблія заповідає любити ближнього свого і не чинити ближньому того, чого собі не бажаєш. На сто відсотків згідна з паном Бідзюрою і пані Камишниковою і вважаю, що через таку ,як у “Каті” філософію люди і вийшли на майдан.