30 грудня 2016 року Іваничівська районна рада не прийняла антисоціальний проект бюджету, розроблений місцевою райдержадміністрацією. Адже недофінансування культури, освіти, медицини складає 13 мільйонів гривень.

По освіті на видатки з оплати праці медичного та іншого персоналу загальноосвітніх шкіл необхідно додатково 4 млн. 722 тис. грн. На бібліотечну систему та культурну сферу району кошти передбачені на 50% від потреби, тобто на 6 місяців.

На Іваничівську районну лікарню необхідний додатковий ресурс на виплату зарплат у розмірі 4 млн. 422, 9 тис. грн,, на видатки за оплату енергоносіїв – 1 млн. 404 тис. На Центр первинної медико-санітарної допомоги необхідно додатково 2 млн. 95 тис. грн. і ще 281 тис. грн. на енергоносії.

-У проекті бюджету є прихована складова. Ми повинні наповнити бюджет за рахунок зниження витрат, зменшення кількісних і якісних показників фінансування певних сфер району.

Тобто скажіть прямо в очі, що передбачається скорочення лікарів, освітянської галузі. Голова райдержадміністрації боїться це сказати, а я не боюся – грошей немає.

Легко казати Гройсману, що Кривий Ріг і Запоріжжя мають на депозитах купу грошей. Але не наш район! І ті гроші, яких нам не вистачає, передбачалися під час відмежування від району об’єднаних громад.

Виникає питання: чому ці витрати не закладені у запропонований нам проект бюджету, – зауважив депутат Іваничівської райради, свободівець Ігор Тимощук.

 

Праворуч – Лілія Кревська, голова РДА. Поряд із нею – Андрій Бадзюнь, голова районної ради. Але у питанні бюджету вони по різні боки барикад…

 

Зі слів голови райради Андрія Бадзюня, Іваничівська районна рада дала голові райдержадміністрації Лілії Кревській сім днів на доопрацювання бюджету, але рішення депутатів було цинічно і демонстративно проігноровано.

– Ми маємо більше 5 мільйонів вільних залишків. Це наші вікна, двері в садочках, перекриття дахів, співфінансування доріг. Звісно, ми віддамо їх на заробітну плату, але вже ні на який бюджет розвитку не варто розраховувати.

Я не дозволю переводити простих людей: прибиральниць, кочегарів, водіїв – зі ставки на 0, 7 чи 0, 5 ставки. Це такі ж самі люди, як і вчителі, і їм теж потрібно годувати сім’ї. Натомість райдержадміністрація маніпулює думкою і нав’язує те, що, мовляв, не приймемо бюджет – і люди будуть без зарплат.

Це неправдива інформація. Зароблені кошти всі працівники за січень отримають,зазначив Андрій Бадзюнь.

 

 

У підсумку депутати Іваничівської районної ради не проголосували за проект бюджету та вирішили скерувати звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів із вимогою надати пояснення, чому їх змушують приймати антисоціальний бюджет.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО “Свобода”

Фото – “Колос Район”

Прочитав сам? Поділись з іншими: