Учора група волонтерок, які самовіддано рятують  бездомних собак і котів, прийшла в Нововолинську міськраду – обговорити тривожну ситуацію з регулюванням чисельності тварин у місті.

Однак годину протупцяли у коридорі…

Про намір зустрітися з чиновниками волонтерки повідомили заздалегідь на “РАДАРІ”. Запросили до розмови й директора ВУКГ Артема Жигалюка – спеціально ходили на підприємство за два дні перед тим.

Саме пан Жигалюк підписує угоди з ловцями-стерилізаторами, і волонтерки мають до нього чимало гострих запитань.

Однак майже годину захисницям тварин довелося простояти у вестибюлі міськради. Під наглядом двох поліцейських, які  спецом прибули охороняти громадський порядок, хоч ніхто його не порушував.

 

 

Пан Жигалюк і його заступник пан Акатов проігнорували публічну зустріч. Перший заступник міського голови Сторонський, до якого за відсутності міського голови  Сапожнікова хотіли доступитися волонтерки, був “на нараді”. Принаймні так запевняла невидима секретарка людей, що стояли на другому поверсі мерії біля зачинених на електронний замок дверей.

Проігнорувала волонтерок і керуюча справами виконкому пані Магдисюк. Зникла мерщій за тими дверима, не вітаючись.

А секретарка після тривалого чекання винесла у вестибюль – ні, не стільці, а  копію рішення міськради про порядок проведення громадських заходів. Згідно з ним всі заходи мають відбуватись у центрі дитячо-юнацької творчості, мають бути письмово погоджені. та ще й організаторам, мабуть, доведеться заплатити за оренду приміщення.

Не знаю, не читала, бо секретарка вручила той папір депутатам Нововолинської міської ради Володимиру Шаповалу й Віктору Ромашевському. Саме вони відгукнулись на запрошення волонтерок обговорити наболілу проблему.

Та навіть депутатам довго не вдавалося знайти місце у 5-поверховій будівлі міськради, щоб порозмовляти не навстоячки.

 

 

Аж коли депутати все ж таки потрапили крізь ті двері з електронним замком до пані Магдисюк і пояснили їй кричущу непристойність ситуації,  пані дозволила їм поспілкуватися з волонтерками на першому поверсі – у громадській приймальні.

Мовляв, у нас є визначене місце для прийому виборців. Ідіть отуди.

 

 

Ми принесли з коридору ЦНАПу кілька стільців і сяк-так вмостились у тісненькій кімнаті. Завідувачка громадської приймальні, яка працювала за комп’ютером, не заперечувала. Навіть вийшла, щоб не заважати.

Ірина Киця за дорученням ініціативної групи волонтерок звернулась до депутатів міської  ради Шаповала й Ромашевського, а також до Бориса Карпуса як помічника нардепа Гузя: посприяйте, аби ВУКГ розірвало угоду з ГО “Порятунок чотирилапих”.

 

Ірина Киця пропонує  й альтернативу… 

 

Представники цієї організації вряди-годи приїздять із Луцька відловлювати тварин і стерилізують їх десь тут “на місці”, в Нововолинську. Невідь-де. Невідь-як. І невідь-скільки.

Звітності по прооперованих і повернутих тваринах у ВУКГ немає! Принаймні ніхто її волонтерам не надає. Хоча у кошторис закладено витрати на стерилізацію, на повернення – й усе це має бути доступним для громадського контролю. Адже  кошти – з бюджету, з кишень платників податків!

 

 

Ці кошти можна використати значно ефективніше, якщо нарешті створити в місті згідно з законом карантинний майданчик, а також пункт перетримки й залучити місцевих ветеринарів до регулювання чисельності бездомних тварин у Нововолинську.

Волонтерки подякували Володимиру Шаповалу, Віктору Ромашевському, Борису Карпусу за те, що ті – на відміну від директора ВУКГ і “батьків міста” – знайшли час для розмови. Попри зайнятість і спеку.

 

Ганна Злотко, Жанна Давиденко, Надія Лон, Ірина Сигейда, Ірина Киця, Ірина Власюк.

Кожна з них – мати Тереза для нічийних пухнастиків…  

 

Від себе скажу: керівники цього чарівного містечка уже закрились від людей на всі замки. Сидять у тому виконкомі, як у консервній банці. Чи в акваріумі.

Купаються там у бюджетних коштах. І пихато мовчать, роззолочені наші рибки…

 

Наталя Камишникова

Фото – Віталій Грабовський

У ТЕМУ: 

Собак оперують у… гаражі? Скандал у Нововолинську

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: