Надзвичайна ситуація виникла сьогодні на першій нововолинській шахті.

Робітники з першої зміни, виконавши під землею планове завдання, залишились у шахті на знак протесту проти призначення директором Григорія Бара.

Вважають, що їхнім законним керівником залишається Андрій Пилипюк, який досі перебуває на лікарняному і якого звільнили з порушенням трудового законодавства.

Станом на зараз 30 робітників перебувають під землею вже 9 годин поспіль. Вони заявили, що не виїдуть із шахти аж до скасування незаконного, на їхню думку, наказу Міненерго, підписаного в.о.державного секретаря Підкоморною.

О 20.00 у вибій спуститься третя зміна. За інформацією РАДАРА, й вона долучиться до підземного протесту.

Сьогодні вночі голова МО НПГУ Анатолій Мухомеджанов терміново виїде до Києва на зустріч із міністром енергетики. Пробитися до пана Насалика йому допоможуть народні депутати Ігор Гузь і Михайло Бондар. Вимогу працівників першої обидва вони вважають справедливою.

Не є нормальним, щоб на підприємстві були фактично два директори і щоб новопризначений уже два тижні  поспіль приїздив на шахту в супроводі поліції.

 

І так щодня, і це вже не смішно…

 

Доступитись до директорського кабінету гірники пану Бару не дають.

Відмовитися від посади добровільно Григорій Ігорович не вважає за потрібне, хоча обіцяв колективу, що зробить такий крок у разі загострення ситуації.

Ситуація вже загострилась – далі нікуди…

Її моніторять спостерігачі від ОБСЄ вони побували на першій нововолинській шахті.

 

 

Довідково

Перша шахта – державне підприємство, напряму підпорядковане міністерству енергетики. Її вже закривають. Працювати людям лишилося рік-півтора. Вони побоюються, що новий директор залишить їх без роботи ще раніше…

ОНОВЛЕНО 24 жовтня!

Як повідомив РАДАРУ – вже дорогою з Києва – голова Нововолинської МО НПГУ Анатолій Мухомеджанов, міністр енергетики не дослухався до аргументів трудового колективу першої шахти.

Аж наприкінці тривалої розмови пан Насалик запропонував: “Викличу на наступному тижні до себе обох: і Пилипюка, і Бара – на спільну розмову. Там подивимось”.

Із тим голова шахтарської профспілкової організації і поїхав.

РАДАР вважає, що в будь-якому разі Андрій Пилипюк має великі шанси виграти трудовий спір про незаконне звільнення у суді. Виграти у міністерства!

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: