Два дні поспіль: учора і сьогодні – судова колегія у Ковелі заслуховує свідків у справі вбивства 16-річної Катерини Литкіної з Нововолинська.

Учора на запитання суддів відповідали судмедексперти Андрій Савченко та Богдан Війтович.

Вони детально і фахово розповіли, що виявили на верхівці терикону й у місці трохи нижчому, де вбивці поклали тіло дівчини. Зазначили: одна особа знести тіло вниз без додаткових ушкоджень і слідів волочіння не змогла б. А тому діяли, ймовірно, двоє.

Адвокати Назара Статочнюка, якого поряд із Максимом Терлецьким обвинувачують у жорстокому вбивстві, вже традиційно допитувалися, чому у висновку судмедекспертизи зазначено, що перемістили труп саме двоє, а не троє, четверо чи один.

Лінія захисту, якої тримаються Віктор Шостак і Сергій Полячук, – вивести усе ще неповнолітнього (йому 17) клієнта з-під обвинувачень. Не був, не бачив, нічого не знає й нічого вам не скаже, а доказів у вас, мовляв, замало, щоб його посадити.

 

 

Адвокати підозрюваного ставили під сумнів компетентність судмедекспертів.

На ці доскіпування заступник начальника Волинського обласного бюро судово-медичної експертизи Андрій Савченко навіть мусив нагадати, що має достатній професійний досвід і відповідну кваліфікацію, яку постійно підвищує на різних курсах та міжнародних семінарах.

 

Андрій Савченко. Фото – Таблоїд Волині

 

У дискусіях і минула половина вчорашнього засідання.

Далі суд розглянув клопотання прокурора Сергія Самчука, який просив продовжити Статочнюку термін тримання під вартою ще на 2 місяці… і клопотання адвокатів про зміну СІЗО на домашній арешт.

Після тривалої перерви судова колегія постановила лишити під вартою обвинуваченого у вбивстві до 21 грудня.

Сьогодні мали допитати експертів, які здійснили технічну експертизу комп’ютера та мобільного телефону, вилучених у Статочнюка під час обшуку вдома.

У мобільнику обвинуваченого виявили флешкарту з телефону вбитої дівчини. Це серйозний речдок, походження якого Статочнюк поки що ніяк не пояснює – за порадою адвокатів мовчить, користаючися статтею 63 Конституції. Мовчить уже другий рік.

Сергій і Вікторія Литкіни поїхали сьогодні вранці на суд у супроводі репортера локального інтернет-видання. Почалося з автопригоди: на бус Юрія Литкіна (діда Каті) ще тут, у Нововолинську, налетіла машина і пошкодила йому колесо. Довелося всім терміново пересісти в легковик.

Суд був призначений на 10.00.

 

Мама Каті

 

Станом на 11.00 засідання ще НЕ почалося, свідки НЕ прибули.

Станом на 13.50 свідків так і немає. Понад дві години минули у полеміці прокурора й адвокатів обвинуваченого. Оголошено перерву до 14.30.

Наш спецкор відстежує події у Ковельському міськрайонному суді, далі буде.

Стежте за РАДАРОМ!

У ТЕМУ:

Політ душі над териконом

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: