На 2 тисячі доларів “кинули” азербайджанця Фарида Хейдарлі в Нововолинську. Принаймні так він стверджує.

Фарид вклався у ремонт кіоску на пожежній площі, який орендує в Олександра Каптура. Хотів торгувати там східним наїдком – кебабом. Модернізував приміщення, поклав бруківку, підвів воду і каналізацію,

А тепер “Водоканал” , попри офіційний дозвіл, воду не підключає. Орендодавець виставляє Фарида геть і не хоче відшкодувати витрати.

 – На мене ТИСНУТЬ, – каже Фариду, виправдовуючись, пан Каптур.

Але не каже хто.

Один із заступників нововолинського голови просто у вічі заявив Фариду, що торгувати йому тут не дозволять.

А ще сказав, що земля під кіоском не приватизована, Каптур на неї документів досі не оформив. Питання розглянуть на сесії (можливо, вже 3 серпня), але не факт, що позитивно.

 

Сліди ремонту ще помітно. Раніше це був доволі обшарпаний кіоск жовтого кольору

 

 – Ходив до Сторонського, – розповідає Фарид. – Ходив до Рожелюка. Зайшов і до Сапожнікова. Всі віднікуються: “Це не моє питання”.

А хто ж вирішує?! І що мені робити? Ось пляшка бензину, я готовий спалити себе тут, на сходах міської ради.

 

Це не “Сандора”, це бензин. Чиновники граються з вогнем…

 

Поки радикально налаштований чоловік пікетує мерію, його дружина Валентина звернулась по консультацію в бюро правової допомоги. Звісно, треба якось розрулити ситуацію без екстриму.

“Водоканал” відмовляється надавати послугу. Орендодавець порушує попередні домовленості. Розумний чиновник у маленькому місті , де все на видноті, зібрав би всі сторони конфлікту і посприяв порозумінню. Та схоже, що тиснуть на Каптура і начальника “Водоканалу” Озімчука саме чиновники з виконкому.

Їм не до смаку кебаб і взагалі турецька кухня? Чи не до вподоби Фарид? А може, мають свої плани на це козирне місце навпроти магазину “Аміго”?

Хтозна. Але дуже схоже на штучне перешкоджання малому бізнесу і корупційну складову в діях чиновників.

До слова. У відділі торгівлі та захисту прав споживачів головний спеціаліст Оксана Люлько пояснила РАДАРУ і підприємцю Фариду Хейдарлі, що підприємець має погоджувати з виконкомом лише режим роботи. Асортимент товарів, види послуг підприємець визначає самостійно, ніхто з чиновників не вправі щось йому забороняти чи нав’язувати.

Зрештою, є служба Держпродспоживнагляду, яка перевіряє санітарні умови у кіосках та павільйонах, де торгують фастфудом.  Кебаб – лише привід, чи не так, панове Сторонський і Рожелюк?

 

 

Не так давно ми писали про цей-таки кіоск, де торгували фірмовим хлібом “Теремно”.  Тоді на власника кіоску теж тисли. Тисли так, що він розірвав письмову угоду з луцькою фірмою, яка завозила нам смачні й оригінальні хлібобулочні вироби.

Уся провина підприємливих лучан полягала лишень у тім, що вони на пожежній площі успішно конкурували з кіоском від нововолинського хлібозаводу. А там серед акціонерів, подейкують, сам пан мер…

“Теремнівці” намагалися протестувати, вивішували на вітрині плакати й відозви… Скандал був на все місто, але чиновників нічого не навчив. Тиснуть далі.

Цікаво, який у них інтерес цього разу?

ПРЯМА МОВА ФАРИДА ХЕЙДАРЛІ:

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oNYlUmRs9yA&feature=youtu.be[/youtube]

 

 

Наталя Камишникова

Фото, відео – Валентин Мінчик

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: