30 серпня у Волинському обласному апеляційному суді о 12.00 почнеться розгляд скарги Назара Статочнюка (він же Терлецький), підозрюваного у вбивстві Катерини Литкіної.

Підслідний оскаржує тримання його під вартою.

Мовляв, умови для неповнолітнього в ізоляторі важкі, а доказів його причетності до вбивства немає.

Родичі Статочнюка з адвокатом домагаються зміни запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт чи заставу.

Нагадаємо, увечері 20 серпня неповнолітнього Назара затримали працівники поліції й оголосили про підозру у вбистві дівчини, що мешкала по сусідству.

Нововолинський міський суд в особі судді Орисі Ференс-Піжук уночі 21 серпня визначив Назару Статочнюку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Статочнюка помістили в ізолятор тимчасового тримання при міському відділі поліції.

Уже наступного дня туди зненацька прибув В.Єлов – регіональний координатор взаємодії з громадськістю уповноваженого з прав людини. І в розлогому прес-релізі повідомив, що хоча на харчування та умови тримання ніхто з сімох підслідних не жалівся, та от медика біля них нема і замісну терапію наркозалежним в ізоляторі не надають.

Замісна терапія, щоб ви розуміли, – це заміщення одного наркотика іншим.

Невдовзі після раптового візиту Єлова і поквапливої публікації прес-релізу на одному з місцевих інтернет-ресурсів Статочнюк опинився в луцькому ізоляторі.

Хоча ІТТ в Нововолинську торік капітально відремонтований і облаштований за європейськими стандартами. Там є 4 двомісні камери, слідча кімната, харчоблок, встановлено систему охорони та відеонагляду. Спецустанова повністю забезпечена комплектами постільної білизни, столовим посудом, миючими і дезинфікуючими засобами, аптечками.

– Тепер ми зможемо забезпечити перебування затриманих осіб безпосередньо за місцем вчинення правопорушення. А це значно спростить процедуру проведення слідчих дій. Зможемо зменшити витрати на перевезення затриманих, адже раніше нам доводилося доставляти їх у Ковель або Луцьк, – розповідав тодішній начальник міськвідділу міліції Я.Соломонюк.

Рідні та близькі Катерини Литкіної звернулись до РАДАРА з проханням відстежити подальший перебіг подій. Вони побоюються, що в разі звільнення з-під варти підозрюваний втече за кордон.

У Нововолинському суді вночі 21 серпня

Максим Терлецький, якому досі не оголосили про підозру, виїхав у Словенію, де постійно мешкає, невдовзі після зникнення Катерини Литкіної. Саме з ним вона зустрілася тієї фатальної ночі 2 серпня.

11 серпня батько виявив її мертвою на териконі закритої шахти неподалік від будинку бабусі.

РАДАР упевнений, що 30 серпня о 12.00 в обласному апеляційному суді буде ніде стати від репортерів та активістів.

Прочитав сам? Поділись з іншими: