Судмедекспертів уже допитали. Сьогодні в суді мали свідчити криміналісти. Щодо флешки. Але!

8 4494

Два дні поспіль: учора і сьогодні – судова колегія у Ковелі заслуховує свідків у справі вбивства 16-річної Катерини Литкіної з Нововолинська.

Учора на запитання суддів відповідали судмедексперти Андрій Савченко та Богдан Війтович.

Вони детально і фахово розповіли, що виявили на верхівці терикону й у місці трохи нижчому, де вбивці поклали тіло дівчини. Зазначили: одна особа знести тіло вниз без додаткових ушкоджень і слідів волочіння не змогла б. А тому діяли, ймовірно, двоє.

Адвокати Назара Статочнюка, якого поряд із Максимом Терлецьким обвинувачують у жорстокому вбивстві, вже традиційно допитувалися, чому у висновку судмедекспертизи зазначено, що перемістили труп саме двоє, а не троє, четверо чи один.

Лінія захисту, якої тримаються Віктор Шостак і Сергій Полячук, – вивести усе ще неповнолітнього (йому 17) клієнта з-під обвинувачень. Не був, не бачив, нічого не знає й нічого вам не скаже, а доказів у вас, мовляв, замало, щоб його посадити.

 

 

Адвокати підозрюваного ставили під сумнів компетентність судмедекспертів.

На ці доскіпування заступник начальника Волинського обласного бюро судово-медичної експертизи Андрій Савченко навіть мусив нагадати, що має достатній професійний досвід і відповідну кваліфікацію, яку постійно підвищує на різних курсах та міжнародних семінарах.

 

Андрій Савченко. Фото – Таблоїд Волині

 

У дискусіях і минула половина вчорашнього засідання.

Далі суд розглянув клопотання прокурора Сергія Самчука, який просив продовжити Статочнюку термін тримання під вартою ще на 2 місяці… і клопотання адвокатів про зміну СІЗО на домашній арешт.

Після тривалої перерви судова колегія постановила лишити під вартою обвинуваченого у вбивстві до 21 грудня.

Сьогодні мали допитати експертів, які здійснили технічну експертизу комп’ютера та мобільного телефону, вилучених у Статочнюка під час обшуку вдома.

У мобільнику обвинуваченого виявили флешкарту з телефону вбитої дівчини. Це серйозний речдок, походження якого Статочнюк поки що ніяк не пояснює – за порадою адвокатів мовчить, користаючися статтею 63 Конституції. Мовчить уже другий рік.

Сергій і Вікторія Литкіни поїхали сьогодні вранці на суд у супроводі репортера локального інтернет-видання. Почалося з автопригоди: на бус Юрія Литкіна (діда Каті) ще тут, у Нововолинську, налетіла машина і пошкодила йому колесо. Довелося всім терміново пересісти в легковик.

Суд був призначений на 10.00.

 

Мама Каті

 

Станом на 11.00 засідання ще НЕ почалося, свідки НЕ прибули.

Станом на 13.50 свідків так і немає. Понад дві години минули у полеміці прокурора й адвокатів обвинуваченого. Оголошено перерву до 14.30.

Наш спецкор відстежує події у Ковельському міськрайонному суді, далі буде.

Стежте за РАДАРОМ!

У ТЕМУ:

Політ душі над териконом

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
8 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
АНАТОЛЬ_
4 років тому

Як там щодо поліграфа (детектора брехні? А з екстрадицією другого підозрюваного зі Словенії? Я думаю, судді повинні б були взяти це до уваги. Бо саме це і може бути обтяжучими обставинами.

Вероніка Гурська
4 років тому

Це просто якийсь жах, другий рік нема дитини, а вбивцю ніяк не можуть знайти, таке можливо тільки в нашій країні. То доказів нема, то ще чогось.
Батькам бажаю здоров’я і терпіння все це перенести, а вбивцям і їхнім родичам – щоб та дитина приходила до них кожної ночі уві сні!!!!!!!!!

Ульріх
4 років тому

Нема підстав для екстрадиції? коли другого витягнуть з за границі?

editor
4 років тому

Виправила щодо ТТІ. Помилилася. Не їздять їхні кореспонденти на суд у Ковелі. Хоча депутат Ярема, власник місцевого телебачення, міг би надати всім і машину для поїздки.
Це ж щоразу Литкіни мають заправити своє авто, ретельно підготувати, щоб не спізнитися на суд через поламки…
Суди тягнуться другий рік. Ніхто нічого потерпілим не відшкодовує. Хоч би вже транспортом чи пальним раз на місяць забезпечували! Невже в Нововолинську не знайдеться підприємець, спроможний це зробити?

Віка
4 років тому
Відповісти  editor

Багаті люди зачасту дуже жадібні. Не варто сподіватись від них допомоги.
Працювала в Товаристві Червоного Хреста, то Коптюка, наприклад, потрібно було благати про пару гривень декілька тижнів, кинув, щоб відчепились.
А Самков без питань виділяв кошти.
Вразили брати Тивонюки, у яких фірма Інтайм, ці люди дуже позитивні, радо були спонсорами. Дякую, Вам,добрі люди, Ваші кошти пішли на добру справу- були придбані памперси для хлопчика-інваліда з ДЦП.
Правда, зараз усі знедолені кинуті на призволяще, бо практично весь персонал Товариства Червоного Хреста був скорочений.

editor
4 років тому
Відповісти  Віка

У мене Тивонюк-стоматолог досі асоціюється з запахом гнилих апельсинів у його магазині й із грюкотом благодійної скриньки, яку звідти викинули після мого зауваження адміністратору й директору щодо тієї гнилі.
Думала – так, непорозуміння, зайшла з’ясувати, але Тивонюк особисто заявив мені: “Відтепер скринька там не стоятиме, не дозволю”. Помстився за свої гнилі апельсини.
Бачила в Новіку багато жлобів, але цей їх усіх перевершив.

Віка
4 років тому
Відповісти  editor

Це не той Тивонюк- стоматолог. В стоматолога грошей на благодійність не було.

Мила
4 років тому

Ну что можно сказать..

Да здравствует самый гуманнвй суд в мире! Какое государство такой и суд…..😠